Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 12:30:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 178 179 [180] 181 182 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719277 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #2685 dnia: Listopada 05, 2014, 23:50:57 pm »

Error
Error description:
Please login again or return to main page...
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #2686 dnia: Listopada 07, 2014, 20:17:04 pm »

Dziś doznałem wątpliwej przyjemności przekonania się jak  wypaczony może być stan umysłu katolika który co niedziela chodzi do kościoła.

Otóż podczas śniadania w pracy około 65-letni dziadek gawędziarz uraczył swoich kolegów kolejną opowiastką, tym razem na temat swojego proboszcza. (małe miasteczko w warmińsko-mazurskim). Przedtem jedyną Jego wypowiedzią na temat kościoła w ogólności był zarzut że za dużo się czepia 'biednych ludzi'.   

Ku   mojemu zaskoczeniu zaczął wychwalać tego swojego proboszcza jaki on zabawny i że ludziom nie robi problemów że żyją bez ślubu,  że ochrzci każdemu. Dlatego ponoć tak się ludzie garną do tej parafii. Po czym dochodzi do meritum, jak to ksiądz miał panienkę, która później wyjechała do burdelu zagranice po czym zabrał się za jej córkę. Jaki wniosek?  Świetny ksiądz, należy znieść  celibat!

Długo myślałem że to jakiś ksiądz prawosławny czy unita a on mówi o jego żonie (facet mówił ze wschodnim akcentem) aż tu nagle szok, dotarło do mnie o co mu chodzi, zaniemówiłem z wrażenia...

Nie wiem czy ta historia jest do końca prawdziwa, w tym sensie, że być może on opiera się bardziej na swoich domysłach niż na twardych dowodach. Aczkolwiek sam fakt że starszy człowiek, który co niedziela chodzi do kościoła może tak to sobie poukładać w głowie,  jest czymś zdumiewającym.   Nowa wiosna w pełni!


Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #2687 dnia: Listopada 07, 2014, 20:34:09 pm »

Przypuszczam, że tu jeszcze dochodzi zlikwidowanie przez zabory, wojnę i okupantów, szczególnie komunistów, polskiego kapitału społecznego. Oburzałem się ostatnio na różnych uchodzących za autorytety, że plują na Polskę i Polaków, a sam myślę, że Polacy to jednak naród chamów, który nadal jest w tym urabiany przez łże-chamo-elity.
Zapisane
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #2688 dnia: Listopada 08, 2014, 01:39:14 am »

Przypuszczam, że tu jeszcze dochodzi zlikwidowanie przez zabory, wojnę i okupantów, szczególnie komunistów, polskiego kapitału społecznego. Oburzałem się ostatnio na różnych uchodzących za autorytety, że plują na Polskę i Polaków, a sam myślę, że Polacy to jednak naród chamów, który nadal jest w tym urabiany przez łże-chamo-elity.
Za dużo uogólnień, stanowczo za dużo.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #2689 dnia: Listopada 08, 2014, 02:11:05 am »

Ku   mojemu zaskoczeniu zaczął wychwalać tego swojego proboszcza jaki on zabawny i że ludziom nie robi problemów że żyją bez ślubu,  że ochrzci każdemu. Dlatego ponoć tak się ludzie garną do tej parafii. Po czym dochodzi do meritum, jak to ksiądz miał panienkę, która później wyjechała do burdelu zagranice po czym zabrał się za jej córkę. Jaki wniosek?  Świetny ksiądz, należy znieść  celibat!

No i widzi Pan, jak łatwo uszczęśliwić ludzi? Wystarczy im pozwolić na uciechy cielesne bez zbędnych ograniczeń, i będą wniebowzięci. Mahomet wiedział, co robi.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2690 dnia: Grudnia 05, 2014, 09:24:52 am »

Na "roratach" każą dzieciom śpiewać piosenkę w stylu disco-polo: https://www.youtube.com/watch?v=-pAhfKrdT_w
Wyrzucić z kościoła myślących, niech zostaną miłośnicy tandety, badziewia i posoborowia.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2691 dnia: Grudnia 05, 2014, 10:51:15 am »

