Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:18:28 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Czy są tu ...?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Czy są tu ...?  (Przeczytany 3682 razy)
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #15 dnia: Października 07, 2014, 20:53:04 pm »

Ja mam nikle zainteresowanie reszta Kosciola. Dbam o swoje (lokalne srodowiska MT). Jesli nie mam mozliwosci pojsc na MT to ide na liturgie katolicka w rycie wschodnim.

"nikle zainteresowanie"
To przecież też owoce "pracy" proroków modernizmu, fałszerzy i złodziei Świątyni Pana wobec prostego ludu, który sam nie jest w stanie rozpoznać dramatu sytuacji, w której znalazła się CAŁA wspólnota chrześcijan. 
Im chodzi o taki desinteressement... ze strony tych, którzy czujnie patrzą, widzą, rozumieją...

"Kamienie wołać będą"...
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
kamilek
Gość
« Odpowiedz #16 dnia: Października 07, 2014, 21:10:04 pm »

.
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #17 dnia: Października 07, 2014, 21:35:26 pm »

Nigdy nie czytywalem Kroniki Novus Ordo itp. nigdy mnie to nie interesowalo.

Robie swoje i mam spokojne nerwy.

Wybacz, że zapytam Kamilku, jak Twoje nerwy reagują na taką oczywistą oczywistość (zakładam, że to przekaz prawdziwy...)?

http://www.youtube.com/watch?v=gcvhW_YOtl4
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
kamilek
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Października 07, 2014, 23:15:30 pm »

.
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #19 dnia: Października 08, 2014, 06:55:10 am »

>> Wybacz, że zapytam Kamilku, jak Twoje nerwy reagują na taką oczywistą oczywistość (zakładam, że to przekaz prawdziwy...)?

Szuria. Najzabawniejsze jest to, że skoro te gesty i odniesienia tak łatwo, jak widać, zidentyfikować i ujawnić, to po cóż "mason Bergoglio" miałby się nimi tak ostentacyjnie i często posługiwać? Też mi konspiracja... khhh...
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #20 dnia: Października 08, 2014, 08:18:12 am »

Ja ufam Duchowi Swietemu, a papiez i biskup niech sobie robi co chce. Jestesmy im winni wsparcie modlitwa.

Zamiast lamac sie prosze zebrac podpisy za Msza i do proboszcza!

Widzę, że Pan nigdy w tej sprawie lub podobnej nie rozmawiał z proboszczami.

Cóż w pewnym momencie człowiekowi nie zależy na pańszczyźnie, która się skończy przy byle pretekście.
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #21 dnia: Października 08, 2014, 10:30:59 am »

>> Wybacz, że zapytam Kamilku, jak Twoje nerwy reagują na taką oczywistą oczywistość (zakładam, że to przekaz prawdziwy...)?

Szuria. Najzabawniejsze jest to, że skoro te gesty i odniesienia tak łatwo, jak widać, zidentyfikować i ujawnić, to po cóż "mason Bergoglio" miałby się nimi tak ostentacyjnie i często posługiwać? Też mi konspiracja... khhh...

Byc może i obłędem jest doszukiwanie sie w gestach takich ... symboli. Widzę np. w necie na fotkach młode osoby podnoszące 3 palce - rogi, symbol satanistyczny, świadomie, dla zabawy, by zapewne pokazać, jaka to w nich jest rogata dusza... Prawo młodości...

Zastanawiam sie jednak... Bo i fałszywy prorok i Antychryst, a może i komplet do anty-świętej trójcy, czyli Bestia... jakoś muszą pokazać światu, ze oni to... oni! Jakoś muszą ze sobą oswoić świat, przekonać choćby do części swoich "racji"... Być może jedynie za pomocą słów, bez takiej symboliki. Mamy być czujni.
Ale akurat wskazywanie na serce, podkreślanie swojej wrażliwości na sprawy społeczne, dobrze się sprzedaje.
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #22 dnia: Października 08, 2014, 10:36:50 am »

Ja ufam Duchowi Swietemu, a papiez i biskup niech sobie robi co chce. Jestesmy im winni wsparcie modlitwa.

Zamiast lamac sie prosze zebrac podpisy za Msza i do proboszcza!

Widzę, że Pan nigdy w tej sprawie lub podobnej nie rozmawiał z proboszczami.

Cóż w pewnym momencie człowiekowi nie zależy na pańszczyźnie, która się skończy przy byle pretekście.

Obserwuję moich proboszczów od lat...
Widzę ogromną dumę z "osiągnięć" np. podczas drobiazgowego rocznego sprawozdania z działań parafii...
Widzę mowę ciała, gdy np. mówi o szafarzach, ministrantkach, scholi (czysty modernizm), tę dumę i rozpierającą radość.

Piękne, z pietyzmem wykonane drewniane figury Jezusa i Maryi kurzą się z tyłu w kącie na taboretach, a na ścianie głównej - ołtarzowej wiszą regularnie jakieś bohomazy i hasełka na szmatach, niby pobożne, ale kojarzą się ze sztuką agit-prolet.

