Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 15:13:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 132 133 [134] 135 136 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719535 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1995 dnia: Września 16, 2011, 22:33:10 pm »

Ks.: "Kościół to nie jest klub dyskusyjny, że to mi się podoba a to nie"
Bardzo mądrze ten Ksiądz mówi. Gdyby wszyscy tak mówili i myśleli, nie mielibyśmy tego posoborza ze wszystkimi jego dewiacjami.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #1996 dnia: Września 17, 2011, 09:12:38 am »



Jejuuu ile ja bym dał, żeby mieć religię z księdzem z którym mógłbym się pokłócić..

Możesz wyjaśnic dlaczego chcesz sie kłócic z ksiezmi?
To nie było do końca na poważnie :) chodzi o to, że nie mam okazji porozmawiać z postepowymi duchownymi. Religia z takowym byłaby okazją do zadania wielu trudnych pytań. Mojemu księdzu wiele zarzucić nie mogę. I to oczywiście bardzo dobrze.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1997 dnia: Września 17, 2011, 18:24:15 pm »

I.

http://wsluzbieslowa.c0.pl/?p=1228

nie no, spoko, spoko.


II.

W Szwecji widziałem jeszcze oprócz normalnego wodociągu z ciepłą wodą i zlewu, także mały zlew, którego odprowadzenie nie idzie do kanalizacji, tylko do ziemi pod kościołem. Tu wlewa się wyłącznie wszystkie pozostałości z Sakramentów Świętych (wino konsekrowane z kielicha i woda po chrzcie świętym). Pomyślmy czy u nas, w naszych zakrystiach nie można by tanim kosztem takiego czegoś wprowadzić? (W Tychach w nowym kościele już to istnieje!)

katolicy, patrzcie, uczcie się.
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2011, 21:28:00 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1998 dnia: Września 17, 2011, 20:49:44 pm »

Posoborowie to inna religia.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #1999 dnia: Września 17, 2011, 21:01:00 pm »

Nie ma czegoś takiego jak posoborowie. Są wynaturzenia ;)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #2000 dnia: Września 17, 2011, 21:04:07 pm »

Nie ma czegoś takiego jak posoborowie. Są wynaturzenia ;)

No tak! To juz słuszeliśmy,
Socjalizm tak! Wypaczenia nie!
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2001 dnia: Września 17, 2011, 21:13:04 pm »

Dziś w GW w dziale Arka Noego tytuł:

"Kościół nie ma dziś monopolu na wiarę."

Nie czytałem treści z braku czasu. Autora nie pamiętam, nie mogłem znaleźć w internecie. SV II twierdzi, że Kościół jest depozytariuszem wiary. Moderna już nie wie w co wierzy.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2002 dnia: Września 17, 2011, 21:57:38 pm »

Nie ma czegoś takiego jak posoborowie. Są wynaturzenia ;)

No tak! To juz słuszeliśmy,
Socjalizm tak! Wypaczenia nie!
Bynajmniej nie o to mi chodziło.
Nie lubię osobiście określenie "posoborowie". Wolałbym używać np. określenia: Kościół czasów posoborowych. :)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #2003 dnia: Września 17, 2011, 22:22:47 pm »

Kosciol czasow posoborowych to bp. seminarium w Ecône zalozone 5 lat po soborze i oparte na soborowej ratio studiorum. Posoborowie to zupelnie inne zjawisko, ktore nie ma wiele wspolnego ani z Kosciolem, ani z katolicyzmem.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #2004 dnia: Września 18, 2011, 02:24:26 am »

To nie było do końca na poważnie :) chodzi o to, że nie mam okazji porozmawiać z postepowymi duchownymi. Religia z takowym byłaby okazją do zadania wielu trudnych pytań. Mojemu księdzu wiele zarzucić nie mogę. I to oczywiście bardzo dobrze.

