Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 16:34:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: papież poprosił patriarchę konstantynopolitańskiego, Nowego Rzymu, o błogosławie
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: papież poprosił patriarchę konstantynopolitańskiego, Nowego Rzymu, o błogosławie  (Przeczytany 6472 razy)
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« dnia: Listopada 29, 2014, 22:17:31 pm »

http://myocn.net/vatican-insider-pope-bows-bartholomew-receives-blessing/
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 29, 2014, 23:19:18 pm »

A co w tym oryginalnego?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 30, 2014, 01:22:13 am »

Eee to takie oklepane. Ciekawe jest to, że znowu wspinano papieża Rzymu w ektenii https://www.youtube.com/watch?v=rb8Gr_tI5TI 18.00 oraz to, że przez cały czas papież zachowywał się jakby miał zaraz stamtąd uciec, a przy błogosławieństwie to chyba się bał, że dostanie pastorałem: Tak się kulił, szybko szybko byle uciec. (34.34) Poza tym to było świetne, że jak Benedykt był w Konstantynopolu i śpiewali polichronion to Benedyktowi się autentycznie podobało https://www.youtube.com/watch?v=OL5G2lYrTvI 35.35 Do tego patrzył na Bartłomieja gdy ten mówił - widać, że rozumiał co mówi.

Kolejna ciekawa sprawa: gdy w czasie wizyty Benedykta XVI odmawiano Credo po grecku, w czasie wizyty Franciszka Ojcze nasz po łacinie - chyba u Franciszka kiepsko z greką.
Zapisane
Hingegen
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 30, 2014, 11:45:11 am »

Diakon Andriej Kurajew z Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej wyraził kiedyś pogląd, że otwarcie na ekumenizm patriarchy Carogrodu wynika w dużej mierze z tego, że będąc zakładnikiem Turków musi on szukać wsparcia na Zachodzie. Smutny los patriarchy- w ciągu ostatnich dwustu last stracił większość swej owczarni, Turcy robią mu nieprzyjemności...
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 30, 2014, 15:16:45 pm »

Diakon Andriej Kurajew z Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej wyraził kiedyś pogląd, że otwarcie na ekumenizm patriarchy Carogrodu wynika w dużej mierze z tego, że będąc zakładnikiem Turków musi on szukać wsparcia na Zachodzie. Smutny los patriarchy- w ciągu ostatnich dwustu last stracił większość swej owczarni, Turcy robią mu nieprzyjemności...
Jestem przekonany, że wynika to z charakteru patriarchy Bartłomieja - jednakże nie wydaje mi się, by szukał on wsparcia na Zachodzie (np. w Kościele katolickim) - niewiele osób wie, że większość wiernych należących do Patriarchatu Konstantynopola mieszka poza granicami Turcji - w USA, Wielkiej Brytanii itd na całym świecie. Utrata owczarni przez patriarchę nie tyle była konsekwencją działań Turcji, co uzyskiwaniem niepodległości przez kolejne państwa bałkańskie. W przypadku Grecji doszło nawet do konfliktu między Grecją a Patriarchatem w kwestii autokefalii. Pozycja patriarchy bardzo wzrosła po zajęciu Konstantynopola przez Turków, gdyż był dla władz osmańskich najwyższym reprezentantem, głową całej społeczność prawosławnej w Imperium Osmańskim, poza tym nie miał obok siebie cesarza, z którym musiałby niejako dzielić się władzą. Przy czym ten najazd turecki skrzętnie wykorzystała Rosja, która kreowała ruski Kościół na sukcesora Patriarchatu Konstantynopolitańskiego. Co nie zmienia faktu, że sytuacja patriarchy nie jest wygodna - wynika to jednak z wielu czynników.
Zapisane
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 30, 2014, 20:42:43 pm »

Sytuacja patriarchy jest trudna, bo sytuacja wszystkich chrześcijan w Turcji jest trudna.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 30, 2014, 20:56:32 pm »

Patriarcha miał władzę świecką nad chrześcijanami w Imperium Osmańskim.
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 01, 2014, 08:24:15 am »

Imperium nie ma już od 1923 roku,a system "millet" został zniesiony.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 02, 2014, 04:23:28 am »

http://papiez.wiara.pl/doc/2264929.Pragne-komunii-z-Kosciolami-prawoslawnymi ???
Czy ten Franciszek korzysta z jakiegoś dilera? Poza laniem wody i krótko mówiąc << wulgaryzmy - Administracja >> nic tu innego nie widzę. I jak ktoś chce to niech się bulwersuje od tego co napisałem, ale najpierw przeczyta co ten papa smerf wygaduje... Na litość Boską.  Narzekałem na Jana Pawła II, ale to co Franciszek gada woła o pomstę do nieba  ::) Jeszcze te używanie "Biskup Rzymu" zamiast "Papież" :-/ Jak najszybszej abdykacji.


Za wulgarne porównania w stosunku do biskupa Rzymu użytkownik DNR otrzymał 7-dniowego bana.

   --  Administracja
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2014, 09:45:12 am wysłana przez Bartek » Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
sm
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 02, 2014, 07:25:23 am »

http://papiez.wiara.pl/doc/2264929.Pragne-komunii-z-Kosciolami-prawoslawnymi ???
Czy ten Franciszek korzysta z jakiegoś dilera? Poza laniem wody i krótko mówiąc << wulgaryzmy - Moderacja >> nic tu innego nie widzę. I jak ktoś chce to niech się bulwersuje od tego co napisałem, ale najpierw przeczyta co ten papa smerf wygaduje... Na litość Boską.  Narzekałem na Jana Pawła II, ale to co Franciszek gada woła o pomstę do nieba  ::) Jeszcze te używanie "Biskup Rzymu" zamiast "Papież" :-/ Jak najszybszej abdykacji.


