Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:08:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Szukam forum wiernych Tradycji KRK.
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Szukam forum wiernych Tradycji KRK.  (Przeczytany 5253 razy)
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« dnia: Sierpnia 24, 2014, 21:48:44 pm »

Szukając forum wiernych Tradycji KRK po Frondzie i Rebelyi trafiam tu;-)
Witam serdecznie.
Chodzi mi po głowie sporo pytań i wątpliwości, ale może stopniowo...
Generalnie, to źle się czuje na NOMach, tęsknię za  Mszą św. Wszechczasów, którą dobrze pamiętam z okresu dzieciństwa.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2014, 21:52:42 pm wysłana przez vita.romana » Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 24, 2014, 22:07:52 pm »

no to vitamy na forum :)))
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Niebieskooki
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 39

#yolo

« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 24, 2014, 23:23:47 pm »

Witamy bardzo serdecznie! :) FK słynie z życzliwości i uprzejmości, użytkownicy bardzo sobie cenią szukanie pozytywów w rożnych wydarzeniach w Kościele, panuje natomiast powszechna pogarda i potępienie dla typowego ujadania, narzekania, malkontenctwa, krytykanctwa, nicnierobienia, tak bardzo z resztą typowego dla masonów, protestantów i członków Neokatechumenatu (ci ostatni najgorsi, brrr!). Należy wziąć pod uwagę, że znaczna część obecnych tu użytkowników, to osoby bardzo zasłużone i poważane, które wiele w swoim życiu zrobiły dla nawrócenia niewiernych i przybliżenia ludzi do Pana Boga. Np. często udostępniają obrazki na Facebooku!

Warto pamiętać, że panuje tu forma per Pan/Pani oraz, że Papież, kardynałowie, Kongregacje watykańskie (wraz z ich Prefektami), ordynariusze, proboszczowie mogą się mylić (i bardzo często to robią), głosić głupoty i herezje, ale Forum Krzyż - nigdy*! <<FK rządzi, FK radzi, FK nigdy Cię nie zdradzi!>>

* nie dotyczy kaplic Bractwa, a już - Broń Boże - liturgii tam odprawianej, ale to przecież jasne, że to rubryki powinny się słuchać FSSPX, a nie na odwrót.
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 25, 2014, 00:25:23 am »

no to vitamy na forum :)))

Dziękuję:-)

Jestem w pozytywnym szoku, ze taki autorytet mnie wita:-)))
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 25, 2014, 00:27:19 am »

Witamy bardzo serdecznie! :) FK słynie z życzliwości i uprzejmości, użytkownicy bardzo sobie cenią szukanie pozytywów w rożnych wydarzeniach w Kościele, panuje natomiast powszechna pogarda i potępienie dla typowego ujadania, narzekania, malkontenctwa, krytykanctwa, nicnierobienia, tak bardzo z resztą typowego dla masonów, protestantów i członków Neokatechumenatu (ci ostatni najgorsi, brrr!). Należy wziąć pod uwagę, że znaczna część obecnych tu użytkowników, to osoby bardzo zasłużone i poważane, które wiele w swoim życiu zrobiły dla nawrócenia niewiernych i przybliżenia ludzi do Pana Boga. Np. często udostępniają obrazki na Facebooku!

Warto pamiętać, że panuje tu forma per Pan/Pani oraz, że Papież, kardynałowie, Kongregacje watykańskie (wraz z ich Prefektami), ordynariusze, proboszczowie mogą się mylić (i bardzo często to robią), głosić głupoty i herezje, ale Forum Krzyż - nigdy*! <<FK rządzi, FK radzi, FK nigdy Cię nie zdradzi!>>

* nie dotyczy kaplic Bractwa, a już - Broń Boże - liturgii tam odprawianej, ale to przecież jasne, że to rubryki powinny się słuchać FSSPX, a nie na odwrót.

Dziękuję:-)
Faktycznie, wiedza i możliwości niektórych forumowiczów są aż paraliżujące...
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 25, 2014, 08:30:12 am »

@Vita.Romana
Witamy serdecznie?

@Niebieskooki
Pan się tutaj chyba niedobrze czuje co?
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 25, 2014, 08:32:06 am »

Witamy bardzo serdecznie! :) FK słynie z życzliwości i uprzejmości, użytkownicy bardzo sobie cenią szukanie pozytywów w rożnych wydarzeniach w Kościele, panuje natomiast powszechna pogarda i potępienie dla typowego ujadania, narzekania, malkontenctwa, krytykanctwa, nicnierobienia, tak bardzo z resztą typowego dla masonów, protestantów i członków Neokatechumenatu (ci ostatni najgorsi, brrr!). Należy wziąć pod uwagę, że znaczna część obecnych tu użytkowników, to osoby bardzo zasłużone i poważane, które wiele w swoim życiu zrobiły dla nawrócenia niewiernych i przybliżenia ludzi do Pana Boga. Np. często udostępniają obrazki na Facebooku!

