Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:09:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709633 razy)
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #375 dnia: Czerwca 18, 2009, 11:46:37 am »

Mój mistrz nowicjatu kiedyś powiedział że gdyby nie Jan Paweł II i Jego życie i twórczość to wielu księżom skończyłyby się teksty na kazania. Ponieważ nie publikuje już nowych tekstów więc w ramach kazań przedstawia się Jego biografię.
Oczywiście jakąś najnowszą, typu książki "Dusi" lub "Miecia"...
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #376 dnia: Czerwca 18, 2009, 11:51:57 am »

Cytuj
Ku*wa mac, [...] Nerwy zaczynaja mi puszczac.
@ Sebastianus,

widzę, widzę, awatar w krewkim kolorze...

"czytanie z karty szpitalnej, wielkiego rodaka..."A było to dnia trzeciego pobytu naszego rodaka w klinice...."
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #377 dnia: Czerwca 18, 2009, 15:15:50 pm »

Dzis pierwszy raz pojawilem sie na czerwcowych w tem roku, czego zaluje (... iz bylem na nich w tej, a nie innej swiatyni). Tego nikt nie pobije zdaje mi sie: jako czytanka - po Litanii - jakas ksiazka o zyciu Jana Pawla II. Ludzie kochane, dzis fragment o tem jak Ojcu Swietemu rurke wkladano do przelyku, bo inaczej nie mogl oddychac. O jego operacji, etc. Ku*wa mac, czlowiek przychodzi do kosciola by posluchac o sprawach Bozych, a tu taka jazda.

Czy czytanie zywotów swietych nie jest tradycyjne? :)
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #378 dnia: Czerwca 18, 2009, 23:55:21 pm »

@ Thomas, Jarod, Major.

Chłopaki, lubię was.

Tak, tak. Od wzniosłości do śmieszności tylko krok.

" A było to dnia trzeciego pobytu......" ;D

I to mnie wkurza; Jan Paweł II, sobór watykański II, Jan Paweł II, sobór watykański II. JPII. SWII, JPII, SWII, JPII, SWII, JPII, SWII, JPII, SWII, JPII, SWII.....na okrągło, ad nauseam. 
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #379 dnia: Czerwca 19, 2009, 01:02:30 am »

JPII. SWII, JPII, SWII, JPII, SWII, JPII, SWII, JPII, SWII, JPII, SWII.....na okrągło, ad nauseam. 

Przypomnę: Forum Krzyż także jest już II !!!

FKII
poprezdnie nazywam Forum Krzyż Wszechczasów !!!
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #380 dnia: Czerwca 19, 2009, 01:08:41 am »

(...)
I to mnie wkurza; Jan Paweł II, sobór watykański II, Jan Paweł II, sobór watykański II. JPII. SWII, JPII, SWII, JPII, SWII, JPII, SWII, JPII, SWII, JPII, SWII.....na okrągło, ad nauseam. 

Chcialbym sie nie zgodzic. Jednakze...
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #381 dnia: Czerwca 19, 2009, 08:06:54 am »

16.06.2009 | Piotr Hełka |
Warsztaty tańca uwielbieniowego (ostatnia chwila)

Cel warsztatów

Oddanie chwały Jezusowi oraz rozpalenie ludzi do uwielbiania Jezusa poprzez taniec.

Więcej na:
http://www.tymoteusz.org.pl/pj/warsztaty-tanca-uwielbieniowego-ostatnia-chwila/1841/
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #382 dnia: Czerwca 19, 2009, 08:08:47 am »

Panie Eligiuszu, tak od rana i to w piątek :(
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #383 dnia: Czerwca 19, 2009, 08:33:32 am »

Oddanie chwały Jezusowi oraz rozpalenie ludzi do uwielbiania Jezusa poprzez taniec.
O rozpalaniu ludzi to nie ten watek ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Tymoteusz
adept
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #384 dnia: Czerwca 19, 2009, 08:34:18 am »

16.06.2009 | Piotr Hełka |
Warsztaty tańca uwielbieniowego (ostatnia chwila)

Cel warsztatów

Oddanie chwały Jezusowi oraz rozpalenie ludzi do uwielbiania Jezusa poprzez taniec.

