Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:16:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709927 razy)
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #390 dnia: Czerwca 19, 2009, 12:00:43 pm »

Dobra nie znam się - czyli to oznacza, że nowe formy kultu są już zakazane i godne potępienia?
Taniec nie jest "nową formą kultu" w ogóle. Jest nową formą we Mszy Św. Stwarza on wiele oczywistych problemów liturgicznych np. taki, że człowiek się skupia na tańcu i choreografii a nie na liturgii. Poza tym proszę zauważyć do jakiej muzyki oni zazwyczaj tańczą.
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #391 dnia: Czerwca 19, 2009, 12:01:24 pm »

Tanic jako nowa forma kultu ? ryzykowne, szczególnie po tym co  jest.  
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #392 dnia: Czerwca 19, 2009, 12:10:55 pm »

Możesz wytłumaczyć co tutaj jest nie tak ?
Zdaje się, że nie piłem z Panem wódki, więc proszę mnie nie "tykać". Poza tym nie widzę sensu, żebym tracił swój cenny czas na 20letniego chłopa, który choć jest ministrantem to używa tak idiotycznych argumentów:

Dawid tańczył przed arką.
Zapisane
Tymoteusz
adept
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #393 dnia: Czerwca 19, 2009, 12:19:21 pm »

Cytuj
Zdaje się, że nie piłem z Panem wódki, więc proszę mnie nie "tykać". Poza tym nie widzę sensu, żebym tracił swój cenny czas na 20letniego chłopa, który choć jest ministrantem to używa tak idiotycznych argumentów:
Przepraszam jeśli uraziłem szanownego Pana - to moje zaniedbanie, że napisałem na "ty". Jednak prosiłbym Pana, żeby wytłumaczyć dlaczego argument jest idiotyczny? Jestem młody to prawda daltego szukam odpowiedzi. Gdybym wszystko wiedział to nie byłbym na tym forum. Przedstawiam swoje rozważania i sie zastanawiam - może się mylę, ale wciąż mam wątpliwości.

Cytuj
Taniec nie jest "nową formą kultu" w ogóle. Jest nową formą we Mszy Św. Stwarza on wiele oczywistych problemów liturgicznych np. taki, że człowiek się skupia na tańcu i choreografii a nie na liturgii. Poza tym proszę zauważyć do jakiej muzyki oni zazwyczaj tańczą.

Ja cały czas piszę i podkreślam o tańcu po za murami kościoła i po za Mszą św. - taniec na Mszy Św.  jestem przeciw!

Zapisane
Deo gratias
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #394 dnia: Czerwca 19, 2009, 13:23:22 pm »

Cos o tancu z poradnika dla spowiednikow, ktory wlasnie przerabiam. :)
Jakosc nienajlepsza.
http://img20.imageshack.us/gal.php?g=01okq.jpg
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #395 dnia: Czerwca 19, 2009, 14:34:58 pm »

Kolejna próba zakrycia pustki tego "banalnego produktu" jakim jest NOM.
Wiem, że jestem nudny, ale to wytłumaczenie nasuwa mi się z każdą poznaną reformą.

Taniec ichni zdaje się jest głośny i naładowany emocjami, wieć podobny do rytmu dzisiejszego życia. To na długo nie będzie odskocznią, czymś nadzwyczajnym i przyciągajacym, zapraszajacym do wejścia dalej. Gdyby tym ludziom zaproponować "wypełnioną ciszę kanonu", w której swobodnie mozna przechodzić od adroacji do kontemplacji, od uniżenia do podziwu, w której sama liturgia prowadzi duszę, w której dusza staje pod Kalwarią. Gdyby dać tym duszom zaznać zetknięcia nieba z ziemią i otwarcia zaświatów... gdyby pozwolić im na skupienie ułatwione przebiegiem obrzędu i przygotowanie do chwili Komunii... gdyby wprowadzić je w KRR ! Ale nie, zamiast tego bum bum szura bura, neon - Góra.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2009, 14:41:37 pm wysłana przez Edi » Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #396 dnia: Czerwca 19, 2009, 23:57:49 pm »

Cytuj
16.06.2009 |  |
Warsztaty pakowania uwielbieniowego (ostatnia chwila)

Cel warsztatów

Oddanie chwały Jezusowi oraz rozpalenie ludzi do uwielbiania Jezusa poprzez pakowanie.

Więcej na:

http://bigpaker.net/


A co jest złego w pakowaniu ?
A kto mówi, Pani Szmulko, że będziemy pakować w kościele ?
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #397 dnia: Czerwca 20, 2009, 16:20:47 pm »

Pewna "katoliczka" na pewnym forum młodzieżowym:

Cytuj
Mam do was pytanie dotyczące waszego stosunku do spowiedzi z sexu przed ślubem. Czy uważacie to za grzech z którego należy się spowiadać, czy podobnie jak ja uważacie, że to co się robi jest indywidualną sprawą każdego człowieka i nie powinien się uzewnętrzniać z tego co robi czy nie, przed obcym mężczyzną jakim jest ksiądz. Owszem osobiście jestem katoliczką i chodzę do kościoła regularnie, jednak moim zdaniem spowiedź jest instytucją nieco przestarzałą gdyż Bóg i tak wie jakie mam grzechy, a to czy powiem o tym księdzu to i tak nie ma większego znaczenia. Dla mnie ważniejsze jest czy za swoje grzechy żałuję, a nie czy powiem o nich księdzu przy spowiedzi. Dodatkowo, spowiadając się wyrażam żal za grzechy i obiecuję poprawę, a w przypadku sexu i tak wiem ze będę dalej to robić po spowiedzi. Dlatego ciekawi mnie wasze zdanie na ten temat.

