Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:20:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709363 razy)
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #645 dnia: Sierpnia 16, 2009, 11:57:15 am »



Zwracam uwagę na krzyż z prawej strony , a raczej na jego ozdobienie....
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #646 dnia: Sierpnia 16, 2009, 13:20:09 pm »

Mnie się bardziej podoba obrus.
Ale za to paschał porządny. I jest krzyż na ołtarzu. Tylko na stacjami Drogi Krzyżowej nie ma krzyży.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #647 dnia: Sierpnia 16, 2009, 13:43:56 pm »

Zrobienie z krucyfiksu wieszaka na oporządzenie???
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #648 dnia: Sierpnia 16, 2009, 18:37:37 pm »

Odwiedzam sobie onet i pod głównym newsem, pod rubryką "Szczególnie polecamy" pierwsza pozycja to: "Msza święta z kościoła Wniebowzięcia NMP w Kampinosie" - http://www.onet.tv/5381096,relacja.html.

Zaskoczony jestem - powinienem?
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #649 dnia: Sierpnia 16, 2009, 19:48:53 pm »


Panie Zygmuncie mam wielu księży którzy są moimi kumplami :).


Ja mam w tej dziedzinie złe doświadczenia. Ostatnio na szczęście z żadnym się nie koleguję.
Ksiądz to powinien być ksiądz - ktoś ponad...
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #650 dnia: Sierpnia 16, 2009, 23:18:13 pm »

Niekoniecznie. Byłem w seminarium dlatego koledzy z seminarium to moi kumple. Nic tego raczej nie zmieni. Tyle lat mieszkaliśmy pod jednym dachem i czasami w jednym pokoju. Mój brat też jest księdzem.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #651 dnia: Sierpnia 17, 2009, 10:54:40 am »

W sensie ścisłym są to byli koledzy.
Współcześni księża chętnie się kolegują, zwłaszcza ci, o których sutanny z szaf wołają.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #652 dnia: Sierpnia 17, 2009, 10:59:46 am »

Jak chodziłem z kimś do LO to też były kolega? Ja  z kolegami mam kontakt do tej pory i nie będę do nich mówił proszę ojca itp. To nie są dla mnie byli, ale obecni koledzy. Już nie przesadzajmy. A do brata jak wg Pana mam się zwracać? Proszę ojca? Tak jak w książce Ignis ardens rodzeństwo zwracało się do przyszłego papieża Piusa X? Może trochę więcej luzu.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #653 dnia: Sierpnia 17, 2009, 11:02:55 am »

Jak chodziłem z kimś do LO to też były kolega?

Jeśli np. został królem to były kolega.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #654 dnia: Sierpnia 17, 2009, 11:31:42 am »

Pozwolę się z Panem nie zgodzić.
Ale tu nie jest mowa królach tylko księżach. Dla mnie o. Ł. to np zawsze Krejzi a o. P. to Pępi itd. a ja dla nich jestem dalej Major. Tak do siebie pisujemy czy też zwracamy podczas rozmów prywatnych.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #655 dnia: Sierpnia 17, 2009, 11:34:26 am »

http://www.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/109/n/2668
Cytuj
6. Czy dusza bezpośrednio po sądzie Bożym szczegółowym, idzie do nieba, czyścca lub piekła czy dzieje się to po zmartwychwstaniu ciał? Czy przedtem znajduje się jakiś stan niebytu? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.
Cytuj
6/ Bardzo trudne pytanie. Moim zdaniem, po Zmartwychwstaniu. Trudność w odpowiedzi na to  pytanie polega tu na tym, czy po śmierci istnieje czas czy nie istnieje. Teolodzy zajmują w tej sprawie różne stanowiska. Pozdrawiam

Wojciech Żmudziński SJ

Podsumowując: Modlitwa do świętych nie ma sensu, bo znajdują się w stanie "niebytu, zawieszenia"...
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #656 dnia: Sierpnia 17, 2009, 11:42:22 am »

Panie Majorze św. Józef z Kupertynu miał powiedzieć swej matce: "Nie mam matki. Moją mamą jest Madonna. I jest ona także twoją mamą; zaufaj Jej,  Ona cię ochroni."

Gustavo Parisciani, Józef z Kupertynu, Niepokalanów 1995, s. 32.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #657 dnia: Sierpnia 17, 2009, 11:48:34 am »

Ale to Panie Zygmuncie co Pan zacytował nie ma nic wspólnego z tym że niektórzy kapłani to moi koledzy i zwracam się do nich po ksywce tak jak oni do mnie zresztą i nie sądzę żebym ubliżał ich kapłaństwu.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #658 dnia: Sierpnia 17, 2009, 11:54:13 am »

Panie Zygmuncie, z tymi kumplami uważam, że Pan przesadza. Kapłan też potrzebuje mieć przyjaciół. Ja również mam wielu "kumpli" księży , rónież po seminarium jak Pan Major, nei widzę absolutnie nic zdrożnego w przyjaźni pomiędzy świeckim a księdzem. Oczywiście publicznei zawsze zwracam się do nich z szcunkiem "proszę Xiędza" natomiast prywatnie i w gronie najbliższych znajomych jestesmy na Ty. To jest calkowicie normalne, zaś to co Pan proponuje czyni z kapłanów "istoty pozaziemskie" jakichś "quasianiołów" i jest dystansem sztucznym i myślę bezzasadnym. Ksiądz to oczywiście "in persona Christi" i fałszywe jest poweidzenie, ze "ksiądz to też tylko człowiek" z tym zgoda, zresztą kiedy tylko mogę im to akcentuję bardzo wyraźnie, bo wielu z nich zdaje się tak nawet nie myśleć obecnie, ale czym innym jest proponowany przez Pana wszechobecny dystans. Pozdrawiam Pana serdecznie.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #659 dnia: Sierpnia 17, 2009, 13:20:26 pm »

http://www.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/109/n/2668
Cytuj
6. Czy dusza bezpośrednio po sądzie Bożym szczegółowym, idzie do nieba, czyścca lub piekła czy dzieje się to po zmartwychwstaniu ciał? Czy przedtem znajduje się jakiś stan niebytu? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.
Cytuj
6/ Bardzo trudne pytanie. Moim zdaniem, po Zmartwychwstaniu. Trudność w odpowiedzi na to  pytanie polega tu na tym, czy po śmierci istnieje czas czy nie istnieje. Teolodzy zajmują w tej sprawie różne stanowiska. Pozdrawiam
Wojciech Żmudziński SJ
Podsumowując: Modlitwa do świętych nie ma sensu, bo znajdują się w stanie "niebytu, zawieszenia"...
Patrzcie Pastwo - jezuici posuszni papieżowi  :o (a że Janowi XXII do tego w prywatnej jego herezji, to insza inszość)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!