Więcej na:
http://www.tymoteusz.org.pl/pj/warsztaty-tanca-uwielbieniowego-ostatnia-chwila/1841/

Możesz wytłumaczyć co tutaj jest nie tak ?
Zapisane
Deo gratias
Kyllyan
bywalec
**
Wiadomości: 85


moja wspólnota
« Odpowiedz #385 dnia: Czerwca 19, 2009, 09:05:09 am »

Nie ma w katolickiej tradycji miejsca na taniec w kościele.
Zapisane
Tymoteusz
adept
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #386 dnia: Czerwca 19, 2009, 09:20:17 am »

W którym miejscu napisane jest, że w kościele będą tańczyć ? Radzę przeczytać ogłoszenie a potem dopiero pisać....
Zapisane
Deo gratias
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #387 dnia: Czerwca 19, 2009, 09:34:24 am »

Cytat z linkowanej strony: "Występowała w wielu kościołach i jest niezwykle szczęśliwa, mogąc tańczyć i uwielbiać Boga w Ciele Chrystusa w Polsce.
Oprócz tworzenia choreografii w wielu kościołach w okolicach Midwest, stworzyła wiele choreografii dla tancerzy i grup zajmujących się tańcem uwielbieniowym".

Czy z tego nie można wyciągnąć wniosku, że ich zamiarem jest uprawianie tańców w kościołach?
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Tymoteusz
adept
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #388 dnia: Czerwca 19, 2009, 11:00:08 am »

Pomimo wszystkiego w tym news nie ma mowy o tym, że uczestnicy będą tańczyć w Kościele. Jest mowa o warsztatach w jakimś ośrodku, a potem koncercie w MOK Głogów. Dawid tańczył przed arką. Podkreślam - przeciwny jestem tańczeniu w kościele, ale nie mam nic przeciwko takiej formie oddawania chwały Panu, oczywiście poza kościołem. Taniec jest piękny i myślę, że skoro Bóg daje człowiekowi zmysł poruszania się w rytm muzyki to nie wiem dlaczego nie można tego skorzystać i w ten sposób uwielbiać Go oczywiście po za murami kościoła.
Cytuj
I kiedy w chrześcijaństwie takie "taneczne rozpalanie do uwielbienia" miało miejsce?


Może i nie miało, ale nie rozumiem dlaczego nie może mieć miejsca? Wszyscy tu odnoszą się do tradycji, ale nikt nie zwraca uwagi, że tradycja też miała jakiś początek, kiedyś też coś było nowym. Pewne zwyczaje, obrzędy czy zachowania ktoś zrobił po raz pierwszy. Nie chcę Broń Boże odrzucenia tradycji istniejącej - uważam, że należy ją zachować, pielęgnować i wypełniać, tylko nie rozumiem oporów przed nowym, oczywiście tym które nie jest sprzeczne ze "starym" (czyli tradycją). Dalej nie uważam, żeby "taniec uwielbienia" po za murami kościoła był czymś zdrożnym.
Zapisane
Deo gratias
Tymoteusz
adept
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #389 dnia: Czerwca 19, 2009, 11:54:12 am »

Cytuj
A ja pomimo wszystko zapytam, czy wie Pan co wyprawiają w kościołach uczestnicy PJ? Kto i gdzie ich tego nauczył?

1. Nie nie wiem bo nie byłem na PJ nigdy, pan zapewne był skoro wie to niech powie.
2. Ogłoszenie jest na stronie PJ to nie znacz, że Pj jest organizatorem - ta strona to nie jest już tylko strona o Pj ale piszą takze o innych wydarzeniach

Cytuj
A jak Pan myśli, dlaczego przez 20 wieków chrześcijaństwo nie zdecydowało adaptować tańca do celów "uwielbieniowych", mimo takich przykładów przedchrześcijańskich, jak np. taniec Dawida? Sądzi Pan, że przez 2 tyś. lat chrześcijanie po prostu jakoś przegapili temat?

Dobra nie znam się - czyli to oznacza, że nowe formy kultu są już zakazane i godne potępienia? Wszystko co właściwe wykształciło się przez 20 wieków, teraz tylko korzystamy z tego dziedzictwa?
Zapisane
Deo gratias
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!