Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 17:53:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 188 189 [190] 191 192 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719774 razy)
Paweł Marcin
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #2835 dnia: Marca 27, 2017, 21:39:22 pm »

Ave Maria!
Mam pytanie do osób bardziej zorientowanych w teologii , a szczególnie w prawie kanonicznym. Wklejam link do wypowiedzi ks Dziewieckiego (znanego duszpasterza i kaznodziei). Czy ta wypowiedź wyczerpuje znamiona herezji? Czy można tego księdza uznać za heretyka?

https://www.youtube.com/watch?v=gwUDF8Lnwm4&t=451s

Nie to, że jestem zgorszony bo takich kazań jest cała masa, jednak uważam, że warto wiedzieć kiedy kogoś można uznać za heretyka a kiedy tylko za pogubionego. To jest dość dobry przykład.
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2017, 21:50:31 pm wysłana przez Paweł Marcin » Zapisane
Quis ut Deus
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2836 dnia: Marca 27, 2017, 21:45:46 pm »

No nieźle  :o
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #2837 dnia: Marca 28, 2017, 11:22:51 am »

Katechizm Kościoła Katolickiego:

1213 Chrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu (vitae spiritualis ianua) i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży, stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania: "Chrzest jest sakramentem odrodzenia przez wodę i w słowie".

1263 Chrzest odpuszcza wszystkie grzechy, grzech pierworodny i wszystkie grzechy osobiste, a także wszelkie kary za grzech. W tych, którzy zostali odrodzeni, nie pozostaje więc nic, co mogłoby przeszkodzić im w wejściu do Królestwa Bożego, ani grzech Adama, ani grzech osobisty, ani skutki grzechu, wśród których najcięższym jest oddzielenie od Boga.

Zatem to jasne jak słońce, że nawet w świetle nowego Katechizmu, ten człowiek mówiąc: "Nie mamy grzechu pierworodnego" i "Chrzest żadnych grzechów pierworodnych nie gładzi, tylko jest szczepionką miłości" - bredzi. Może wypadałoby powiadomić biskupa stosownego i przekazać mu film. 
Zapisane
Taki sobie o...
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #2838 dnia: Marca 28, 2017, 11:59:43 am »

Jeżeli to ten słynny x. Marek Dziewiecki, to trzeba zauważyć, że to gwiazda polskiego życia kościelnego. Jeździ po seminariach i opowiada swoje psychologizacje.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Paweł Marcin
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #2839 dnia: Marca 28, 2017, 20:57:18 pm »

Tak , tylko czy można go uznać za heretyka? Oskarżenie o herezję to bardzo poważny zarzut, dla tego wolę mieć pewność gdy otworzę usta. W mojej opini zostały tu wyczerpane znamiona herezji materialnej, formalnej i uporczywego trwania w herezji. Ks Dziewiecki jest świadom tego co naucza magisterium i świadomie się temu sprzeciwia , twierdząc jednocześnie że ten kto twierdzi inaczej błądzi ("nie rozumie chrześcijaństwa"). Zatem mamy herezję formalną. W dodatku twierdzi że już jako nastolatek doszedł do takich wniosków podczas gdy teolodzy wciąż się spierają. Tu mamy uporczywe trwanie w herezji.
To tylko moja prywatna opinia , ale ja jestem amatortem i totalnym lakonikiem więc wolę zapytać kogoś mądrzejszego.

PS Poza tym Pan Jezus nie będzie nas sądził z wiary w Niego, ale z tego jak kochamy . Ooo! ;)
Zapisane
Quis ut Deus
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #2840 dnia: Kwietnia 01, 2017, 09:52:58 am »

Ave Maria!
Mam pytanie do osób bardziej zorientowanych w teologii , a szczególnie w prawie kanonicznym. Wklejam link do wypowiedzi ks Dziewieckiego (znanego duszpasterza i kaznodziei). Czy ta wypowiedź wyczerpuje znamiona herezji? Czy można tego księdza uznać za heretyka?

https://www.youtube.com/watch?v=gwUDF8Lnwm4&t=451s

Nie to, że jestem zgorszony bo takich kazań jest cała masa, jednak uważam, że warto wiedzieć kiedy kogoś można uznać za heretyka a kiedy tylko za pogubionego. To jest dość dobry przykład.