To śpiewają na roratach? Taki plakat widziałam w katedrze i w mojej parafii, ale nie wiem czy śpiewaja, chyba sie dziś wybiorę zobaczyć czy śpiewają czy nie.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2692 dnia: Grudnia 05, 2014, 12:51:33 pm »

Ja u siebie słyszałem na własne uszy.
Jak wyszedłem i ochłonąłem, powiedziałem dziecku, aby odpuściło sobie roraty.
Przed tym diskopolo było odczytywanie dobrych uczynków z serduszek i przy każdym wylosowanym "pomogłem mamie umyć okna" burza oklasków dla "dobrouczynnego".
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2014, 10:41:07 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Arvinger
adept
*
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #2693 dnia: Stycznia 24, 2015, 15:28:24 pm »

Buszując po bibliotece mojego uniwersytetu trafiłem ostatnio na taką oto książkę (autor jest uniwersyteckim wykładowcą teologii...)
http://ukcatalogue.oup.com/product/9780199652563.do

Owoce Vaticanum II w pełnej krasie...
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #2694 dnia: Stycznia 27, 2015, 18:55:25 pm »

Czarny Dunajec: ksiądz-hokeista poświęcił nowe lodowisko w trakcie jazdy na łyżwach

Ks. Paweł Łukasza, były hokeista, poświęcił nowe lodowisko w Czarnym Dunajcu. Dokonując poświęcenia, kapłan założył łyżwy i przejechał po tafli lodowej.

Ks. Paweł Łukaszka, były znakomity bramkarz Podhala Nowy Targ i hokejowej reprezentacji Polski, olimpijczyk z Lake Placid po poświęceniu wręczył Józefowi Babiczowi, wójtowi Gminy Czarny Dunajec kij hokejowy i relikwie św. Pawła, które otrzymał w Stanach Zjednoczonych.

- Gmina Czarny Dunajec jest gminą, która stawia na dzieci i młodzież. Moim celem zawsze było to, żeby nasi młodzi mieszkańcy mieli jak najlepsze warunki do rozwoju. Stąd budowa, remonty wielu szkół, hal sportowych oraz sztucznych boisk. Stąd też budowa tego nowego obiektu. Jak wynika z artykułów prasowych - prawdopodobnie pierwszego w Polsce krytego lodowiska w gminie wiejskiej – powiedział wójt Józef Babicz.

Na obiektach sportowych należących do gminy rozgrywane są zawodowy sportowe ministrantów i lektorów w różnych dyscyplinach sportowych.

http://ekai.pl/diecezje/krakowska/x86012/czarny-dunajec-ksiadz-hokeista-poswiecil-nowe-lodowisko-w-trakcie-jazdy-na-lyzwach/
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2695 dnia: Stycznia 28, 2015, 00:39:21 am »

http://www.nowytarg.pl/news.php?cod=6590



Ks. Paweł Łukaszka
Kariera hokejowa

    Polska Podhale Nowy Targ (1978-1981, 1990)

Naukę hokeja rozpoczął w 1973 w rodzinnym Nowym Targu. W wieku 14,5 roku rozpoczął treningi z drużyną seniorską Podhala[1], w którego barwach 26 września 1978 zadebiutował w rozgrywkach 1. ligi w wieku 16 lat[1]. Łącznie rozegrał trzy sezony pierwszoligowe, w których wystąpił w 69 spotkań. W barwach reprezentacji Polski uczestniczył w turniejach na zimowych igrzyskach olimpijskich 1980 w Lake Placid oraz mistrzostw świata 1981 w Val Gardenie (łącznie zagrał w kadrze w 27 meczach). W lipcu 1981 w wieku 19 lat zakończył karierę hokejową w związku z decyzją o podjęciu studiów teologicznych i zamiarze zostania księdzem. Epizodycznie, jako kapłan, w barwach Podhala wystąpił w pięciu meczach ekstraklasy w sezonie 1990/1991 (od 21 września 1990). Po zakończeniu kariery grał w drużynie oldboyów[1].

