Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 17:26:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 133 134 [135] 136 137 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719733 razy)
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2010 dnia: Września 18, 2011, 18:27:53 pm »

Po prostu szybko ucięła temat i tyle. Zero dyskusji. Zero wyjaśnień. Zero rozmowy. A brakowało mi tego, rozłożenia czegoś na czynniki pierwsze. Efekt był taki, że w klasie prawie nikt nie chodził do kościoła.

Najprawdopodobniej w ogóle nie wiedziała o co Panu chodzi, bała się podjąć temat aby nie stracić autorytetu.
Coś w tym jest.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #2011 dnia: Września 21, 2011, 12:39:37 pm »

"Kościół w Europie umiera - alarmują publicyści "Tygodnika Powszechnego". Przed planowaną pielgrzymką Benedykta XVI do Niemiec, tamtejszy episkopat ujawnił szokujące dane dotyczące ilości apostatów. Okazało się, że więcej osób wystąpiło z Kościoła (180 tys.), niż przyjęło chrzest (170 tys.). Drastycznie spada też liczba powołań. Odpowiedzią Kościoła na te zagrożenia ma być "nowa ewangelizacja".

Znalezione na onecie: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kosciol-w-agonii-narasta-kryzys-wiary-w-europie,1,4856900,wiadomosc.html
Zapisane
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #2012 dnia: Września 21, 2011, 13:29:38 pm »

"Kościół w Europie umiera - alarmują publicyści "Tygodnika Powszechnego". Przed planowaną pielgrzymką Benedykta XVI do Niemiec, tamtejszy episkopat ujawnił szokujące dane dotyczące ilości apostatów. Okazało się, że więcej osób wystąpiło z Kościoła (180 tys.), niż przyjęło chrzest (170 tys.). Drastycznie spada też liczba powołań. Odpowiedzią Kościoła na te zagrożenia ma być "nowa ewangelizacja".
Znalezione na onecie: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kosciol-w-agonii-narasta-kryzys-wiary-w-europie,1,4856900,wiadomosc.html
Jedno mi sie tylko kojarzy - Aborter narzekajacy ze malo dzieci sie rodzi - TP -fee
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
GrzegorzJ
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #2013 dnia: Września 26, 2011, 19:11:39 pm »

Cytuj
Kościół katolicki chce włączyć się w przygotowania do Euro 2012. Zasady dobrego kibicowania omawiane będą na szkolnych katechezach, a w kościołach będą wygłaszane kazania o tematyce piłkarskiej. Jednym z autorów koncepcji jest łódzki salezjanin ks. Edward Pleń, krajowy duszpasterz sportowców.

Uczniowie dowiedzą się, że dobry kibic nigdy nie szydzi z przeciwnika i nie podważa decyzji sędziego. Omówią też sylwetki chętnie przyznających się do chrześcijaństwa zawodników, takich jak Kaka, który pojawia się na murawie w koszulce z napisem "Należę do Jezusa", poznają poglądy papieży nasport, a nawet dostaną sportowe różańce, które zamiast paciorków mają piłeczki futbolowe. (!!!)

Także księża w kazaniach będą częściej nawiązywać do piłki. - W Piśmie Świętym jest wiele wątków sportowych - podkreśla ks. Pleń. - Jeżeli pojawią się w czytaniu na niedzielę, naturalne będzie nawiązanie w kazaniu do Euro 2012 - wyjaśnia.
http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/1027537,kosciol-katolicki-stworzyl-dekalog-kibica-na-euro-2012,id,t.html

Zostawię to bez komentarza...
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2014 dnia: Września 26, 2011, 19:24:07 pm »

Cytuj
Omówią też sylwetki chętnie przyznających się do chrześcijaństwa zawodników, takich jak Kaka.

Mam się zachwycać protestantem.?
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2015 dnia: Września 26, 2011, 19:47:07 pm »

Cytuj
Omówią też sylwetki chętnie przyznających się do chrześcijaństwa zawodników, takich jak Kaka.

Mam się zachwycać protestantem.?

