Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 21, 2024, 12:34:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232285 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 228 229 [230] 231 232 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 742931 razy)
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 611


dawniej Bambin

« Odpowiedz #3435 dnia: Września 15, 2023, 15:59:41 pm »

To kiedy mamy się spodziewać oficjalnego komunikatu o zmienionym Mszale? Kiedy katolicy już będą oszukani?

Cytuję blog z komentarza:

Cytuj
Dziękujemy za poparcie. Tu dwie parafianki dali świadectwo. To kobiety z Diecezji Sosnowieckiej. Obie nie mogły się pomylić. Tak ich ruszyło że wreszcie ludzie zaczną myśleć i słuchać jak należy. Chyba im pokrzyżowaliśmy plany bo jak przysłowie mówi: Winny się tłumaczy.
Świadectwo dwóch parafianek z Diecezji Sosnowieckiej:
W tę niedzielę prawie w kościele się nie zorientowałam, ale coś mi brakowało, coś mnie niepokoiło, ale przez te ,,koronawirusowe atrakcje,, dopiero w domu zorientowałam się, że nie było wyznania wiary i pojawiło się niewyraźne podczas Konsekracji ,,wszystka,, co w istocie można skojarzyć w tym kontekście ,,za wszystkich,,. Ale to pewnie było przygotowane. Proboszcz tej parafii i dwaj pozostali duchowni zostali odesłani na kwarantannie, a w tym czasie przyszli zastępcy i otwarli proboszczowi Nowy Mszał i wszystko wskazuje, że ta niedzielna Msza była już ekumeniczna. Gdyby to tak nie było poważne można, by powiedzieć, że koledzy zrobili mu psikusa. Podejrzewam, że były to pierwsze takie msze, bo córka wróciła z innego kościoła tej diecezji i stwierdziła, że nie omawiano również katolickiego wyznania wiary.

Źródło:
https://swietatradycja.wordpress.com/2020/10/29/to-kiedy-mamy-sie-spodziewac-oficjalnego-komunikatu-o-zmienionym-mszale-kiedy-katolicy-juz-beda-oszukani/

Komunikat diecezji Sosnowieckiej:Źródło:
https://diecezja.sosnowiec.pl/news/przestrzegamy-przed-'fake-newsem'-4308
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 592


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #3436 dnia: Września 20, 2023, 19:43:25 pm »

Takim oto doniesieniem raczy swoich czytelników lokalny odłam żydowskiej gazety dla Polaków. Linka nie zamieszczam bo po co?
Wychodzi na to, że jedynie Aborczej zależy dziś na kondycji kościoła w PL i informują o wypaczeniach...

Cytuj
Księża z Dąbrowy Górniczej zorganizowali imprezę, na którą zamówili męską prostytutkę. Kiedy zaproszony mężczyzna stracił przytomność, uczestnicy spotkania nie chcieli wpuścić ratowników medycznych.

Impreza odbyła się w budynku należącym do parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. To sanktuarium diecezji sosnowieckiej, do której co roku pielgrzymują mężczyźni i chłopcy, kobiety i dziewczęta, a także także członkowie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Kościół NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej jest pierwszym sanktuarium w Polsce z tytułem bazyliki. Świątyni taki tytuł nadał papież Leon XIII.

(cd. płatny - więc już bez przesady)

Diecezja S.O.S.nowiecka z tego co kojarzę jest taką, gdzie lawenda kwitnie w najlepsze. Ostatnio tam była jakaś afera z dwoma trupami w koloratkach...

W takiej sytuacji wierny diecezji powinien:
a) zachować szczególną ostrożność i dążyć do wyjawienia faktów,
b) ustąpić pierwszeństwa księdzu nadjeżdżającemu z tyłu,
c) zadzwonić na 112 i zabezpieczyć miejsce wypadku,
d) przestać płacić na ten cyrk.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 611


dawniej Bambin

« Odpowiedz #3437 dnia: Września 20, 2023, 20:09:06 pm »

Tragedia w Sosnowcu. Ksiądz zabił diakona, potem targnął się na swoje życie.

Cytuj
Nie żyje dwóch duchownych z diecezji sosnowieckiej. Jak udało się nieoficjalnie ustalić reporterom RMF FM, duchowni byli skonfliktowani. Ksiądz miał zabić diakona, a później popełnić samobójstwo.

Informację o tragicznej śmierci dwóch kapłanów podał 7 marca na stronie internetowej kurii biskup sosnowiecki ks. Grzegorz Kaszak.

