Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 12:33:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 121 122 [123] 124 125 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719282 razy)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1830 dnia: Lutego 23, 2011, 10:57:43 am »

Skutecznie zniechęca do NOM-u.

To prawda, ale nie wydaje się wam, że zniechęca także do Kościoła. Pomyślmy. Idzie chłopak/dziewczyna na takie cuś. Patrzy, o! Gitarki (czy co tam gra), zabawa, potańcówki i kilku gości przebranych w śmieszne plastikowe stroiki. Co taka osoba sobie może pomyśleć? "Eee tam! Takie zabawy to i mam w domu, ale tam przynajmniej nie ma śmiesznie ubranych gości" I goodbye Kościele.

Kiedyś, kiedy odkrywałem Mszę Św. Wszechczasów rozmyślałem nad tym, dlaczego niby NOM miałby być gorszy, a że jestem wzrokowcem, wyobraziłem to sobie obrazowo i porównałem Mszę św. do cytryny. I doszedłem do wniosku, że NOM to cytryna już dawno wyciśnięta, sucha, z której można wydobyć ostatnie krople soku, natomiast Msza św. Wszechczasów to cytryna pełna soku, z której możemy wycisnąć bardzo wiele.

Cóż, taka moja natura. Ja dużo rzeczy porównuję w ten sposób, żeby łatwiej zrozumieć problem. Ale z pewnością inaczej przeżywam NOM od kiedy poznałem i przeanalizowałem Mszę Wszechczasów.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1831 dnia: Lutego 23, 2011, 12:20:39 pm »

Ogólnie zgadzam się z opiniami poprzedników, ale tak do końca to nie jestem pewiem, czy młodzież w wieku gimnazjalnym w ogóle jest zainteresowana udziałem w jakiejkolwiek mszy. Patrząc na przekrój wieku uczestników mszy trydenckiej u św. Benona w Warszawie stwierdzam, że średnia wieku jest dość wysoka i że młodzieży gimnazjalnej tam prawie nie ma. Ale zobaczymy ile osób zgłosi się do planowanego bierzmowania w Warszawie
Zapisane
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #1832 dnia: Marca 17, 2011, 16:39:49 pm »


Ciekawe, czy w ramach rewanżu w synagodze można by zorganizować koncert chorału gregoriańskiego. Przy okazji po literówkach w nazwach miast widać, że to nie Polacy ten plakat robili ;).
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2011, 16:44:05 pm wysłana przez Jacek S. » Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1833 dnia: Marca 18, 2011, 20:02:50 pm »

Dzisiaj po rozmowie z oazowiczami, taką wypowiedź od jednej z nich otrzymałem:
"Dla mnie to jest chore, żeby ksiądz chodził cały czas w sutannie."
Oczywiście nie byłaby to rozmowa godna Oazy, gdyby nie było wzmianki o darze języków, rozluźnieniu na Mszy (poprzez zachęcanie ludzi przez księdza do głośnego wymawiania "la,la,la,la", i uwaga: "iha,iha,iha", czego byłem niestety świadkiem). jednym słowem: ŻAL  :P
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #1834 dnia: Marca 18, 2011, 20:11:48 pm »

Dzisiaj po rozmowie z oazowiczami, taką wypowiedź od jednej z nich otrzymałem:
"Dla mnie to jest chore, żeby ksiądz chodził cały czas w sutannie."

No pewnie, że chore. Do wanny w sutannie nie wejdzie.
A tak poważniej : chore są poglądy tej  (i nie tylko tej) "oazowiczki", a zwłaszcza jej wychowawców.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1835 dnia: Marca 18, 2011, 20:17:34 pm »

Dzisiaj po rozmowie z oazowiczami, taką wypowiedź od jednej z nich otrzymałem:
"Dla mnie to jest chore, żeby ksiądz chodził cały czas w sutannie."

No pewnie, że chore. Do wanny w sutannie nie wejdzie.
A tak poważniej : chore są poglądy tej  (i nie tylko tej) "oazowiczki", a zwłaszcza jej wychowawców.

E tam! Ale to jest pikuś. Niech pan zgadnie co mi odpowiedziała, kiedy mówiłem jej o cytacie kardynała Wyszyńskiego (o tchórzostwie; kapliczce, która przypomina o Bogu itd.)
..... tak, tak! "Liczy się to co świadczy swoim życiem, nie strojem" (cytuję z pamięci, natomiast sens identyczny)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1836 dnia: Marca 18, 2011, 20:22:42 pm »

Ćwiczyły akurat śpiewanie na Mszę Św. Kiedy skończyły jedną, ckliwą piosenkę, spytałem się ich dlaczego nie mogłyby zaśpiewać "O, Stworzycielu Duchu przyjdź". (z racji tego, że jutro będzie MSZA O UZDROWIENIE i będą te heretyckie upadania w Duchu Świętym, to chociaż by jakiś katolicki akcent tam dołożyli) Ale nie! Zrobiły prześmieszną minę w stylu: "O Jezuuu, co on chceeee, pfffii" Argumnetowały tym, że melodia jest za trudna. Ale halo, halo - nawet ja to umiem zaśpiewać, a one są podobno w scholi! Olały mnie, katolicką piosenkę i kontynuowały próby!  ::)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #1837 dnia: Marca 18, 2011, 20:33:50 pm »

A gitarra była ? Bo bez GITARRY, to, wie Pan, ... G[ucio], a nie OAZA.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1838 dnia: Marca 18, 2011, 20:35:39 pm »

A gitarra była ? Bo bez GITARRY, to, wie Pan, ... G[ucio], a nie OAZA.

No toż a jak? A pan myśli, że ja bym rozmawiał z pseudo-oazowiczami?  ;D Oczywiście próba była w salce, jutro dopiero będzie hucpa  :'(
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1839 dnia: Marca 18, 2011, 20:38:21 pm »

Najgorsze było to, że jak im mówiłem, iż powinny brać przykład z Matki Bolesnej w zachowaniu podczas Mszy Świętej, to odpowiedź aż zaśmierdziała protestantyzmem: "Ja będę brała przykład z Jezusa"  :-X
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #1840 dnia: Marca 18, 2011, 20:50:01 pm »

"Ja będę brała przykład z Jezusa"  :-X

Ciekawe tylko, z którego Jezusa. Bo chyba nie z Pana Jezusa (Jezu, Cichy i Pokornego Serca...).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #1841 dnia: Marca 18, 2011, 22:46:57 pm »

Dzisiaj po rozmowie z oazowiczami, taką wypowiedź od jednej z nich otrzymałem:
"Dla mnie to jest chore, żeby ksiądz chodził cały czas w sutannie."

"Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny.  Rzekł do niego: "Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego?" Lecz on oniemiał.  Wtedy król rzekł sługom: "Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów".  Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych». " Mt 22, 11-14

Trzeba  było przeczytać jej ten fragment. Można było też przywołać postać bł Michała Czartoryskiego, który zginął z odmowę zdjęcia  habitu.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1842 dnia: Marca 19, 2011, 09:10:20 am »

A gitarra była ? Bo bez GITARRY, to, wie Pan, ... G[ucio], a nie OAZA.
Widomo, jak jest óć to musi być wiesło ;) ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1843 dnia: Marca 19, 2011, 11:52:59 am »

A ładne chociaż były? :)
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1844 dnia: Marca 19, 2011, 15:10:53 pm »

A ładne chociaż były? :)

Silentium  :-X No może jedna, ale to również ze względu na niezbyt skromny strój (czyli po prostu typowy)  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Strony: 1 ... 121 122 [123] 124 125 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!