Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:47:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709368 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #450 dnia: Lipca 07, 2009, 19:20:25 pm »

NIEBIESKA  PIELGRZYMKA

Gratulacje dla operatora i redaktora tej wiadomości w TVSilesia!
Jak oni to zrobili?!

Otóż w samych Piekarach Śląskich pielgrzymkę otwierały wóz policyjny i suka -
wszystkie na świetlnych sygnałach, wzdłuż ulic stało kilka nieoznakowanych suk z policjantami po cywilnemu,
za "pielgrzymką" sunęły dwie suki i wóz policyjny a wzdłuż ulic, po obu stronach
ze dwudziestu uzbrojonych jak brygada antyterrorystyczna policjantów (z drogówki???)
Jako że musieliśmy ich przepuścić, bo ruch wahadłowy, a my wracaliśmy z kanikuły,
zaczapiłem jednego policjanta i się zapytałem, co to jest?
Odpowiedział, że... pielgrzymka. Ja, że żartuje, a on wtedy... tak... spojrzał na mnie....

Bojowe kibolowe okrzyki i otwierający pochód krucyfiks przepasany klubowym szalikiem.

Na jednym z piekarskich blogów ktoś wpisał, że proboszcz musiał Mszę przerwać.
Nie wiem, ale wiem jedno:

w zeszłym roku ten sam proboszcz zabronił odprawienia Mszy świętej pielgrzymce z Bytomia!!!
A to była pielgrzymka tradycyjna bardzo...  /edit po wpisie poniżej/


i filmowa relacja z "pielgzrymki" w TVS:
http://www.tvs.pl/informacje/12455/

i na YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=KRDThQP3dgY

i fotki z pielgrzymki do tego samego sanktuarium, której nie pozwolono na odprawienie Mszy
http://pielgrzymka.harbuz.pl/

i jeszcze ze strony klubowej:
Cytuj

    * Data: 07.07.09; 16:10  Dodał: Robson

W niedzielę odbyła się III Piesza Pielgrzymka Rodziny Ruchu do Matki Boskiej Piekarskiej.
Podobnie jak w ubiegłych latach do sanktuarium w Piekarach Śląskich wybrało się kilkuset sympatyków "Niebieskich".

» Zobacz zdjęcia z pielgrzymki

Wśród pielgrzymowiczów znaleźli się Dariusz Smagorowicz z Rady Nadzorczej oraz Marzena Mrozik, szefowa działu marketingu Ruchu Chorzów. Największym zaskoczeniem była jednak wizyta Jerzego Buzka, kandydata na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, a prywatnie sympatyka chorzowskiego klubu. Były premier przeszedł z kibicami drogę ze stadionu Ruchu do kościoła św. Jadwigi, a później pojawiił się także w Piekarach Śląskich.

Podobnie jak rok temu, kazanie podczas mszy św. w sanktuarium w Piekarach Śląskich wygłosił ks. Friedrich, zagorzały sympatyk Ruchu.

Dodajmy, że po pielgrzymce odbył się festyn na placu Mickiewicza, podczas którego uczestnicy otrzymali darmowe kupony na darmowe kiełbaski i napoje.

Kibice Ruchu bardzo serdecznie dziękują za wsparcie Chorzowskiemu Centrum Kultury, firmom Hebda i Stockson, księżom z Zespołu Szkół Salezjańskich w Świętochłowicach, a także wszystkim tym, którzy pomogli anonimowo.
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2009, 20:27:09 pm wysłana przez romeck » Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #451 dnia: Lipca 07, 2009, 19:28:06 pm »

NIEBIESKA  PIELGRZYMKA
A to już chyba 3 raz idzie ta pielgrzymka. Jak w niedziele wrazałem z Tridentiny w Bytomiu to ich minąłem w Chorzowie. Zresztą 2 lata temu były jaja bo oni wwychodzili i wracali do kościoła św. Józefa - gdzie była swego czasu odprawiana Tridentina - i właśnie jak miała się zacząć to oni powrócili. Nawet kilku ich zostało na niej :-)
PS. A z tego co pamiętam to w zeszłym roku chyba w Piekarach nie występowaliśmy nawet o mozliwosć odprawienia Mszy na pielgrzymce. Akurat jak doszliśmy to się NOM kończył na Kalwarii i pjo podłożył łaciński dubbing czyli:
- Pan z Wami
- Et cum spirito tuo
A potem jeszcze odspiewaliliśmy Salve Reginę :)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #452 dnia: Lipca 07, 2009, 19:29:55 pm »