„Pogrążony w niewypowiedzianym smutku i głębokim żalu informuję, że dnia 7 marca 2023 r. tragicznie zmarli: ks. Robert Szulczewski i diakon Mateusz Błaut. Bardzo proszę wszystkich wiernych o gorliwą modlitwę o życie wieczne dla nich. Jest zwyczajem w naszej diecezji, że za zmarłego kapłana nasi księża odprawiają Mszę św. Ponadto proszę wszystkich kapłanów, aby również odprawili Mszę św. za zmarłego naszego drogiego diakona i niech to uczynią w najbliższym czasie. Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu ze względu na dobro śledztwa zakazała Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu udzielania jakichkolwiek informacji. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…” – brzmi komunikat na stronie kurii.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji dziennikarzy RMF FM, między duchownymi doszło do konfliktu. Ksiądz miał zabić diakona, a później targnąć się na swoje życie. „Wszystkie okoliczności zdarzenia wskazywały na to, że mogło dość do popełnienia przestępstwa zabójstwa” – mówił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski. „Sekcja zwłok prawdopodobnie zostanie przeprowadzona w środę w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach. Wyniki sekcji odpowiedzą nam na pytania, jakie były okoliczności i przyczyny zgonu mężczyzny” – dodał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Jak podaje portal RMF FM, przy ciele księdza znaleziono narzędzie zbrodni, miał zadać diakonowi 12 ciosów nożem.

https://opoka.org.pl/News/Polska/2023/tragedia-w-sosnowcu-nieoficjalnie-ksiadz-zabil-diakona-potem
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5804


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3438 dnia: Września 20, 2023, 21:29:13 pm »

Cytuj

Watykan powinien zezwolić na wyświęcanie gejów na księży - powiedział szef niemieckiego episkopatu biskup Georg Bätzing. Według niego dla przydatności do kapłaństwa nie ma znaczenia to, czy ktoś jest homoseksualistą, czy heteroseksualistą.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec bp Georg Bätzing uważa zakaz wyświęcania mężczyzn homoseksualnych za niewłaściwy. Pogląd ten wyraził w oświadczeniu w audycji "Tag für Tag" Deutschlandfunk oraz w DPA.
 Watykan powinien zezwolić na wyświęcanie gejów na księży - powiedział szef niemieckiego episkopatu biskup Georg Bätzing. Według niego dla przydatności do kapłaństwa nie ma znaczenia to, czy ktoś jest homoseksualistą, czy heteroseksualistą.Przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec bp Georg Bätzing uważa zakaz wyświęcania mężczyzn homoseksualnych za niewłaściwy. Pogląd ten wyraził w oświadczeniu w audycji "Tag für Tag" Deutschlandfunk oraz w DPA.Diecezja musi zapłacić wysokie odszkodowanie. 300 tys. złotych dla ofiaryW ostatnim odcinku Deutschlandfunk przedstawiła historię Matthiasa, który musiał opuścić seminarium z powodu swojego homoseksualizmu i związku z innym klerykiem. Przewodniczącemu episkopatu zadano pytanie, czy słuszne jest wykluczenie ze stanu duchownego wyoutowanych gejów, ale jednocześnie tolerowanie homoseksualnych księży, jeśli ukrywają oni swoją orientację. Bätzing zasugerował, że szkodzi to klerykom. "Zasadniczo ukrywanie związków kandydata prowadzi do konfliktu z jego prawdziwą gotowością do ustalenia swoich wyborów życiowych i związanych z powołaniem" - brzmi oświadczenie biskupa przekazane stacji przez jego rzecznika.Według niego dla przydatności do kapłaństwa nie ma znaczenia to, czy ktoś jest homoseksualistą, czy heteroseksualistą.Bätzing za zmianami ws. homoseksualizmuAktualne wytyczne Watykanu z grudnia 2016 roku stanowią, że "praktykujący homoseksualiści" oraz mężczyźni, którzy "mają głęboko zakorzenione tendencje homoseksualne lub popierają tzw. kulturę homoseksualną" są wykluczeni ze stanu kapłańskiego. Wytyczne te potwierdziły dokument watykański z 2005 roku, mimo że po wstępnych debatach Watykan podkreślał, że homoseksualiści nie są z góry wykluczeni jako kandydaci na księży i że konieczna jest indywidualna ocena każdego kandydata.
W ramach projektu tzw. drogi synodalnej, czyli reformy Kościoła w Niemczech, Bätzing wielokrotnie opowiadał się za zmianami katolickiej moralności seksualnej, w tym za ponowną oceną homoseksualizmu.W styczniu kierowana przez Bätzinga diecezja Limburga zmieniła własne stanowisko w kwestii seksualności, wydając 10 wytycznych. Wśród nich jest ta stwierdzająca, że "istnieje różnorodność tożsamości i orientacji seksualnej" i należy doceniać tę różnorodność "w parafiach i instytucjach diecezji".
https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-szef-episkopatu-niemiec-za-dopuszczeniem-gejow-do-kaplanstwa,nId,7037585
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 592