Kliknąłem na przytoczony link i co słyszę? Słyszę pojęcie grzechu pierworodnego w teologii prawosławnej! Oni tak właśnie wierzą, że nie dziedziczymy winy za grzech pierworodny, a tylko jego skutki. To jest powód, dla którego prawosławni odrzucają dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny (pomijając niekanoniczne w/g ich zasad jego ogłoszenie - to mógłby zrobić tylko sobór powszechny). Moim skromnym zdaniem to właśnie, a nie Filioque stanowi główną różnicę doktrynalną dzielącą nas od prawosławia. To ostatnie było tylko pretekstem do ostatecznego rozłamu. Ale ks. Dziewiecki musi to wiedzieć, jeśli wie to mały żuczek taki jak piszący niniejsze!
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #2841 dnia: Kwietnia 01, 2017, 10:41:41 am »

Zdesakralizowany kościół w Belgii:
http://naszosie.pl/2017/03/28/kolarstwo-religia-video/
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #2842 dnia: Kwietnia 01, 2017, 13:15:13 pm »

Tak , tylko czy można go uznać za heretyka? Oskarżenie o herezję to bardzo poważny zarzut, dla tego wolę mieć pewność gdy otworzę usta. W mojej opini zostały tu wyczerpane znamiona herezji materialnej, formalnej i uporczywego trwania w herezji. Ks Dziewiecki jest świadom tego co naucza magisterium i świadomie się temu sprzeciwia , twierdząc jednocześnie że ten kto twierdzi inaczej błądzi ("nie rozumie chrześcijaństwa"). Zatem mamy herezję formalną. W dodatku twierdzi że już jako nastolatek doszedł do takich wniosków podczas gdy teolodzy wciąż się spierają. Tu mamy uporczywe trwanie w herezji.
To tylko moja prywatna opinia , ale ja jestem amatortem i totalnym lakonikiem więc wolę zapytać kogoś mądrzejszego.

PS Poza tym Pan Jezus nie będzie nas sądził z wiary w Niego, ale z tego jak kochamy . Ooo! ;)

Pan Jezus nie będzie nas sądził z wiary w Niego, ale z tego jak kochamy

Proszę pana będzie pan sądzony też z cnoty wiary św. bez wiary nie można podobać się Bogu i nie można się zbawić będąc katolikiem.
A ci który nie poznali ani Kościoła Św. ani Wiary św. muszą należeć do Kościoła do jego duszy, pragnieniem, (Chrzest pragnienia) lub do ciała i duszy czyli normalnie mówi o tym i Pius IX i św.Pius X oraz szczegółowo Pius XII oraz św. Oficjum za czasów Piusa XII.

Syllabus Piusa IX zdanie potępione :
17. Należy mieć przynajmniej zasadną nadzieję co do zbawienia wiecznego tych wszystkich, którzy w żaden sposób nie przynależą do prawdziwego Kościoła Chrystusowego.


Jeżeli nie sądził by nas Pan JEZUS czy w Pana Jezusa wierzymy czy nie to PO CO W NIEGO WIERZYĆ W OGÓLE ? jak byśmy z tego nie byli sądzeni ?
Czyli nie wierząc nie popełniamy żadnego grzechu ? Wręcz przeciwnie nie wierząc w najmniejszy dogmat jesteśmy już heretykami pisze o tym bardzo ładnie św.Pius X w swym katechizmie.

Musi pan wierzyć we wszystko co Kościół Św. podaje do wierzenia nawet w dogmaty nie zdefinjowane uroczyście do KOŃCA ŻYCIA I w tej wierze UMRZEĆ !
I będzie każdy sądzony czy posiadał wiarę i to w jakim stopniu czy jej nie posiadał z WŁASNEJ winy bo nie chciał jej poznać choć miał do tego możliwości.

