Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:02:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709279 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #420 dnia: Czerwca 21, 2009, 15:59:19 pm »

To oczywiście cytuję z pamięci.
ktoś to morze nagrał???
proszę zajrzeć na itvp.pl za dwa dni....
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #421 dnia: Czerwca 21, 2009, 16:02:30 pm »

Oniemiałem na moment gdy to ujrzałem. Następnie zawołałem moją Mamę i pobiegłem po aparat by uwiecznić tę chwilę:
Niesłychane! +

A kim jest ta pani?
Wiem że czytała modlitwę wiernych po niemiecku (chyba , pracowałem i słuchałem z sąsiedniego pokoju)
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #422 dnia: Czerwca 21, 2009, 16:09:50 pm »

Ja pamiętam "młodego X.Oszajcę" w czasach , kiedy w końcówce lat osiemdziesiątych był duszpasterzem środowisk niepodległościowych i miał specjalną Mszę dla nas, wówczas byliśmy całym KPN em obecni - był wykład o masonerii w kościele OO.Jezuitów w Poznaniu, zaś Ks. Oszajca udzielał nam Komunii Świętej pod dwiema postaciami. Wówczas jeszcze mu ufałem...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #423 dnia: Czerwca 21, 2009, 16:23:47 pm »

W pewnych określonych okolicznościach, kiedy duszpasterz czy inny opiekun "kontestatorów" zaczyna mówić o masonerii, włącza mi się czerwone światełko. O ile wiem, wg ludzi, których zadaniem jest "przejmowanie" takich ruchów i ich kanalizacja, a docelowo - pacyfikacja, najłatwiej nas kupić właśnie takim hasłem.

Kiedy mówi o masonerii pobożny wikariusz słuchacz RM, wiem, że szczerze się troszczy. Kiedy mówi o tym "światły" progresista - wiem, że ma w tym jakiś brzydki interes i bierze słuchaczy za durniów, którzy uwierzą w jego troskę.

w tym [rzy[adku akurat, wykład miałł jeden Pan z naszych środowisk, X Oszajca odprawił tylko Mszę Świętą. Wtedy jeszce chodził w habicie. :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #424 dnia: Czerwca 21, 2009, 16:35:58 pm »

No proszę. A ja słyszałam opowieści, że o. Oszajca od samiuśkiego początku był uosobieniem postępu. Może po prostu przełożeni byli inni i inne były ich polecenia?

To raczej wynikałoz tego, że superior jezuitów w Poznaniu dość surowo wymagał habitów. Zaś X.Oszajca był tam jedynie gościoem :) potem zobaczyłem X.Oszajcę dopiero w TV już w "wiedence" :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #425 dnia: Czerwca 26, 2009, 23:12:47 pm »

Modlitwa za postępowe duchowieństwo

Zmianę nauki i doktryny świętej zafałszowanie
Wybacz im Panie!

Klątw i kanonów ojców zapominanie
Wybacz im Panie!

Dusz wiernych gorycz i rozczarowanie
Wybacz im Panie!

Świątyń Twych i ołtarzy zdewastowanie
Wybacz im Panie!

Bożków pogańskich i czartów uwielbianie
Wybacz im Panie!

Ofiar i hołdów bóstwom składanie
Wybacz im Panie!

Świadectwa i głoszenia zaniechanie
Wybacz im Panie!

Boże miłości, święty i jedyny
Spojrzyj i przebacz Twych kapłanów winy.
Niech Twoja łaska na nowo oświeci
Twoich kapłanów - Twe najmilsze dzieci.
A nas, lud pogrążony w grzechu i ciemności
Niech znów prowadzą w nieba wysokości.
Amen.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2009, 23:21:45 pm wysłana przez Edi » Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #426 dnia: Czerwca 27, 2009, 14:15:14 pm »

Modlitwa za postępowe duchowieństwo
(...)

