Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 11:25:30 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719181 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #1665 dnia: Września 04, 2010, 13:35:32 pm »

Cytuj
Nie wiem skad w panu ten hurraoptymizm.
Jestem bardzo daleki od huraoptymizmu. Jestem wręcz załamany i zdruzgotany widząc to co z Kościołem Świętym zrobiła ta BANDA.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #1666 dnia: Września 05, 2010, 20:39:51 pm »

Zdjęcie znalezione w sieci - dodałem tylko napisy. Obraz i słowa wzajemnie się uzupełniają...

Zapisane
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #1667 dnia: Września 05, 2010, 21:20:48 pm »

Czy ma Pan moze te grafike w wiekszej rozdzielczosci? Z duma ustawilbym sobie na pulpicie jako tapete :)
Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #1668 dnia: Września 05, 2010, 22:04:51 pm »

Czy ma Pan moze te grafike w wiekszej rozdzielczosci? Z duma ustawilbym sobie na pulpicie jako tapete :)

Już jest: http://img148.imageshack.us/img148/9734/puanteurdesatan.jpg
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #1669 dnia: Września 05, 2010, 22:16:52 pm »


Zlaizyzowanie Vanghuelwe'a i Dannielsa - Teraz. Na cathconie znalzłem taki obrazek. Niech manna oceni czy dobrze przetłumaczyłem. ;)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #1670 dnia: Września 05, 2010, 22:30:47 pm »

laicyzacja bym raczej rzekła.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #1671 dnia: Września 06, 2010, 13:27:31 pm »



Znalezione na Messa in Latino :)
Zapisane
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #1672 dnia: Września 06, 2010, 18:16:43 pm »

Dyskusja w pewien sposób publiczna, bo na pejsbuku, osoba RK to kleryk 4 roku seminarium w Niemczech (stąd jego słaba polszczyzna), jeśli ktoś miał wątpliwości co do kondycji Kościoła... Proszę zwrócić uwagę co dla przyszłych księży ma wyższą wagę w nauczaniu - Katechizm czy Rhaner. -

Rafał Narajczyk zauważył,
że niektórym biskupom polityka miesza się z teologią. Abp. lubelski,
pomijając aluzje polityczne, stwierdził, ze cierpienie Chrystusa nie
było sukcesem.... Teologicznie to teza nie do obronienia - w końcu
"Zbawienie przyszło przez krzyż", a to niewątpliwie "sukces" misji Boga -
... Człowieka, choć nie w dzisiejszym znaczeniu politycznym.
R K ‎1. Punkt ktory wszystkich zbawil jest i pozostanie Βασιλεία τοῦ Θεοῦ basileia tou theou.

męka Chrystusa pod tym punktem morzna rozumiec jako "kropka nad I".
Rafał Narajczyk Królestwo niebieskie nikogo nie zbawiło - zbawienie dokonało się TYLKO i wyłącznie przez Chrystusa - Jego Mękę i Zmartwychwstanie, był to konkretny, historyczny czyn Boga - poświecenie dla ludzi, a nie idea.
R K kochany rafale, ja sie niezgadzam z tam teza. ;-)

R K moj typ: literatura jezuity karl rahner

R K ps: incarnatio jest konkretny, historyczny czyn Boga.

Rafał Narajczyk Zamiast Rhnera poczytaj Katechizm Kościoła Katolickiego

R K
ten argument jest typicalny...

moze lepjej sie na kawe umowimy, jak bede nastepnym razem w gdynii ;-);-)

take teologiczne dysskusie w internezje, to nie moje..
...
ps. sorry za mojo polsko grammatyke i bledy
Rafał Narajczyk To typowy argument, bo katolika obowiązuje katechizm a nie jakieś wymysły, potępionych zresztą, pseudoteologów.

R K fides et ratio ;-)

powiec my, slyszales jusz o takjej grupje, ktora sie trafila pare lat temu w rzymie? vaticanum II ? ;-)

a co z mojim zaproszeniem na kaw lub herbate ?

Rafał Narajczyk A Katechizm Kościoła to kto podpisał? Bo mnie się wydaje, ze Jan Paweł II w 1992 roku. A dokumenty Vaticanum secundum znasz z oryginałów z relacji Rahnera?

