Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 02:03:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 234 Drukuj
Autor Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego  (Przeczytany 717457 razy)
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #1200 dnia: Stycznia 24, 2010, 22:14:52 pm »

Moze tak sie spodobala Ksiedzu Dziekanowi, ze nie mogl sie oprzec ;) Jak by nie patrzec, jedna z piekniejszych kobiet w Polsce, no i piekny glos. Widzialam ja jakos rok temu w empiku - wygladala przecudnie i spiewala przecudnie, choc przeciez jest juz grubo po 60tce ;)
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #1201 dnia: Stycznia 24, 2010, 22:51:21 pm »

choc przeciez jest juz grubo po 60tce ;)

Zrobiło mi się jakoś dziwnie miło.  :)
Też mam ładny głos i lubię śpiewać.... a żaden ks. dziekan na mnie nie spojrzy. :(
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1202 dnia: Stycznia 24, 2010, 22:52:47 pm »

... a żaden ks. dziekan na mnie nie spojrzy. :(

Różnie to bywa ;)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #1203 dnia: Stycznia 24, 2010, 23:19:58 pm »

:DDDDDDDDDDDDDDDD
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #1204 dnia: Stycznia 24, 2010, 23:27:11 pm »

To i ja dołączę  ;D ;D ;D ;D ;D

Pan tkiller jak już czasami coś pewie to naprawdęęęęę.... Bezwstednik.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #1205 dnia: Stycznia 25, 2010, 00:01:39 am »

Czyli wywiad różowej gazety z (dziwnym) biskupem (


Cytuj
Przed komunią katecheci egzaminują maluchy z pacierza.
Dziewięciolatki muszą wkuć kilkadziesiąt trudnych i długich formułek. Inaczej nie zostaną dopuszczone do komunii.


To nieporozumienie
. Zawsze przestrzegam katechetów, by nie zmuszali dziecka do tradycyjnego pacierza. On jest za trudny dla kilkulatków. Niestety, księża każą wkuwać 'Ojcze nasz', czy 'Zdrowaś Mario'. Skutek jest taki, że dziecko mówi słowa, których nie rozumie. Szybko dochodzi do wniosku, że rozmowa z Panem Bogiem to potworna nuda. Za chwilę w ogóle przestanie się modlić. Tymczasem modlitwa to rozmowa. Jak dziecko rozmawia z mamą, to też nie używa gotowych formułek, prawda? Mówi: 'Kocham cię, mamo, dobrze, że jesteś ze mną'. To samo powinno umieć powiedzieć Bogu.

Jak katecheci reagują na takie rad
y?

Mówią, że do komunii dziecko musi umieć pacierz. A ja odpowiadam: 'Może, ale nie musi'. Niektórzy katecheci denerwują się: 'Zrobiłem im klasówkę i pacierza nie potrafią'. Wtedy ja pytam: 'A czy ksiądz nauczył je modlitwy?'. Pacierz to nie jest jedyna i najważniejsza forma modlitwy. Modlić się można ciszą, ukłonem, śpiewem, tańcem.

Śmiać się czy płakać?
Dzięki tym "wstrętnym" zakuwaniom formułek i modlitw sami z żoną w zeszłym roku nieźle się z-neo-katechumenowaliśmy!!!

Cytuj
Dziecko ma przeżyć radość z powodu spowiedzi, a nie lęk. Lepiej byłoby, gdyby spowiedź odbywała się nie w konfesjonale, ale w jasnym pomieszczeniu z krzyżem, ze stołem nakrytym białym obrusem. Rodzice powinni przyprowadzić tam dziecko, najlepiej byłoby, gdyby spowiadało się u księdza, który jest dobrym znajomym, nie obcym człowiekiem

Cytuj
Dostałem kiedyś anonimowego maila, że robię show z mszy świętej. Odpowiedziałem, że dziękuję za informację i przepraszam, że byłem powodem zgorszenia, ale staram się realizować dyrektywę Watykanu z 1972 roku o liturgii dla dzieci. Z poważaniem. Dał mi spokój. Nie ma człowieka, który by odpowiadał wszystkim.

Jak jadę na rekolekcje, to też biorę ze sobą kompakty i bębnię. Dzieci łapią natychmiast, wyśpiewamy, wyskaczemy modlitwę. Dorośli patrzą najpierw zdziwieni, jak puszczam tango na dziękczynienie, ale później im się podoba i się przyłączają. Och, jak ja uwielbiam tango. Nie takie przerabiane jak w 'Tańcu z gwiazdami', ale klasyczne, piękne...

