Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 18:25:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 114 115 [116] 117 118 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719827 razy)
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #1725 dnia: Października 14, 2010, 22:34:12 pm »

Wyraznie sie tez boja, ze wraca stare, to dobry znak.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1726 dnia: Października 15, 2010, 08:43:39 am »

A Józef Majewski identyfikuje się jeszcze z autentycznym magisterium Kościoła?
Zapisane
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #1727 dnia: Października 15, 2010, 11:06:32 am »

Wczoraj uczestniczyliśmy z mężem we mszy sw (NOM oczywiście) przedszkolnej prowadzonej (przesdtawianej???) przez jego ekscelencję księdza biskupa Antoniego Długosza.
Różne nadużycia widziałam, ale to przeszło wszystkie! Nawet Ewangelii nie było czytanej! Tylko słowa konsekracji i modlitwa Pańska nie zostały przez ksiedza biskupa zmienione. Prefację stworzył na poczekaniu.
Msza sw była poswiecona ( nie wiedziałam, że można zrobić mszę sw na temat) różańcowi swietemu, że trzeba odmiawiać, bo Matka Boska prosiła. Ale to nie takie proste odmawianie różańca ma być, jak mnie rodzice uczyli. Niech dzieci jak coś radosnego, ważnego lub wspaniałego w ich życiu się wydarzy, wezmą różaniec i przebierajac paciorkami opowiedzą o tym Panu Jezusowi swoimi słowami, np. jak któreś brzuszek boli.

Po mszy św jego ekscelencja skierował kilka słów do rodziców, np. " Nie uczcie dizeci tradycyjnego pacierza, niech się modlą swoimi słowami".



Nie mogę się pozbierać.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #1728 dnia: Października 15, 2010, 11:48:50 am »

To po co Pani chodzi na heretyckie przedstawienia? Racje ma FSSPX mowiac, ze jak ma sie wybor zostac w domu lub isc na nom lepiej zostac w domu.
Zapisane
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #1729 dnia: Października 15, 2010, 12:15:05 pm »

Racja. Więcej na mszę św w przedszkolu nie pójdziemy, ze względu na nasze dzieci.
Nie wiedziałam, że ... tak będzie odprawiana...
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1730 dnia: Października 15, 2010, 14:08:25 pm »

a co to za przedszkole? Katolickie? No i po co robić specjalną Mszę dla przedszkolaków, nie rozumiem tego... Nie lubię czegoś takiego, moi Rodzice nigdy mnie na takie coś nie prowadzili. Podobnie jak mówienie do dziecka "Bozia", "Jezusek", "Maryjka", potem trudno się dziwić, że dzieci wkładają religię między bajki o Kubusiu Puchatku. Bóg to Bóg, Jezus to Jezus, a nie mówienie o Bogu takimi zdrobnieniami. Niedobre to jest. Dziecko nie ma potem poczucia majestatu Boga. O królu w bajkach jest często z większym respektem mówione niż o Bogu w opowieściach rodziców.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #1731 dnia: Października 15, 2010, 14:19:54 pm »

A mlodzi swieci nie mowili czule do Boga?Np. Panienko zamiast Panno??
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1732 dnia: Października 15, 2010, 14:22:38 pm »

Ale to jest co innego. Różnica jak to wyjdzie od samego dziecka, a różnica jak się go uczy o Bogu, przepraszam, ciapowatym dziadziu w kapciach siedzącym w niebie. Zwłaszcza chłopca...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1733 dnia: Października 15, 2010, 14:53:10 pm »

Nie mogę się pozbierać.

Jak już się Pani pozbiera, proszę przeczytać od dechy do dechy Dyrektorium o Mszach św. z udziałem dzieci:
http://www.kkbids.episkopat.pl/dokumentypovii/mdzieci/3.htm
Bp Długosz lubi nim argumentować swoje najbardziej odjechane pomysły.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #1734 dnia: Października 15, 2010, 15:16:02 pm »

Nie mogę się pozbierać.

Jak już się Pani pozbiera, proszę przeczytać od dechy do dechy Dyrektorium o Mszach św. z udziałem dzieci:
http://www.kkbids.episkopat.pl/dokumentypovii/mdzieci/3.htm
Bp Długosz lubi nim argumentować swoje najbardziej odjechane pomysły.

Mógł Pan uprzedzić, że należy czytać od dołu. Zaoszczędziłoby się trochę czasu. Myślałem już, że to nasz Episkopat wymyślił, a tu podpis wszystko wyjaśnił.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #1735 dnia: Października 15, 2010, 17:07:19 pm »

Rzeczywiscie koncowka najlepsza, sam sluga Belzebuba sygnowal.
Zapisane
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #1736 dnia: Października 18, 2010, 09:00:53 am »

To nadal obowiązuje?
Dziękuję za ten tekst- będzie mi bardzo pomocny w rozmowie z organizatorami tejze mszy św.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1737 dnia: Października 18, 2010, 09:46:01 am »

Jako całość - obowiązuje. Natomiast niektóre wytyczne zniosła, z tego co pamiętam, instrukcja "Redemptionis Sacramentum", jako posiadająca klauzulę "Bez względu na jakiekolwiek przeciwne rozporządzenia." http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/kongregacje/kkultu/redemptionis_sacramentum_25032004.html

Proszę też koniecznie (wiem, nie będzie to łatwe) przeczytać o niemieckich doświadczeniach z adaptacjami we Mszy dla dzieci:
http://www.perspectiva.pl/perspectiva_LSTH_pdf/pdf/p14/14-Szymanski.pdf
I jeśli na tej nieszczęsnej Mszy przedszkolnej wystąpiły nadużycia, które potępione zostały nawet przez autora artykułu z powyższego linku - w rozmowie skupić się właśnie na nich.

Lektura uzupełniająca:
http://www.kkbids.episkopat.pl/anamnesis/17/10.htm
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1738 dnia: Października 19, 2010, 09:36:41 am »

Rzeczywiscie koncowka najlepsza, sam sluga Belzebuba sygnowal.

Chodzi o Villota czy Bugniniego? A może o obu?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1739 dnia: Października 20, 2010, 17:40:22 pm »

Dziś na lektoracie z łaciny mieliśmy temat o zaimkach osobowych i względnym. Wypłynęła także kwestia łączenia się ich z przyimkiem "cum" i przy okazji vobiscum Pani Lektor (tudzież Lektorka - jak kto woli) spytała się czy ktoś zna jakieś wyrażenie z tym otóż przyimkiem. No i podała w końcu (nikt nic nie mówił), że jest "Dominus vobiscum". Wtedy też przyznała, że łacina wraca do Kościoła (może przez ogłoszenia, które ostatnio się pojawiły), chociaż zaraz dodała, ze powrotu chyba chcą ludzie, którzy znają łacinę :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Strony: 1 ... 114 115 [116] 117 118 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!