Nie ośmielę sie nawet podjąć tematu, przykro mi.
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
kamilek
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Października 08, 2014, 22:05:58 pm »

.
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #24 dnia: Października 08, 2014, 22:47:35 pm »

Ja ufam Duchowi Swietemu, a papiez i biskup niech sobie robi co chce. Jestesmy im winni wsparcie modlitwa.

Zamiast lamac sie prosze zebrac podpisy za Msza i do proboszcza!

Widzę, że Pan nigdy w tej sprawie lub podobnej nie rozmawiał z proboszczami.

Cóż w pewnym momencie człowiekowi nie zależy na pańszczyźnie, która się skończy przy byle pretekście.
Zdarzylo mi sie rozmawiac na szczeblach od kleryka do audiencji u kardynala.

Co udało się uzyskać dla Tradycji?
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #25 dnia: Października 09, 2014, 01:15:19 am »

Cytuj
Co udało się uzyskać dla Tradycji?
Rzeczoną audiencję
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #26 dnia: Października 09, 2014, 10:32:47 am »

Cytuj
Co udało się uzyskać dla Tradycji?
Rzeczoną audiencję

Ten "dym szatana" działa jak jakiś spray, albo chemtrails ... Oduracza ludzi bez względu na IQ. Może to ma jakiś związek z agresywnym brzmieniem gitar na NOMach, jak ktoś takim rozemocjonowanym falom odda się bez reszty w młodości, to już potem nie potrafi posługiwać się sumieniem wg ewangelicznej instrukcji...:-(
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #27 dnia: Października 09, 2014, 11:03:44 am »

Cytuj
Co udało się uzyskać dla Tradycji?
Rzeczoną audiencję

Ten "dym szatana" działa jak jakiś spray, albo chemtrails ... Oduracza ludzi bez względu na IQ. Może to ma jakiś związek z agresywnym brzmieniem gitar na NOMach, jak ktoś takim rozemocjonowanym falom odda się bez reszty w młodości, to już potem nie potrafi posługiwać się sumieniem wg ewangelicznej instrukcji...:-(


http://www.portalplock.pl/pl/334_informacje/7985_ksiadz_ktory_zrzucil_sutanne_wywiad.html
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #28 dnia: Października 09, 2014, 22:32:47 pm »

Cytuj
Co udało się uzyskać dla Tradycji?
Rzeczoną audiencję

Ten "dym szatana" działa jak jakiś spray, albo chemtrails ... Oduracza ludzi bez względu na IQ. Może to ma jakiś związek z agresywnym brzmieniem gitar na NOMach, jak ktoś takim rozemocjonowanym falom odda się bez reszty w młodości, to już potem nie potrafi posługiwać się sumieniem wg ewangelicznej instrukcji...:-(

"zaczynam widzieć, że bardziej niż księdzem rzymskokatolickim bywałem uczony na pastora zielonoświątkowego"
"Spójrzcie na owoce - i dla kapłanów, i dla wiernych, którzy odchodzą z Kościoła do zborów zielonoświątkowych."
"Niech ksiądz wstąpi do Bractwa Kapłańskiego sw Piusa X, prawdziwa odtrutka na posoborową charyzmatyczną duchowość."

"Ja jestem bylym absolwentem WSD w Plocku. Zostalem wyswiecony na ksiedza w Plocku, poczym wyjechalem na misje. Pozostawilem kaplanstwo z innych wzgledow.. musze przyznac,ze sytuacja Kosciola Katolickiego w innych krajach jest podobna. Przede wszystkim ksieza geje.... Im wyzej w cherarchii tym gorzej"

"I to właśnie z braku tradycyjnej nauki Kościoła, której duchowni nie przekazują, wziął się sukces ruchów charyzmatycznych.... Czy nie lepiej jakby kapłani głosili tradycjne kazania i wyjaśniali ludziom prawdy wiary, katechizm itd?"


Jestem wstrząśnięty...

Moi bliscy znajiomi, mlodzi, biedni, na dorobku, licza sie z kazdym groszem poszli poprosic o chrzest dla dziecka.
Co uslyszeli: "Co łaska, od 300 zł".
Czy nawet Franciszek nie nakazywał, by udzielali sakramentow za darmo?
Jest im przykro, ze ta dolna granica, to az 300 zł, dla nich to ogromna kwota.
Zgadnijcie, jak się z tym czuja i co myslą?
http://www.portalplock.pl/pl/334_informacje/7985_ksiadz_ktory_zrzucil_sutanne_wywiad.html
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #29 dnia: Października 15, 2014, 13:23:33 pm »

Problem jest taki: Jeśli zgodnie z casusem weneckim (rozstrzygnięcie samego Soboru Trydenckiego...) możliwe okaże się 2gie małżeństwo, to dlaczego nie 3cie i nie 4te?
Co to za casus wenecki i o co chodzi?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Czy są tu ...? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!