Rozumiem, ale to stawia pewien rys młodocianych tradsów "chcących sie kłócic". Miałem okazje sie kłócić z księżmi, łącznie z pewny bardzo sławnym dominikaninem i nigdy to nie było przyjemne - to było bolesne. Wole tego unikac. Jesli traktujesz to jako sport, to zastanow sie facet nad sobą, a nie nad tymi ksieżmi, tyle ci powiem.
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #2005 dnia: Września 18, 2011, 12:46:11 pm »

Rozumiem, ale to stawia pewien rys młodocianych tradsów "chcących sie kłócic". Miałem okazje sie kłócić z księżmi, łącznie z pewny bardzo sławnym dominikaninem i nigdy to nie było przyjemne - to było bolesne. Wole tego unikac. Jesli traktujesz to jako sport, to zastanow sie facet nad sobą, a nie nad tymi ksieżmi, tyle ci powiem.
Kłócenie się to może dużo powiedziane. Nie chodzi o to, żeby przy każdej okazji pluć na Pawła VI, Asyż i moderne, ale, żeby zadawać trudne pytania, i wyrażać kulturalnie swoje zdanie. Poprostu pokazać że tradsi nie są starymi ludźmi z sentymentem do młodości, tylko młodymi katolikami posłusznymi Magisterium.
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2011, 12:47:59 pm wysłana przez RaSz » Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2006 dnia: Września 18, 2011, 13:15:28 pm »

Panu RaSzowi pewnie chodzi o to, by normalnie PODYSKUTOWAĆ na tematy, które niekoniecznie muszą być łatwe. Z moją katechetką nie dało się dyskutować. Jak ona mówiła (a miała zwyczaj, że mówiła do ściany) to trzeba było uznać jej słowa za jedyne, prawdziwe i święte. Swego czasu zapytałem, czy idea Asyżu była w pełni dobra, czy to było dobre dla Kościoła i w oczach Boga się podobało. Po prostu szybko ucięła temat i tyle. Zero dyskusji. Zero wyjaśnień. Zero rozmowy. A brakowało mi tego, rozłożenia czegoś na czynniki pierwsze. Efekt był taki, że w klasie prawie nikt nie chodził do kościoła.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #2007 dnia: Września 18, 2011, 14:22:53 pm »

ale kto wam broni zadawac trudne pytania? Naprawde nie potraficie porozmawiac z ksiedzem bez gadania o Asyzu i Pawle VI? Jaki jest w tym cel oprócz pokazywania, że sa tez "młodzi tradsi"? Kolega RaSz napisał, że szuka w księżach wrogów, z którymi mógłby sie prztykac o Asyż. Przecież to niepoważne. Przy tym wezcie pod uwage, ze ksiadz jest w tej dyskusji stroną, która dużo bardziej niz wy musi wazyc słowa. A sami sobie odpowiedzcie dlaczego
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2008 dnia: Września 18, 2011, 14:30:42 pm »

ale kto wam broni zadawac trudne pytania? Naprawde nie potraficie porozmawiac z ksiedzem bez gadania o Asyzu i Pawle VI? Jaki jest w tym cel oprócz pokazywania, że sa tez "młodzi tradsi"? Kolega RaSz napisał, że szuka w księżach wrogów, z którymi mógłby sie prztykac o Asyż. Przecież to niepoważne. Przy tym wezcie pod uwage, ze ksiadz jest w tej dyskusji stroną, która dużo bardziej niz wy musi wazyc słowa. A sami sobie odpowiedzcie dlaczego
Panie Janie, Pan chyba nie rozumie o co nam, a przynajmniej mi, się rozchodzi. Bynajmniej nie mam celu, by pokazać, że w Kościele są "młodzi tradsi".
Nie TYkałem się z Panem. Na szczęście.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #2009 dnia: Września 18, 2011, 17:34:28 pm »

Po prostu szybko ucięła temat i tyle. Zero dyskusji. Zero wyjaśnień. Zero rozmowy. A brakowało mi tego, rozłożenia czegoś na czynniki pierwsze. Efekt był taki, że w klasie prawie nikt nie chodził do kościoła.

Najprawdopodobniej w ogóle nie wiedziała o co Panu chodzi, bała się podjąć temat aby nie stracić autorytetu.
Zapisane
Strony: 1 ... 132 133 [134] 135 136 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!