Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:20:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Drzwi ten wykonał Igor Mitoraj,(...), który nie jest katolikiem
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Drzwi ten wykonał Igor Mitoraj,(...), który nie jest katolikiem  (Przeczytany 1662 razy)
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« dnia: Października 06, 2014, 23:45:55 pm »

Widziałem te drzwi, nawet obfotografowałem, zastanawiały mnie swoja dziwaczną ekspresją, jakąś innością...
No i masz babo placek: "nie jest katolikiem"...
http://rebelya.pl/forum/watek/44495/

Teraz rozumiem mój instynktowny wewnętrzny niepokój...

Podobnie na widok stacji Drogi Krzyżowej w Gietrzwałdzie...
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #1 dnia: Października 07, 2014, 09:17:07 am »

Widziałem te drzwi, nawet obfotografowałem, zastanawiały mnie swoja dziwaczną ekspresją, jakąś innością...
No i masz babo placek: "nie jest katolikiem"...
http://rebelya.pl/forum/watek/44495/

Teraz rozumiem mój instynktowny wewnętrzny niepokój...

Podobnie na widok stacji Drogi Krzyżowej w Gietrzwałdzie...

Ten fotel Mitoraja przypomina raczej Seta niż Bafometa (czemu nie Thota, co byłoby logiczne?), więc argumentacja p. Kominek naciągana.
A drzwi paskudne jak i większość współczesnej tzw. sztuki, nie wyłączając tej "sakralnej". Popłuczyny po Dalim.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2 dnia: Października 07, 2014, 09:30:00 am »

Ten fotel Mitoraja przypomina raczej Seta niż Bafometa (czemu nie Thota, co byłoby logiczne?), więc argumentacja p. Kominek naciągana.
Jak go zwał, tak go zwał, wszak to jest ewidentny demon a warszawscy jezuici nie widomo właściwie w co grają. Generalnie polecam cały blog Ś.P. Marii Kominek, na krótko przed śmiercią zdążyła jeszcze zająć się fenomenem tzw. "rekolekcji stadionowych". http://www.krajski.com.pl/
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #3 dnia: Października 07, 2014, 15:42:46 pm »

Czytałam, ale wybitnie do mnie nie przemawia. Dużo emocji, mało konkretów, argumentacja często od czapy.
W kwestii rekolekcji stadionowych tekst p. Kominek był słaby - dużo lepiej rzecz podsumował x. Delurski: http://delurski.pl/3549/o-niebezpieczenstwie-uczuc/
Zapisane
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #4 dnia: Października 07, 2014, 16:07:36 pm »

Mitorajowi się właśnie zmarło.
Ja mam wrażenie, że "zamawiano" go, bo był czas, kiedy był niezwykle modny. W ogóle był bardzie znany na świecie niż w Polsce (mieszkał i tworzył w Toskanii). Cały świat się nim zachwycał, aczkolwiek niektórzy co trzeźwiejsi krytycy zwracali uwagę, że on po prostu na nowo przerabia antyczne dzieła sztuki. I tyle.
A więc, jeśli się trafił modny i znany twórca, to i proboszczowie nie odmawiali.
Kiedyś czytałem, że generalnie to on nie bardzo chciał tworzyć rzeczy sakralnych. W sumie nie ma co się dziwić...
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #5 dnia: Października 07, 2014, 18:43:13 pm »

Czytałam, ale wybitnie do mnie nie przemawia. Dużo emocji, mało konkretów, argumentacja często od czapy.
W kwestii rekolekcji stadionowych tekst p. Kominek był słaby - dużo lepiej rzecz podsumował x. Delurski: http://delurski.pl/3549/o-niebezpieczenstwie-uczuc/

"W mojej opi­nii, jedną z naj­tra­gicz­niej­szych zbrodni, jakiej doko­nano na litur­gii po ostat­nim sobo­rze było odwró­ce­nie kapłana twa­rzą do wier­nych. Przy­po­mi­nam z upo­rem maniaka, że we Mszy tzw. try­denc­kiej, kapłan nie stał tyłem do wier­nych (tak pomy­śleć mogą ci, któ­rych zara­ził antro­po­cen­tryzm), ale stał wraz z wier­nymi twa­rzą do Boga."

Pisze to zacny, mądry Ksiądz D.
Coś, co ja czuję na każdym NOMie, tu piszę ks.
Niech ktoś odważny napisze to tym ormowcom poprawności modernistycznej na forum.fronda.pl
Mnie wywalili za takie słowa. Za przypominanie, ze stało się wielkie zło, dokonala sie ingerencja "dymu szatana" w najintymniejszą relację katolika z Bogiem podczas Najświętszej Ofiary.
Dlaczego soborowcy nie pozwolili ludziom przywiązanym do Tradycji i Starego Rytu modlic sie do konca swojego zycia tak, jak zostali wychowani od dziecka?
To też jest ZBRODNIA.
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #6 dnia: Października 07, 2014, 18:49:11 pm »

Czytałam, ale wybitnie do mnie nie przemawia. Dużo emocji, mało konkretów, argumentacja często od czapy.
W kwestii rekolekcji stadionowych tekst p. Kominek był słaby - dużo lepiej rzecz podsumował x. Delurski: http://delurski.pl/3549/o-niebezpieczenstwie-uczuc/

