Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maja 27, 2024, 05:42:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232044 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: PIGUŁKA "PO"
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: PIGUŁKA "PO"  (Przeczytany 1910 razy)
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« dnia: Kwietnia 17, 2015, 16:54:54 pm »

"Drodzy Przyjaciele!
 
Od dzisiaj mamy w aptekach pełną dostępność tzw. „Pigułki PO”, sprzedawanej bez recepty już od 15 roku życia.
Informację tę podają dzisiaj wszystkie środki masowego przekazu, przy czym najczęściej upowszechniane są kłamstwa, stanowiące element marketingowy tego środka stosowany przez producenta. Za tym idą naprawdę duże pieniądze.
 
Nie jest prawdą, że środek ten jest:
- nieszkodliwy dla zdrowia;
- nie powoduje śmierci poczętego dziecka;
- jest tylko środkiem antykoncepcyjnym w sytuacjach „awaryjnych”;
- mogą go kupić bez recepty tylko zainteresowane kobiety;
- farmaceuci nie mogą odmówić jego sprzedaży.
 
Kto będzie to kupował?
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą go kupowali również chłopcy (od 15 roku życia) oraz mężczyźni, którzy będą zmuszać swoje partnerki do jego zażycia, nie licząc się z konsekwencjami, ponieważ wmówiono im, że jest zupełnie nieszkodliwy.
   
Od połowy kwietnia br. w polskich aptekach będzie można kupić tzw. pigułkę „dzień po”. Takiego zakupu będą mogły dokonać nawet 15-letnie dzieci. Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz podpisał rozporządzenie w sprawie wydawania z aptek produktów leczniczych i wyrobów medycznych.

Zaczęło się od tego, że w styczniu Komisja Europejska zezwoliła na wydawanie tzw. pigułki „dzień po” bez recepty we wszystkich krajach członkowskich. KE pozostawiła jednak poszczególnym państwom pełną dowolność w kwestii regulacji zasad sprzedaży tej wczesnoporonnej pigułki. Polski rząd skwapliwie opowiedział się za swobodnym dostępem do preparatu. Będą go mogły kupować nawet dzieci. Jedyną barierą jest ukończenie 15 lat.

"Czy wszyscy zdajemy sobie sprawę, co się w Polsce proponuje naszym dzieciom i kobietom w wielu prokreacyjnym?" - pyta Ewa Kowalewska z Forum Kobiet Polskich. Pigułka ukryta za eufemistycznym określeniem „antykoncepcja awaryjna” jest preparatem embriotoksycznym, który powoduje śmierć dziecka poczętego w zarodkowej fazie życia w wieku ok. 1 tygodnia. Z tego powodu, zgodnie z polskim prawem, pigułka w ogóle nie powinna być dopuszczona do sprzedaży. Ponadto środek jest niebezpieczny, powoduje wiele powikłań, a najgroźniejszy jest dla dziewcząt w okresie dojrzewania. Tę toksyczną pigułkę minister Arłukowicz daje do rąk naszym dzieciom.
http://www.hli.org.pl/drupal/pl/node/10342
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Natanael
uczestnik
***
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 17, 2015, 19:10:59 pm »

Ale nawet "zwykła" antykoncepcja hormonalna (choćby regularnie przyjmowane tabletki) czy inne formy antykoncepcji też mają podobne działanie (jest to oficjalnie "antykoncepcja" gdyż wg WHO ciąża zaczyna się nie zapłodnieniem a zagnieżdżeniem się zarodka w macicy). Jednym z kilku mechanizmów działania jest niedopuszczenie do zagnieżdżenia się zarodka w macicy.

http://www.fronda.pl/a/antykoncepcja-jednak-zabija,340.html - nie przepadam za Frondą ale kiedyś poważniej zajmowałem się tym tematem i mówię że ten artykuł jest rzetelny.

