Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 10:45:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 109 110 [111] 112 113 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 719111 razy)
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #1650 dnia: Sierpnia 27, 2010, 12:02:37 pm »

No, jak dla księdza troje dzieci to dość dużo  ;)
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #1651 dnia: Sierpnia 27, 2010, 13:04:41 pm »

No, jak dla księdza troje dzieci to dość dużo  ;)
Mój sąsiad ma dwoje. ("Były" ksiądz.) Z dwoma kobietami!
Faktycznie, na trzecie się nie zanosi... :0
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #1652 dnia: Sierpnia 30, 2010, 10:52:16 am »

Msza koncelebrowana przez kilku księży profesorów seminarium jednego ze zgromadzeń misyjnych, przy ołtarzu służą kleryk - ustanowiony akolita i... ministrantka. Psalm śpiewa, dzwonkami dzwoni, ampułki podaje dziewczynka, kleryk chodzi z tacą. Czytania i modlitwa wiernych obstawiona przez panie z Odnowy w Duchu Świętym :(.

Zupełnie jak u jezuitów przy Rakowieckiej w Warszawie. Tylko że tam "dziewczynka" również obstawia czytania (jest w wieku po 20-ce) a czytać nie umie tylko coś tam duka.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1653 dnia: Sierpnia 31, 2010, 10:05:52 am »

A w Kaliszu w mojej parafii dzisiaj bp. Napierała ustanowi 16 nadzwyczajnych szafarzy w tym 2 z mojej parafii. Pytam się tylko po co. W mojej parafii jest 4 księży i chyba jeden diakon dochodzi na praktyki.
Zapisane
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #1654 dnia: Sierpnia 31, 2010, 19:01:35 pm »

Pytam się tylko po co.
By iśc z 'duchem soboru'!
Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #1655 dnia: Września 01, 2010, 08:40:46 am »

Cytuj
By iśc z 'duchem soboru'!
Tylko, że duch soboru donikąd nie idzie !? :]
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1656 dnia: Września 01, 2010, 09:32:02 am »

Idzie, idzie :) Prosto na szafot ;)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #1657 dnia: Września 01, 2010, 22:18:52 pm »

Cytuj
Idzie, idzie  Prosto na szafot
Tak sobie żartujemy z soborowego gołsta a to u niektórych nowósów więcej niż dogmat :]
Z drugiej strony, jak pisał pewien domorosły filozof na swoim blogu (wiekopomne dzieło - doprawdy): " Z wiadomych źródeł wiemy, że wielu czołowych działaczy KNO i Forum Krzyż ma wykształcenie co najwyżej średnie. A chcą dyskutować z doktorami teologii czy filozofii." mamy więc jako "niewykształcone ciołki" coś jakby immunitet na pisanie głupotek :P
:) :) :) :)
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2010, 22:20:23 pm wysłana przez gnome » Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1658 dnia: Września 02, 2010, 09:14:09 am »

A cóż to za naukowiec wybitny Panie Gnome?
Nawet w Kaliszu do Mszy na organach gra profesor. A zresztą nie ważne jest tu wykształcenie ale zmysł wiary katolickiej czego niektórym uczonym doktorom teologii brakuje.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #1659 dnia: Września 02, 2010, 14:49:21 pm »

Cytuj
A cóż to za naukowiec wybitny Panie Gnome?
Ano był taki blog w sieci,  jezusciezbawil bodajże, no i autor miał postanowienie zostać opozycją do KNO. Tylko mu lekko nie wyszło :)
Jak to mówiła moja ś.p. prababcia "Człowiek myśli, Pan Bóg kryśli" :) :) :)
Jeśli mnie pamięć nie myli to był xiądz na dodatek związany z jakimiś tradycjonalistami chyba (FSSP?), pałający wybitną niechęcią (taką prawdziwą niechęcią, posuniętą do granic obsesji i obłąkania) do FSSPX i troszkę mniejszą do KNO i całkiem już taką nieśmiałą do FK.
Cytuj
Nawet w Kaliszu do Mszy na organach gra profesor
Wiem, mam przyjemność słuchać P. profesora na comiesięcznych mszach (najbliższą niestety nie będę, będę w tym czasie na Garncarskiej) :)
Cytuj
A zresztą nie ważne jest tu wykształcenie ale zmysł wiary katolickiej czego niektórym uczonym doktorom teologii brakuje.
Panie Majorze ależ oczywiście. Zacytowany przeze mnie fragment wypowiedzi tego typka kompromituje w zasadzie. Z jednej strony można by  wskazać ogromne rzesze prawdziwych erudytów związanych z tradycją, z drugiej strony można by podać ogromną liczbę świętych bez żadnego wykształcenia z jeszcze innej wskazać "wspaniale wykształconych" heretyków .... :)
Tylko czego można się spodziewać po "głupku wioskowym". W KNO padają argumenty, ponieważ strona nowósowa dostarcza sama tych argumentów. Kiedy chce się zaatakować tradycję, brak argumentów, więc się wyrzuca standardowe: (mające jakieś-tam podstawy) "nieposłuszeństwo", (mające jedynie obrazić) "katakumby", (no i  bluzgi) "wy nie macie racji bo jesteście *starzy, niewykształceni z małych miejscowości*" :)
Śmiech i tyle.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1660 dnia: Września 02, 2010, 14:59:34 pm »

Cytuj
A cóż to za naukowiec wybitny Panie Gnome?
Ano był taki blog w sieci,  jezusciezbawil bodajże, no i autor miał postanowienie zostać opozycją do KNO. Tylko mu lekko nie wyszło :)
Jak to mówiła moja ś.p. prababcia "Człowiek myśli, Pan Bóg kryśli" :) :) :)
Jeśli mnie pamięć nie myli to był xiądz na dodatek związany z jakimiś tradycjonalistami chyba (FSSP?), pałający wybitną niechęcią (taką prawdziwą niechęcią, posuniętą do granic obsesji i obłąkania) do FSSPX i troszkę mniejszą do KNO i całkiem już taką nieśmiałą do FK.