Warto pamiętać, że panuje tu forma per Pan/Pani oraz, że Papież, kardynałowie, Kongregacje watykańskie (wraz z ich Prefektami), ordynariusze, proboszczowie mogą się mylić (i bardzo często to robią), głosić głupoty i herezje, ale Forum Krzyż - nigdy*! <<FK rządzi, FK radzi, FK nigdy Cię nie zdradzi!>>

* nie dotyczy kaplic Bractwa, a już - Broń Boże - liturgii tam odprawianej, ale to przecież jasne, że to rubryki powinny się słuchać FSSPX, a nie na odwrót.
Jak coś się Panu nie podoba to wypad z forum. Przecież nikt tu na siłę nie trzyma , więc nie rozumiem po co te uszczypliwości?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 25, 2014, 09:02:44 am »

Przeciez niebieskooki jaja sobie robi :)
 
PS. Vita romana - skąd Pan/Pani pochodzi (pytam bo może trzba pomóc przy organizacji KRR w okolicy :) )
Zapisane
zdewirtualizować awatary
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 25, 2014, 10:27:00 am »

Przeciez niebieskooki jaja sobie robi :)
 
PS. Vita romana - skąd Pan/Pani pochodzi (pytam bo może trzba pomóc przy organizacji KRR w okolicy :) )


"Należy wziąć pod uwagę, że znaczna część obecnych tu użytkowników, to osoby bardzo zasłużone i poważane, które wiele w swoim życiu zrobiły dla nawrócenia niewiernych i przybliżenia ludzi do Pana Boga."
Chodziło mi o ten fragment, który podczas lektury w nocy:-) zabrzmiał wiarygodnie. Nie znam jeszcze osób piszących na tyle, by wiedzieć, kto przyjaciel, a kto nie...

Moja sytuacja rodzinna niewiele pozostawia mi czasu np. na działalność społeczną, ale w przyszłości, kto wie...
Centralna Polska.

Szczerze podziwiam ludzi, którym chce się chcieć i potrafią na forum dzielić się z innymi swoją wiedzą, doświadczeniami i przemyśleniami. Jest to bezcenne, nawet jeśli bardzo subiektywne:-)
Dlatego piszę: "Faktycznie, wiedza i możliwości niektórych forumowiczów są aż paraliżujące..."
Bo czasami aż głupio byłoby jakkolwiek komentować przemyślane i uargumentowane wypowiedzi.
Zdecydowanie wolę po prostu czytać, rozmyślać i czasami tylko wyrazić swoją (dez)aprobatę...:-)
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 25, 2014, 10:29:59 am »

Witamy bardzo serdecznie! :) FK słynie z życzliwości i uprzejmości, użytkownicy bardzo sobie cenią szukanie pozytywów w rożnych wydarzeniach w Kościele, panuje natomiast powszechna pogarda i potępienie dla typowego ujadania, narzekania, malkontenctwa, krytykanctwa, nicnierobienia, tak bardzo z resztą typowego dla masonów, protestantów i członków Neokatechumenatu (ci ostatni najgorsi, brrr!). Należy wziąć pod uwagę, że znaczna część obecnych tu użytkowników, to osoby bardzo zasłużone i poważane, które wiele w swoim życiu zrobiły dla nawrócenia niewiernych i przybliżenia ludzi do Pana Boga. Np. często udostępniają obrazki na Facebooku!

Warto pamiętać, że panuje tu forma per Pan/Pani oraz, że Papież, kardynałowie, Kongregacje watykańskie (wraz z ich Prefektami), ordynariusze, proboszczowie mogą się mylić (i bardzo często to robią), głosić głupoty i herezje, ale Forum Krzyż - nigdy*! <<FK rządzi, FK radzi, FK nigdy Cię nie zdradzi!>>

* nie dotyczy kaplic Bractwa, a już - Broń Boże - liturgii tam odprawianej, ale to przecież jasne, że to rubryki powinny się słuchać FSSPX, a nie na odwrót.
Jak coś się Panu nie podoba to wypad z forum. Przecież nikt tu na siłę nie trzyma , więc nie rozumiem po co te uszczypliwości?

