Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:04:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Żydzi grożą schizmą! - czyli biadolenie Tyg. Powszechnego
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Żydzi grożą schizmą! - czyli biadolenie Tyg. Powszechnego  (Przeczytany 19592 razy)
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 10, 2009, 15:18:39 pm »

W 1996 r. Papieska Rada ds. Interpretacji Tekstów Prawnych wyjaśniła, że za schizmatyków są uznani wszyscy członkowie Bractwa, którzy formalnie do niego należą, to jest podzielają jego przekonania, które są niezgodne z nauczaniem papieża, oraz uczestniczą wyłącznie w jego nabożeństwach.

I tak rozniosła się ta pogłoska między Żydami i trwa aż do dnia dzisiejszego. (Mt 28,15)

W poprzednią niedzielę jakiś ksiądz-profesor mówił tak w TVP1. Aż przykro było go słuchać.
Był to chyba program "Między ziemią a niebem".
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 10, 2009, 16:19:32 pm »

Tak. Oglądałem akurat ten program. Ale ksiądz profesor się bardzo motał. Z logiki jedynka.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 10, 2009, 16:23:21 pm »

Nie, nie. Dla nieznających tematu mogło to niestety wyglądać przekonująco. Gdyby nie p.Michał Barcikowski, było by kiepsko.  :(
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 10, 2009, 16:26:53 pm »

Poza P. Barcikowskim dobór gości w programie był po prostu "wspaniały"!
Jednym z nich był jakiś lewak z "Krytyki Politycznej" (chyba). Jedna z jego złotych myśli brzmiała: "Papież teraz musi powtarzać na każdym kroku, że antysemityzm jest grzechem"...  >:(
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 10, 2009, 16:27:08 pm »

Nie, nie. Dla nieznających tematu mogło to niestety wyglądać przekonująco.

I chyba taki był zamiar.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 10, 2009, 16:28:28 pm »

Tylko dla nieznających tematu. A źródłem dla księdza był inny ksiądz obśmiany tutaj wielokrotnie ks. Grzechowiak. Pan Barcikowski go tonował. Ale ten program nie ma takiego wpływu jak serial Plebania.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 10, 2009, 16:29:12 pm »

Całe szczęście, że coraz mniej księży czyta tą szmatę. Kiedyś czytali częściej, bo nie było konkurencji.

Racja!  Czytałem przez kilka lat.  Ale w dobie internetu....
Nie potrafię już rozmawiać z osobami, którzy całą wiedzę czerpią z tv i gazet.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 10, 2009, 16:29:37 pm »

Ten drugi gość to Nosowski z Więzi i TP. Bardzo się denerwował biedaczysko.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 10, 2009, 16:31:35 pm »

Może zaczęli by czytać TO forum...

Chyba Wam chodzi o Stare Forum Krzyż. Na nowym wciąż pustawo, odżałować nie mogę tej wiedzy i odnośników.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 10, 2009, 16:33:31 pm »

Cierpliwości... Nadrobimy straty.  ;)
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 10, 2009, 16:40:11 pm »

I to bardzo szybko nadrobimy.
Zapisane
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 10, 2009, 19:03:07 pm »

A ja się tam chłopakom z "TP" nie dziwię - przecież od kilku lat co rano budzą się z ręką w nocniku... Pierwszą raną nadętej pychy była publikacja "Dziennika" Stefana Kisielewskiego - nieoceniony Kisiel kpił z Turowicza, Stommy, ks. Bardeckiego i Hennelowej niemal z każdej strony. A od 2005 roku to katorga niemal co tydzień. Indult generalny, a teraz cofnięcie ekskomuniki. Chłopaki marzyli o Kościele ery "open", takiego bez piekła z dużą ilością humanizmu i godności ludzkiej, a tu jakiś "przyjaciel Jana Pawła II" ośmiela się zmieniać kierunek sterów, jakby "bycie przyjacielem największego z papieży" nic go nie nauczyło. Chłopaki marzyli o duchu soboru, a tu jacyś integryści w Kościele się panoszą i jeszcze sutanny noszą. I jeszcze dialogi się załamały...

Ja tak na serio piszę - nie dziwię im się.
Zapisane
OPen
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 10, 2009, 19:12:52 pm »

A ja czytam. Głównie ze względu na dział historyczny, kulturalny i świetne intuicje w komentarzach o.Dawidowskiego OSA do Ewangelii. Oraz felietony p.Klaty ;-)
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 10, 2009, 19:41:02 pm »

Ja też czytam - ale metodą EMPiKową :-) (podobnie jak FiM - a dzisiaj to np. Pastores).
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 10, 2009, 19:55:43 pm »

Pastores i Życie Duchowe też czytam w Empiku. Podobnie jak kilka innych tytułów.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Żydzi grożą schizmą! - czyli biadolenie Tyg. Powszechnego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!