Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 06:04:03 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Msza pontyfikalna J.E. ks. biskupa Atanazego Schneidera w Krakowie
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Msza pontyfikalna J.E. ks. biskupa Atanazego Schneidera w Krakowie  (Przeczytany 5293 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Sierpnia 03, 2014, 11:43:41 am »

Biskup Schneider w Krakowie
(...)
http://www.pch24.pl/biskup-schneider-w-krakowie,24160,i.html


Msza pontyfikalna J.E. ks. biskupa Atanazego Schneidera

Zapis uroczystej liturgii Najświętszej Ofiary sprawowanej przez biskupa w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Msza św. pontyfikalna odprawiona została 24 lipca w Krakowie przez ks. biskupa Atanazego Schneidera.

https://www.youtube.com/watch?v=An1xFE0aBpQ
Zapisane
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 04, 2014, 17:04:54 pm »

Szkoda tylko, że ministranci i księża byli tak bardzo nieprzygotowani do tej celebry.

Dla mnie najbardziej żenującym momentem było to, jak bardzo ks. Grygielowi zależało na zebraniu tacy, mimo iż była to Msza w środku tygodnia, kiedy raczej nie ma takiego zwyczaju.
Przypomniał sobie o niej pod koniec prefacji, ta myśl zasłoniła mu wszystko co właśnie dzieje się ja ołtarzu i co ma robić wypełniając swoją liturgiczną posługę.
Kazał posłać ministranta, ten poszedł, ale widocznie mając dobre wyczucie nie chciał zbierać tacy podczas Kanonu i po chwili wrócił na miejsce nie zebrawszy jej. Ks. Wojciech Grygiel był tak zdeterminowany, że zszedł ze stopni i chciał sam zebrać tacę...
Scena: 1:02:58 - 1:05:30
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 04, 2014, 17:54:52 pm »

Szkoda tylko, że ministranci i księża byli tak bardzo nieprzygotowani do tej celebry.

Dla mnie najbardziej żenującym momentem było to, jak bardzo ks. Grygielowi zależało na zebraniu tacy, mimo iż była to Msza w środku tygodnia, kiedy raczej nie ma takiego zwyczaju.
Przypomniał sobie o niej pod koniec prefacji, ta myśl zasłoniła mu wszystko co właśnie dzieje się ja ołtarzu i co ma robić wypełniając swoją liturgiczną posługę.
Kazał posłać ministranta, ten poszedł, ale widocznie mając dobre wyczucie nie chciał zbierać tacy podczas Kanonu i po chwili wrócił na miejsce nie zebrawszy jej. Ks. Wojciech Grygiel był tak zdeterminowany, że zszedł ze stopni i chciał sam zebrać tacę...
Scena: 1:02:58 - 1:05:30

Rowniez muzyka (sama w sobie dobra- chor ok, nawet bardzo jak na taki maly sklad) nie zawsze kleila sie z przebiegiem celebry. Dla przykladu: organista zrobil przygrywke do gloria na motywie z VIII mszy, zanim Biskup odmowil Introitus i Kyrie. A potem dzura, i Biskup zaintonowal i tak inne Gloria. Dziwnie tak jakos.
Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 04, 2014, 21:49:21 pm »

Co do Grygiela to brak mi słów. :( Można było po Mszy zebrać a ten facet zachowywał się tragicznie w prezbiterium.
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 05, 2014, 11:26:17 am »

Co do Grygiela to brak mi słów. :( Można było po Mszy zebrać a ten facet zachowywał się tragicznie w prezbiterium.

A może by tak mimo wszystko "ks. Grygiela"? To publiczne forum, a nie prywatne pogawędki..
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 05, 2014, 12:34:24 pm »

Co do Grygiela to brak mi słów. :( Można było po Mszy zebrać a ten facet zachowywał się tragicznie w prezbiterium.
Ale wstyd, ja pierniczę. Szkoda słów. Powiem szczerze, że jestem bardzo zniesmaczony i wręcz oburzony. Tak jak potrafię zrozumieć chęć zebrania tacy itd., to jednak to zachowanie było skandaliczne. Jak rozwydrzony 10-latek, nie wspominając o szacunku do wielkich tajemnic.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 05, 2014, 19:44:39 pm »

