Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 17:26:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 134 135 [136] 137 138 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719732 razy)
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #2025 dnia: Października 13, 2011, 16:54:17 pm »

ale mi wlasnie chodzi o ksiedza opinie ;p
Łk 5,39
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #2026 dnia: Października 13, 2011, 17:19:56 pm »

ale mi wlasnie chodzi o ksiedza opinie ;p
Łk 5,39
oj wiem, wiem  ;D  ale pytam o kwestie swietosci - a nie o odbieranie jej (korzysci duchowe, odnalezienie sie, zobaczenie boskosci)
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #2027 dnia: Października 13, 2011, 17:24:51 pm »

ale mi wlasnie chodzi o ksiedza opinie ;p
Łk 5,39
oj wiem, wiem  ;D  ale pytam o kwestie swietosci - a nie o odbieranie jej (korzysci duchowe, odnalezienie sie, zobaczenie boskosci)
Że niby ile jest świętości w świętości? Na tym to ja się kiepsko znam. Proponuje zapytać kogoś kto ma lepsze tomistyczne i logiczne przygotowanie, sam jestem ciekaw opinii.  ;D
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #2028 dnia: Października 13, 2011, 23:21:37 pm »

Mój i kolegi wniosek na dzisiejszej lekcji religii:

" 'Kocham i jestem kochany' czyli kolejny temat na religii o niczym. I po takiej edukacji teologicznej ludzie idą i głosują k***a na Palikota..."
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2029 dnia: Października 22, 2011, 08:19:34 am »

Nie chcę zakładać nowego wątku.
W Kaliszu właśnie jest otwierana Galeria Tęcza. Wczoraj na otwarciu dla VIP-ów została poświęcona ona przez prałata z katedry. I wszystko jest ok bo my katolicy musimy pokazywać że jeszcze żyjemy. Martwi mnie tylko to że poświęcenie obojetnie już jakiego otwarcia staje się jakimś świeckim rytuałem z Wiarą nie mającego za wiele wspólnego. Szczególnie że w owych firmach(nie tylko handlowych) pracuje się w niedziele i większość świąt o łamaniu praw pracowniczych nie wspominając. Oczywiście tu może być inaczej. Poza pracą w niedzielę.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2030 dnia: Października 23, 2011, 19:45:55 pm »

http://info.wiara.pl/doc/992237.Wspolna-Radosc-Tory-chrzescijan-i-zydow
No cóż. Dla nas katolików tam miejsce by się raczej nie znalazło.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2031 dnia: Października 24, 2011, 09:47:41 am »

List(y) "epidiaskopatu" przypomina(ją) starą piosenkę: "'nie damy Chinom Związku Radzieckiego, nie damy z Moskwy zrobić pola ryżowego".

A może by tak lepiej: "Biskupi przypominają nowo wybranym parlamentarzystom, że ich władza, jak każda inna, od Boga pochodzi i prawo, które stanowią, powinno być przede wszystkim wyjaśnianiem prawa Bożego, i do Boga powinno prowadzić Polskę. Prawo w żadnym razie nie powinno służyć jakimkolwiek interesom korporacji, niektórych grup społecznych kosztem reszty, czy interesom krewnych i znajomych."?

W sejmie ma wisieć krzyż? Ktoś mnie spytał, czy my aby mamy się domagać obecności krzyża w domach publicznych?
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2011, 09:52:31 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2032 dnia: Października 24, 2011, 15:12:26 pm »

W sejmie ma wisieć krzyż?

A dlaczego ma nie wisieć. Wiszący krzyż ma wskazywać posłom Niebo i ma im przypominać o Bogu, pomijając inne kwestie.

Ktoś mnie spytał, czy my aby mamy się domagać obecności krzyża w domach publicznych?

To pytanie świadczy o kulturze pytającego, a raczej o jej braku. Mówiąc oględnie
Zapisane
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #2033 dnia: Października 24, 2011, 15:32:12 pm »


Ktoś mnie spytał, czy my aby mamy się domagać obecności krzyża w domach publicznych?

To pytanie świadczy o kulturze pytającego, a raczej o jej braku. Mówiąc oględnie

tak się przypadkiem składa, że miałem to nieszczęście skusić się i akurat włączywszy telewizor natrafić na program Tomasza Lisa w którym o krzyżu "dyskutowali" nasi wspaniali staro i nowowybrani... Głównym gadającym była "prof" Magdalena Środa - to ona zapodała ten górnych lotów argument..... Szkoda, że nikt z "kontrdyskunatów" (panowie Cymański i Niesiołowski...), nie odpowiedział, że patrząc na siedzącego obok p. Biedronia i innych wprowadzonych przez Palikota wcale się pani "profesorce"  nie dziwi, że przyrównuje sejm do burdelu.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2034 dnia: Października 24, 2011, 15:36:40 pm »

Szkoda, że nikt z "kontrdyskunatów" (panowie Cymański i Niesiołowski...), nie odpowiedział, że patrząc na siedzącego obok p. Biedronia i innych wprowadzonych przez Palikota wcale się pani "profesorce"  nie dziwi, że przyrównuje sejm do burdelu.

A czego się spodziewać po p. Niesiołowskim?
Zapisane
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #2035 dnia: Października 24, 2011, 16:15:47 pm »

Szkoda, że nikt z "kontrdyskunatów" (panowie Cymański i Niesiołowski...), nie odpowiedział, że patrząc na siedzącego obok p. Biedronia i innych wprowadzonych przez Palikota wcale się pani "profesorce"  nie dziwi, że przyrównuje sejm do burdelu.

A czego się spodziewać po p. Niesiołowskim?

dlatego pozwoliłem sobie również kontrdyskutantów umieścić w "..."
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #2036 dnia: Listopada 04, 2011, 16:57:04 pm »

- asyż - przywędrował i do Łodzi : http://www.youtube.com/watch?v=YUDY5RH-r88

si vis pacem, para bellum
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2011, 17:07:16 pm wysłana przez Sebastianus » Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2037 dnia: Listopada 06, 2011, 18:29:30 pm »

http://www.gadu-gadu.pl/absurd-swieca-wlazy-do-kanalow

4 tysiące złotych za jedną klapę po to, żeby imieniem św. Faustyny przykryć właz do kanału ściekowego to — delikatnie mówiąc — niestosowne Faustynie poświęcono aż siedem specjalnie odlanych klap do kanałów, co musiało kosztować ponad 28 tys. zł. Każdą poświęcił ksiądz!
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2038 dnia: Listopada 06, 2011, 22:28:39 pm »

http://pl.gloria.tv/?media=212649

No albo balet albo kapłaństwo...

Ps. Ostatnio Waka Waka popularne wśród duchowieństwa...

Ps.2 Panie Salwowski co Pan na to.?  :D
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2011, 22:30:24 pm wysłana przez Michał Warczachowski » Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #2039 dnia: Listopada 06, 2011, 22:47:58 pm »

http://pl.gloria.tv/?media=212649
urokliwie infantylne
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
Strony: 1 ... 134 135 [136] 137 138 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!