Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:43:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Och te wasze synody
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Och te wasze synody  (Przeczytany 2395 razy)
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« dnia: Października 14, 2014, 10:26:45 am »

Ponieważ uparcie trzymacie mnie Drodzy Admini "katoliccy" z ograniczonym dostępem to będę powielał watek.

http://gosc.pl/doc/2199611.Prawoslawne-zezwolenie-na-zycie-w-nowym-zwiazku-to-nie-sakrament

 Abp Kondrusiewicz jest w całkowitym błędzie. "Ponowne" małżeństwo w Cerkwi jest absolutnie zawarciem małżeństwa, z zachowaniem rytu przewidzianego dla tego sakramentu. Po drugie, nie jest prawdą, że Cerkiew uznaje sakramenty katolickie. Niektóre Cerkwie Lokalne uznają jedynie sakrament chrztu.

http://rorate-caeli.blogspot.com/2014/10/first-synod-report-homosexual.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16797747,Komunia_dla_rozwodnikow_i_uznanie_homoseksualistow_.html

ugh:) Buhaha:) I mnie trzymacie w "nowicjacie"?:) To bedę się "nowicjował" aż do ogłoszenia związków partnerskich w Kościele, czy może jednak mnie wczesniej przepuscicie;)

ps. bez złosliwości z mojej strony.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #1 dnia: Października 14, 2014, 11:06:39 am »

Chyba nie sądzi Pan, że ten post przybliży Pana do opuszczenia nowicjatu... ?

ps. bez złosliwości z mojej strony.
Doprawdy?
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2014, 12:12:04 pm wysłana przez Teresa » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2 dnia: Października 14, 2014, 11:20:05 am »

@ Bogusław

Cierpliwości.
Zawrzemy związek niesakramentalny - proponuję Panu białe małżeństwo niesakramentalne (bez consumatum !)
z błogosławieństwem ekumenicznym.
Jako mój partner, powołując się na F-1 prawo o niewykluczaniu z uwagi na opcję seksualną, zostanie Pan dopuszczony do fk.

Zdążył się już Pan przekonać, że posoborowie nie taką kwadraturę koła skutecznie rozwiązało.
Wy prawosławni chcecie by wszystko było albo czarne albo białe. Świat Kolego ma wiele niuansów, np. tęczowych :-*
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #3 dnia: Października 14, 2014, 11:26:50 am »

@ Bogusław

Cierpliwości.
Zawrzemy związek niesakramentalny - proponuję Panu białe małżeństwo niesakramentalne (bez consumatum !)
z błogosławieństwem ekumenicznym.
Jako mój partner, powołując się na F-1 prawo o niewykluczaniu z uwagi na opcję seksualną, zostanie Pan dopuszczony do fk.

Zdążył się już Pan przekonać, że posoborowie nie taką kwadraturę koła skutecznie rozwiązało.
Wy prawosławni chcecie by wszystko było albo czarne albo białe. Świat Kolego ma wiele niuansów, np. tęczowych :-*

To, że pan Bogosław pisze głupoty nie oznacza, że inni też to mają robić.
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #4 dnia: Października 14, 2014, 11:29:24 am »

Dawno już apelowałem o wpuszczenie dalej Pana Bogosława  "poza nowicjat"... bowiem zdecydowanie na to zasługuje. Polecam to szczególnej uwadze P.T. Moderacji. W naszym "posoborowym katolicyzmie" będziemy mieli bowiem niebawem ( baaa już mamy ) problemy dużo większe niż różnice dzielące nas z prawosławiem.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #5 dnia: Października 14, 2014, 11:40:31 am »

Oczywiście nie mam tu nic do decydowania, ale również uważam, że pan Bogosłow mógłby opuścić "nowicjat"...
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #6 dnia: Października 14, 2014, 17:07:06 pm »

IMHO mógłby opuścić również "nowicjat". Również. Drzwiami za plecami.
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2014, 00:25:34 am wysłana przez Fons Blaudi » Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
kamilek
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Października 14, 2014, 18:36:08 pm »

.
Zapisane
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #8 dnia: Października 14, 2014, 23:46:57 pm »

Ach ci Polacy!

Mają w nosie swoje własne prawa i reguły. Pan Bogosław regularnie łamie pkt. 1 Regulaminu, ale - ponieważ jest w miarę grzeczny - to niektórzy są za tym, by swobodnie rozwalał Kościół Powszechny mieszając młodym forumowiczom w głowach. A wydawało mi się, że tylko przed Francuzami się czołgamy....

Zresztą i "starzy" dają się nabrać. Przykładem jest i Pan Tato (istotne słowo podkreśliłem):

Dawno już apelowałem o wpuszczenie dalej Pana Bogosława  "poza nowicjat"... bowiem zdecydowanie na to zasługuje. Polecam to szczególnej uwadze P.T. Moderacji. W naszym "posoborowym katolicyzmie" będziemy mieli bowiem niebawem ( baaa już mamy ) problemy dużo większe niż różnice dzielące nas z prawosławiem.

Z posoborowiem mamy ten sam problem co od 50-lat, tylko teraz trudniej schować głowę w piasek.






Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #9 dnia: Października 15, 2014, 00:54:42 am »

http://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2014/10/07/dr-kelly-bowring-pyta-franciszka-czy-jest-falszywym-prorokiem/

Jest argumanetacja.

"Zamiast wzywać ludzkość do nawrócenia do Chrystusa i prawdy doktryny, podczas wypełniania wielkiego polecenia Chrystusa „idźcie i czyńcie uczniów z wszystkich narodów, nauczając ich, by zachowywali wszelkie prawdy” dla nawrócenia przez chrzest, niektórzy spostrzegają, że Twoje podejście jest szukaniem adaptacji i kompromisu w doktrynie [link do artykułu autora na ten temat w jęz. ang.] wobec obecnych trendów w świeckim myśleniu i zachowaniu i nagina ją, by przyswoiła uwarunkowania...".
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2014, 00:56:40 am wysłana przez vita.romana » Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #10 dnia: Października 15, 2014, 15:10:10 pm »

To ja poproszę pełny tekst regulaminu forum, bo go nie znam. Dziekuje.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #11 dnia: Października 15, 2014, 15:10:47 pm »

A to forumowicze muszą byc Polakami?:>
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #12 dnia: Października 15, 2014, 16:15:44 pm »

Mają w nosie swoje własne prawa i reguły. Pan Bogosław regularnie łamie pkt. 1 Regulaminu, ale - ponieważ jest w miarę grzeczny - to niektórzy są za tym, by swobodnie rozwalał Kościół Powszechny mieszając młodym forumowiczom w głowach.
To właśnie powód, dla którego p. Bogołsow był w poczekalni. Tutejsze wątki traktowane są "lżej" niż inne na forum. Tym niemniej - p. Bogosłow od dawna nic co było by antykatolickie nie pisał. Stąd administracja poważnie rozważa prośby o awans...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #13 dnia: Października 15, 2014, 16:52:00 pm »

A to forumowicze muszą byc Polakami?:>

To określa regulamin. Proszę tam sprawdzać.
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #14 dnia: Października 15, 2014, 17:17:44 pm »

Panie Franciszku, poproszę pełny tekst regulaminu.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Och te wasze synody « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!