Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:32:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709324 razy)
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #855 dnia: Września 01, 2009, 10:38:49 am »

Przecież obrus prasowali.
Ewentualnie może symbolizować znamię, albo ciężar grzechu. Albo siłę łaski, albo ciepło Bożej miłości... Mogę wymyślać dalej :D

Aaa... Pani Wiridiano, dziękuję. Ja widać zbyt prosty jestem i tej głębi symoboliki nie pojąłem. Ma Pani rację - żelazko może nawet symbolizować z wolna rozpalającą się wiarę, która ciepłem swym potrafi rozgrzewać dusze i prostować pogięte fałdy ludzkiego życia. Racja!
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #856 dnia: Września 01, 2009, 10:54:49 am »

Cytuj
Filip Libicki wspomina, że gdy w imieniu poznańskich tradycjonalistów zwrócił się oficjalnie do przełożonego kaliskich jezuitów ojca Aleksandra Jacyniaka z prośbą o wyznaczenie księdza Wesołka do opieki nad tym środowiskiem -- zdecydowanie odmówiono mu. -- Tego typu praca nie współbrzmi z charyzmatem Towarzystwa Jezusowego, nasz zakon nie jest zakonem o linii tradycyjnej, ale progresywnej. Jezuici przecierają nowe szlaki w Kościele, na przykład prowadzą dialog z ateizmem i wyznaniami niechrześcijańskimi -- tłumaczy dziś ojciec Jacyniak.
Cytuj
... gdy był szefem redakcji programów katolickich w TVP, poprzestawał na koloratce. -- Tam było zupełnie inne środowisko! Jak mógłbym w telewizji chodzić w sutannie? -- pyta przełożony jezuitów.
Całość tutaj http://new-arch.rp.pl/artykul/164194_Jezuita_wybiera_Lefebvre%27a.html - stara sprawa, sprzed 11 lat.
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2009, 10:59:16 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #857 dnia: Września 01, 2009, 13:08:34 pm »

Fajna teza w artykule:
Cytuj
Powołane przez arcybiskupa Marcela Lefebvre'a Bractwo -- zgodnie z prawem kanonicznym -- było do 1988 roku uznawane przez Stolicę Apostolską.
:)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #858 dnia: Września 02, 2009, 20:23:25 pm »

http://allegro.pl/show_item.php?item=731486705 - Msza beatowa. Chyba było, ale...
Zapisane
dexter
adept
*
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #859 dnia: Września 02, 2009, 23:29:14 pm »


b) jakie znaczenie liturgiczne ma żelazko?


może nie mieli trybularza... trochę wody, tryb parowania i kadzenie jak się patrzy ;D
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #860 dnia: Września 03, 2009, 08:50:04 am »

A ja obstawiam, że "neony" po prostu tego żelazka potrzebowali do przypiekania tych co obleją "skrutynium" przed katechistami, to ich jedyne nawiązanie to "tradycji"... tylko nie bardzo wiadomo czyjej.. Kalwina chyba ... ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #861 dnia: Września 05, 2009, 02:23:05 am »

Smutno mi dziś Boże mój gdy czytam coś takiego:
Cytat: o. Remigiusz Recła SI
Sobór Watykański II nie jest soborem nowatorskim, ale Soborem powrotu do źródeł. Zasady trydenckie są bardzo młodymi zasadami. Tak młodymi, jak kościoły protestanckie. A Vat. II odkrywa na nowo bogactwo chrześcijaństwa z pierwszych wieków. Możemy się tym tylko ucieszyć.
http://www.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/107/n/148
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #862 dnia: Września 05, 2009, 07:31:59 am »

Niedouczony jezuita? Odpowiedź infantylna.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #863 dnia: Września 05, 2009, 10:10:15 am »

Do raczej do dzialu "Humor". Prosze mi zacytowac JEDNA istotna rzecz z pierwszych wiekow chrzescijanstwa, ktora V2 przywrocil. W dziedzinie liturgii np. ow "powrot do zrodel" to czystej wody lysenkizm.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #864 dnia: Września 05, 2009, 12:14:46 pm »

W dziedzinie liturgii np. ow "powrot do zrodel" to czystej wody łysenkizm.
Dokładnie! Łysenkizm, czyli, jak sobie mały Hannibalek wyobrażał.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #865 dnia: Września 05, 2009, 13:45:49 pm »

Przywrócenie modlitwy wiernych - idea szczytna i piękna, jednak wykonanie fatalne, bo obecnie modlitwy wiernych wyglądają i mają formę koncertu życzeń. A mogłyby być piękne, jak modlitwa wielkopiątkowa, czy wielkopostne "Divinae pacis" i "Daicamu omnes" z rytu ambrozjańskiego.
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #866 dnia: Września 05, 2009, 13:47:38 pm »

Sam pan sobie zaprzecza. Jakie "przywrocenie", jesli wygladaja inaczej ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #867 dnia: Września 05, 2009, 13:49:20 pm »

z dawnych swiadectw wiadomo, ze kaplan modli sie "jak umie i  ile umie". przy niektorych sakramentach kaplan moze teraz modlic sie wlasnymi slowami (namaszczenie chorych na przyklad) - nie twierdze, ze to jest ok, ale ktos prosil o przyklady istotnych rzeczy z pierwszych wiekow chrzescijanstwa. mysle, ze modlitwa kaplana jest istotna.
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #868 dnia: Września 05, 2009, 13:51:23 pm »

A Pan czyta co ja piszę? Sobór chciał przywrócenia - tego sie czepiać raczej trudno. Że zaś po soborze komisja już to sknociła - to inna sprawa. Pan zaś pytał co V2 przywrócił, a nie co reforma liturgii wprowadziła.
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #869 dnia: Września 05, 2009, 13:53:35 pm »

Sam pan sobie zaprzecza. Jakie "przywrocenie", jesli wygladaja inaczej ?
No chyba nie! Przywrócenie - ... idea szczytna i piękna, jednak wykonanie fatalne ...
Ja to rozumiem, że chciano coś przywrócić (lub udawano taki zamiar nieszczerze) a wyszło coś odmiennego.

P.S. Tośmy się zderzyli:
A Pan czyta co ja piszę? Sobór chciał przywrócenia - tego sie czepiać raczej trudno. Że zaś po soborze komisja już to sknociła - to inna sprawa. Pan zaś pytał co V2 przywrócił, a nie co reforma liturgii wprowadziła.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!