Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:07:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709283 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #675 dnia: Sierpnia 17, 2009, 20:56:41 pm »

Panie Zygmuncie a nie pomyślał Pan że kiedyś były inne zwyczaje?
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #676 dnia: Sierpnia 17, 2009, 21:02:59 pm »

Oczywiście i uważam, że żyjemy w czasach upadku dobrych obyczajów. A nowy wątek o pewnych łydkach jest tu bardzo charakterystyczny.

Może jeszcze cytat ze św. Józefa z Kupertynu:

"Służba Boża uszlachetnia człowieka, zmienia jego zwyczaje, a nawet uczy go kultury i dobrych manier."


« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2009, 21:09:40 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #677 dnia: Sierpnia 17, 2009, 21:10:27 pm »

Ale ja nie piszę o służbie Bożej tylko o tym że do niektórych księży zwracam się na TY albo nawet ksywką. I nie widzę żeby to uwłaczało ich Kapłaństwu. Ich kapłaństwu by uwłaczało raczej to jeżeli z sutanny robiliby mur nie do przebycia.
Zapisane
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #678 dnia: Sierpnia 17, 2009, 21:12:39 pm »

Cytuj
Wydaje mi się, że księżą mogą czuć się samotni i traktowani inaczej, ze względu na sztuczny dystans.

bo jak powszechnie wiadomo ksiadz nie je tylko spozywa, nie idzie tylko kroczy, nie robi tylko czyni  :D


jak ktos z moich znajomych sprzed Zakonu chce do mnie mowic per bracie/ojcze/ksieze, to niech mowi. ale jesli pozostaniemy na "ty", to wcale sie nie obraze. rownych i rowniejszych przed Panem Bogiem nie ma.
a juz gdyby rodzice, rodzenstwo czy najblizsi przyjaciele mieliby to ksiedza zwracac sie nie po imieniu, to juz tylko o samym tym ksiedzu swiadczy, a wlasciwie o kompleksach, jakie moze miec...
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #679 dnia: Sierpnia 17, 2009, 21:14:49 pm »

Panie Majorze: odmowa odprawiania Mszy w klasycznym rycie jest właśnie takim "murem nie do przybycia".
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #680 dnia: Sierpnia 17, 2009, 21:17:21 pm »

rownych i rowniejszych przed Panem Bogiem nie ma.


A ja czytałem w katechizmie, że nawet w Niebie wśród świętych równości nie ma.
Zapisane
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #681 dnia: Sierpnia 17, 2009, 21:17:34 pm »

Frater Antonius, zastanówmy się, kto wywołuje ów sztuczny dystans....duchowni czy może świeccy?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #682 dnia: Sierpnia 17, 2009, 21:21:10 pm »

Wszyscy wiedzą że jestem zwolennikiem Mszy w KRR. Organizowałem takie Msze w WSD OMI i jakoś nie pragnąłem tego żeby mi wszyscy księżowali ani nie zabraniałem mi księżować jak ktoś tak bardzo chciał podczas pielgrzymki. Ale jak ktoś mi mówił na Ty to nie darłem szat. Owszem byłem tylko klerykiem. Ale znam księży którzy nie płaczą z tego powodu jak ktoś nie powie per ksiądz.
A tak swoją drogą czemu nas nie ma na Owsiakowie? Przecież jest tam tyle pracy do wykonania. Pokazać młodzieży że Kościół to nie tylko Odnowa i DN.
Zapisane
fr. Antoninus OP
Gość
« Odpowiedz #683 dnia: Sierpnia 17, 2009, 21:22:45 pm »

Cytuj
A ja czytałem w katechizmie, że nawet w Niebie wśród świętych równości nie ma.

rzeczy niebieskie a rzeczy ziemskie to nizeupelnie to samo, jesli juz sie Pan tak zwyczajowo chce czepiac  ;)

a i tak, i tu, i tu staje sie przed Bogiem, ktory jest Najwyzszy.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #684 dnia: Sierpnia 17, 2009, 21:47:55 pm »

Co Państwo na to żeby tradycjonaliści zaistnieli w przyszłym roku na Lednicy lub Owsiakowie?
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #685 dnia: Sierpnia 17, 2009, 23:23:02 pm »

Co Państwo na to żeby tradycjonaliści zaistnieli w przyszłym roku na Lednicy lub Owsiakowie?
Jestem za.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #686 dnia: Sierpnia 18, 2009, 00:11:10 am »

Cytuj
4. Jednak nigdy nie spodziewałem się, że od księdza usłyszę słowa typu "każdemu potrzebny jest luz" z dwóch powodów: to nie jest chyba prawda i nie każde słowo jest właściwe w każdej sytuacji.

A o co konkretnie chodzi? Pana zdaniem ksiadz powinien wiecznie chodzic z powaznym i zamyslonym wyrazem twarzy, ukladac okragle sentencje, nie miec hobby innego niz czytanie ojcow Kosciola i dokumentow soborow powszechnych i w zadnym razie nie pozwolic by ktos odezwal sie do niego inaczej niz na kleczkach?

Cytuj
Oczywiście i uważam, że żyjemy w czasach upadku dobrych obyczajów

Pan sie juz uspokoi, bo jest Pan wrecz smieszny. Upadek obyczajow, bo ktos do ksiedza, ktorego dobrze zna, od wielu lat (a moze od malego), jest w podobnym wieku itd. mowi po imieniu. Slyszalem o takich matkach co po swieceniach albo nawet po obluczynach chcialy do swoich synow mowic prosze ksiedza/ojca, ale zazwyczaj im to wybijal z glowy syn albo inny ksiadz.
Sa granice smiesznosci, ksiadz tez chcialby czasem porozmawiac z kims normalnie, z kims kto sie nie bedzie uginal przed ksiedza "majestatem" i gladzil wszystkie slowka, a juz na pewno nie mowil co mysli.
Waszym zdaniem brat Ojca Swietego zwraca sie do niego per Ojcze Swiety/Jego Swiatobliwosc czy po imieniu albo przezwisku? 
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #687 dnia: Sierpnia 18, 2009, 07:31:26 am »

Brat zapewne do papieża mówi po prostu Jup ( czyli Józek po niemiecku).
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #688 dnia: Sierpnia 18, 2009, 09:05:38 am »

Panie Majorze: odmowa odprawiania Mszy w klasycznym rycie jest właśnie takim "murem nie do przybycia".
Co to ma wspolnego z formą zwracani się do księdza to nie wiem...
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #689 dnia: Sierpnia 18, 2009, 10:07:09 am »

"Służba Boża uszlachetnia człowieka, zmienia jego zwyczaje, a nawet uczy go kultury i dobrych manier."

Genialne zdanie! Służba Boża uczy czci i szacunku, oraz poszanowania odrębności, inności i tajemnicy Pana Boga, a te, w stosunku do drugiego człowieka, są wg mnie sercem kultury bycia człowieka.
Zapisane
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!