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #3439 dnia: Września 21, 2023, 09:44:21 am »

https://diecezja.sosnowiec.pl/news/dotyczy-parafii-nmp-anielskiej-w-dabrowie-gorniczej-6673

Cytuj
KOMUNIKAT
BIURA PRASOWEGO
DIECEZJI SOSNOWIECKIEJ

W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi zdarzenia, które miało miejsce w parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej Kuria Diecezjalna w Sosnowcu informuje, że w dniu 12 września br. proboszcz parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej poinformował pisemnie Kurię Diecezjalną w Sosnowcu o „interwencji pogotowia i policji" w mieszkaniu jednego z księży.

Tego samego dnia Biskup Sosnowiecki powołał Komisję, aby w trybie pilnym wyjaśniła fakty i okoliczności zaistniałej sytuacji.

W świetle dotychczasowych ustaleń Komisji należy nadmienić, że jej ustalenia różnią się od informacji przedstawionych przez niektóre media.

Ksiądz Biskup jest na bieżąco informowany o wynikach pracy Komisji. Po zakończeniu jej prac i ustaleniu okoliczności zdarzenia, Ksiądz Biskup podejmie stosowne kroki przewidziane prawem kanonicznym.

Ks. Przemysław Lech
Dyrektor Biura Prasowego
Diecezji Sosnowieckiej
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5804


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3440 dnia: Września 21, 2023, 10:31:20 am »

No chłopaki podobno pojechali nieźle po bandzie. Jak widać zalecenia superintendenta Batzinga zostały zaimplementowane w diecezji sosnowieckiej wcześniej, zanim weszły w życie w Rzeszy.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #3441 dnia: Września 21, 2023, 13:58:18 pm »

Tragedia w Sosnowcu. Ksiądz zabił diakona, potem targnął się na swoje życie.

Kolejne odgrzewane kotlety, publikacja z 8 marca. W dodatku Opoka cytuje tu RMF MF, jej głównym udziałowcem jest niemiecka spółka Bauer Media Invest GmbH.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3723

« Odpowiedz #3442 dnia: Września 21, 2023, 16:55:15 pm »

Tragedia w Sosnowcu. Ksiądz zabił diakona, potem targnął się na swoje życie.

Kolejne odgrzewane kotlety, publikacja z 8 marca. W dodatku Opoka cytuje tu RMF MF, jej głównym udziałowcem jest niemiecka spółka Bauer Media Invest GmbH.
To owszem. Tylko przypomnienie. Ale info Dąbrowie Górniczej świeżutkie i płynie po Polsce ku uciesze wrogów Kościoła.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #3443 dnia: Września 22, 2023, 01:49:46 am »

[ Opoka cytuje tu RMF MF, jej głównym udziałowcem jest niemiecka spółka Bauer Media Invest GmbH.[/size][/font]

W takim razie do takiej sytuacji dojść nie mogło.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 592


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #3444 dnia: Września 22, 2023, 17:02:49 pm »

https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/484062/pozar-w-bazylice-wczesniej-mial-dojsc-do-dantejskich-scen.html

Cytuj
Pożar w bazylice w Dąbrowie Górniczej. Wcześniej informowano o "gejowskiej orgii"

W czwartek wieczorem podłożono ogień pod bazylikę Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Wcześniej miało tam dojść do "gejowskiej orgii".

Ogień podłożono pod boczne wejście do świątyni. - Informacje o pożarze otrzymaliśmy o godzinie 22:09, był to pożar drzwi bocznych dwuskrzydłowych bazyliki od strony ulicy Królowej Jadwigi - przekazał w rozmowie z "Super Expressem" asp. Rafał Dulewski, rzecznik komendanta Miejskiego PSP w Dąbrowie Górniczej.