Dziwię się że Kościół poza cichym dokumentem Dignitas Personae kompletnie milczy w sprawie faktów.
Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 17, 2015, 19:56:31 pm »

Może trochę odejdę od tematu, ale dla mnie w ogóle dzieci nie powinny mieć prawa robić zakupów w aptece. Potem mamy lekomanów etc. O pigułce się nie wypowiadam, bo pewnie wszyscy mamy takie samo zdanie w tej sprawie.
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 17, 2015, 21:14:21 pm »

Ja nie rozumiem tej granicy 15 lat.
Do 15 roku życia dziewczyna ma urodzić, a później już może zabić?
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #4 dnia: Kwietnia 17, 2015, 21:15:19 pm »

Ale nawet "zwykła" antykoncepcja hormonalna (choćby regularnie przyjmowane tabletki) czy inne formy antykoncepcji też mają podobne działanie

Postawiłbym sprawę ostrzej: przede wszystkim "zwykła" antykoncepcja może mieć takie działanie (antynidacyjne). Co do pigułki "morning after" zdania są podzielone i może się jeszcze okazać, że właśnie ona ma działanie wyłącznie antykoncepcyjne (w dosłownym znaczeniu tego słowa), natomiast o wiele gorsze pod względem moralnym jest stosowanie antykoncepcji (tylko z nazwy), gdzie uniemożliwianie zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej trzeba stale brać pod uwagę jako jeden z mechanizmów jej działania.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #5 dnia: Kwietnia 17, 2015, 21:21:48 pm »

Ja nie rozumiem tej granicy 15 lat.
Do 15 roku życia dziewczyna ma urodzić, a później już może zabić?

 15 lat to granica wieku, w którym dziewczyna może świadomie podjąć współżycie seksualne ze wszystkimi konsekwencjami włącznie z zakupem bez recepty i wiedzy rodziców pigułki PO, gdyby zdecydowała, że wynikiem przyjemności bez odpowiedzialności może być niechciana ciąża... [ Natomiast alkohol i papierosy od 18 roku życia dopiero...]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2015, 21:23:45 pm wysłana przez CiociaA » Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #6 dnia: Maja 01, 2015, 16:05:17 pm »

WALCZMY O PRAWA RODZICÓW

Drodzy Przyjaciele!

Konstytucja RP w art. 48 zapewnia nam prawo do wychowywana naszych dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Obecnie musimy się głośno i aktywnie upominać o respektowanie tego prawa.

Wielokrotnie uprzedzaliśmy, że ratyfikacja przemocowej Konwencji Rady Europy CAHVIO w art. 14 pkt 1 i 2 zobowiązuje do: „wprowadzenia do programów nauczania na wszystkich etapach edukacji (…) treści dotyczące równości kobiet i mężczyzn i niestereotypowych ról społeczno-kulturowych (…)”.
Prezydent Bronisław Komorowski, ratyfikując tę bardzo szkodliwą konwencję w otoczeniu radykalnych feministek z organizacji Centrum Praw Kobiet, oświadczył, że nie narusza ona zapisów Konstytucji RP. Zamach na prawa rodziców przeczy temu twierdzeniu. Musimy więc jak najszybciej upominać się o podstawowe prawa rodziców.

CISZA PRZED BURZĄ
Na razie mamy ciszę przed burzą ze względu na gorący okres wyborczy. Jednak Ministerstwo Edukacji rozpoczęło już konsultacje z radykalnymi organizacjami feministycznymi Federacją na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz Grupą Edukatorów Seksualnych Ponton, która bezprawne wchodzi do wielu szkół z deprawującymi pogadankami. Celem jest przeprowadzenie monitoringu przedmiotu Wychowanie do Życia w Rodzinie i „udowodnienie”, że jest on źle prowadzony. W mediach zaczęły pojawiać się teksty wyśmiewające pozytywne treści stosowanych podręczników.

EDUKACJA SEKSUALNA – ALE JAKA?
Lansowana jest kłamliwa teza, że w polskiej szkole nie ma seksualnej edukacji i koniecznie trzeba ją wprowadzić. Tymczasem zgodnie z kwalifikacją Amerykańskiej Akademii Pediatrii  istnieją trzy różne typy edukacji seksualnej: typ A – wychowanie do odpowiedzialności i abstynencji seksualnej nastolatków, czystości przedmałżeńskiej i wierności małżeńskiej. Typ B to biologistyczna edukacja seksualna, pozbawiona wartości etycznych, której wprowadzenia domagają się środowiska liberalne w Polsce. Typ C zawiera w sobie oba powyższe typy edukacji.

CO GROZI NASZYM DZIECIOM?