Nie przypominam sobie, by kleryk Izi87 był związany z jakimikolwiek tradycjonalistami:
http://krzyz.katolicy.net/index.php?action=profile;u=428
http://jezusciezbawil.blogspot.com/2009/09/ban-na-forum-krzyz.html
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #1661 dnia: Września 02, 2010, 15:12:25 pm »

Tylko czego można się spodziewać po "głupku wioskowym". W KNO padają argumenty, ponieważ strona nowósowa dostarcza sama tych argumentów. Kiedy chce się zaatakować tradycję, brak argumentów, więc się wyrzuca standardowe: (mające jakieś-tam podstawy) "nieposłuszeństwo", (mające jedynie obrazić) "katakumby", (no i  bluzgi) "wy nie macie racji bo jesteście *starzy, niewykształceni z małych miejscowości*" :)
Śmiech i tyle.

Zaklada pan w sposob mylny, ze tradycjonalisci w Polsce sa jakimkolwiek zagrozeniem, czy przeciwnikiem dla "novusowców", bo niekoniecznie sa przeciwnikami, a zagrozeniem to juz w ogole zadnym.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #1662 dnia: Września 02, 2010, 23:23:36 pm »

Cytuj
Nie przypominam sobie, by kleryk Izi87 był związany z jakimikolwiek tradycjonalistami:
Złożyłem do siebie (http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1453.15.html):
"W seminarium jestem postrzekany jako skrajny tradycjonalista. Bo nie uznaję odnowowych modlitw w językach i chcę Mszę Trydencką odprawiać"
oraz ograniczenie pozytywne wypowiedzi o FSSP.
Aczkolwiek, wspomniałem:
Cytuj
Jeśli mnie pamięć nie myli
  8)
Tak czy inaczej - dzięki za sprostowanie  :-X

Cytuj
Zaklada pan w sposob mylny, ze tradycjonalisci w Polsce sa jakimkolwiek zagrozeniem, czy przeciwnikiem dla "novusowców"
Paradoksalnie, dzięki tym dziesięcioleciom komuny, w Polsce jeszcze "nie jest aż tak źle".Słuszne spostrzeżenie i słusznie zaznaczył Pan "w Polsce" aby nie narazić się na ironiczny uśmiech. Na zachodzie europy nie mieli tyle szczęścia (sic!) i agonia organizmu, spowodowana dziesiątkami lat przyjmowania trucizny, już się praktycznie dokonała.
Np. we Francji byli "taaaaacy mądrzy ludzie" wyśmiewający tradycjonalistów i ich liczebność (zapomniałem wymienić ten argument w poprzednim wpisie), minęło 30 lat i już im nie do śmiechu, wie Pan?


Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1663 dnia: Września 03, 2010, 06:47:58 am »

A wczoraj w kaliszu była pielgrzymka Radia Maryja. Bardzo niewiele osób ale zablokowane całe centrum miasta. Żebyście Państwo wiedzieli jak ludzie w autobusach( i zapewne prywatnych samochodach) bluzgali na Kościół z powodu objazdów? Tak jakby nie można było tego spotkania zrobić w parku z tyłu Bazyliki.
Co do liturgii standart jak w RM. A przed błogosławieństwem oczywiście pogaduszki bpa Napierały z o. Rydzykiem,który wcześniej przed błogosłwieństwem wygłosił swoje kazanie(na Mszy nie przemawiał). Razem 50 min.
Ewidentny brak ludzi młodych więc ja osobiście nie widzę większego rozwoju tego radia i środowiska z nim związanego.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #1664 dnia: Września 03, 2010, 11:54:02 am »

Paradoksalnie, dzięki tym dziesięcioleciom komuny, w Polsce jeszcze "nie jest aż tak źle".Słuszne spostrzeżenie i słusznie zaznaczył Pan "w Polsce" aby nie narazić się na ironiczny uśmiech. Na zachodzie europy nie mieli tyle szczęścia (sic!) i agonia organizmu, spowodowana dziesiątkami lat przyjmowania trucizny, już się praktycznie dokonała.
Np. we Francji byli "taaaaacy mądrzy ludzie" wyśmiewający tradycjonalistów i ich liczebność (zapomniałem wymienić ten argument w poprzednim wpisie), minęło 30 lat i już im nie do śmiechu, wie Pan?

A jest sie z czego cieszyc? Liczby bezwzgledne wciaz sa niskie. Niemcy - katolicki land - ponad 200tysieczne miasto, na mszy trydenckiej paredziesiat osob, tez wiekszosc w starszym wieku. Nie wiem skad w panu ten hurraoptymizm.
Zapisane
Strony: 1 ... 109 110 [111] 112 113 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!