Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:33:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709295 razy)
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #180 dnia: Marca 30, 2009, 10:27:45 am »

Zdjęcie animatora LSO na nk: http://photos.nasza-klasa.pl/5978003/34/other/std/c469a37ad2.jpeg (specjalnie nie umieszczam zdjęcia, tylko podaję link).

Przeraziłem się... a komentarz pod zdjęciem równie ciekawy: "Hmmm praktyki zawodowe;p;p;p".

Teraz już wcale nie trzeba mieć święceń, żeby stułę zakładać i nabożeństwo sprawować (choć pewnie teatralnie, ale cóż...).
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #181 dnia: Marca 30, 2009, 11:38:17 am »

Zdjęcie animatora LSO na nk: http://photos.nasza-klasa.pl/5978003/34/other/std/c469a37ad2.jpeg (specjalnie nie umieszczam zdjęcia, tylko podaję link).
Przeraziłem się... a komentarz pod zdjęciem równie ciekawy: "Hmmm praktyki zawodowe;p;p;p".
Teraz już wcale nie trzeba mieć święceń, żeby stułę zakładać i nabożeństwo sprawować (choć pewnie teatralnie, ale cóż...).
Sadze, ze bylo to tylko jakies przedstawienie ("ewangelizacyjne") czyli takie, jak to wszystkim bylo zle a teraz jest jest im dobrze. Na pewno nikt nie uczyl mlodych ministrantow (i ministrantki  ;))odrpawiac msze...
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #182 dnia: Marca 30, 2009, 12:48:58 pm »

Jak wiadomo nie lubie okreslenia "Kosciol posoborowy". Mimo to nie moge sie powtrzymac, by nie zamiescic tutaj czegoc, co ostatnio znalazlem :). Przepraszam z gory za wielkosc zdjec.
21 maja 2007 r. (czyli calkiem dawno) w parafii Hard w Austrii odbyly sie prymicje ks. Dominika Toplek.
Prymicjant przyplynal w lodzi na miejsce, gdzie oczekiwali go parafianie:

Jesli ktos sadzi, ze na tym zdjeciu nie ma prymicjanta, niech troczke poczeka-wszystko sie wyjasni.
Na brzegu czekal m. in. proboszcz parafii, ks. Georg Meusburger (to ten po prawej z broda)

W maju bywa cieplo (wszak Austria to kraj tropikalny), wiec ksiadz proboszcz nie uznal za stosowne, by ubrac albe. Wystarczy ornat.
Uroczysta procesja udala sie do kosciola, gdzie na jej koncu z radoscia kroczyl sam prymicjant. Jesli ktos mysli, ze na koncu kroczy organista albo jakis inny pan, niech czeka na ciag dalszy.

Po przyjsciu do kosciola ks. prymicjant zalozyl szaty mszalne (nawet z alba) i odprawil uroczysta msze swieta przy pieknym oltarzu, uzywajac dostojnych i artystycznie zdobionych naczyn liturgicznych godnych tajemnic, do ktorych sa uzywane. Nasze watpliwosci szczesliwie zostaly rozwiane - wiemy, ktory to ten prymicjant. Jednoczesnie jest nam wstyd, ze na poprzednim zdjeciu uwazalismy go za jakiegos pana. Bardzo nam przykro.
Koncelebrowali ministranci i ministrantki.

Jeszcze jeden rzut oka na oltarz

Po zakonczeniu sprawowania Eucharystii odbyl sie maly poczestunek na swiezym powietrzu. Duchowienstwo uczestniczylo w nim w szatach mszalnych. Wszak chrzescijanin wszedzie ma byc soba.