Środowiska liberalne domagają się edukacji seksualnej typu B, która seks ukazuje biologistycznie z nastawieniem na przyjemność i podczas lekcji wykorzystuje treści z pogranicza pornografii, a stawia się nacisk jedynie na stosowanie antykoncepcji, włącznie z praktycznymi ćwiczeniami, np. nakładaniem prezerwatywy na banana już wśród dzieci 8 – 10 letnich. To także promocja tzw. „pigułki po”, którą właśnie wprowadzono w Polsce do wolnej sprzedaży bez recepty również dla piętnastolatków. Ten typ edukacji seksualnej zachęca młodzież do eksperymentowania, a tym samym do wczesnej aktywności seksualnej. Pojawiły się już niesłychanie ordynarne podręczniki. Przepraszam, że cytuję, ale to jest przeznaczone dla naszych dzieci! To m. in. „Wielka księga cipek” i „Wielka księga siusiaków”. Pełno tego i w Internecie, i w księgarniach. Możecie sami sprawdzić. W polskich szkołach jeszcze tego nie ma.

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE
Po wielkich bojach udało się w Polsce wprowadzić edukację seksualną typu A, którą realizuje przedmiot Wychowanie do Życia w Rodzinie. Wszystkie badania potwierdzają jego pozytywne oddziaływanie na młodzież, nie ma więc powodu do zmian, które mają charakter ideologiczny. Dlatego właśnie feministki stosują wyszydzanie i kłamliwie twierdzą, że w Polsce nie ma żadnej edukacji seksualnej i nareszcie trzeba ją wprowadzić. Oczywiście tę, która im odpowiada, czyli typu B.

EDUKACJA GENDEROWA

Poważne się obawiamy, że w polskich szkołach zostanie wprowadzony przedmiot deprawujący nasze dzieci i zmieniający ich światopogląd, do czego zresztą zobowiązuje konwencja przemocowa. Będzie to tzw. edukacja genderowa , która pójdzie jeszcze dalej. Nasze dzieci na wszystkich poziomach edukacji będą uczone, że płeć można dowolnie zmieniać. Będziemy mieli nie tylko eksperymenty z genderowym przedszkolem, ale pełny wymiar promocji zmiany płci w szkole. Towarzyszyć temu będzie promocja zachowań homoseksualnych. Rodzice nie będą mieli żadnego prawa do sprzeciwu.

http://mail.stunning-mail.pl/p/zk3brvsprm/jq0xe0yyfl/
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #7 dnia: Maja 02, 2015, 08:15:57 am »

15 lat to granica wieku, w którym dziewczyna może świadomie podjąć współżycie seksualne ze wszystkimi konsekwencjami włącznie z zakupem bez recepty i wiedzy rodziców pigułki PO, gdyby zdecydowała, że wynikiem przyjemności bez odpowiedzialności może być niechciana ciąża... [ Natomiast alkohol i papierosy od 18 roku życia dopiero...]
Czy zgadza się Pani z twierdzeniem, jakoby w trzysta sześćdziesiątym piątym dniu czternastego roku życia dziewczę nie mogło
Cytat: CiociaA
świadomie podjąć współżycia seksualna ze wszystkimi konsekwencjami włącznie z zakupem bez recepty i wiedzy rodziców pigułki PO, gdyby zdecydowała, że wynikiem przyjemności bez odpowiedzialności może być niechciana ciąża...
, natomiast dzień później, ni stąd ni zowąd zyskuje taką świadomość, jako prostą konsekwencję faktu ukończenia 15 roku życia?
Moim zdaniem to absurd. Ta granica wieku została wymyślona, jest sztucznym produktem, nie ma żadnego obiektywnego uzasadnienia. Po prostu lewactwo zechciało taką granicę ustanowić i wyssało sobie z palca taką właśnie granicę.
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2015, 14:01:44 pm wysłana przez Seb. Kozłowski » Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #8 dnia: Maja 02, 2015, 14:30:24 pm »

Panie Sebastianie,
Oczywiście, że granica jest umowna. Podobnie jest w przypadku 18 lat. Podejrzewam, że wiek 15 lat został przepisany z prawa karnego, gdzie współżycie z dziećmi poniżej 15 roku życia jest przestępstwem, a z dziećmi powyżej 15 roku życia już nie. Środki tego typu powinny być zakazane i tyle.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: PIGUŁKA "PO" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!