Obejrzalem ten fragment. To kompletna kompromitacja x. Grygiela. Cos takiego.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 05, 2014, 20:22:22 pm »

ojtam ojtam... ktoś kiedyś wrzucił nagranie Mszy papieskiej Jana XXIII. tam to dopiero było...
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 05, 2014, 20:36:05 pm »

Ale to stalo sie w Polsce. Nie ma sensu tego usprawiedliwiac. Bo i po co? Mam nadzieje ze x.Grygiel drugi taz juz tego nie zrobi
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 06, 2014, 00:40:19 am »

To dlaczego nie przygotowano umyślnego przed nabożeństwem?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 06, 2014, 00:45:20 am »

.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 06, 2014, 18:17:34 pm »

Cytuj
Ks. Wojciech Grygiel był tak zdeterminowany, że zszedł ze stopni i chciał sam zebrać tacę...
Scena: 1:02:58 - 1:05:30

Zachowanie cinkciarza spod pewexu.

dobrze, że w pełnej łączności
z Banco Ambrosiano ;).
ps
"Chłopak" tak się przejął tym, że kasa przeleci koło nosa, że słowo "zdeterminowany" jest strzałem w 10-tkę. A może ktoś z góry czekał na "działę" w końcu to msza pontyfikalna. Zień zapłacił 100 000 pln to i Tradsy mogli coś dać.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2014, 18:26:47 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 06, 2014, 18:54:29 pm »

"Chłopak" tak się przejął tym, że kasa przeleci koło nosa, że słowo "zdeterminowany" jest strzałem w 10-tkę. A może ktoś z góry czekał na "działę" w końcu to msza pontyfikalna. Zień zapłacił 100 000 pln to i Tradsy mogli coś dać.
Panie Rysiu - od kiedy to kasa z tacy idzie "dla księdza"??? Proszę nie pisać takich bzdur - bo to poziom palikociarni nie tego forum.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 06, 2014, 19:47:18 pm »

A biskup miał tylko dalmatykę/tunicelę - pod ornatem jedna szata była, albo ślepy jestem.
Zapisane
Taki sobie o...
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 06, 2014, 20:20:24 pm »

"Chłopak" tak się przejął tym, że kasa przeleci koło nosa, że słowo "zdeterminowany" jest strzałem w 10-tkę. A może ktoś z góry czekał na "działę" w końcu to msza pontyfikalna. Zień zapłacił 100 000 pln to i Tradsy mogli coś dać.
Panie Rysiu - od kiedy to kasa z tacy idzie "dla księdza"??? Proszę nie pisać takich bzdur - bo to poziom palikociarni nie tego forum.
A gdzie niby napisałem, ze kasa z tacy idzie "dla księdza" ?
Przeleci koło nosa - znaczy tyle , ze jej nie będzie. A "działa" funkcjonuje, proszę Pana nie tylko w chorej polskiej gospodarce. W Kosciele też, załatwienie dochodowej parafii, przeniesienia itp.
Co druga taca na Karolkowej idzie na parafię. Byla kiedys sytuacja podobna jak na tym filmie; wpada dwóch "chłopaków" siadają i rozmawiają. Msza krr trwa. Pytają ministranta czy "juz można". Ministrant odpowiada, "jak skończy się Credo". A ojcowie: co? To znaczy... Ten , no ... Jak śpiewać przestaną? . 
Widzę, ze nie zna pan tradycyjnego podzialu pieniędzy na parafii pomiędzy proboszcza, wikarych, rezydentów i "księdza do pomocy".
Obecnie jest niestety coraz gorzej, stosunki proboszcz\organista\wikary oraz proboszcz\biskup miejsca są fatalne- "za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli". Obecnie przedmiotem misji kanonicznej na parafii jest kasa ( przychody z wynajmu, zapisy notarialne itp) nie stan wiary parafian.

Więc nie róbmy dobrej miny do złej gry. Film z x. G. Jest bezcenny, pewnie zniknie z YTuba  ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Msza pontyfikalna J.E. ks. biskupa Atanazego Schneidera w Krakowie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!