Jesli ktos obejrzawszy powyzsze zdjecia odczul glod dalszych doznan w poznawaniu piekna liturgii Kosciola, niech sie uda na strone http://gallery.pfarre-hard.at/gallery2/primiz/ , gdzie znajdzie te i inne zdjecia w liczbie prawie 200. Coz za uczta dla katolickiego ducha!
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #183 dnia: Marca 30, 2009, 13:48:48 pm »

Jeżeli oko jest powodem do grzechu wyłup je,  więc nie wiem czy umieszczanie tak drastycznych zdjęć jest dobrym pomysłem :D
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #184 dnia: Marca 30, 2009, 13:51:59 pm »

Żadne zdjęcia od dłuższego czasu tak mnie nie rozbawiły. Nie chce mi już się nawet denerwować. Tylko śmiać! :)
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #185 dnia: Marca 30, 2009, 14:09:48 pm »

Moze to takie symboliczne przedzierzgniecie sie z swieckiego w ksiedza. Pieknie i wzniosle...
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #186 dnia: Marca 30, 2009, 15:22:12 pm »

Już nic mnie nie zdziwi.
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #187 dnia: Marca 30, 2009, 15:45:28 pm »

Oni robią z Liturgii co im się rzewnie podoba. Okropne. A na tym ala stole ołtarzowym pewno kolację wcinali jeszcze tego samego dnia.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #188 dnia: Marca 30, 2009, 16:13:45 pm »

Jeżeli oko jest powodem do grzechu wyłup je, 
Niestety, nie dysponuje bronią o odpowiedniej sile rażenia, aby wyłupić diecezję Linz...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #189 dnia: Marca 30, 2009, 17:02:17 pm »

Oni robią z Liturgii co im się rzewnie podoba. Okropne. A na tym ala stole ołtarzowym pewno kolację wcinali jeszcze tego samego dnia.

Z misy do mensy  ;)
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #190 dnia: Marca 30, 2009, 17:36:25 pm »

Jeżeli oko jest powodem do grzechu wyłup je, 
Niestety, nie dysponuje bronią o odpowiedniej sile rażenia, aby wyłupić diecezję Linz...

Niestety nikt z nas nie dysponuję, ale jest człowiek, który ma pewne możliwości. Po sprawie niedoszłego bpa Wagnera i innych informacji z tej pseudo diecezji jestem zdania, że powinna zostać ona rozpędzona przez papież na cztery wiatry i włączona do innych diecezji. Księża niech się nawrócą, a jak nie to suspensa, a i może jakaś ekskomunika by się też przydała. W Polsce takie zachowanie księży byłoby napiętnowane przez każdego bpa diecezjalnego.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #191 dnia: Marca 30, 2009, 17:42:58 pm »

Jeżeli oko jest powodem do grzechu wyłup je, 
Niestety, nie dysponuje bronią o odpowiedniej sile rażenia, aby wyłupić diecezję Linz...

Niestety nikt z nas nie dysponuję, ale jest człowiek, który ma pewne możliwości. Po sprawie niedoszłego bpa Wagnera i innych informacji z tej pseudo diecezji jestem zdania, że powinna zostać ona rozpędzona przez papież na cztery wiatry i włączona do innych diecezji. Księża niech się nawrócą, a jak nie to suspensa, a i może jakaś ekskomunika by się też przydała. W Polsce takie zachowanie księży byłoby napiętnowane przez każdego bpa diecezjalnego.

Diecezja Linz to wrzod, ale mysli pan, ze inne austriackie diecezje sa duzo lepsze? Bylbym zdziwiony gdyby tak bylo,  bo raczej watpie by Linz byl pojedynczym wykwitem na zdrowym ciele Kosciola austriackiego
Zapisane
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #192 dnia: Marca 30, 2009, 19:51:41 pm »

Żadne zdjęcia od dłuższego czasu tak mnie nie rozbawiły. Nie chce mi już się nawet denerwować. Tylko śmiać! :)

To jest efekt Mikołaja Dávili
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #193 dnia: Marca 30, 2009, 21:17:00 pm »

[...] W Polsce takie zachowanie księży [jak na powyższej prymicji] byłoby napiętnowane przez każdego bpa diecezjalnego.

Oby to Pan miał rację, a nie ja, który śmiem w to wątpić.
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #194 dnia: Kwietnia 01, 2009, 20:49:33 pm »

Oto, co "biega" po naszej-klasie.

Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!