Cóż za pobożność :) A księża salezjanie może by chcieli obejrzeć zdjęcia operacyjne z różnych meczów?
No i księży z tego zgromadzenia pamiętam z pielgrzymek FSSPX do Częstochowy i nie był to budujący przykład.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #453 dnia: Lipca 07, 2009, 19:58:05 pm »

Cóż za pobożność :) A księża salezjanie może by chcieli obejrzeć zdjęcia operacyjne z różnych meczów?
No i księży z tego zgromadzenia pamiętam z pielgrzymek FSSPX do Częstochowy i nie był to budujący przykład.
To ksiądz diecezjalny prowadził tę pielgrzymkę.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #454 dnia: Lipca 07, 2009, 20:21:49 pm »

PS. A z tego co pamiętam to w zeszłym roku chyba w Piekarach nie występowaliśmy nawet o mozliwosć odprawienia Mszy na pielgrzymce.
Akurat jak doszliśmy to się NOM kończył na Kalwarii i pjo podłożył łaciński dubbing czyli:
- Pan z Wami
- Et cum spirito tuo
A potem jeszcze odspiewaliliśmy Salve Reginę :)

No to sorki, za "plotki medialne"!
No i jak doszliśmy - to jeszcze było przed Mszą.
Na końcówkę Mszy trafiliśmy, bo zgrał nam się czas Mszy i ostatnich trzech stacji krzyżowych kalwaryjskich.

I - przy okazji -ciekawostka.
Ostatnie trzy stacje Drogi Krzyżowej znajdują się nad wejściem do...
no właśnie, nie do kościoła, ale POTRÓJNEJ kapliczki stacyjnej.
Otóż ówczesny proboszcz piekarski budując kalwarię nie dostał od władz pozwolenia na wybudowanie kościoła.
Więc go nie postawił. Oficjalnie zbudował dużą kaplicę, tak na trzy stacje...

Więc dla niezorientowanych:
staliśmy więc "razem":  pątnicy-pielgrzymi pod stacjami oraz wierni-co-nie-wchodzą-do-kościoła-na-mszę.
I to ich właśnie Pavarotti-Pjo dubbingował  :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2009, 20:25:54 pm wysłana przez romeck » Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #455 dnia: Lipca 07, 2009, 20:36:58 pm »

I - przy okazji -ciekawostka.
Ostatnie trzy stacje Drogi Krzyżowej znajdują się nad wejściem do...
no właśnie, nie do kościoła, ale POTRÓJNEJ kapliczki stacyjnej.
Otóż ówczesny proboszcz piekarski budując kalwarię nie dostał od władz pozwolenia na wybudowanie kościoła.
Więc go nie postawił. Oficjalnie zbudował dużą kaplicę, tak na trzy stacje...
A ta kaplica to była swego czasu kosciołem parafialnym i generalnie to mi się ona podoba - bo nie ma nowego stołu ołtarzowego - NOMy odprawiane są przodem do Tabernaculum.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #456 dnia: Lipca 09, 2009, 00:03:29 am »

Cytuj
Ale też trwogę budzą opowieści rodziców ministrantów, którzy twierdzą, że obecność księdza na cotygodniowej zbiórce jest wydarzeniem tak rzadkim, jak zaćmienie słońca, a formacja liturgiczna ustępuje miejsca wyprawom na mecze, do aquaparku lub na film.

http://info.wiara.pl/doc/285605.Na-tropie-kleryka
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #457 dnia: Lipca 09, 2009, 10:00:24 am »

Abp Glemp, na wstepie podczas kazania w czasie Mszy:
Wspomina o Ruchu Światło-Zycie i ruchu Neokatechumenalnymm jako przykładach życia
modlitwą.