Mówi Pan JEZUS kto się ochrzci i uwierzy będzie zbawiony kto nie uwierzy będzie potępiony.

Ewangelia wg św. Marka:

15 I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 16 Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.



Wykład Nauki Chrześcijańskiej, ułożony z rozkazu Klemensa VIII Papieża, przez kardynała Roberta Bellarmina. Na polski język przetłumaczony i w Propagandzie wydany, w Rzymie 1844. Ku większej chwale Bożej, i ku zbawieniu bliźnich przedrukowany, ss. 13-52:

U. Jeśli Chrystus zadośćuczynił Ojcu Przedwiecznemu za grzechy wszystkich ludzi; skądże pochodzi że tyle ludzi potępia się, i że potrzeba nam pokutować za grzechy nasze?
 
N. Chrystus zadośćuczynił za wszystkie grzechy wszystkich ludzi; ale potrzeba aby każdy człowiek w szczególności, sam dla siebie czerpał z tego źródła miłosierdzia Bożego, a to przez wiarę, przez Sakramenty, przez dobre uczynki, a mianowicie przez pokutę. Dlatego to potrzeba pokutować i czynić dobre uczynki, chociaż Chrystus cierpiał i pracował za nas. Wielu idą na potępienie i zostają nieprzyjaciółmi Boga, bo albo nie chcą mieć wiary; takimi są żydzi, turcy i kacerze: albo też nie chcą przyjmować Sakramentów; jako Ci którzy nie chcą być ochrzczeni, lub nie chcą się spowiadać: albo też nie chcą pokutować w miarę możności za grzechy swoje, lub nie chcą szczerze się poprawić i żyć podług Prawa Bożego.
 
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2017, 13:18:51 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #2843 dnia: Kwietnia 17, 2017, 18:47:09 pm »

Oooo to! To! Bardzo nam przystępnie na całe szczęście Pan LUK tutaj przedstawił...:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
sm
Gość
« Odpowiedz #2844 dnia: Kwietnia 20, 2017, 00:52:11 am »



Jeżeli nie sądził by nas Pan JEZUS czy w Pana Jezusa wierzymy czy nie to PO CO W NIEGO WIERZYĆ W OGÓLE ? jak byśmy z tego nie byli sądzeni ?


To zdanie to hit.

Ja tam bym znalazł jeszcze może z 3 powody, dlaczego powinienem wierzyć w Pana JEZUSA, ale rozumiem tok "myślenia"...
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #2845 dnia: Kwietnia 20, 2017, 12:34:31 pm »

A co z tymi, którzy nie otrzymali Łaski Wiary? Wiedzą, ale nie wierzą.
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #2846 dnia: Kwietnia 20, 2017, 13:55:49 pm »

A co z gnozą / poznaniem?  :D
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2847 dnia: Kwietnia 20, 2017, 16:23:38 pm »

A co z gnozą / poznaniem?  :D
Gnoza to zakamuflowany satanizm.
Tak, wiem, zaraz mi szanowny zarzuci pierdyliard przykładów na to, że tak nie jest, ale nie tędy droga panie ATW.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2848 dnia: Kwietnia 20, 2017, 18:22:04 pm »

Gnoza to zakamuflowany satanizm.
Pełna zgoda, podobnie jak masonizm, socjalizm itp "poprawiactwo" ludzkości.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #2849 dnia: Kwietnia 20, 2017, 20:39:21 pm »

Cytuj
Tak, wiem, zaraz mi szanowny zarzuci pierdyliard przykładów na to, że tak nie jest, ale nie tędy droga panie ATW.

Wystarczy św. Klemens Aleksandryjski. Gnoza to nie gnostycyzm, to nawet nie są pojęcia dotyczące tych samych dziedzin. Po prostu poznanie poprzez intelekt też jest drogą do Boga. Ale mniejsza o to, bo akurat rzuciłem to tylko jako szybki żarcik.  :P
Zapisane
Strony: 1 ... 188 189 [190] 191 192 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!