Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:47:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709357 razy)
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #525 dnia: Lipca 28, 2009, 11:53:32 am »

Koniecznie do KNO, ale jaja - "odnowa wsi". Siedza sobie za posoborowym stolem jak prezesi w spoldzielni "praca" podczas corocznego walnego zgromadzenia. Novus Ordo jednym slowem.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #526 dnia: Lipca 28, 2009, 14:07:55 pm »


"Pani trzyma mocno! A te palce Pani nie rozłącza!"


Pan Marek zaprasza wszystkich do tańca.
Scyzoryk sam się otwiera, jak jasna cho...a, No i niech mi ktoś powie, że ci x-ża to nie apostaci.
acha... wszystko to w kraju J_P II ! Nawet nie czuje jak mi sie rymuje - może zostanę DJ - jem na takich imprezach?

« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2009, 14:09:39 pm wysłana przez Thomas » Zapisane
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #527 dnia: Lipca 28, 2009, 19:05:48 pm »

 Cóż to na onecie wyczytać można http://wiadomosci.onet.pl/2016437,16,item.html : "Coraz częściej władze sugerują, żeby znak pokoju przekazywać po prostu skinieniem głowy czy ograniczyć pielgrzymki - pisze we wtorek AFP. " "Pojawił się też apel, by hostię podawać do rąk wiernych, a nie bezpośrednio do ust." Jak pokazuje przykład plag egipskich, niedobrze jest, gdy władza miesza się do liturgii ;D Znak pokoju można spokojnie opuścić, ale hostia do rąk to już przesada, komunia przyjmowana na klęcząco w zupełności by wystarczyła.
  "Zawieszone zostały niedzielne msze, szkoły religijne zamknięto, a zwykle zatłoczone kościoły opustoszały." - Nie wiem czy to najlepszy pomysł, żeby w czas nasilenia zachorowań na tę grypę zaniechać praktyk religijnych. Coś mi mówi, że powinno być właśnie odwrotnie.
  Wśród księży zdarzają się głosy sprzeciwu : "Kardynał Jose Policarpo, patriarcha Lizbony, ocenił, że "jak dotąd nie było potrzeby zmieniania reguł liturgicznych". " I trudno się z nim nie zgodzić.
Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #528 dnia: Lipca 29, 2009, 22:14:22 pm »

Cóż za smutny obraz. Szkoda, że metra nie zamkną w Meksyku. Założę się, że jest jeszcze bardziej zatłoczone niż Kościoły podczas Mszy niedzielnej.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #529 dnia: Lipca 30, 2009, 10:41:52 am »

http://www.parafia-grywald.vns.pl/msza-swieta-na-lubaniu-31.08-2008,40.html
http://www.kp.salwatorianie.pl/2konna.html - w stajni:
http://www.beskidy24.pl/app,news_details,n,675,tradycyjna-msza-sw-na-babiej.asp
http://www.klaudka.alleluja.pl/tekst.php?numer=21840 - na wydmach
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2009, 10:44:27 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Reginald
adept
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #530 dnia: Lipca 30, 2009, 14:57:32 pm »

