Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 15:01:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 151 152 [153] 154 155 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719510 razy)
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #2280 dnia: Grudnia 15, 2012, 22:20:15 pm »

Alfabetyzacja + intenet = nieszczescie.

Walka z analfabetyzmem doprowadzila do tego, ze nawet najwiekszy kretyn zdolny jest przelac wytwory swojej mozgownicy na papier, a internet sprawia, ze kazdy moze je przeczytac.
Niebezpieczne slowa.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #2281 dnia: Grudnia 15, 2012, 22:28:38 pm »

Wzial Pan do siebie?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #2282 dnia: Grudnia 16, 2012, 11:41:18 am »

Wzial Pan do siebie?
WIe pan, staram sie nie byc egoista.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2283 dnia: Grudnia 17, 2012, 21:46:31 pm »

Alfabetyzacja + intenet = nieszczescie.

Walka z analfabetyzmem doprowadzila do tego, ze nawet najwiekszy kretyn zdolny jest przelac wytwory swojej mozgownicy na papier, a internet sprawia, ze kazdy moze je przeczytac.

Po prostu zacznę Pana subskrybować.
 ;D
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Invictus
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #2284 dnia: Grudnia 17, 2012, 23:42:09 pm »

http://kosciol.wiara.pl/doc/1359291.Co-roku-6-mln-wyznawcow-islamu-prosi-o-chrzest

Czy w tzw tradi-światku jakoś to przeoczono? :)

Albo to? "Chcemy, by Kościół katolicki przestał się bać przekonywać muzułmanów do prawdy o Chrystusie." <- z fanpag'a wiara.pl :)
Zapisane
'Chcę' i 'Nie chcę' nie mieszkają w naszym domu...
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #2285 dnia: Stycznia 27, 2013, 15:21:09 pm »

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,996,czas-na-bylych-ksiezy.htm
Czas na byłych księży
Tomasz Ponikło - tu trochę o autorze - bo znów widać z jakiej stajni wyskoczył ten nowy kucyk dziennikarstwa kato-otwartego http://www.tezeusz.pl/cms/tz/index.php?id=2022
Cytuj
Biskup ten uświadomił mi, jak bardzo jest dziś potrzebne otwarcie się na kapłanów, którzy odeszli. Kościoła nie stać na to, by trzymać ich na dystans. W większości bowiem są to ludzie chcący nadal służyć Kościołowi, choć ze względu na konflikt, do jakiego dopuścili, już nie w swojej dawnej roli.
Po pierwsze: zwykle ich sprawy z Kościołem zostają przecież w pełni uporządkowane. Weszli w konflikt z dyscypliną kościelną, więc Kościół ich suspendował. Ale potem, udzielając dyspensy, to również Kościół zezwolił im na zawarcie sakramentu małżeństwa. Eksi są w Kościele! Niestety, nieraz pojawia się odruch wypychania ich poza wspólnotę, a nawet więcej: wyklinania…
Po drugie: w większości są to ludzie uformowani, doświadczeni, dojrzali w wierze. Posiadają określone umiejętności zdobyte przez doświadczenie i jednocześnie mają "zmysł kościelny".
Eksi nie mogą oczywiście brać udziału w sferze nauczania Kościoła. Ale istnieje szereg innych możliwości, by spożytkować ich najlepsze doświadczenie. Dawniej zdolny teolog - może np. służyć jakiemuś gremium swoją wiedzą. Niegdyś sprawny proboszcz - może np. prowadzić jakiś ośrodek rekolekcyjny. Poprzednio charyzmatyczny duszpasterz - może pracować np. z osobami chorymi.

Promotor podejścia - "zawód: obecny/były* ksiądz" (zbędne skreślić)
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2286 dnia: Stycznia 27, 2013, 19:51:13 pm »

Posoborowie rodzi nowe owoce, nawet nie czeka na wiosnę. Dopiero co p. PJO z KNO cieszył się, że "strategiczne" cele akcji przeciw dorocznemu łamaniu przepisów w Kościele polskim zostały osiągnięte - Watykan zapytał KEP-skich co tam się dzieje z kazaniami prawionymi przez świeckich ekumenistów, to już Archidiecezja abp. Hosera kontratakuje.
- zablokowano konta fejsbukowe aktywnym dopytywaczom (chyba właśnie m.inn. p. PJO (?)
http://breviarium.blogspot.com/2013/01/ostrzezenie-przed-koscioem-otwartym.html

a dziś rano II PR PR transmitował Mszę św. ekumeniczną z katedry św. Floriana. Hybrydka całkiem miła dla ucha jak na Novusa: Kyriale ładnie zaśpiewane po łacinie na nutkę zblizoną do Mszy VIII o Aniołach, Credo - po polsku wyśpiewane (!) rzecz jasna na inną melodię; wierni słuchali bez czynnego uczestnictwa - a to grzech jak wiemy jest w Novusie.
Psalm responsoryjny po polsku, muzyczny bigosik.

