Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:15:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Szukam forum wiernych Tradycji KRK.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Szukam forum wiernych Tradycji KRK.  (Przeczytany 5266 razy)
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #30 dnia: Sierpnia 26, 2014, 19:29:15 pm »

Głowa do góry, może vita sam/a się określi.
Chciałbym zauważyć, że Pan vita.romana określił się parę postów wcześniej, pisząc "czuję się skonfrontowany". Radzę czytać uważniej ;)
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #31 dnia: Sierpnia 26, 2014, 21:04:20 pm »

Głowa do góry, może vita sam/a się określi.
Chciałbym zauważyć, że Pan vita.romana określił się parę postów wcześniej, pisząc "czuję się skonfrontowany". Radzę czytać uważniej ;)

:-)))

Jestem świeżo po spotkaniu z rodziną, która mieszka na Wyspach Brytyjskich i dopiero poznaje język.
W języku polskim, jak widać..., tematu płci nie da się obejść ani pominąć...:-)
Oni nie mogą się nadziwić, ze TAM wszyscy są "na ty"...
W sumie ciekawa jest w tym momencie ta obserwacja, że nie da się po polsku istnieć wirtualnie bez zdefiniowania się jako mężczyzna bądź kobieta.
Moze to i dobrze...? To w zasadzie podstawowa identyfikacja, jeśli idzie np.  o tzw. "obowiązki stanu", a po niej następują kolejne...
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #32 dnia: Sierpnia 26, 2014, 22:27:01 pm »

[quote author=vita.romana link

W sumie ciekawa jest w tym momencie ta obserwacja, że nie da się po polsku istnieć wirtualnie bez zdefiniowania się jako mężczyzna bądź kobieta.
[/quote]

Da się, ale tylko w czasie teraźniejszym - idę, mogę, widzę itp i przyszłym prostym - zobaczę, pójdę,....
Szydło z worka wychodzi dopiero w czasach przeszłych i trybie przypuszczającym - zobaczyłam vs zobaczyłem, miałbym vs miałabym.....


O piękna i trudna mowo polska, która rodzaj gramatyczny zawierasz również w czasowniku! Nawet łacina tego nie ma.

W angielskim można przeczytać cały pamiętnik nie domyślając się płci autora, bo nawet gdy będzie kontekst;
When I took off my stockings.....etc
Też nic pewnego w tym zboczonym i  zgenderowanym świecie.
 ( Przepraszam za komentarz, ale u mnie to zboczenie zawodowe.  :))
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2014, 22:29:02 pm wysłana przez Fideliss » Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #33 dnia: Sierpnia 26, 2014, 22:45:30 pm »

[...]
Szydło z worka wychodzi dopiero w czasach przeszłych i trybie przypuszczającym - zobaczyłam vs zobaczyłem, miałbym vs miałabym.....
[...]

Przy odrobinie chęci i determinacji można to jednak - raczej z powodzeniem  :D - próbować obejść:
pokazano mi / ukazało się ... można było mieć ... (w tym ostatnim przypadku trochę to oczywiście naciągana konstrukcja  ;) ale zawsze jednak)
Myślę, że "dla chcącego [ukryć swą płeć] - nic trudnego".  ;D
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #34 dnia: Sierpnia 26, 2014, 23:12:39 pm »

:D - próbować obejść:

Z tym "obejściem" to radzę uważać bowiem czasownik ten nie ma imiesłowu biernego. Porównajmy;

Mama ugotowała zupę - zupa została ugotowana przez mamę.
Tata zabił świnię - świnia została zabita przez tatę. itd ale-

Wujek obszedł stodołę - stodoła została  ????  ..... obejściona czy obszczana przez wujka
???  :D

Chyba już starczy tych dewagacji o naszym pięknym języku. Wróćmy do tematu;
Forum wiernych tradycji jest szukane przez pana vita.romana.
(Tylko broń Boże nie mówmy tak przy Czechu!)    ;D




Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #35 dnia: Sierpnia 27, 2014, 16:36:40 pm »

:D - próbować obejść:

Z tym "obejściem" to radzę uważać bowiem czasownik ten nie ma imiesłowu biernego. Porównajmy;

Mama ugotowała zupę - zupa została ugotowana przez mamę.
Tata zabił świnię - świnia została zabita przez tatę. itd ale-