+

za autora tej chorej wiadomości, DNR
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2014, 09:40:12 am wysłana przez Bartek » Zapisane
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 02, 2014, 08:03:12 am »

Dziękuję za modlitwę. Na pewno się przyda :-)

Chorej wiadomości by nie było gdyby po raz kolejny Biskup Rzymu (nie Papież skoro sam nie używa takiego nazewnictwa wobec siebie) nie hańbił swojego urzędu i Kościoła w oczach świata. Można ubierać to w ładne słówka, znowu mydlić sobie oczy, ale po co? Po prostu człowiek się bulwersuje widząc kolejne kroki tego Biskupa Rzymu. Śmierci nie będę mu życzył, dlatego niech abdykuje i może sobie zostać współwyznawcą w wierze Bartłomieja I.
A może lepiej dać na luz i uważać to za kabaret? Chyba tak lepiej, bo tylko się człowiek w nerwicę wpędzi.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2014, 08:08:32 am wysłana przez DNR » Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #11 dnia: Grudnia 02, 2014, 09:26:12 am »

daleki jestem od tak wulgarnych ataków na Franciszka (Jorge Bergoglio) czy jak kto woli aktualnie posługującego Biskupa Rzymu, niemniej stwierdzam, że to co On robi jest zwykłym i zaplanowanym likwidowaniem Papiestwa. Robi to od pierwszych chwil swojego pontyfikatu, grunt przygotowała abdykacja Benedykta XVI. A czym ma posłużyć w tym dziele gest wobec prawosławia? Otóż w końcu padnie pomysł likwidacji Papiestwa, które jest ostatnią przeszkodą na drodze do pojednania. Już dziś Franciszek powiedział, że prymat Papieża powinien przybrać formę bardziej akceptowalną przez prawosławnych.

*sprostowałem błąd w imieniu Papieża Franciszka, dzięki za zwrócenie uwagi
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2014, 10:30:20 am wysłana przez Jean Raspail » Zapisane
Jacek Rządkowski
uczestnik
***
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 02, 2014, 09:54:07 am »

Przede wszystkim pan w czarnych kapciach, tudzież okupant Domu Św. Marty ma ze Chrztu na imię Jorge, a po wtóre autorem wulgarnych ataków na urząd Namiestnika Chrystusa Pana jest on sam poprzez głupoty, które notorycznie z siebie wydala, specjalnie się nad tym nie zastanawiając...
Zapisane
sm
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Grudnia 02, 2014, 13:47:52 pm »

"Chcę zapewnić każdego z was, że Kościół katolicki, aby osiągnąć upragniony cel pełnej jedności, nie zamierza narzucać żadnych wymogów, poza wyznawaniem wspólnej wiary..."

To jednak dość konserwatywne przedstawienie sprawy. Chyba, że się tę wiarę wpierw zreformuje...

Inny pozytyw to: "Jest to dokument podstawowy, poprzez który została otwarta nowa droga do spotkania między katolikami a braćmi z innych Kościołów i wspólnot kościelnych." Papież nie nazywa wspólnot protestanckich (bo chyba o nie mu chodzi) Kościołami.

Biskup Rzymu to synonim słowa papież, a nawet ma węższe znaczenie, bo tytułu papież używają też inni patriarchowie, więc oburzać się nie ma o co.

Ja w ogóle bym się bardzo cieszył z "pojednania" z prawosławiem. Byłoby to działanie wymuszające w wielu aspektach porzucenie liberalizmu światopoglądowego. cechującego sporę liczbę dostojników katolickich. Wyszłoby to in plus dla tradycji, a i kilku forumowiczów zapewne wybrałoby się do Republiki Atos.
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #14 dnia: Grudnia 02, 2014, 15:51:47 pm »

"Chcę zapewnić każdego z was, że Kościół katolicki, aby osiągnąć upragniony cel pełnej jedności, nie zamierza narzucać żadnych wymogów, poza wyznawaniem wspólnej wiary..."

To jednak dość konserwatywne przedstawienie sprawy. Chyba, że się tę wiarę wpierw zreformuje...

Ależ ona została już zreformowana. Poza tym jest to stwierdzenie bardzo ogólne i nawet nie wiadomo co Franciszek miał na myśli jeśli mówi o wierze.

Inny pozytyw to: "Jest to dokument podstawowy, poprzez który została otwarta nowa droga do spotkania między katolikami a braćmi z innych Kościołów i wspólnot kościelnych." Papież nie nazywa wspólnot protestanckich (bo chyba o nie mu chodzi) Kościołami.

Skąd ten wniosek? Znów wysnuł Pan wniosek na podstawie jednego zdania.


Ja w ogóle bym się bardzo cieszył z "pojednania" z prawosławiem. Byłoby to działanie wymuszające w wielu aspektach porzucenie liberalizmu światopoglądowego. cechującego sporę liczbę dostojników katolickich. Wyszłoby to in plus dla tradycji, a i kilku forumowiczów zapewne wybrałoby się do Republiki Atos.

Pojednanie może oznaczać wizję jaką nakreśliłem: unifikujemy oba wyznania na zasadzie wszyscy równi czyli kolejne oblicze kolegializmu, wielu biskupów i patriarchów w tym biskup Rzymu, któremu średnio podlegają episkopaty a już na pewno nie podlegają patriarchowie prawosławni.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: papież poprosił patriarchę konstantynopolitańskiego, Nowego Rzymu, o błogosławie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!