W kościele posoborowym tak. Przecież wierzymy w tego samego Boga.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2016 dnia: Września 26, 2011, 19:55:10 pm »

Cytuj
a nawet dostaną sportowe różańce, które zamiast paciorków mają piłeczki futbolowe. (!!!)


A krzyżyk czym zastąpią.?
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #2017 dnia: Października 05, 2011, 01:45:09 am »

Cytuj
Omówią też sylwetki chętnie przyznających się do chrześcijaństwa zawodników, takich jak Kaka.

Mam się zachwycać protestantem.?

Przypuszczam, że nie jego protestantyzm bedzie tematem.
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2011, 01:52:47 am wysłana przez Jean Gabriel Perboyre » Zapisane
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #2018 dnia: Października 09, 2011, 20:18:09 pm »

Co do poruszanego tutaj tematu ornatu pp. Benedykta, to tak dla odmiany link z newsa nt. pielgrzymki w Kalabrii:
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #2019 dnia: Października 13, 2011, 14:48:10 pm »


^^
tylko koncelebransi niepotrzebni  ;D
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2020 dnia: Października 13, 2011, 15:06:42 pm »

Na tym zdjęciu, zdaje się, 6-7 koncelebransów trzyma aparaty fotograficzne bądź telefony komórkowe lub inne podobne urządzenia. Czy aby odprawić Mszę potrzebny jest telefon.? Myślę, że nie trzeba aż tak kontaktować się z Panem Bogiem.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #2021 dnia: Października 13, 2011, 16:21:53 pm »

Na tym zdjęciu, zdaje się, 6-7 koncelebransów trzyma aparaty fotograficzne bądź telefony komórkowe lub inne podobne urządzenia. Czy aby odprawić Mszę potrzebny jest telefon.? Myślę, że nie trzeba aż tak kontaktować się z Panem Bogiem.
Można koncelebransom czasem wybaczyć. Kiedyś w moim środowisku powstał spór. Sprawa dotyczyła tego czy na przeistoczenie koncelebransi mają zastosować gest dłoni ustawionej poziomo ( nałożenie ), czy bokiem (pod kątem). Jako że papież jest tym, który uczy właściwej liturgii, a ciężko  spotkać papieża w koncelebrze, warto się przypatrywać kardynałom. Miałem możliwość koncelebrowania w Moskwie z obecnym Ojcem Świętym, wtedy kardynałem. Stosował gest nałożenia dłoni na dary, podczas przeistoczenia. Do dziś stosuje z powodzeniem tę opowieść, gdy pojawia się temat układu dłoni.
Myślę, że dla tych kapłanów te zdjęcia będą uzasadnieniem na zakupienie ornatów rzymskich.
Wiem ze Msza jest Wielką i Wzniosłą Ofiarą, istnieje jednak możliwość by zrobić zdjęcia w sposób właściwy, w odpowiednim czasie i miejscu. Pamiętajmy, że to NOM i kieruje się on luźniejszymi wskazaniami, wiec możliwość istnieje.





Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #2022 dnia: Października 13, 2011, 16:27:05 pm »

Wiem ze Msza jest Wielką i Wzniosłą Ofiarą, istnieje jednak możliwość by zrobić zdjęcia w sposób właściwy, w odpowiednim czasie i miejscu. Pamiętajmy, że to NOM i kieruje się on luźniejszymi wskazaniami, wiec możliwość istnieje.
aha. czyli nom jest mniej swiety, tak?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #2023 dnia: Października 13, 2011, 16:35:51 pm »

Wiem ze Msza jest Wielką i Wzniosłą Ofiarą, istnieje jednak możliwość by zrobić zdjęcia w sposób właściwy, w odpowiednim czasie i miejscu. Pamiętajmy, że to NOM i kieruje się on luźniejszymi wskazaniami, wiec możliwość istnieje.
aha. czyli nom jest mniej swiety, tak?
O to już trzeba zapytac forumowych specjalistów, ja nie dam się wciągnąć w  krwawą awanturę.  ;D
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #2024 dnia: Października 13, 2011, 16:45:44 pm »

ale mi wlasnie chodzi o ksiedza opinie ;p
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Strony: 1 ... 133 134 [135] 136 137 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!