Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:46:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709271 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #750 dnia: Sierpnia 25, 2009, 12:10:40 pm »

Zatrzymuję chuligana np. na zadymie w dyskotece który ma ambicja sportowe i mówię: czy szanowny pan będzie łaskawie chciał unieść ręce i przeć je na ścianie stają w rozkroku albowiem zachodzi pilna potrzeba konieczność abym szanownego pana przeszukał i skuł kajdankami. Dobre :) Duże możliwości w tym wypadku daje kultura słowa.
Każdy kto zna realia to wie jak się działa.
Oczywiście to przypadek skrajny. Ale nie róbmy z siebie cieplasów jak Rysiu z Klanu.
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #751 dnia: Sierpnia 25, 2009, 12:11:24 pm »

Z "tego co pamiętam" to wszelka władza pochodzi od Boga. Ale nie od zawsze tak było, na początku Bóg był Panem Izraela, no a potem Żydom zachciało się króla, więc im Bóg ze smutkiem go dał.  

A jak Bóg chciał swój Lud ukarać to zsyłał mu złego władcę lub obcego.

Wreszcie nadszedł Mesjasz prawdziwy Jezus Chrystus, który po swojej męczeńskiej śmierci rozpoczął na ziem i niebie swoje prawdziwe panowanie.

Tak więc jeśli władca jest "zły" to wnioskuję, że to jakaś forma kary bożej, a że dzisiaj władcy świata z reguły postępują niemoralnie i są wrogami Boga zarówno w USA, Europie jak i na całym prawie świecie, więc co się dziwić!
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #752 dnia: Sierpnia 25, 2009, 12:11:55 pm »

Przepraszam za literówki ale klawiatura coś czasami szwankuje.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #753 dnia: Sierpnia 25, 2009, 12:13:43 pm »

Strasznie płaskie to co Pan napisał...
Wyższa kultura języka to większe możliwości.

??
W wyższej kulturze języka znajdują się również slowa: wuj, stryj, brat....
Strasznie pagórkowato Pan pisuje swe posty...

Wuju proboszczu jest bardziej soczyście. W tym właśnie momencie zaczyna się piękno wypowiedzi. Pojawia się coś ciekawego.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #754 dnia: Sierpnia 25, 2009, 12:15:02 pm »

"Wuju proboszczu" brzmi wybitnie śmiesznie.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #755 dnia: Sierpnia 25, 2009, 12:17:38 pm »

Zatrzymuję chuligana np. na zadymie w dyskotece który ma ambicja sportowe i mówię: czy szanowny pan będzie łaskawie chciał unieść ręce i przeć je na ścianie stają w rozkroku albowiem zachodzi pilna potrzeba konieczność abym szanownego pana przeszukał i skuł kajdankami. Dobre :) Duże możliwości w tym wypadku daje kultura słowa.
Każdy kto zna realia to wie jak się działa.
Oczywiście to przypadek skrajny. Ale nie róbmy z siebie cieplasów jak Rysiu z Klanu.

Kultura polega na tym, że się rozróżnia ludzi np. kapłana od chuligana dyskotekowego. Robi się to stosując właściwą tytulaturę.

Zawsze twierdziłem, że sławne swego czasu "spieprzaj dziadu" nie świadczyło o braku kultury. Przeciwnie - było zupełnie na miejscu.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #756 dnia: Sierpnia 25, 2009, 12:24:44 pm »

"Wuju proboszczu" brzmi wybitnie śmiesznie.

Może być w tym pewna doza radości. Ważne jest to, co zostanie powiedziane dalej.
Wielu modernistów śmieszy to co tradycyjne...

Wie Pan, ja jakiś czas temu nie przeszedłem z pewnym księdzem na "ty", choć to wydawało mu się penie naturalne. A właściwie to po co miałem przejść na "ty"?

Wiem, że niektórzy mogą się czuć tym dowartościowani. Ja jakoś mam inne oczekiwania i tylko wyjątkowo są one spełniane, choć są zupełnie oczywiste: Msza w autentycznym rycie, katolickie kazania, godny strój (kusy strój w żadnym wypadku do takich nie należy).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2009, 12:28:08 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #757 dnia: Sierpnia 25, 2009, 12:32:05 pm »

Strasznie płaskie to co Pan napisał...
Wyższa kultura języka to większe możliwości.

??
W wyższej kulturze języka znajdują się również slowa: wuj, stryj, brat....
Strasznie pagórkowato Pan pisuje swe posty...

Wuju proboszczu jest bardziej soczyście. W tym właśnie momencie zaczyna się piękno wypowiedzi. Pojawia się coś ciekawego.
Czy może nas Pan Szanowny wyręczyć i umieścić to w dziale humor?
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #758 dnia: Sierpnia 25, 2009, 12:33:30 pm »

Niech Pan sobie ks. Kitowicza poczyta. Może Pan wreszcie coś zrozumie.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #759 dnia: Sierpnia 25, 2009, 12:45:29 pm »

A kto to jest ks. Kitowicz?
A jakby się okazało że taki awanturnik jest księdzem( znam taki przypadek z pewnego przybytku), to mam rzucać go o ścianę żeby go skuć czy nie?
Pan Panie Zygmuncie żyje w innym świecie.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #760 dnia: Sierpnia 25, 2009, 12:48:02 pm »

Na Mazowszu może inaczej pewne sprawy wyglądają.

Naprawdę student kulturoznawstwa nie wie kto to ks. Kitowicz?

Sprawę pobicia księdza kiedyś chyba regulowało prawo kanoniczne. Jak jest teraz nie wiem.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2009, 12:49:49 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #761 dnia: Sierpnia 25, 2009, 13:02:52 pm »

Po pierwsze ten oto kapłan rzucił się pijany najpierw na pracowników ochrony a później na funkcjonariuszy policji ich bluzgając i grożąc zwolnieniem. Akcja była taka że trafił na glebę został skuty, trafił na izbę i postawiono mu zarzut napaści na policjanta i coś tam jeszcze. Głośna sprawa kilka lat temu ale nie wiem jak się skończyła bo potem się tym nie interesowałem.
Dlaczego ten kapłan miałby być inaczej potraktowany?
Studiuję ochronę dóbr kultury czyli historia sztuki z konserwatorstwem.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #762 dnia: Sierpnia 25, 2009, 13:07:42 pm »

Niech Pan sobie ks. Kitowicza poczyta. Może Pan wreszcie coś zrozumie.
Czy ziemniaki też Pan sadzi jako rośliny ozdobne?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #763 dnia: Sierpnia 25, 2009, 13:10:29 pm »

Chyba tak kiedyś ziemniaki traktowano. Jako ozdobę i to chyba dosyć drogą :).
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #764 dnia: Sierpnia 25, 2009, 13:13:55 pm »

Szanowny Panie ks. Kitowicz to opis obyczajów rodem z XVIII wieku. Bądźmy poważni.
Zapisane
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!