Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 10:25:13 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 138 139 [140] 141 142 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719083 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #2085 dnia: Grudnia 19, 2011, 14:46:04 pm »

Przeszkadzają koledze, jak to napisał "szarfy??" ?  Przypuszczam, że dali je kandydatom do scholki badz ministrantury. Jak tak koledze to doskwiera niech napisze maila do proboszcza z zapytaniem. Ministrantow widac w tle, jeden też trzyma kubelek z woda swiecona, nie widze zeby mieli tak koledze doskwierające "szarfy??" .
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2086 dnia: Grudnia 19, 2011, 14:55:29 pm »

Przeszkadzają koledze, jak to napisał "szarfy??" ?  Przypuszczam, że dali je kandydatom do scholki badz ministrantury. Jak tak koledze to doskwiera niech napisze maila do proboszcza z zapytaniem. Ministrantow widac w tle, jeden też trzyma kubelek z woda swiecona, nie widze zeby mieli tak koledze doskwierające "szarfy??" .
Po pierwsze: nie znamy się, nie życzę sobie kolegowania. Ale co ja będę gadał, i tak pan będziesz pisał swoje.
Po drugie: czy pan czytać nie umie?.
Cytuj
Na znak oficjalnego, po okresie próby, przyjęcia swoich obowiązków, dzieci ubrały właściwe sobie szaty liturgiczne: ministranci – szarfy, bielanki i scholanki – pelerynki, a Żeńska Służba – alby.
Więc nie są to kandydaci na ministrantów, lecz sami ministranci.
Po trzecie: robi pan ze mnie wiecznie niezadowolonego brzytkiego lefebryste, a ja tylko zadałem pytanie...
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #2087 dnia: Grudnia 19, 2011, 15:02:06 pm »

Już nie będzie kolega taki ważny pan
A co do szarf. Widac uzyto ich w czasie tej ceremonii. Na innych zdjeciach na stronie widac, ze ministranci nie nosza ich przy posludze.
No i proszę teraz się głupio nie tłumaczyc "ja tylko pytałem". intecja wyszydzenia jest nader jasna, prosze sobie zerknac na swoj pierwszy post w temacie "szarf??"
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2088 dnia: Grudnia 19, 2011, 15:12:13 pm »

Już nie będzie kolega taki ważny pan
A co do szarf. Widac uzyto ich w czasie tej ceremonii. Na innych zdjeciach na stronie widac, ze ministranci nie nosza ich przy posludze.
No i proszę teraz się głupio nie tłumaczyc "ja tylko pytałem". intecja wyszydzenia jest nader jasna, prosze sobie zerknac na swoj pierwszy post w temacie "szarf??"
Intencja wyszydzania.??  :D :D
Niech się pan nie bawi w Wysoki Sąd.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #2089 dnia: Grudnia 19, 2011, 15:16:20 pm »

Cieszę się, że przynajmniej koledze głupio, że się bez sensu czepiał.

Zreszta kwestia strojow ministranckich zawiera w sobie pewną dowolnosc - nie licząc komży czy alby, kroj, wyglad czy kolor innych elementow nie jest sprecyzowany do końca i w jakiś tam sposób czerpie z tradycji stroju duchownego. Ciekawym pomysłem są np. pelerynki na kształt zakonnych w kościolach zakonnych, które purystom jak Sz.P. Michał Warczachowski mogłyby zawadzac skoro jakaś tam raz uzyta szarfa tak mocno wadzi. O przekombinowanych strojach ministrantow niektorych tradimszy nie wspominam. 
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2090 dnia: Grudnia 19, 2011, 15:24:10 pm »

Cieszę się, że przynajmniej koledze głupio, że się bez sensu czepiał.

Zreszta kwestia strojow ministranckich zawiera w sobie pewną dowolnosc - nie licząc komży czy alby, kroj, wyglad czy kolor innych elementow nie jest sprecyzowany do końca i w jakiś tam sposób czerpie z tradycji stroju duchownego. Ciekawym pomysłem są np. pelerynki na kształt zakonnych w kościolach zakonnych, które purystom jak Sz.P. Michał Warczachowski mogłyby zawadzac skoro jakaś tam raz uzyta szarfa tak mocno wadzi. O przekombinowanych strojach ministrantow niektorych tradimszy nie wspominam.
Nie jest mi głupio, nie widzę powodu by mi było głupio.
Niech pan na siłę na wzbudza we mnie żalu doskonałego. I nie wmawia forowiczom, że moje zapytania w tym temacie są "czepialstwem" i co gorsza "wyszydzaniem".
Dla jasności: żadna "szarfa" nie była, nie jest i zapewne nie będzie nigdy strojem liturgicznym. Nie bawmy się w dziecięcy karnawał. W kościele nie ma na to miejsca.
Jeśli panu takie zabawy się podobają to pańska sprawa. Nie będę pana zmuszał do dojrzałości religijnej.