Wujek obszedł stodołę - stodoła została  ????  ..... obejściona czy obszczana przez wujka
???  :D

Chyba już starczy tych dewagacji o naszym pięknym języku. Wróćmy do tematu;
Forum wiernych tradycji jest szukane przez pana vita.romana.
(Tylko broń Boże nie mówmy tak przy Czechu!)    ;D

hahaha... "szukane" i znalezione...:-)
Szczerze powiem, że taki szczegół, jak... hasło dłuższe o dwa znaki (niż zazwyczaj na forach), utrudniał mi przez kilka miesięcy zalogowanie się...
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #36 dnia: Sierpnia 27, 2014, 22:54:45 pm »

:D - próbować obejść:

Z tym "obejściem" to radzę uważać bowiem czasownik ten nie ma imiesłowu biernego. Porównajmy;

Mama ugotowała zupę - zupa została ugotowana przez mamę.
Tata zabił świnię - świnia została zabita przez tatę. itd ale-

Wujek obszedł stodołę - stodoła została  ????  ..... obejściona czy obszczana przez wujka
???  :D

Chyba już starczy tych dewagacji o naszym pięknym języku. Wróćmy do tematu;
Forum wiernych tradycji jest szukane przez pana vita.romana.
(Tylko broń Boże nie mówmy tak przy Czechu!)    ;D

hahaha... "szukane" i znalezione...:-)
Szczerze powiem, że taki szczegół, jak... hasło dłuższe o dwa znaki (niż zazwyczaj na forach), utrudniał mi przez kilka miesięcy zalogowanie się...

Bogu dziękuję, że sa ludzie, którzy przypominają takie krytyczne analizy, ta akurat świątobliwego męża Guerangera:

http://marucha.wordpress.com/2014/08/27/dom-prosper-gueranger-osb-herezja-antyliturgiczna/#more-44297

Jakie to aktualne i prawdziwe, i ta głupia niechęć do łaciny, i usprawiedliwianie jej przez PVI chęcią dotarcia "do młodych", i przypomnienie nienawiści Lutra do Tradycji...

Znalazłem tez takie forum i chciałbym zapytać, czy to na pewno forum katolickie?

http://biblia.webd.pl/forum/index.php

Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Niebieskooki
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 39

#yolo

« Odpowiedz #37 dnia: Sierpnia 27, 2014, 23:01:51 pm »

Szybki rzut oka wskazuje, że nie panują tam zasady katolickie. Sporo protestantów i ich gadania. Już sama idea stawiania na równi Kościoła Katolickiego z innymi religiami (tam nazywanymi "Kościołami" :D ) mówi wystarczająco. Nie radziłbym się tam angażować bez porządnego zaplecza apologetycznego.
Zapisane
Niebieskooki
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 39

#yolo

« Odpowiedz #38 dnia: Sierpnia 27, 2014, 23:15:37 pm »

Przeczytałem tam kilka losowo wybranych tematów - szkoda na to czasu. Protestanci robią karykaturę z Tradycji, Papieża, Niepokalanie Poczętej... W większości wygląda to na domorosłych biblistów - doprawdy dość żałosny obraz (w tym sensie, że mi bardzo szkoda tych ludzi).

Z drugiej strony ci wszyscy protestanci pokazują, że w niektórych momentach historii (a nawet teraz) wielu podstawowych rzeczy u nas brakuje. I nie mówię tu oczywiście o Depositum fidei, ale raczej o przyziemnych sprawach (otwartość, życzliwość, służalczość, radość, pomoc...). Osobiście bardzo mnie smucą i ranią te tematy, bo - powtórzę się - szkoda mi tych ludzi.
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #39 dnia: Sierpnia 27, 2014, 23:28:34 pm »

Szybki rzut oka wskazuje, że nie panują tam zasady katolickie. Sporo protestantów i ich gadania. Już sama idea stawiania na równi Kościoła Katolickiego z innymi religiami (tam nazywanymi "Kościołami" :D ) mówi wystarczająco. Nie radziłbym się tam angażować bez porządnego zaplecza apologetycznego.

No właśnie, tez mnie to uderzyło, że sporo tam tych wariantów religijnych... na bogato...:-)
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Szukam forum wiernych Tradycji KRK. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!