Nie p., a siostra Kominek, zacna Osoba, świętej pamięci, pamiętam Jej teksty na Liście Dyskusyjnej Przyjaciół Radia Maryja, które zresztą ewaluowało ku forum przyjaciół Tradycji, już bez złudzeń, co do tego radia...
Pisała sercem, miała talent polemiczny, namiętnie zwalczała odór Medjugorie...
R.I.P.
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #7 dnia: Października 07, 2014, 18:51:29 pm »

Widziałem te drzwi, nawet obfotografowałem, zastanawiały mnie swoja dziwaczną ekspresją, jakąś innością...
No i masz babo placek: "nie jest katolikiem"...
http://rebelya.pl/forum/watek/44495/

Teraz rozumiem mój instynktowny wewnętrzny niepokój...

Podobnie na widok stacji Drogi Krzyżowej w Gietrzwałdzie...

Ten fotel Mitoraja przypomina raczej Seta niż Bafometa (czemu nie Thota, co byłoby logiczne?), więc argumentacja p. Kominek naciągana.
A drzwi paskudne jak i większość współczesnej tzw. sztuki, nie wyłączając tej "sakralnej". Popłuczyny po Dalim.

Dokładnie.
I ten pogrzeb... Urna w magistracie, ale i msza w kościele...
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #8 dnia: Października 07, 2014, 20:35:54 pm »


Nie p., a siostra Kominek, zacna Osoba, świętej pamięci, pamiętam Jej teksty na Liście Dyskusyjnej Przyjaciół Radia Maryja, które zresztą ewaluowało ku forum przyjaciół Tradycji, już bez złudzeń, co do tego radia...


Pani, bo osoba świecka, członkini trzeciego zakonu OP o ile dobrze pamiętam
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #9 dnia: Października 07, 2014, 20:47:55 pm »


Nie p., a siostra Kominek, zacna Osoba, świętej pamięci, pamiętam Jej teksty na Liście Dyskusyjnej Przyjaciół Radia Maryja, które zresztą ewaluowało ku forum przyjaciół Tradycji, już bez złudzeń, co do tego radia...


Pani, bo osoba świecka, członkini trzeciego zakonu OP o ile dobrze pamiętam

Tak.
http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=330&doc=270

Dla mnie: Siostra.

Mialem okazje z Nią mailować, sporo dobrego kojarzy mi się z jej Osobą.

Ad rem:
To przywiązanie do Antyku Mitoraja, to przecież jakaś forma kultu człowieka, śmiertelnej powłoki cielesnej...Prawda?
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #10 dnia: Października 07, 2014, 21:40:15 pm »

@ superfluus
Cytuj
Cały świat się nim zachwycał, aczkolwiek niektórzy co trzeźwiejsi krytycy zwracali uwagę, że on po prostu na nowo przerabia antyczne dzieła sztuki. I tyle.

Zazwyczaj na forum krzyż krytykowano współczesną sztukę sakralną i religijną za to, że odeszła od "nieprzemijających wzorców" - (patrz np. wątek o koszmarkach arch.posoborowej). Gdy pojawił sie Mitoraj okazało sie, że on "tylko przerabiał antyk".

Czy jego rzeźby są "religijne" albo czy wogóle tworzył sztukę sakralną? Pewnie nie. Ale żeby w czambuł potępiać go jako rzeźbiarza to chyba przesada.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #11 dnia: Października 07, 2014, 21:45:06 pm »

. Ale żeby w czambuł potępiać go jako rzeźbiarza to chyba przesada.
Nie. Nie przesada.
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #12 dnia: Października 07, 2014, 22:52:41 pm »

@ superfluus
Cytuj
Cały świat się nim zachwycał, aczkolwiek niektórzy co trzeźwiejsi krytycy zwracali uwagę, że on po prostu na nowo przerabia antyczne dzieła sztuki. I tyle.

Zazwyczaj na forum krzyż krytykowano współczesną sztukę sakralną i religijną za to, że odeszła od "nieprzemijających wzorców" - (patrz np. wątek o koszmarkach arch.posoborowej). Gdy pojawił sie Mitoraj okazało sie, że on "tylko przerabiał antyk".

Czy jego rzeźby są "religijne" albo czy wogóle tworzył sztukę sakralną? Pewnie nie. Ale żeby w czambuł potępiać go jako rzeźbiarza to chyba przesada.

Proszę obejrzeć te koszmarne drzwi, najlepiej na żywo w Warszawie, może uda sie tez zauważyć reakcje przechodniów...;-)
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #13 dnia: Października 07, 2014, 23:09:36 pm »



Proszę obejrzeć te koszmarne drzwi, najlepiej na żywo w Warszawie, może uda sie tez zauważyć reakcje przechodniów...;-)
...zachwycają się, stają  i gapią się, kontemplują, fotografują...
   
Zapisane
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #14 dnia: Października 08, 2014, 07:31:55 am »

co swiadczy o kompletnym wypaczeniu gustu współczesnego odbiorcy.
Mitoraj jest wtórny, nudny i powtarzalny.
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Drzwi ten wykonał Igor Mitoraj,(...), który nie jest katolikiem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!