Ręce opadają. Moja odpowiedź:

Cytuj
Ja tu widze zupełny brak konsekwencji. Chodze do Kościoła i nawet się spowiadam a nie uznaje nauki Kościoła w sprawie seksu? Toż to bez sensu. Albo przyjmujemy cała doktrynę i nauczanie Kościoła albo nie. Takie wybieranie sobie co mi sie podoba to czyste wygodnictwo. Piszesz, że nie rozumiesz tego stanowiska Kościoła, a czy próbowałaś zrozumieć? Czytałaś jakieś katolickie ksiązki czy publikacje poruszający ten temat? Zapewne nie, bo to wg Ciebie nie jest grzech i kropka. Proponuję najpierw zapoznac się z katolicka nauką, co, jak, dlaczego. Jeśli dalej będziesz uważała że seks przed ślubem to samo dobro no to niewiem jak chcesz do sakramentów w stanie grzechu cięzkiego przystępować.

A czemu seks przed ślubem jest grzechem. Nie chce mi się pisać na ten temat wywodów. Ale po pierwsze mamy słuchać nauczania Kościoła:

„Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego. Niech to czynią z radością, a nie ze smutkiem, bo to nie byłoby dla was korzystne” (Hbr 13,17 BT)
„Prosimy was, bracia, abyście uznawali tych, którzy wśród was pracują, którzy przewodzą wam i w Panu was napominają” (1 Tes 5,12 BT)

A jeśli odrzucasz autorytet Kościoła w sprawach wiary i moralności no to cięzko z tym nazywaniem się katoliczką. Katolik, to osoba, która przyjmuje nauczanie Kościoła.

Za czasów Pana Jezusa seks przed ślubem był karany śmiercią. Było to coś bardzo złego wśród żydów. Gdyby coś miało się w tej kwestii zmienić Pan Jezus by o tym wspomniał. Seks jest aktem świętym, jest zespoleniem małżonków tak iż jeszcze bardziej uwydatnia się że są jedym ciałem. Robienie tego przed zawarciem małżeństwa jest profanacją tego aktu. To tyle ode mnie.[/qoute]
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2009, 16:22:25 pm wysłana przez rafik93 » Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #398 dnia: Czerwca 20, 2009, 18:39:07 pm »

Cóż cięzko się tam dyskutuje, ale staram się polemizować, niech nie myślą, że jesteśmy jakimś ciemnogrodem, który nie umie uargumentować swoich zabobonów i ślepo w nie wierzy. A większość za takich właśnie uważa katolików.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #399 dnia: Czerwca 20, 2009, 18:42:32 pm »

Cóż cięzko się tam dyskutuje, ale staram się polemizować, niech nie myślą, że jesteśmy jakimś ciemnogrodem, który nie umie uargumentować swoich zabobonów i ślepo w nie wierzy. A większość za takich właśnie uważa katolików.

Czy owa osoba jakoś ustosunkowała się do Pańskiej wypowiedzi?
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #400 dnia: Czerwca 20, 2009, 18:47:17 pm »

Jeszcze nie. Tu mają Państwo owy wątek:

http://m-forum.pl/sex-przed-slubem-a-spowiedz-p887479.html#p887479

Ja jestem pod nickiem Rafał.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #401 dnia: Czerwca 20, 2009, 18:48:50 pm »

Przypomniało mi się jak kiedyś w telewizji Manuela Gretkowska, feministka, mówiła, że uważa pojęcie nieczystości za archaiczne.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Tomek
adept
*
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #402 dnia: Czerwca 20, 2009, 19:34:11 pm »



http://m-forum.pl/sex-przed-slubem-a-spowiedz-p887479.html#p887479

Ja jestem pod nickiem Rafał.


Ładnie, ładnie. Szacuneczek ;D
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #403 dnia: Czerwca 20, 2009, 20:08:29 pm »

Ciekawe co ta "katoliczka" rozumie pod pojęciem :"spowiedź jest instytucją nieco przestarzałą  gdyż Bóg i tak wie jakie mam grzechy". Czy to znaczy, że teraz Bóg wszystko wie i spowiedź jest be, a dawniej nie znał naszych tajemnic i spowiedź była cacy?
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #404 dnia: Czerwca 20, 2009, 20:11:34 pm »

@ Aqeb

Gretkowska przed każdą swoją wypowiedzią n.t. "szeroko rozumianych spraw moralnych" (  ::) ) mówiła mniej więcej coś takiego : " Wprawdzie JA TEŻ jestem katoliczką, ALE...". W sumie nic oryginalnego.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!