Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 14:19:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 175 176 [177] 178 179 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719448 razy)
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #2640 dnia: Lipca 23, 2014, 20:42:36 pm »


To jest naprawdę kabaret.

Fajny jest ten posoborowy katolicyzm. Rzeczywiście kabaret. Woogi-booogi. Hopsasa. Lubię to. Clap your hands and praise the Lord!
Wesoło ma być i radośnie.
Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #2641 dnia: Lipca 23, 2014, 21:02:04 pm »

Jaki tam kabaret? Powinna Państwa uderzać promocja neokatechumenatu w tym artykule, chyba, że Państwo nawet nie przeczytali całości. :D
Zapisane
Aleksander
uczestnik
***
Wiadomości: 112


« Odpowiedz #2642 dnia: Lipca 23, 2014, 21:56:41 pm »

Już miałem napisać, że usprawiedliwieni są poprzez wynikającą z zagubienia ignorancję, aż trafiłem na to:
Zdaniem Basińskiego katolicy skupiają się na męce i krzyżu Pana Jezusa, ale za mało mówią o zmartwychwstaniu.
Rzygam, rzygam.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2643 dnia: Lipca 23, 2014, 22:07:11 pm »

Jaki tam kabaret? Powinna Państwa uderzać promocja neokatechumenatu w tym artykule, chyba, że Państwo nawet nie przeczytali całości. :D

No tak!  ;D Pisze tam:

"– To, że Pan Bóg obdarował nas czwórką dzieci, jest wyrazem jego ogromnego zaufania do nas. Ja naprawdę nie nadaję się na ojca, po ludzku patrząc. Pan Bóg to zrobił i daje nam ogromną radość w tych dzieciach – mówi Dariusz Basiński.

Basińscy przyznali, że bardzo dużą rolę w ich życiu odgrywa wspólnota neokatechumenalna, do której należą. – Bez Boga tego szczęścia by nie było. Byliśmy bardzo wyjałowieni, gdy nie mieliśmy wspólnoty, kiedy chodziliśmy tylko w niedzielę do kościoła i wiedzieliśmy, że to nie przekłada się na nasze życie. Mieliśmy mnóstwo rzeczy, które powinny cieszyć, ale nie cieszyły, była jakaś pustka – mówią."

Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2644 dnia: Lipca 23, 2014, 23:23:18 pm »

Już miałem napisać, że usprawiedliwieni są poprzez wynikającą z zagubienia ignorancję, aż trafiłem na to:
Zdaniem Basińskiego katolicy skupiają się na męce i krzyżu Pana Jezusa, ale za mało mówią o zmartwychwstaniu.
Rzygam, rzygam.
Thru.
Heretyzm w najlepszym wydaniu.
Kiedyś daaaaawno temu kumpel zaprosił mnie na obchody Wielkiego Piatku u baptystów.
Poszedłem
Wchodzę i:
na podeście stoi sprzęt do grania. Ludzi tak z trzysta typa. No i się zaczyna.
Wychodzi konferansjer (znaczy chyba przewodniczący zgromadzenia - nie wymienię jego imienia i nazwiska, ale to znana osoba) i nawijka:
No bo dziś jest taki dzień, kiedy Jezus oddał życie na krzyżu...
... ale bawmy się, bo za trzy dni zmartwychwstanie.
wchodza panowie i panie na scene i gra muzyka. Yeah, alleluja... zabawa na 102.

Wyszedłem
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2645 dnia: Lipca 26, 2014, 22:56:49 pm »

Ksiądz tańczy w kościele z kobietą flamenco!



Katolicki ksiądz Jose Moreno Planas zatańczył w kościele z kobietą flamenco. Na koniec, zgrzany, pozbył się nawet sutanny, by wreszcie objąć partnerkę od tańca. Działo się to na koniec Mszy.
(...)
film:

https://www.youtube.com/watch?v=qY_u__Plxds


Żródło: katholisches.info

Za: http://www.fronda.pl/a/szok-ksiadz-tanczy-w-kosciele-z-kobieta-flamenco,39951.html
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2646 dnia: Lipca 31, 2014, 04:01:21 am »

 Jose Moreno Planas to stary nudziarz. Inaczej nie musiałby wykorzystywać swojego urzędu i fachu do przykucia uwagi gawiedzi. Zrobił to co Neron - słuchano i chwalono jego poezyje bo był carem, a tutaj patrzą i klaszczą bo Hose (być może) jest kapłanem.
Obscena proszę państwa.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #2647 dnia: Lipca 31, 2014, 11:57:01 am »

Ciekawe są komentarze pod tym filmikiem. Najbardziej podoba mi się ten po portugalsku;

Que lindo!
Aproximando a religião dos homens normais!


= Jakie piękne!  Przybliżanie religii (do) zwykłych ludzi.

(No własnie. A my jesteśmy nie normalni i nie zwykli.)
Trzeba wziąć się za flamenco. W naszych warunkach to raczej za kujawiaka.
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2014, 11:58:55 am wysłana przez Fideliss » Zapisane
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #2648 dnia: Lipca 31, 2014, 17:16:46 pm »

Ciekawe są komentarze pod tym filmikiem. Najbardziej podoba mi się ten po portugalsku;

Que lindo!
Aproximando a religião dos homens normais!