Bo do tanga trzeba i Mszy i pewnego biskupa!!!

Pytanie: jak nazywa się "nasz" ten polski biskup? No?
Długie nazwisko choć krótkie... Pod Jasną Górą tak psoci...
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #1206 dnia: Stycznia 25, 2010, 00:06:09 am »

bp Dlugosz?
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #1207 dnia: Stycznia 25, 2010, 00:41:18 am »

Biskup myli się, niestety...

Być może "chce dobrze" - nie wiem, nie znam jego motywów. Ale wystarczy spojrzeć na przykład innych krajów. W krajach zachodnich przestano "uczyć pacierza" dawno temu. Reformatorzy edukacyjni z pokolenia dzieci-kwiatow z lat 60-tych nienawidzili uczenia pamięciowego. Wszystko, co wymagało uczenia się na pamięć było "be", więc tradycyjny katechizm musiał zniknąć.

Resultat jest taki, że wyrosło już drugie pokolenie katolików - totalnych ignorantów w sprawach wiary. Aż mi sie nie chce o tym pisać, bo zmarnowałem w swoim życiu zbyt wiele czasu tępiąc poglądy takie jak ma ks. biskup - u nauczycieli i katechetów moich dzieci.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #1208 dnia: Stycznia 25, 2010, 07:11:24 am »

Jesli rodzice modla sie z dzieckiem to juz 6-latek bedzie znal na pamiec pacierz bez zadnego wkuwania. Moj 3-letni syn juz prawie sam potrafi Ojcze nasz i Zdrowac Maryjo powiedziec - nauczyl sie tylko ze sluchu.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #1209 dnia: Stycznia 25, 2010, 08:36:29 am »

Biskup D. - mój "ulubieniec" zresztą - niejedną taką bzdurę  pewnej znanej gazecie opowiedział. Na przykład, że "gdybyśmy nie stosowali takich metod (a mowa była o "specyficznym" odprawianiu mszy), to przegramy". Nie wiem, kogo miał na myśli ("przegramy").
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #1210 dnia: Stycznia 27, 2010, 19:38:11 pm »

Jesli rodzice modla sie z dzieckiem to juz 6-latek bedzie znal na pamiec pacierz bez zadnego wkuwania. Moj 3-letni syn juz prawie sam potrafi Ojcze nasz i Zdrowac Maryjo powiedziec - nauczyl sie tylko ze sluchu.

Wie Pan, o tych, którzy modlą się z dzieckiem i 3-latka nauczyli jak się modlić to ja jestem spokojny. Problemem są tacy, którzy tego nie robią - a jest ich większość. Ich dzieci nie wynoszą nic z domu, katecheza proponowana przez ks. biskupa też ich nic nie nauczy - kto ich więc nauczy?

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1211 dnia: Stycznia 28, 2010, 08:57:47 am »

Na przykład, że "gdybyśmy nie stosowali takich metod (a mowa była o "specyficznym" odprawianiu mszy), to przegramy". Nie wiem, kogo miał na myśli ("przegramy").

My, moderniści - wrogowie Kościoła, to chyba jasne i wynika z kontekstu.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #1212 dnia: Stycznia 28, 2010, 11:38:32 am »

Na przykład, że "gdybyśmy nie stosowali takich metod (a mowa była o "specyficznym" odprawianiu mszy), to przegramy". Nie wiem, kogo miał na myśli ("przegramy").

My, moderniści - wrogowie Kościoła, to chyba jasne i wynika z kontekstu.

 ;D ;D ;D otóż to!!! I tak przegraja, nic im te metody nie pomoga  :)
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #1213 dnia: Stycznia 28, 2010, 11:40:40 am »

a co wiecej zaszkodza. Im wiecej takich metod tym mniej ludzi na Novusach.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #1214 dnia: Stycznia 28, 2010, 11:47:10 am »

a co wiecej zaszkodza. Im wiecej takich metod tym mniej ludzi na Novusach.

Tylko dopowiedzmy: cieszyć się nie ma z czego.
To, że mniej będzie ludzi na NOM nie przesądza jeszcze, że trafią oni na Mszę trydencką. Obawiam się, że bardziej prawdopodobne jest, że w ogóle przestaną chodzić do kościoła.
Zapisane
Strony: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 234 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Nowa Wiosna Kościoła (post-)soborowego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!