Proszę przypiąć gdzieś na forum, postarać się o imprimatur modlitwy i społem odmawiać.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #427 dnia: Czerwca 27, 2009, 15:12:53 pm »

Modlitwa za postępowe duchowieństwo
(...)
... postarać się o imprimatur modlitwy ...
Ale u kogo :( ?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #428 dnia: Czerwca 27, 2009, 15:16:17 pm »

Może u ks. Buxa :) ? Albo u tego księdza biskupa (wybaczą Panowie niepamięć) który modlitwy Leona XIII po Mszy świętej przywrócił w swej diecezji.
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #429 dnia: Czerwca 27, 2009, 20:47:49 pm »

Cytuj
Dziennik zwraca uwagę na to, że pewne zakłopotanie wywołuje to, że trudności sprawia łacina, którą Benedykt XVI stara się ze wszystkich sił ożywić [...]
Za Spiżową Bramą - ujawnia gazeta - słychać narzekania na coraz słabszą znajomość mowy Cycerona wśród watykańskich dostojników i to mimo że łacina jest oficjalnym językiem Kościoła.

pdkr. moje

http://wiadomosci.onet.pl/1998130,12,item.html
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #430 dnia: Czerwca 29, 2009, 09:40:26 am »

Na Heretikonie (moja prywatna nazwa dla http://www.opoka.org.pl/zycie_kosciola/forum/porozmawiajmy/index.php) kiedyś zadałem pytanie temuż księdzu, że jakiś cywil poszywający się pod jezuitę (chodziło to dokładnie o niego) wygadywał bzdury w telewizorze i co on o tym sądzi. Odpowiedź też była pełna irytacji.

Czy można prosić o link lub tekst?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #431 dnia: Czerwca 30, 2009, 16:20:01 pm »

Może mi ktoś wyjaśnić, co jest "makabrycznego" w wypowiedzi księdza na KNO, który mówi o wymuszonej "konwersji"? Bo już powoli mam dosyć cwaniaczków siedzących wygodnie przed komputerkami bredzącymi o powołaniu do męczeństwa, a kiedy zaproponuje im się podróż do kraju muzułmańskiego, by tam ewangelizowali odpowiadają "nie mi podróżować po dalekich krajach".
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #432 dnia: Czerwca 30, 2009, 16:34:28 pm »

Zgadzam się Panie Alagor. Ale wystarczy czasami być katechetą w gimnazjum żeby mieć suvriwal.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #433 dnia: Lipca 03, 2009, 02:43:58 am »

@ p. Alagor

Nie wiem czy to na temat poruszony w KNO, ale jakoś mi się skojarzyło w zw. z konwersją. Ogladałam kiedyś niesamowity reportaż o konwertytach z islamu we Francji. Żeby odejść od islamu, trzeba naprawdę wiary, determinacji, odwagi. To nie są żarty, można stracić życie, islamskie diaspory mściwe są i się nie patyczkują. I ci dzielni ludzie przychodzący po chrzest, odsyłani zostają z kwitkiem przez katolickie duchowieństwo. Z powodów "ekumenicznych". Ludzie, którzy uwierzyli w Chrystusa, którzy postawili swoje życie na jedną kartę, nie mają powrotu ani do rodzimej wspólnoty muzułmańskiej, od której czeka ich w najlepszym wypadku jakaś "fatwa", ani nie są przyjmowani do Kościoła. Lądują najczęściej w jakichś parachrześcijańskich sektach.

Zdumiewające i żałosne. I to pomimo przykładu z samej góry - Ojciec Święty Benedykt XVI przecież całkiem niedawno osobiście udzielił Chrztu Św. konwertycie z islamu nie licząc się z żadnym "ekumenizmem".
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #434 dnia: Lipca 05, 2009, 13:04:45 pm »

Dziś na koniec NOM była śpiewana Barka i wszyscy stali jak na hymnie. Z wyjątkiem mnie. Czy u Was jest taki zwyczaj czy tylko w Kaliszu?
Zapisane
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!