Pański post jest namaszczony zwycięstwem. Heh, nie wiem po co to panu.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2091 dnia: Grudnia 19, 2011, 15:25:16 pm »

Cieszę się, że przynajmniej koledze głupio, że się bez sensu czepiał.

Zreszta kwestia strojow ministranckich zawiera w sobie pewną dowolnosc - nie licząc komży czy alby, kroj, wyglad czy kolor innych elementow nie jest sprecyzowany do końca i w jakiś tam sposób czerpie z tradycji stroju duchownego. Ciekawym pomysłem są np. pelerynki na kształt zakonnych w kościolach zakonnych, które purystom jak Sz.P. Michał Warczachowski mogłyby zawadzac skoro jakaś tam raz uzyta szarfa tak mocno wadzi. O przekombinowanych strojach ministrantow niektorych tradimszy nie wspominam.

Poproszę przykłady tych ostanich. Jestem bardzo ciekaw. O% ironii.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #2092 dnia: Grudnia 19, 2011, 15:33:10 pm »

A czy ta szarfa jest strojem liturgicznym w tamtym kosciele? Czy Sz.P Michał Warczachowski znalazł już zdjęcie ministranta służacego w tej szarfie? Kosciol nie miejscem na karnawał? A gdzie tam karnawał? I probuje kolega twierdzic, że to nie czepialstwo? Wczesniej była "szarfa??", a teraz już karnawał?
Tutaj zdjecia z promocji ministrantów:
http://www.par.annapiaseczno.pl/promocja-ministrantow-20-11-2011r/

Nie widze na nich szarf. Widzę za to inną możliwosc. Stroje liturgiczne nalezą do parafii (komze maja identyczny kroj i nadruk na piersi) i jest to rodzaj pamiątki wręczanej ministrantowi po otrzymaniu promocji na ministranta. Wystarczy odrobina dobrej woli, ktorej koledze zabraklo i mozna sie nie czepiac.

Kolego thomas12345, nie ewidencjonuje wszystkich przegiec, ale niektóre stroje są imho przekombinowane. nie wiem czy to specyfika lokalna, ale np. tu:
http://www.icrsp.org/IMAGES-APOSTOLATS/GRICIGLIANO-2008/Rome-Mons-Schneider/081.jpg
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2093 dnia: Grudnia 19, 2011, 15:45:06 pm »

Cytuj
A czy ta szarfa jest strojem liturgicznym w tamtym kosciele?
A nie jest.? Skoro została poświęcona i wręczona ministrantowi "po okresie próby" to znaczy, że jest strojem liturgicznym.
Cytuj
Czy Sz.P Michał Warczachowski znalazł już zdjęcie ministranta służacego w tej szarfie?
Nie znalazłem, bo po co.? Czy ja się czepiam ministrantów, że służą w szarfach bądź komżach.? Nie. Ja tylko zadałem pytanie, które pan zręcznie nazwał "czepialstwem" i "wyszydzaniem", że tak panu przypomnę...
Cytuj
Kosciol nie miejscem na karnawał? A gdzie tam karnawał?
Ja szarfę nosiłem podczas szkolnego karnawału w 1 klasie szkoły podstawówki.
Cytuj
I probuje kolega twierdzic, że to nie czepialstwo? Wczesniej była "szarfa??", a teraz już karnawał?
Idzie pan złą drogą. Nad interpretuje to co napisałem. A ja zadałem tylko dwa pytania... Niech pan mi uwierzy, nie pracuję dla jakiegoś wielkiego koncernu, który ma za zadanie obnażyć  "posoborowie"... zbyt dużo dla tego "posoborowia" poświęciłem, by teraz na nim zarabiać...
Cytuj
Tutaj zdjecia z promocji ministrantów:
http://www.par.annapiaseczno.pl/promocja-ministrantow-20-11-2011r/
Super. Cieszę się. Powaga.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #2094 dnia: Grudnia 19, 2011, 15:50:53 pm »

Cytuj
A nie jest.? Skoro została poświęcona i wręczona ministrantowi "po okresie próby" to znaczy, że jest strojem liturgicznym.

