Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 03:54:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 716319 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1215 dnia: Stycznia 28, 2010, 11:53:51 am »

Też uważam, że nie ma się z czego cieszyć. Obserwuję w Warszawie odpływ wiernych z Novusów i nie widać jakiegoś szturmu na św. Benona i Przeorat w Radości. Ludzie odchodzą do nikąd
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #1216 dnia: Stycznia 28, 2010, 13:11:23 pm »

zgadzam sie. Ale jedyna metoda to nie reforma nom-u (bo to nie jest reformowalne) ale powrot powszechny do Mszy Wszechczasow. Oczywiscie jest to nierealne. Wiekszosc ludzi odejdzie wiec tak czy owak w niebyt religijny. Jak Bog zechce to cos sie wydarzy i powroca tlumnie. Juz nie do novusowych parafii, bo ich nie bedzie ale na lono prawdziwej liturgii. Wszystko wola nieba.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1217 dnia: Stycznia 28, 2010, 13:33:46 pm »

Ciekawe dlaczego księża widząć taki odpływ wiernych uparcie nie chcą celebrować KRR? Będą czekac z tym aż ,,ostatni wierny zgasi światło"? To sami staną się wtedy zbędni.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1218 dnia: Stycznia 28, 2010, 13:58:51 pm »

Ciekawe dlaczego księża widząć taki odpływ wiernych uparcie nie chcą celebrować KRR? Będą czekac z tym aż ,,ostatni wierny zgasi światło"? To sami staną się wtedy zbędni.

Pytanie czy to widzą, a druga kwestia czy to coś zmieni.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1219 dnia: Stycznia 28, 2010, 14:20:42 pm »

Oczywiście, nie mam wielkich nadziei, że powszechniejsze celebracje KRR zachamują odpływ wiernych, ale jakaś malusieńka szansa jest
Zapisane
giacinto
uczestnik
***
Wiadomości: 115


« Odpowiedz #1220 dnia: Stycznia 28, 2010, 22:13:09 pm »

Natomiast ja nie sądzę, ze lekarstwem na to jest tylko powrót do tradycyjnej liturgii, chociaż jest to bardzo ważny element. Problem jest o wiele większy i raczej nazwałbym go problemem samoświadomości. To sposób postrzegania świata, wartości, autorytetu i wolności. To duch rewolucji francuskiej, którego smrodu już nikt nie czuje, bo wszyscy w tym żyjemy.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1221 dnia: Stycznia 29, 2010, 21:25:41 pm »

Potrzeba nam nie tylko Mszy. Potrzeba nam przełamania ówczesnego myślenia. Musimy bezwzględnie głosić, że w Kościele Katolickim, który tylko i wyłącznie jest Kościołem Chrystusa, leży cała Prawda. Trzeba nam stanowczego zdania. Oby papież, nim jeszcze zakończy swój pontyfikat, zdołał je wypowiedzieć.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
kl.adam
bywalec
**
Wiadomości: 63


« Odpowiedz #1222 dnia: Stycznia 29, 2010, 23:49:21 pm »

http://goscniedzielny.wiara.pl/index.php?grupa=6&art=1264691356&dzi=1104759141&katg=


Ciekawe w jakim rycie sprawowana jest ta Msza? Bo jeśli zwykłe spotkanko, to po co alby i stuły?
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1223 dnia: Stycznia 30, 2010, 00:16:05 am »

5 tysiecy Mszy mniej jednego dnia ! Kiedys Szatan musial sie sporo napracowac, zeby 5 tysiecy ksiezy nie odprawilo codziennej mszy.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #1224 dnia: Stycznia 30, 2010, 09:46:54 am »

Nie wiem w sumie gdzie juz trzeba szukać tego lekarstwa na krysyz jak słyszalem od jednego z profesorów- zreszta widziałem na własne oczy, kolokwia z teoologii dogmatycznej- na 45 osób z zaocznych 2 odpowiedziały w miare z sensem czym jest transubstancjacja... gosi byli od nich tylko...klerycy....ręce opdaja...
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #1225 dnia: Stycznia 30, 2010, 10:27:01 am »

A po co im takie rzeczy wiedzieć? Najważniejsze, żeby umieli grać na gitarze.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #1226 dnia: Stycznia 30, 2010, 10:50:38 am »

Nie wiem w sumie gdzie juz trzeba szukać tego lekarstwa na krysyz (...)

W Bractwie Szanowny Panie, od tego się nie ucieknie...

Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1227 dnia: Stycznia 30, 2010, 12:21:34 pm »

Cytuj
Ponad 5 tysięcy księży zgromadziło się na narodowym kongresie duchowieństwa.
Miał on na celu umocnienie tożsamości księży w związku z trwającym Rokiem Kapłańskim.
Lepsze to, niż 5 tysięcy księży na Spotkaniu Ekumenicznym w Taize (lub innym pieroństwie), które miało na celu nawiązaniu głębszych relacji i pogłębienie swojej wiedzy z naszymi Braćmi...
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #1228 dnia: Stycznia 30, 2010, 20:56:07 pm »

Z Diecezji Włocławskiej:

"Zwieńczeniem tych wszystkich spotkań ekumenicznych było centralne nabożeństwo w Ciechocinku w parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła, które odbyło się 23 stycznia br. Msza święta sprawowana była pod przewodnictwem Pasterza Diecezji ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa. Homilię wygłosił ks. radca Jerzy Molin z kościoła ewangelicko-augsburskiego."

Kyrie eleison!

Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #1229 dnia: Stycznia 31, 2010, 16:45:30 pm »

Natomiast ja nie sądzę, ze lekarstwem na to jest tylko powrót do tradycyjnej liturgii, chociaż jest to bardzo ważny element. Problem jest o wiele większy i raczej nazwałbym go problemem samoświadomości. To sposób postrzegania świata, wartości, autorytetu i wolności. To duch rewolucji francuskiej, którego smrodu już nikt nie czuje, bo wszyscy w tym żyjemy.

Relatywizm zżera Europę i świat. Większość rozmów z młodymi księżmi mnie dobija. Widać, że oni nie mają stałych wzorów- wszystko jest względne. Starsi księża, już wyświęceni w NOM, mają chociaż podstawy z wychowania w domach, katolickich środowiskach- mimo komuny.

Lekarstwem jest powrót do KRR w pełni, do tradycyjnej dyscypliny, do hierarchii (o której się zapomina), do posłuszeństwa. To w czasie rewolucji francuskiej i po niej propoagowano wolnosć, równosć, braterstwo. Czego owocem potem było wyrzucanie zakonników i księży z klasztorów i kosciołów, likwidowano kościelne szkoły. Pokłosiem tego jest dzisiejsze "róbta co chceta".
Rozmawiałem ostatnio z licealistą z tzw. scholi- gitarki, wzajemna adoracja , Pan Bóg na trzecim planie, i te sprawy... Mówi mi, że Kościoł musi iść z duchem czasu, dlatego trzaba wprowadzać świeckie współczesne zwyczaje i zachowania do Koscioła. Kościół broniacy swojej tożsamości i katolickie społeczeństwa broniace swojego charakteru dla nieg są przeżytkiem i ciemnogrodem.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2010, 16:50:38 pm wysłana przez triregnum » Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
Strony: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!