A kazanie wygłosił jakiś pan. Tematem były mniejszości. Zaczął od religijnych - małych dyskryminowanych Kosciołów. Powiedział nawet, że "podobno nie należy nazywac ich Kościołami" - (czyta fk). Zakończył zas na braku tolerancji dla mniejszości seksualnych.
W tej Arch. wcale takie kazanie mnie nie zdziwiło. Bowiem sympatyk Opus Dei z tejze diecezji - min. Sikorski głosował za związkami pedalskimi w Sejmie.
Ale nadsłuchiwałem czy ktoś przerwie kazanie śpiewem, chciałem usłyszeć panów Krusejdera i JP-7 - to ich diecezja. Ostatnio czytałem wpis p. Krusejdera na f-buku abp. Hosera, gdzie p. K. "dziekował biskupu za ochronę zycia".przepraszam p. Krusejdera, to nie jego głos czytałem na f-buku. Pomyliłem się.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2013, 00:01:36 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #2287 dnia: Stycznia 27, 2013, 20:24:46 pm »


a dziś rano II PR PR transmitował Mszę św. ekumeniczną z katedry św. Floriana.

II program Polskiego Radia co tydzień transmituje jakieś nabożeństwo któregoś z kościołów niekatolickich. Robi to chyba na mocy porozumienia z Polską Radą Ekumeniczną. Kiedyś na tym forum pytałem, czy Państwa to nie bulwersuje, tak jak mnie. Ale podobno nie.

Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #2288 dnia: Stycznia 27, 2013, 20:35:54 pm »

No cóż, według polskiego prawa ,,kościoły" zrzeszone w PRE mają takie same prawa jak Kościół Katolicki. Regulują to ustawy o stosunku RP do poszczególnych wspólnot. Co możemy na to poradzić.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2289 dnia: Stycznia 27, 2013, 23:40:10 pm »

@ryszard1966
@prosty-czlowiek

to była Msza sw. katolicka transmitowana z katedry.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2290 dnia: Stycznia 31, 2013, 22:58:33 pm »

Wielka miłość, śpiewa taki w ornacie, taki jeden; zamiast kazania?
http://www.youtube.com/watch?v=dwBrHXJBRLI

Dodano: Ksiądz Marek z Parafii Świętej Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim.
Nagranie innego wyczynu wokalnego: http://www.youtube.com/watch?v=pt-ytgJLGjw
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2013, 11:49:42 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
padre
uczestnik
***
Wiadomości: 106

« Odpowiedz #2291 dnia: Stycznia 31, 2013, 23:08:39 pm »

ten śpiew się nie liczy, bo nikt nie klaskał ani nie tańczył...
Zapisane
W czwartym wieku Kościół obudził się ariański, w dwudziestym pierwszym budzi się protestancki...
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2292 dnia: Lutego 01, 2013, 12:10:24 pm »

To nie jest tylko moda jednego księdza: http://www.youtube.com/watch?v=jfsvP0LfF_o&t=390 , ale ten przynajmniej śpiewa z Pisma świętego.

A tutaj ważne, bo są tańce: http://www.youtube.com/watch?v=ik4IiQ808BA . Niestety nie zaobserwowano księdza. Czyży tańczył z przodu?


Czarne msze.
Radio Trójka podała właśnie (1.02.2013 około południa), że w Poznaniu ksiądz "katolicki" odprawia msze dla pederastów płci obojga i komunikuje ich. Nazwiska i parafii nie podano, bo ksiądz się boi.
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2013, 12:42:55 pm wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2293 dnia: Lutego 15, 2013, 19:28:54 pm »

Wsiadam do auta, nastawiam radio i jadę sobie.

A tu słyszę: "po nieszczęśliwej deformie liturgii katolickiej po SV II.... msza straciła Ofiarny charakter.... pieśni tradycyjne zastąpiły żałosne piosenki typu "Barka" ..."

i tym podobne bluźnierstwa! Myślałem, że spowoduję wypadek. To było Polskie Radio publiczne! Czyli jednak będzie koniec świata, Majowie nie mylil się.
Może ktoś zgadnie co to było?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Tulin
uczestnik
***
Wiadomości: 153


« Odpowiedz #2294 dnia: Lutego 15, 2013, 19:32:40 pm »

Pewnie p. Adam Strug w Dwójce  ;D
Zapisane
In te, Domine, speravi:
non confundar in aeternum.
Strony: 1 ... 151 152 [153] 154 155 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!