Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:33:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 233 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 709981 razy)
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #165 dnia: Marca 25, 2009, 13:01:42 pm »

Się narodziło...
http://www.youtube.com/watch?v=6Poxn19c1tY
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #166 dnia: Marca 26, 2009, 11:29:01 am »

Się narodziło... http://www.youtube.com/watch?v=6Poxn19c1tY
To już było. Mój komentarz też tam jest. A jakie były niskie oceny, zanim nie wyłączono oceniania!
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #167 dnia: Marca 27, 2009, 10:16:18 am »

Dzisiejsze wezwanie w modlitwie wiernych "Boże spraw by zniesiono karę śmierci na całym świecie." (z zachowaniem sensu, niekoniecznie dosłownie cytuję) powaliło mnie z nóg. Kościół sam w sobie przeczy? Zezwala na karę śmierci i jednocześnie prosi o zniesienie jej na całym świecie? Jakby jakiś innowierca tego posłuchał pewno by obłożył śmiechem nasz Kościół.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #168 dnia: Marca 27, 2009, 11:28:29 am »

Dzisiejsze wezwanie w modlitwie wiernych "Boże spraw by zniesiono karę śmierci na całym świecie." (z zachowaniem sensu, niekoniecznie dosłownie cytuję) powaliło mnie z nóg. Kościół sam w sobie przeczy? Zezwala na karę śmierci i jednocześnie prosi o zniesienie jej na całym świecie? Jakby jakiś innowierca tego posłuchał pewno by obłożył śmiechem nasz Kościół.

Trzeba bylo isc sie zapytac na jakiej podstawie ulozono taka modlitwe. I ewenntualnie zapytac czy zmieniono juz katechizm.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #169 dnia: Marca 27, 2009, 13:02:30 pm »

Mnie też kompletnie zaskoczyło. Ale iść i pytać "na jakiej podstawie ..."  nie ma co. Odpowiedź mogłaby być tylko jedna : "nasz umiłowany Ojciec Święty Jan Paweł II ..." itd.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #170 dnia: Marca 27, 2009, 13:43:30 pm »

Dzisiejsze wezwanie w modlitwie wiernych "Boże spraw by zniesiono karę śmierci na całym świecie." (z zachowaniem sensu, niekoniecznie dosłownie cytuję) powaliło mnie z nóg. Kościół sam w sobie przeczy? Zezwala na karę śmierci i jednocześnie prosi o zniesienie jej na całym świecie? Jakby jakiś innowierca tego posłuchał pewno by obłożył śmiechem nasz Kościół.
A ja bym sie w tej intencji chetnie pomodlil.
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #171 dnia: Marca 27, 2009, 14:34:54 pm »

Dzisiejsze wezwanie w modlitwie wiernych "Boże spraw by zniesiono karę śmierci na całym świecie."
Tak kuriozalnej intencji jeszcze nie słyszałem. Czasem pozostaje tylko westchnąć i nie powiedzieć "wysłuchaj nas Panie".
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #172 dnia: Marca 27, 2009, 15:12:16 pm »

Dzisiejsze wezwanie w modlitwie wiernych "Boże spraw by zniesiono karę śmierci na całym świecie." (z zachowaniem sensu, niekoniecznie dosłownie cytuję) powaliło mnie z nóg. Kościół sam w sobie przeczy? Zezwala na karę śmierci i jednocześnie prosi o zniesienie jej na całym świecie? Jakby jakiś innowierca tego posłuchał pewno by obłożył śmiechem nasz Kościół.
A ja bym sie w tej intencji chetnie pomodlil.

Właśnie dlatego gdy mamy taką możliwość należy unikać chodzenia na NOM. Niektórzy duchowni doprowadzają do tego, że uczestnictwo w Mszy w rycie posoborowym jest jak hazard - nigdy nie wiadomo co się stanie. Jeśli jestem zwolennikiem kary śmierci to w tym momencie mam wyjść z kościoła?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #173 dnia: Marca 27, 2009, 16:50:14 pm »

Milczeć...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #174 dnia: Marca 27, 2009, 17:49:01 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=z88xN4P6QUU

Czy to nie czasem nagranie z dyskoteki tak obgadywanej na forum? :)

Panowie, Panie! Niech ktoś mi przełoży na nasze tematykę tej scenki, oglądałem fragmentami, ponieważ te światła migocące dobijały mnie.
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2009, 17:51:57 pm wysłana przez Sebastianus » Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #175 dnia: Marca 27, 2009, 19:00:34 pm »

Milczeć...

Może przynajmniej z palcem na ustach?
Zapisane
la_boudin
uczestnik
***
Wiadomości: 106


« Odpowiedz #176 dnia: Marca 27, 2009, 22:06:25 pm »

Dzisiejsze wezwanie w modlitwie wiernych "Boże spraw by zniesiono karę śmierci na całym świecie."
Tak kuriozalnej intencji jeszcze nie słyszałem. Czasem pozostaje tylko westchnąć i nie powiedzieć "wysłuchaj nas Panie".


jeszcze było coś takiego: "aby zniknęły ostatnie bastiony komunizmu" ;)
Zapisane
Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka!
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #177 dnia: Marca 27, 2009, 22:16:11 pm »

Cytuj
jeszcze było coś takiego: "aby zniknęły ostatnie bastiony komunizmu" ;)
Niezależnie czy chodziło o Chiny, Białoruś, Koreę i Kubę czy o PZPN to bardzo zacna intencja. :)
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
la_boudin
uczestnik
***
Wiadomości: 106


« Odpowiedz #178 dnia: Marca 27, 2009, 23:42:55 pm »

Cytuj
jeszcze było coś takiego: "aby zniknęły ostatnie bastiony komunizmu" ;)
Niezależnie czy chodziło o Chiny, Białoruś, Koreę i Kubę czy o PZPN to bardzo zacna intencja. :)

też tak uważam :D. Jednak była bardzo wyszukana i odstająca od klasycznych 'za rządzących' i takie tam.
Zasłużyła na wspomnienie na forum :)
Zapisane
Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka!
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #179 dnia: Marca 30, 2009, 01:41:26 am »

http://www.youtube.com/watch?v=HIxw24u4FzM

Proszę zerknąć na świetny komentarz użytkownika greatjojek.
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 233 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!