R K znam. to co kuzynie, marzec 2011 na kawe & teologiczna rozmowe w gdynii? ;-)

K M Czego jeszcze możemy spodziewać się po TW Filozofie? Zgnilizna opanowała najwyższe szczeble polskiego Kościoła.

R K ‎"Zgnilizna opanowała najwyższe szczeble polskiego Kościoła." to prawda...i to juzs dlugo ;-)

Rafał Narajczyk ‎@RK nie zapominajmy o niemieckim Kościele pełnym afer pedofilskich i biskupów nie wyznających wiary Kościoła, tylko własną....
Zapisane
Mara
bywalec
**
Wiadomości: 65

« Odpowiedz #1673 dnia: Września 08, 2010, 12:20:44 pm »

Ekstra wiersz podaje John Sonnen na swoim blogu:

UPDATED CHURCH

Latin's gone,
Peace is too,
Singin' and shoutin'
From every pew.

Altar's turned round,
Priest is too,
Commentator's shoutin'
Page twenty-two.

Communion rail's gone,
Stand up straight,
Kneeling suddenly
Went out of date.

Processions are forming
In every aisle,
Salvation organized
Single file.

Rosary's out,
Psalms are in,
Hardly ever hear
A word against sin.

Listen to the Lector,
Hear how he reads.
Please stop rattlin'
Those Rosary beads!

Father's looking puzzled,
Doesn't know his part,
Used to know the whole Mass
In Latin by heart.

I hope all the changes
Are just about done,
And that they won't drop Bingo
Before I've won.


http://www.orbiscatholicus.org/2010/08/whither-goes-our-liturgy.html

Ktoś się podejmie translacji? Trzeba mieć niezły zmysł, żeby zachować oryginalnego "ducha" tej poezji :)

Hmm,
Spróbowałam to na szybko przetłumaczyć - miejscami nieco odchodząc od oryginału.

Oto efekt (można poprawiać):

KOŚCIÓŁ - AKTUALIZACJA

Łacina  na śmietnik,
Spokój do lamusa,
Śpiewy i krzyki
Podczas Novusa..

Ołtarz odwrócony,
Tak samo jak ksiądz,
Komentator wrzeszczy
Numerację stron.

Balaski wywalone,
Trzeba stać w kolejce
Klękanie się stało,
Nagle staroświeckie

W każdej nawie procesja
- kolejek bez liku
Zbawienie zorganizowane
W pojedynczym pliku

Różaniec niemodny,
Psalmy na tapecie,
O grzechu nie usłyszysz
Prawie wcale przecież

Trza słuchać lektora
Jak z ambonki czyta.
I proszę paciorkami przestać
Od Różańca zgrzytać!

Ksiądz nie zna swojej roli,
Wielkie ma trudności,
Mszę Łacińską umiał,
na pamięć w całości.

Obyśmy już za sobą mieli
Zmian wszelakich ferię,
A na odpuście by zostawili
Nam chociaż loterię.
Zapisane
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #1674 dnia: Września 08, 2010, 14:17:09 pm »

Nie potrafie sie przestac smiac! :D
Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1675 dnia: Września 09, 2010, 10:11:03 am »

http://www.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/47/n/1189
Cytuj
(-) mam wrażenie , że stara się Pan interpretować chrześcijaństwo przy założeniu jego pełnej spójności i konsekwencji. A takie chrześcijaństwo nie jest. Pogodzenie się z paradoksalnością chrześcijaństwa pozwala na odnalezienie bardziej adekwatnych kluczy interpretacyjnych i znacznie głębsze zrozumienie. Prawda logiczna cechuje się teoretyczną koniecznością (zagadnienie przemocy prawdy logicznej), prawda paradoksu pozostawia wolność. Prawda chrześcijaństwa, czyli orędzie o zbawieniu człowieka przez bezbronnego i bezsilnego Boga na krzyżu jest paradoksem.

Nowa dialektyka stosowana?

P.T. Bartoś znowu nadaje: http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/spoleczenstwo/pierwsza-spowiedz--czyli-dziecko-przed-sadem,63783,1
Cytuj
Spowiedź jest rozumiana w teologii katolickiej jako sąd, w którym dokonuje się proces ustalenia winy (rachunek sumienia), rozpatrzenie sprawy przez organ kościelny (wysłuchanie spowiedzi) oraz wyrok (rozgrzeszenie). Stawianie tak małych dzieci przed sąd (i to sąd Boży) jest niewypowiedzianym okrucieństwem.