Po przeczytaniu tekstu pana Thomasa o uroczystości w Pyrzycach postanowiłem napisać o Międzyzdrojach, w końcu też w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Wystrój kościoła p.w. św. Piotra to temat do działu "Koszmary architektury ducha soboru" , wytarczy napisać że neogotycki budynek przypomina w środku skrzyżowanie V-2 z cerkwią, ikony i mozaiki sąsiadują z obrazami świeckimi. Gdzie podział się ołtarz nie wiadomo, ale w apsydzie oprócz "stołu soborowego" są trzy pulpity! Jeden po środku za "stołem", ustawiony tak by ksiądz gdy wstanie, miał od razu pulpit i mikrofon przed sobą. Tu odprawia się początek i koniec Mszy, oraz czyta modlitwę powszechną. Na lewo od "stołu" drugi pulpit, przy nim ministrant lub świeccy obojga płci czytają lekcje i śpiewają psalmy. Trzeci pulpit po rawej stronie "stołu" , tu ksiądz czyta ewangelię i wygłasza kazanie.
Początek Mszy i nie ma spowiedzi powszechnej. Zamiast niej odmawia się w czerwcu początek Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, od "Kyrie, eleison" do "Święta Trójco, Jedyny Boże", w lipcu to według widzimisię albo wyrzeczenie się szatana z sakramentu Chrztu, lub po prostu tylko "Panie zmiłuj się".
Czytania jak już napisałem wcześniej czyta ministrant (ale w wakacje trudno o niego), lub częściej osoba świecka. Psalm zawsze śpiewały dwie panie, zresztą ładnie.
Z tacą też przeważnie chodzą ludzie świeccy, siostra o ile jest w kościele, wzorem księdza też nie może się przepracować!
Szczytem szczytów jest Komunia Święta. Przed nią ksiądz zawsze ogłasza żeby "procesja eucharystyczna" odbywała się środkiem kościoła, w dwóch rzędach, a po przyjęciu komunii wierni rozchodzili się na boki. Komunię należy przyjmować "w postawie zmartwychwstania" , czyli na stojąco i bez przyklękania, może to spowodować zakłócenia w ruchu procesji albo potrącenie kapłana i rozsypanie komunikantów. Zawsze jest podkreślane żeby uszanować "nasz pomorski zwyczaj". Chyba nie znają słowa ryt? Nie ma możliwości przyjęcia komunii bez naruszania zwyczaju Kościoła Pomorskiego, którego obrzędy bardzo przypominają obrzędy rzymsko-katolickie  ;D . Za to gdy ktoś nadstawi ręce, dostaje Komunię na ręce. To bardzo higieniczne w dobie epidemii grypy świńskiej, ptasiej i modernistycznej.
Na zakończenie ksiądz udziela błogosławieństwa: "Trwajcie w miłości Chrystusa". No i problem: jak odpowiedzieć? "Trwamy w miłości Chrystusa"? I czy byliśmy na Mszy, bo nie usłyszałem wezwania w rodzaju "Idźcie Ofiara spełniona".
Przez 15 lat (1975-1990) byłem ministrantem, wiele rzeczy widziałem. Ale coś takiego przechodzi ludzkie pojęcie. Na koniec jeszcze jedna ciekawostka. Obok opisanego kościoła, przed 1945 luterańskiego, jest kaplica p.w. Stella Matutina, z przełomu XIX i XX wieku, od swego początu rzymsko-katolicka. Przy wejściu do niej umieszczono kalendarium. Pod rokiem bodajże 1973 jest taka informacja (cytuję z pamięci, więc niedokładnie) : nastąpiła zmiana wystroju kaplicy by dostosować ją do zmian liturgicznych wprowadzonych przez Sobór Watykański II. I dzięki temu wiemy, że ołtarz zniknął bez pomocy Davida Copperfielda.
Starałem się w miarę dokładny i uporządkowany sposób przekazać to co widziałem i usłyszałem.
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2009, 16:31:07 pm wysłana przez Reginald » Zapisane
Jestem jaki jestem, ktoś musi.
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #531 dnia: Lipca 30, 2009, 18:15:26 pm »

szkoda, ze Pan zdjec nie zrobil i na KNO.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #532 dnia: Lipca 31, 2009, 13:10:22 pm »

Zdjęcie jest za duże, więc go nie wklejam. Proszę zwrócić uwagę na postać w prawym dolnym rogu. Dziwnie podobna do Księdza Doktora Grygiela FSSP...

http://4.bp.blogspot.com/_xpjs_GzXdz4/SmOMjt3YfRI/AAAAAAAABDs/nUPbOzq8JfQ/s1600-h/DSC00165.JPG

Tak, to x. Wojciech Grygiel. No i?
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #533 dnia: Lipca 31, 2009, 13:39:15 pm »

No i nic. Na pewno ma dyspense od ks. Berga.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #534 dnia: Lipca 31, 2009, 15:05:35 pm »

Na chodzenie bez koloratki też trzeba dyspensę?
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #535 dnia: Lipca 31, 2009, 15:16:35 pm »

http://www.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/109/n/2174 :
Cytuj
Dlatego jesli Twoje granie jest akceptowane przez kaplana, proboszcza lub rektora, to na Twoim miejscu nie zamartwialbym sie formalnosciami [przepisami kościelnymi], ale skupil na jak najpiekniejszym graniu na djembie. Z pozdrowieniem
Dariusz Kowalczyk SJ

tegoż: http://www.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/107/n/1899
Cytuj
Co do ekumenizmu, to jest on droga ewanagelizacji prowadzonej przez Kosciol. (-) Moge z kims przycjaznie rozmawiac i zostac przez niego wzbogaconym, nawet jesli uwazam czesc jego przekonan za falszywe.
Gdzie tu ewangelizacja? Toż to egoizm polegający na wzbogacaniu się kosztem innych.

I nagle zwrot w innym temacie: "Bóg to nie Allach": http://www.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/67/n/2008
Ktoś pod spodem wpisał wypowiedź Recława SJ, że jednak tak. Jakieś rozdwojenie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2009, 15:25:22 pm wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #536 dnia: Lipca 31, 2009, 15:41:45 pm »

Toż to egoizm polegający na wzbogacaniu się kosztem innych.

Dobre. Ekumenizm jako duchowy wampiryzm.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #537 dnia: Lipca 31, 2009, 16:45:10 pm »

Oooo wielebny Kowalczykier też używa skrótów:  JPII i BXVI.
Czyżby mu się kadencja prowincjała kończyła? Jak się do tej "fuchy" sposobił, to zrobił się poprawniejszy a teraz wraca do starego prowokatorskiego stylu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #538 dnia: Lipca 31, 2009, 19:04:40 pm »

No i nic. Na pewno ma dyspense od ks. Berga.
    Chwała Bogu,że Ekscelencja pewni sam jej sobie też udziela...
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #539 dnia: Lipca 31, 2009, 19:12:21 pm »

Na chodzenie bez koloratki też trzeba dyspensę?
Ale ksiądz WG ma koloratkę.
Zapisane
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!