Trudno zaprzeczyć, że członkowie owych ruchów żyją modlitwą.
Tak, oczywiście. Nie o zaprzeczenie tej tezy mi chodziło.
Ale o to, że kazanie rozpoczyna od "promocji" akurat tych dwóch ruchów.
Zapisane
Antoniusz
uczestnik
***
Wiadomości: 117

Nie lękajcie się... Bóg jest tradycjonalistą ;)

« Odpowiedz #458 dnia: Lipca 09, 2009, 10:39:26 am »

skoro trzeba je promować w "najlepszym czasie antenowym" to znaczy, że u nich kiepściutko :)
Zapisane
com napisał, napisałem, a jeśli w czymś zbłądziłem zostawiam do poprawy Świętemu Kościołowi
________________

tradycjonalizm nie jest ruchem w Kościele, ale zdrową postawą każdego katolika
Tymoteusz
adept
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #459 dnia: Lipca 09, 2009, 10:50:09 am »

Abp Glemp, na wstepie podczas kazania w czasie Mszy:
Wspomina o Ruchu Światło-Zycie i ruchu Neokatechumenalnymm jako przykładach życia
modlitwą.

Trudno zaprzeczyć, że członkowie owych ruchów żyją modlitwą.
Tak, oczywiście. Nie o zaprzeczenie tej tezy mi chodziło.
Ale o to, że kazanie rozpoczyna od "promocji" akurat tych dwóch ruchów.

Sorry ale podanie jednego zdania w którym jak zauważyłeś wcale nie ma sprzeczności bez podania okoliczności i kontekstu wygłoszonego kazania jest trochę nie fair i co najmniej dziwne.
Zapisane
Deo gratias
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #460 dnia: Lipca 09, 2009, 10:51:29 am »

skoro trzeba je promować w "najlepszym czasie antenowym" to znaczy, że u nich kiepściutko :)

My również Pana serdecznie witamy i tak jak nakazuje savoir vivre dla każdego pierwszego postu odwzajemniamy pozdrowienia.  :)
Zapisane
Antoniusz
uczestnik
***
Wiadomości: 117

Nie lękajcie się... Bóg jest tradycjonalistą ;)

« Odpowiedz #461 dnia: Lipca 09, 2009, 11:13:01 am »

popełniłem fopa :/
Proszę mi wybaczyć. Serdecznie się witam. ;)
Zapisane
com napisał, napisałem, a jeśli w czymś zbłądziłem zostawiam do poprawy Świętemu Kościołowi
________________

tradycjonalizm nie jest ruchem w Kościele, ale zdrową postawą każdego katolika
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #462 dnia: Lipca 09, 2009, 11:18:59 am »

Abp Glemp, na wstepie podczas kazania w czasie Mszy:
Wspomina o Ruchu Światło-Zycie i ruchu Neokatechumenalnymm jako przykładach życia
modlitwą.

Trudno zaprzeczyć, że członkowie owych ruchów żyją modlitwą.
Tak, oczywiście. Nie o zaprzeczenie tej tezy mi chodziło.
Ale o to, że kazanie rozpoczyna od "promocji" akurat tych dwóch ruchów.

Sorry ale podanie jednego zdania w którym jak zauważyłeś wcale nie ma sprzeczności bez podania okoliczności i kontekstu wygłoszonego kazania jest trochę nie fair i co najmniej dziwne.

Koledzy, czy jak?? Przypominam Panu o formie obowiązującej na TYM forum.
Dziękuję.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #463 dnia: Lipca 09, 2009, 13:39:47 pm »

Więcej na:
http://www.tymoteusz.org.pl/pj/warsztaty-tanca-uwielbieniowego-ostatnia-chwila/1841/

Możesz wytłumaczyć co tutaj jest nie tak ?

Oddawanie czci tańcem to nie ta religia, to np. pogański kult bożków. Przed majestatem Boga nie wypada się wygłupiać.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #464 dnia: Lipca 09, 2009, 18:54:30 pm »

Oddawanie czci tańcem to nie ta religia, to np. pogański kult bożków.

Jak wiadomo Dawid tańczący przed Arką był poganinem.
Rzecz jasna nie popieram tańca podczas Mszy św., ale tego rodzaju argumenty są nietrafione...
Zapisane
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!