Ośmioletnie dzieci mają więc pełne prawo do komunii świętej bez spowiedzi. Taka praktyka jest stosowana i akceptowana w wielu krajach katolickich. Czas skończyć z ukrytą przemocą, powiedzieć „nie” nieludzkiej praktyce.
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2010, 10:59:50 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #1676 dnia: Września 09, 2010, 11:28:20 am »

Mam pytanie: dziś w w zakończeniu Modlitwy Powszechnej, którą to część wypowiada kapłan usłyszałam
"... zdumieni i zauroczeni Twoją miłością ...
Coraz popularniejsze stają się "magiczne" słowa np. "magia świąt Bożego Narodzenia" jednak zauroczeni w tekście liturgii Mszy św. wydaje mi się trochę  dziwne  :-\
A swoją drogą, to Modlitwa Powszechna czytana była z jakiejś drukowanej kartki, a nie z księgi - teraz taka moda. Chciałam tekst sprawdzić w Oremusie, ale nie mogę go znaleźć w internecie (a kiedyś był) >:(
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2010, 10:36:43 am wysłana przez ratio » Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1677 dnia: Września 09, 2010, 13:28:25 pm »

http://www.rodzinakatolicka.pl/index.php/wiadomoci/6-wiadomosci/16595-qkatolickieq-szpitale-przeprowadzaj-aborcje
Cytuj
Obrońców życia w Hiszpanii dobiła zaś wiadomość, że doradzający szpitalowi bonifratrów instytut bioetyczny jezuitów oficjalnie opowiadał się za dopuszczeniem aborcji i eutanazji „w skrajnych przypadkach”.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #1678 dnia: Września 09, 2010, 16:29:28 pm »

Mam pytanie: dziś w w zakończeniu Modlitwy Powszechnej, którą to część wypowiada kapłan usłyszałam
"... zdumieni i zauroczeni Twoją miłością ...
Coraz popularniejsze stają się "magiczne" słowa np. "magia świąt Bożego Narodzenia" jednak zauroczeni w tekście liturgii Mszy św. wydaje mi się trochę  dziwne  :-\

o, na psa urok! zachciało mi się w etymologię się wpuszczać a tu stary dobry Bruckner pisze, że "urok" to się wziął od "rocznego czynszu", któren z czasem wyewoluował do znaczenia nieszczęścia, fatum et cetera. mają jednak rację współcześni poeci, że nie ufają językowi. (ps. ciekawe skąd "uroczystość"?)
magia za to pochodzi z łacińskiego magia a łacińskie magia z greckiego podobnie brzmiącego, ale zapomniałam zapisu, a to zaś od perskiego maga czyli, jak rzecze wikisłownik: "sacerdos medicus".

problem z pojawianiem się w teście Mszy nie leży w modzie językowej tylko w tym, że księża nie stosują się do ksiąg liturgicznych. a nawet gdyby to "zauroczenie" w księdze stało, nie będę mieć specjalnie przeciwko, bo o wiele bardziej kojarzy się z zakochanymi niż czarownicami.
a kontynuując wywód: nie ma to jak łacina.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1679 dnia: Września 13, 2010, 11:34:12 am »

Cytuj
"Wawrzyny" i ich duszpasterz są bardzo otwarci na idee ekumenizmu. W czasie pielgrzymek do Wilna były wzruszające spotkania z braćmi prawosławnymi, a we Wrocławiu rekolekcje adwentowe dla studentów prowadził w roku 1995 kapłan prawosławny Eugeniusz Cebulski.
http://www.wawrzyny.wroc.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=68&Itemid=74

Byłem na tych rekolekcjach. Batiuszka był mocno stremowany, bo zazwyczaj występował przed niewielką grupką prawosławnych, a tutaj trzeba było przed kościołem pełnym ludzi po brzegi. Niczego szczególnego nie powiedział - o ile pamiętam - nic porywającego. Trzeciego dnia rekolekcji namaszczał wszystkich uczestników jakimś prawosławnym olejem. Wydało mi się to nie w porządku i nie poszedłem do namaszczenia.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Strony: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!