= Jakie piękne!  Przybliżanie religii (do) zwykłych ludzi.
Zbliżanie religii do ludzi, zamiast ludzi do religii - esencja posoborowia.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #2649 dnia: Sierpnia 01, 2014, 12:51:07 pm »

Ksiądz tańczy w kościele z kobietą flamenco!

film:
https://www.youtube.com/watch?v=qY_u__Plxds
No widza Panstwo, a my tacy zacofani jestesmy;).
Na marginesie - prosze zauwazyc, ze w tym kosciele sa jeszcze jacys ludzie, czyli jeszcze ktos do kosciola gdzies chodzi - chociaz to bylo 16 lipca, Matki Bozej z Gory Karmel , ale mimo wszystko ktos przyszedl (bo ja sie juz nauczylem, ze do kosciola nie chodzi nikt, nawet w swieta;)).
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #2650 dnia: Sierpnia 23, 2014, 20:43:07 pm »

http://www.ekumenizm.pl/content/article/20140812124103458.htm
,,Surowy podział na zakony męskie i żeńskie nie odpowiada uwarunkowaniom współczesności - uważa kardynał Joao Braz de Aviz, prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.
W rozmowie z "Osservatore Romano" hierarcha stwierdził, że nie jest dobrze, gdy zakonnicy i zakonnice żyją w odrębnych światach. - To jednostronne i prowadzi do tego, że nie można rozpoznać i wykorzystać darów każdej ze stron - zaznaczył.
Niektóre zgromadzenia zakonne od kilku lat testują wspólne klasztory dla kobiet i mężczyzn - co prawda mężczyźni i kobiety mieszkają osobno, ale wspólnie się modlą i pracują"[/b]

To ciekawe. Koedukacyjne zakony. Może jeszcze powrócimy do małżęństw księży i zakonnic? W Polsce już to testował to przed wojną pewien arcybiskup
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2014, 20:46:40 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #2651 dnia: Sierpnia 23, 2014, 21:02:14 pm »

Koedukacyjne zakony.

Co prawda to trochę co innego, ale były już klasztory podwójne brygidek / brygidianów:
http://www.gedanopedia.pl/index.php?title=BRYGIDIANIE
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #2652 dnia: Sierpnia 23, 2014, 22:47:42 pm »

Co do tego flamenco, to widać, że się to starszym paniom bardzo podoba.  A ksiądz w wieku hippisowskim - tacy są najgorsi.

Niedawno z konieczności byłem na NOM w Stanach w turystycznej miejscowości. Kościół pełny, ale większość wiernych właśnie z pokolenia dzieci-kwiatów, ksiądz też. Na początku powiedział, że będziemy mówić "We believe", a nie, jak w nowym i obowiązującym tłumaczeniu "I believe". W kanonie też z premedytacją użył "for all", zamiast "for many".  Postanowiłem, że nie pójdę do Komunii, co nieco poirytowało jednego z panów "kościelnych": dwa razy mnie popychał, żebym zajął swoje miejsce w szeregu, jak wszyscy.

Ale kapelę mieli dobrą. Starszy pan śpiewał jak Bob Dylan, a gitarzyści jak zwykle pierwsza klasa. Niestety flamenco nie tańczyli.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2653 dnia: Sierpnia 23, 2014, 23:00:44 pm »

Znaczy tam do Komunii chodzą wszyscy? Jak do McTuska? Absolucja ogólna, czy jak?
Mater Dei, ora pro nobis!
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #2654 dnia: Sierpnia 24, 2014, 20:12:29 pm »

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/210584-wielka-porazka-lewicy-apostazji-nie-trzeba-wpisywac-do-ksiegi-chrztu
Fragment:
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję GIODO nakazującą proboszczowi odnotowanie apostazji w księdze chrztu. Wyrok zapadł w sprawie pierwszej skargi złożonej przez proboszcza, który - powołując się na prawa wynikające z Konstytucji RP i Konkordatu - nie zgodził się na akceptację nakazu wydanego przez GIODO.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał wyrok dotyczący kobiety, która domaga się sprostowania jej danych w parafialnej księdze chrztu, ponieważ złożyła pisemne oświadczenie, że występuje z Kościoła katolickiego. Wniosła ona do GIODO, by nakazał proboszczowi wydanie takiego sprostowania. Początkowo, w październiku 2012 r. GIODO umorzył postępowanie. Jednak po tym, jak w 2013 r. sądy administracyjne zmieniły linię orzeczniczą w sprawach apostatów, w styczniu br. GIODO nakazał umieszczenie w księdze adnotacji o wystąpieniu z Kościoła.
Decyzję GIODO zaskarżył tym razem proboszcz parafii. Jak argumentował, Generalny Inspektor nie powinien ingerować w sferę wyznaniową, gdyż byłoby to naruszeniem Konstytucji, Konkordatu i zasady rozdziału Kościoła od państwa.
Podobnie argumentował ks. Ireneusz Wołoszczuk, prawnik i filozof prawa, sędzia Trybunału Arcybiskupiego w Strasburgu. Jak stwierdził, GIODO nie ma ani podstaw prawnych do ingerencji w jakiekolwiek archiwa Kościoła katolickiego, ani tym bardziej środków do tego, aby stwierdzić czy ktoś jest, czy nie jest członkiem Kościoła.
"Gdyby było inaczej, oznaczałoby to, że to GIODO w sposób arbitralny, a nie Kościół w sposób autonomiczny, ustala zasady nie tylko wystąpienia ale także wstąpienia do wspólnoty religijnej, a to byłby absurd! To tak samo, jakby Kościół próbował narzucać Państwu zasady uzyskania lub zrzeczenie się obywatelstwa polskiego"
— wyjaśniał ks. Wołoszczuk.

Mam takie pytanie: jak wyglądałaby argumentacja duchowieństwa w czasach przedsoborowych, gdy potępiano rozdział Kościoła od państwa? Jak sformułowałby swoje stanowisko jurysta z - powiedzmy - katolickiej Hiszpanii, a jak w świeckich krajach kierujących się swobodą wyznania (np. USA)? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Zapisane
Strony: 1 ... 175 176 [177] 178 179 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!