A jakby dostali dyplom na pamiątke to bylby to dyplom liturgiczny?

Cytuj
Nie znalazłem, bo po co.? Czy ja się czepiam ministrantów, że służą w szarfach bądź komżach.? Nie. Ja tylko zadałem pytanie, które pan zręcznie nazwał "czepialstwem" i "wyszydzaniem", że tak panu przypomnę...

Tak, czepia sie kolega. A z tym pytaniem - prosze sie nie bawic w Palikota.

Cytuj
Ja szarfę nosiłem podczas szkolnego karnawału w 1 klasie szkoły podstawówki.

Szarfa pocztu sztandarowego też jest strojem karnawalowym?

Cytuj
Idzie pan złą drogą. Nad interpretuje to co napisałem. A ja zadałem tylko dwa pytania... Niech pan mi uwierzy, nie pracuję dla jakiegoś wielkiego koncernu, który ma za zadanie obnażyć  "posoborowie"... zbyt dużo dla tego "posoborowia" poświęciłem, by teraz na nim zarabiać...

Zaraz tam koncernu, niektorym sie wydaje że do dobrego tonu należy szydzenie ze wszystkiego w Kosciele posoborowym co choc na milimetr odbiega od jakiegoś tam tradidogmatu. Nie wiem co kolega poswieci dla posoborowia, aż boje się zapytac. Był kolega ministrantem i kase z kolędy odpuścil? No to by było poswiecenie

Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2095 dnia: Grudnia 19, 2011, 16:02:39 pm »

Cytuj
A jakby dostali dyplom na pamiątke to bylby to dyplom liturgiczny?
A czy dyplom zakłada się na siebie.?  :D
Cytuj
Tak, czepia sie kolega. A z tym pytaniem - prosze sie nie bawic w Palikota.
A kto to jest.???
Cytuj
Szarfa pocztu sztandarowego też jest strojem karnawalowym?
To może inaczej, by pan zrozumiał: takie same szarfy, jakie dostają ministranci na dzień dobry swojej posługi przy ołtarzu, zakładałem ja, i moi rówieśnicy na przyjęciu karnawałowym w 1 klasie.
Cytuj
Zaraz tam koncernu, niektorym sie wydaje że do dobrego tonu należy szydzenie ze wszystkiego w Kosciele posoborowym co choc na milimetr odbiega od jakiegoś tam tradidogmatu. Nie wiem co kolega poswieci dla posoborowia, aż boje się zapytac. Był kolega ministrantem i kase z kolędy odpuścil? No to by było poswiecenie
A skąp pan wie, co innym się wydaje.? Znów się pan bawi w sądownictwo.
Co to znaczy: "kasę z kolędy odpuścił".?
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #2096 dnia: Grudnia 19, 2011, 16:07:56 pm »

To super, że miał kolega taką szarfę, to dowód że w urządzili w kosciele karnawał. Ale przecież kolega tylko pyta i sie nie czepia.

Dobrze, nudzi mnie już ta przepychanka, tym bardziej, ze postanowił kolega palic głupa. Miłego czepialstwa, proszę jeszcze przyjrzec sie zdjęciom, może znajdzie jeszcze kolega jakieś dowody na karnawał w kosciele w Piasecznie.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2097 dnia: Grudnia 19, 2011, 16:56:19 pm »

Też się cieszę, że kończymy tę farsę. Z Bogiem.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #2098 dnia: Grudnia 28, 2011, 10:19:21 am »

czy ktos umie wytlumaczyc czemu konsekracja abp-a ryskiego zbigniewa stankiewicza odbyla sie w katedrze luteranskiej, a nie w katolickiej?

( zdjecia http://www.diena.lv/latvija/politika/foto-doma-baznica-iesvetits-jaunais-katolu-baznicas-arhibiskaps-745396?image=2#gallery )



ps. czy ja dobrze widze na stronie katolickiej katedry msze w krr odprawiana przez poprzedniego abp-a?  http://www.catholic.lv/katedrale/galerija/citas/SvMise.jpg
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2011, 12:21:54 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #2099 dnia: Grudnia 28, 2011, 10:36:20 am »

ps. czy ja dobrze widze na stronie katolickiej katedry msze w krr odprawiana przez poprzedniego abp-a? http://www.catholic.lv/katedrale/galerija/citas/SvMise.jpg
To nie KRR.
Zapisane
Strony: 1 ... 138 139 [140] 141 142 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!