Na miejscu pojawiły się trzy zastępy straży pożarnej. Ogień został bardzo szybko ugaszony, nikomu nic się nie stało. "Mieszkańcy Dąbrowy uważają, że to odwet za skandal, który w parafii wywołał ks. Tomasz Z." – wskazuje "SE".
(...)
"Diecezja sosnowiecka jest do kasacji. Lata temu media pisały o księdzu homo, bywalcu klubów gejowskich. Do dziś robi karierę. Niedawno ksiądz zabił tam diakona i sam popełnił samobójstwo. Teraz homo orgia. Biskup Kaszak rządzi tam od 2009. Nie wie, co się dzieje? Bp Kaszak ma w swojej diecezji homoseksualne bagno. Jeżeli którykolwiek z biskupów w KEP na serio traktuje Boga, to się, Panowie, ogarnijcie. Możecie robić tysiące konferencji o ochronie nieletnich, ale ludzie i tak się odwrócą. Gejowskie orgie to jakby zła formą ewangelizacji" – tak sprawę na portalu X komentował publicysta "Do Rzeczy" Paweł Chmielewski.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 611


dawniej Bambin

« Odpowiedz #3445 dnia: Września 22, 2023, 17:17:27 pm »

Terlikowski pisze co było trzynaście lat temu.

Cytuj
Skandal z Dąbrowy Górniczej to kolejny z długiej listy skandali, które dotykają tej diecezji, pod rządami tego konkretnego biskupa. Zaczęło się trzynaście lat temu, gdy media poinformowały, że rektor sosnowieckiego seminarium ks. dr Mariusz T. uprawiał seks w gejowskim dark roomie, a później pochwalił się swojemu partnerowi kim jest i czym się zajmuje. I co? I nic. Biskup Grzegorz Kaszak, choć - co wiem z informacji pochodzących od byłych kleryków - informowany był o zapraszaniu kleryków przez owego księdza na "wieczorne, sekretne nieszpory", nie zrobił z tymi zgłoszeniami nic.

Ostatecznie po półtora roku od wybuchu skandalu rektor odszedł na własną prośbę, żeby - jak wyjaśniał - zająć się habilitacją. Włos mu z głowy nie spadł, a obecnie jest wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Afera, jaka wybuchła, doprowadziła jednak do tego, że do Sosnowca przyjechała watykańska komisja, która zbadała sytuację w sosnowieckim seminarium, w którym dochodziło do nadużyć seksualnych wobec zależnych od władzy przełożonych seminaryjnych kleryków. Jakie były efekty działania komisji, tego oczywiście nie podano, wiadomo natomiast, jakie wnioski wyciągnięto z owej wizytacji.

Seminarium zostało rozwiązane i powołane na nowo w innym miejscu, jego przełożeni przeniesieni w inne miejsce, a i wśród kleryków zrobiono czystkę, odsyłając część do domów. Oficjalnie, bo przecież ani wiernym, ani uczciwym księżom, ani opinii publicznej prawda się nie należy. Wykorzystano pretekst, żeby załatwić poważny skandal.

https://wiadomosci.wp.pl/sosnowiecka-sodoma-czyli-o-systemowym-zepsuciu-pewnej-diecezji-opinia-6943911929178848a

Skoro seminarium zostało rozwiązane, to trzeba wymyślić jakąś karę za gejowskie orgie.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3723

« Odpowiedz #3446 dnia: Września 23, 2023, 18:19:00 pm »

Lewactwo i wrogowie Kościoła mają ostre używanie na FB.  Chyba św. Pius X powiedział: Siła złych polega na słabości dobrych. Nie chce mi się wierzyć iż w kapłańskich kręgach nikt nie wiedział ani się nie domyślał jaki hobby po pracy ma organizator party. Pewnie wielu takich było ale nikt nie zareagował. Kurialiści pewnie też wiedzieli lub się domyślali. Nie był to szeregowy kapłan a Sosnowiec nie jest metropolią.
Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #3447 dnia: Września 27, 2023, 00:52:41 am »

Cytuj
Sekularyzacja najszybciej dokonuje się wśród najmłodszych pokoleń - wynika z raportu "Kościół w Polsce 2023". - W 2015 r. regularnie praktykowało 55 proc., a dziś - 23 proc. Niepraktykujących było wówczas 18 proc., a obecnie wskaźnik ten wyniósł 38 proc. - wskazała socjolog prof. Mirosława Garbowska. Według raportu, 21 proc. młodzieży, jako przyczynę niewiary lub obojętności, wskazało "osobiste przekonania i przemyślenia", a ponad 9 proc. "wiedzę o negatywnych postawach księży".
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-rosnie-liczba-niewierzacych-mlodych-polakow-wyniki-raportu-k,nId,7050716
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #3448 dnia: Września 27, 2023, 00:56:06 am »Panie Majorze - w ostatnim kwartale duchowieństwo ściga się z policją o najbardziej żenujący przypał.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #3449 dnia: Września 27, 2023, 09:26:00 am »

...

Interia to też liberalny Scheiss. 
Od stycznia 2008 do końca kwietnia 2020 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu)
należał do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska,
a od 1 maja 2020 należy w całości do Cyfrowego Polsatu.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2023, 09:35:07 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 228 229 [230] 231 232 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!