Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:25:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: peterkasel ornat św. Piotra
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: peterkasel ornat św. Piotra  (Przeczytany 5432 razy)
jedam
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 08, 2009, 15:24:00 pm »

Ale Pana wątek popchnął mnie do brania przykładu. Może kiedyś doczekamy się ornatu wyszytego przeze mnie :D

I o to chodzi! Może kiedyś na jakimś spotkaniu tradycjonalistów uda się zrobić minikurs haftu i szycia dla zainteresowanych mam nadzieję nie tylko Pań. Jeśli chce Pani zacząć przygodę z haftowaniem paramentów to polecam zacząć od palki. To dość prosta rzecz a pozwoli nabyć umiejętności konieczne do zrobienia bursy (wszywanie kartonika). Jako książkę z teorią polecam http://www.allegro.pl/item632992663_hafciarstwo_stanislawa_kurdziel.html

Można ją kupić za grosze na allegro.

gdzie pan kupił ten piękny materiał i galonik, będę wdzięczny za wiadomość.

Materiał kupiłem na allegro ale jak ktoś poszukuje większych ilości tkanin to polecam ebaya. Galon to już większy problem, bo tego w Polsce na potrzeby paramentyki nikt nie produkuje, dlatego albo kupi się coś prze ebaya i tu można dość nowe galony jak i takie zabytkowe albo będziemy się posiłkować czymś wyprodukowanym w Polsce ale do innych niż ornatowe celów. Dlatego też kupiłem
http://www.ivex.pl/show_product,323.html

najbardziej deficytowym "towarem" dzisiaj są manipularze, może tym się Pan zajmie na skalę "masową"?...

Też o tym myślałem. Jeśli ktoś ma problem z manipularzem to chętnie pomogę. Można też uszyć zestaw minimum dla księdza czyli manipularz, welon i bursę. Taki zestaw ksiądz może też zabierać w podróż lub używać w swojej parafii do odprawiania KRR bo w każdej parafii znajdzie się z pewnością ornat i stuła.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 08, 2009, 16:15:51 pm »

Mam nadzieję, że będę miał liczne okazje, aby Pana o to prosić. Na razie nie ma dla kogo :-/
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 08, 2009, 20:19:00 pm »

Wczoraj oglądałam przepiękne ornaty w skarbcu Lubelskiej Archikatedry. Myślałam o pięknym zwyczaju wyszywania ornatów przez księżne, zakonnice.

Też byłem w sobotę w tej archikatedrze, ale nie miałem okazji podziwiać jej zakamarków, choć i bez tego wnętrze zachwyca.
Zapisane
Lucila dS
uczestnik
***
Wiadomości: 178


Spera in Deo!

« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 08, 2009, 22:13:27 pm »

Panie Jedam, dziękuję! Po sesji pewnie zacznę naukę :D A konkurs to pod Pana patronatem będzie (bo ja chcę wygrać, a z Pana udziałem byłoby to niemożliwe  ;) )

Ja byłam podczas Nocy Kultury, ornaty znajdują się w skarbcu a wejść do niego można bez problemu.
Katedra rzeczywiście piękna ale nie wiem czy zauważył Pan dxcv świeżo odnowioną ambonę.... Odnowiona owszem ładnie, ale jak na nią wejść?? Chyba tylko po linie się wciągnąć :o
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: peterkasel ornat św. Piotra « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!