Biografia i działalność duszpasterska

Zamieszkiwał w Targu nieopodal parafii pod tym wezwaniem, od 5. roku życia był ministrantem[2]. W 1981 ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu[3]. W tym roku wstąpił do Krakowskiego Seminarium Duchownego, podejmując także studia na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Absolwent tej uczelni na kierunku teologii. W 1987 przyjął święcenia kapłańskie z rąk kardynała Franciszka Macharskiego w Katedrze na Wawelu.

Mszę prymicyjną odprawił w parafii św. Katarzyny w Nowym Targu. Posługiwał w parafii św. Urbana w Brzeszczach (1987-1989 jako wikariusz)[4], parafii Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie (Prądnik Biały) (1993-1996)[2][5]. W listopadzie 2007 kardynał Stanisław Dziwisz mianował proboszczem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kojszówce-Wieprzcu[2][6].

Ponadto pracuje jako nauczyciel religii. W 1999 kardynał Franciszek Macharski mianował go na funkcję duszpasterza sportowców archidiecezji krakowskiej, którą pełnił przez 8 lat[2]. Obecnie pełni posługę jako duszpasterz grup sportowych archidiecezji krakowskiej[7], jest trenerem (piłki nożnej w Szkole Mistrzostwa Sportowego przy Technikum Budowlanym w Krakowie) i prezesem Małopolskiego Związku Parafialnych Klubów Sportowych[8][9].

W 2012 wydał książkę Prawo łaski i łaska wolności. Ojciec Bernhard Häring CSsR jako człowiek i teolog, dotyczącą niemieckiego redemptorysty żyjącego w latach 1912-1998[10].

W sierpniu 2012 obchodził jubileusz 25-Lecia kapłaństwa[11].


Bernhard Häring (ur. 10 listopada 1912 w Böttingen, zm. 3 lipca 1998 w Gars am Inn) – niemiecki ksiądz katolicki, redemptorysta, teolog moralista[1]. Był uczestnikiem Soboru watykańskiego II i długoletnim profesorem Accademia Alfonsiana w Rzymie. Jest uważany za jednego z odnowicieli katolickiej teologii moralnej w XX wieku.

Bernhard Haering, esperto conciliare
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
alan
adept
*
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #2696 dnia: Stycznia 29, 2015, 20:22:36 pm »

Nie wiem czy już było ale wrzucam.

Znalezione w sieci: https://www.youtube.com/watch?v=nBrGJX5AJ3w

Opublikowany 1 cze 2012

Ponad 200 osób przybyło w poniedziałek 21 maja 2012 r. do auli bł. Jakuba przy klasztorze OO. Franciszkanów w Krakowie na spotkanie "Z Kościołem czy bez Kościoła? Chrześcijanin na rozdrożu." W dyskusji wzięli udział ks. bp Grzegorz Ryś oraz autor książki "Chrześcijanin na rozdrożu" ks. Robert Skrzypczak, a poprowadził ją zastępca redaktora naczelnego Gościa Niedzielnego ks. Tomasz Jaklewicz.
Zapisane
Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła. - św. Ignacy Loyola
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #2697 dnia: Lutego 08, 2015, 15:53:13 pm »

Papieska Rada ds. Kultury zamieściła na swojej stronie internetowej następujący filmik:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=W2CRO7B-HOY

Filmik ma promować organizowaną w tym roku konfencję "Równość i Różnorodność".

Angielską wersję już zdjęto, bo filmik został, z grzubsza rzecz biorąc, wyśmiany tutaj za oceanem. Na włoskiej stronie jednak dalej jest, kto nie wierzy niech sam zajrzy:
http://www.cultura.va/content/cultura/it/plenarie/2015-women/prep.html

Aktorka występująca w filmiku to Nancy Brilli, można sobie zobaczyć na google images jak wygląda w różnych pozach  :)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #2698 dnia: Lutego 18, 2015, 16:42:42 pm »

Moja diecezja. Taka postępowa.

Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2699 dnia: Lutego 27, 2015, 19:48:37 pm »

http://www.pch24.pl/manifest-konca-kosciola-wedlug-modernistow,34192,i.html
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Strony: 1 ... 178 179 [180] 181 182 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!