Przepraszam, jeśli coś tak zabrzmiało - miał to być wyraz szacunku...
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 25, 2014, 10:36:20 am »

Spokojnie, to było do Pana Niebieskookiego :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 25, 2014, 14:25:47 pm »

Generalnie, to źle się czuje na NOMach, tęsknię za  Mszą św. Wszechczasów, którą dobrze pamiętam z okresu dzieciństwa.

Witam również.
A teraz wypada spytać dlaczego źle czuje się pani na NOMach i co powoduje, że tęskni pani za MT.
Byłbym niezmiernie uradowany i wdzięczny za poszerzoną wypowiedź.
Być może mamy zbieżne obserwacje.
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 25, 2014, 18:07:29 pm »

Generalnie, to źle się czuje na NOMach, tęsknię za  Mszą św. Wszechczasów, którą dobrze pamiętam z okresu dzieciństwa.

Witam również.
A teraz wypada spytać dlaczego źle czuje się pani na NOMach i co powoduje, że tęskni pani za MT.
Byłbym niezmiernie uradowany i wdzięczny za poszerzoną wypowiedź.
Być może mamy zbieżne obserwacje.

Mam za sobą kilka etapów w życiu...
Od żarliwej wiary, przez obojętność i agnostycyzm, do żarliwej wiary...:-(
Msze z dzieciństwa, ad Deum, to było czyste sacrum i piękno.
Potem szok, że ktoś ośmiela się tak głośno grać na gitarach i to w kościele, że nagle budują jakiś stół jako ołtarz, likwidują balaski z białym obrusem, wnoszą jakieś dziwne badziewne dekoracje, a kapłanów rozpiera duma z tych zmian...
To pozostało dla mnie absurdalne, takie nagłe i inne traktowanie prawie wszystkiego w świątyni.

Szukam duchownych do rozmowy na te tematy, może ktoś mi to wytłumaczy, przekona, ze to ma sens.
NOM? Odbieram te msze jako małpowanie tych dawnych, na których człowiek tylko na kolanach, a nawet leżąc krzyżem (byli tacy) komunikował się z Bogiem.
Wszystko, co można czytać w otchłani internetu na temat genezy i historii NOMu - napawa smutkiem i zdumieniem.
Konkrety?
Nie rozumiem całowania stołu przez celebransa tyłem do tabernakulum. Nieklękania Franciszka po przeistoczeniu.
Nieużywania paten.
Śpiewania kretyńskich tekstów przez scholę.
Rozumiem psychologię narodu, który nagle jest dumny ze swojego rodaka na Tronie Piotrowym, i w ogóle wyłącza czujność i krytyczne myślenie. Pieje z zachwytu razem z lewakami.
Źle odbierałem zawsze spotkania z tłumami, jako manipulację. Chrystus nie był wtedy moim zdaniem na 1szym miejscu. Być może się mylę. Nigdy nie lubiłem Wojtyły-Katza i było to u mnie instynktowne. Odrzuca mnie od Judeochrześcijaństwa....
Znajomi, którzy myślą podobnie, nie chcą jednak o tym nawet rozmawiać. Tabu...
Ale na NOMach nadal trwa ten obłęd proszenia i dziękowania za kanonizację, a jest to ujmowane nawet w "modlitwie wiernych", wiec jak się zachować?
Trudne tematy... Jak to godzić z sumieniem (niezgodę na taki rozwój wydarzeń...)?
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 25, 2014, 20:37:06 pm »

Cytuj
Szukam duchownych do rozmowy na te tematy, może ktoś mi to wytłumaczy, przekona, ze to ma sens.

Duchowni się do Pana sami nie zgłoszą, to Pan winien się do nich udać!
W świetle Pana osobistych wyznań widać, że łaska Boża działa. Niech Pan tego nie zmarnuje.
Osobiście polecam dobrą lekturę, która Panu wiele wyjaśni. Zakres spraw jest bowiem tak szeroki, że spotkanie z człowiekiem i tak nie wystarczy.
Zjawisko kryzysu w Kościele, którego empirycznie Pan doświadcza jako człowiek posiadający sensus fidei (a którego wyrazem jest choćby trawiące Pana poczucie niestosowności zachowań wobec Najświętszego Sakramentu) opisywanego przez księży wiernych Tradycji, pomoże Panu uporządkować obecny bałagan jaki rodzi się w głowie.
Przede wszystkim proszę się zainteresować książkami z wydawnictwa Tedeum.
Polecam Pana Niepokalanej!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2014, 20:38:59 pm wysłana przez Simeonus » Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 25, 2014, 22:15:11 pm »


Osobiście polecam dobrą lekturę, która Panu wiele wyjaśni.
http://www.unacum.pl/p/rekomendowane-ksiazki.html
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Szukam forum wiernych Tradycji KRK. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!