Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:43:24 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709270 razy)
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #555 dnia: Sierpnia 01, 2009, 11:41:51 am »

Wszyscy poza tym na boisku go znali wiec nie widzę tu przykładu żadnego anty świadectwa...
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #556 dnia: Sierpnia 01, 2009, 11:59:05 am »

A poza boiskiem (vide wpis pana Alagora) jest swiadectwem czy antyswiadectwem?
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #557 dnia: Sierpnia 01, 2009, 12:10:02 pm »

Ja w tym względzie jestm bardzo liberalny- wolałbym nawet, żeby księża chodzili poza kościołem zawsze w klergmenie.
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #558 dnia: Sierpnia 01, 2009, 12:19:47 pm »

To po co ta bezsensowna rozmowa o stosownosci/niestosownosci sutanny akurat na boisku? Po co ten tekst "Wszyscy poza tym na boisku go znali wiec nie widzę tu przykładu żadnego anty świadectwa... "? Gdzie spojnosc miedzy tym zdaniem, a kolejna Pana deklaracja?
Moze czas wreszcie zaczac pisac szczerze, a nie lawirowac? My tu proste ludzie, a nie elita z KEP, moze Pan walic prosto z mostu.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #559 dnia: Sierpnia 01, 2009, 12:25:00 pm »

Ja tez nie jestem elitą z KEP. Nie widze tez powodu by sie czepiać słow- komuś się nie spodobało że ksiądz WG pojawił sie bez sutanny- więc był pewnie zgorszony jego postawą - stąd napisałem dlaczego uważam, że tak nie jest- bo go wszyscy znają. Co do kolejnej wypowiedzi, napisze tak- wole widzieć księdza w normalnym garniturze z koloratka pod szyją niż w powycieranej sutannie z menu z całego tygodnia...
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #560 dnia: Sierpnia 01, 2009, 12:43:03 pm »

Ja w tym względzie jestm bardzo liberalny- wolałbym nawet, żeby księża chodzili poza kościołem zawsze w klergmenie.

Z jakiego powodu?
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #561 dnia: Sierpnia 01, 2009, 12:44:40 pm »

wole widzieć księdza w normalnym garniturze z koloratka pod szyją niż w powycieranej sutannie z menu z całego tygodnia...
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #562 dnia: Sierpnia 01, 2009, 12:56:32 pm »

Rozumiem, ze tertium non datur. Albo uswiniona sutanna, albo czysty gajerek.
Uswiniony gajerek i czysta sutanna to zjawiska nie wystepujace na tym lez padole.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #563 dnia: Sierpnia 01, 2009, 13:01:58 pm »

Oczywiście trzeba się doszukiwać czegoś czego ktoś nie napisał...
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #564 dnia: Sierpnia 01, 2009, 13:06:17 pm »

wole widzieć księdza w normalnym garniturze z koloratka pod szyją niż w powycieranej sutannie z menu z całego tygodnia...

"wolałbym nawet, żeby księża chodzili poza kościołem zawsze w klergmenie."

Czyli że na sutannie ZAWSZE widać menu z całego tygodnia. Chyba Pani przyzna, że to idiotyczne? Jak dla mnie wyjątkowo mętne uzasadnienie.
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #565 dnia: Sierpnia 01, 2009, 13:07:15 pm »

Rozumiem, że tak jak poddajemy krytyce księży w garniturach, tak samo krytykujemy i ganimy księży poprzednich wieków, którzy chadzali w rewerendach, surdutach i frakach po ulicy?
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #566 dnia: Sierpnia 01, 2009, 13:23:22 pm »

Ja w tym względzie jestm bardzo liberalny- wolałbym nawet, żeby księża chodzili poza kościołem zawsze w klergmenie.

Z jakiego powodu?

Bo uważam go za strój tak samo odpowiedni i wygodniejszy.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #567 dnia: Sierpnia 01, 2009, 13:25:54 pm »

Cytuj
Uswiniony gajerek i czysta sutanna to zjawiska nie wystepujace na tym lez padole.

Cytuj
Czyli że na sutannie ZAWSZE widać menu z całego tygodnia.

Cytuj
wole widzieć księdza w normalnym garniturze z koloratka pod szyją niż w powycieranej sutannie z menu z całego tygodnia...

a teraz szukamy słowa zawsze w wypowiedzi dolnej, wszytsko jedno czy w części zadania wolę [zawsze] widzieć księdza w normalnym garniturze ad Pani Murka
czy w części [zawsze] powycieranej sutannie z menu całego tygodnia [zawsze na niej] ad Pan Alagor
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #568 dnia: Sierpnia 01, 2009, 13:35:50 pm »

Bo uważam go za strój tak samo odpowiedni i wygodniejszy.

To po co kolejna bezsensowna dyskusja o "powycieranej sutannie z menu z całego tygodnia" i przeciwstawienie jej garnituru? Nie mozna bylo tak od razu?

Potrafi Pan rozmawiac z ludzmi jakos mniej pokretnie? Powtarzam - nie jestesmy KEPem, moze Pan pisac szczerze i bez tej tzw. dyplomacji.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #569 dnia: Sierpnia 01, 2009, 14:00:52 pm »

a teraz szukamy słowa zawsze w wypowiedzi dolnej

Proszę Pani: Pan AO napisał wyraźnie: "Ja w tym względzie jestm bardzo liberalny- wolałbym nawet, żeby księża chodzili poza kościołem zawsze w klergmenie."

Ja zapytałem: dlaczego? Na co Pani odpowiedziała cytatem z Pana AO, że woli czysty gajerek niż wyświnioną sutannę.

Jeśli to miałby być powód, żeby księża zawsze chodzili w klergmenie, to oznaczałoby, że sutanny są zawsze wyświnione a gajerki czyste. Absurd. Na szczęście Pan AO sam się wytłumaczył: "Bo uważam go za strój tak samo odpowiedni i wygodniejszy."

Można było tak od razu.
Zapisane
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!