Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:50:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709577 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #360 dnia: Czerwca 14, 2009, 23:55:03 pm »

A czy widział ktoś dzisiaj pląsającego biskupa Długosza w Częstochowie?  Ale się ubawiłem i to tuż przed Mszą.

To było straszne !:) Po prostu całe przedpołudnie Ekscelencja "dawal czadu" słychac go było wszędzie, nawet w parku nie mogłem się skupić nad książką.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #361 dnia: Czerwca 15, 2009, 15:24:41 pm »


Eucharistic Adoration according to the new Catholic community Shalom.
:›Liturgical dance‹:
http://www.gloria.tv/?media=54

Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #362 dnia: Czerwca 15, 2009, 15:33:52 pm »


Eucharistic Adoration according to the new Catholic community Shalom.
:›Liturgical dance‹:
http://www.gloria.tv/?media=54



Tragedia !! To już są symptomy porównywalne do opętania ...po prostu no comments...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #363 dnia: Czerwca 15, 2009, 16:12:52 pm »

Najlepsze jest to, że ta grupa ma zatwierdzony statut zgodnie z którym jej członkowie mają prowadzić życie modlitewne na wzór św. Teresy z Avila. Ciekawe wyobrażenie mają o św. Teresie.
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
best
Gość
« Odpowiedz #364 dnia: Czerwca 15, 2009, 16:55:42 pm »

Najlepsze jest to, że ta grupa ma zatwierdzony statut zgodnie z którym jej członkowie mają prowadzić życie modlitewne na wzór św. Teresy z Avila. Ciekawe wyobrażenie mają o św. Teresie.

Najważniejsze, że sa w "pełnej łączności" prawda ? Jepiej do tego dance macabre pasowałaby Hava Nagila.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #365 dnia: Czerwca 15, 2009, 21:35:51 pm »

Najlepsze jest to, że ta grupa ma zatwierdzony statut zgodnie z którym jej członkowie mają prowadzić życie modlitewne na wzór św. Teresy z Avila. Ciekawe wyobrażenie mają o św. Teresie.

Najważniejsze, że sa w "pełnej łączności" prawda ? Jepiej do tego dance macabre pasowałaby Hava Nagila.

"Pełna łączność"??? ;D chyba przy pomocy sznura. Z czym ? Z kim ??? Toż to "wspólnota wisielców"... :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #366 dnia: Czerwca 15, 2009, 23:23:11 pm »

Jak tradycyjnie - te świece, ołtarz w formie ołtarza i to jeszcze stopnie ma, do tego obrus do ziemi, nawet welon naramienny :)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #367 dnia: Czerwca 15, 2009, 23:31:57 pm »

Ten filmik już chyba gdzieś był wcześniej linkowany, wydaje mi się, że go widziałem.

Zadam takie pytanie, pewnie dość głupie i naiwne: czy było jakieś zapytanie w tej sprawie do Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ?
Zapisane
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #368 dnia: Czerwca 15, 2009, 23:42:18 pm »


Eucharistic Adoration according to the new Catholic community Shalom.
:›Liturgical dance‹:
http://www.gloria.tv/?media=54



Gorsi to są już chyba tylko sedewakantyści... (ironia)
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #369 dnia: Czerwca 16, 2009, 09:12:33 am »

Ten filmik już chyba gdzieś był wcześniej linkowany, wydaje mi się, że go widziałem.

KNO
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #370 dnia: Czerwca 17, 2009, 14:23:12 pm »

abp Długosz jest w porządku. Że lubi tańczyć to i w wywiadze mówi. Każdy ma swoje pasje ;)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #371 dnia: Czerwca 17, 2009, 22:56:09 pm »

Dzis pierwszy raz pojawilem sie na czerwcowych w tem roku, czego zaluje (... iz bylem na nich w tej, a nie innej swiatyni). Tego nikt nie pobije zdaje mi sie: jako czytanka - po Litanii - jakas ksiazka o zyciu Jana Pawla II. Ludzie kochane, dzis fragment o tem jak Ojcu Swietemu rurke wkladano do przelyku, bo inaczej nie mogl oddychac. O jego operacji, etc. Ku*wa mac, czlowiek przychodzi do kosciola by posluchac o sprawach Bozych, a tu taka jazda. Kazanie wcale nie lepsze. To samo - kaplan nie dotyka spraw Bozych - ale codziennosci (kazanie nic nie wnosi pozytywnego, zadnego bogactwa duchowego), czyli to co mam dookola na codzien. Nerwy zaczynaja mi puszczac.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #372 dnia: Czerwca 17, 2009, 23:30:33 pm »

Dzis pierwszy raz pojawilem sie na czerwcowych w tem roku, czego zaluje (... iz bylem na nich w tej, a nie innej swiatyni). Tego nikt nie pobije zdaje mi sie: jako czytanka - po Litanii - jakas ksiazka o zyciu Jana Pawla II. Ludzie kochane, dzis fragment o tem jak Ojcu Swietemu rurke wkladano do przelyku, bo inaczej nie mogl oddychac. O jego operacji, etc. Ku*wa mac, czlowiek przychodzi do kosciola by posluchac o sprawach Bozych, a tu taka jazda. Kazanie wcale nie lepsze. To samo - kaplan nie dotyka spraw Bozych - ale codziennosci (kazanie nic nie wnosi pozytywnego, zadnego bogactwa duchowego), czyli to co mam dookola na codzien. Nerwy zaczynaja mi puszczac.

Rozumiem reakcję. Mnie w takich sytuacjach zdarzało się z kościoła wychodzić. Nerwowy jestem.
Zapisane
best
Gość
« Odpowiedz #373 dnia: Czerwca 18, 2009, 04:30:38 am »

Gorsi to są już chyba tylko sedewakantyści... (ironia)

"Kogut winien - więc na niego. On sprawcą wszystkiego złego. On źle poradził, on grad sprowadził, on czas oziębił..."  ::)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #374 dnia: Czerwca 18, 2009, 07:02:11 am »

Mój mistrz nowicjatu kiedyś powiedział że gdyby nie Jan Paweł II i Jego życie i twórczość to wielu księżom skończyłyby się teksty na kazania. Ponieważ nie publikuje już nowych tekstów więc w ramach kazań przedstawia się Jego biografię.
Zapisane
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!