Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 12:57:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231942 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Lekarz musi znać prawo i je respektować - podkreśla ks. prof. Andrzej Szostek"
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: "Lekarz musi znać prawo i je respektować - podkreśla ks. prof. Andrzej Szostek"  (Przeczytany 1690 razy)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« dnia: Czerwca 11, 2014, 18:01:40 pm »

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16136688,Ks__z_KUL_o_Chazanie__Jesli_wskazanie_innego_specjalisty.html#MT

"Jeśli ktoś uważa, że wskazanie innego lekarza kłóci się z jego sumieniem, to nie powinien pracować jako lekarz, zwłaszcza ginekolog. Lekarz musi znać prawo i je respektować."

Jak dla mnie to przekroczenie, może ostatniej już, granicy jakiej dotąd nie przekraczał Kosciół post-SVII.

Czyli co? Czy lekarz Katolik zmuszany jest doradzać kobiecie kto może zabić dziecko, bo inaczej, wg ks. Szostka, nie powinien być lekarzem?

Kyrie Elejson!
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2014, 18:04:29 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 11, 2014, 20:52:26 pm »

"Wskazanie możliwości dokonania aborcji przez innego lekarza, jakkolwiek dla przeciwnika aborcji bolesne - według ks. Szostka - nie może być traktowane jako uczestnictwo w dokonaniu aborcji.

- Uczestnictwo jest wtedy, gdy ktoś faktycznie dokonuje aktu aborcji.
"

Arcyciekawe.
Lekarz do pacjentki;
- Pani prosi mnie o wypisanie recepty na cyjanek w celu zabicia męża... No, ja tego nie mogę zrobić bo to jest przeciw prawu i i kłoci się z moim sumieniem, ale znam lekarza, który...."
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 11, 2014, 21:06:56 pm »

Arcyciekawe.
Lekarz do pacjentki;
- Pani prosi mnie o wypisanie recepty na cyjanek w celu zabicia męża... No, ja tego nie mogę zrobić bo to jest przeciw prawu i i kłoci się z moim sumieniem, ale znam lekarza, który...."

Farmaceuta:
Chciałby Pan trochę morfiny? Ja Panu nie mogę dać, ale szafka z psychotropami jest w tamtym pokoju, obok wisi klucz. A teraz zamykam oczy i niczego nie widzę.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2014, 21:09:20 pm wysłana przez Andrzej75 » Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 11, 2014, 21:14:58 pm »

Czy ktoś już założył profil na FB "Nie daję na tacę na KUL dopóki nie zwolnią Szostka" ? :)
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 11, 2014, 21:36:59 pm »

Czy ktoś już założył profil na FB "Nie daję na tacę na KUL dopóki nie zwolnią Szostka" ? :)
..yyyy.... jak zwolnią to też nie dam...!
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 11, 2014, 21:48:39 pm »

Czy ktoś już założył profil na FB "Nie daję na tacę na KUL dopóki nie zwolnią Szostka" ? :)

Ja już z wieli innych powodów od dawna nie daję na tace na KUL.
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 12, 2014, 00:03:30 am »

Respektować nie znaczy przestrzegać. Respektuję prawo i kupuję bilet mpk, a dziś za jazdę poza strefą (de facto z nieważnym biletem) zapłaciłem karę. Niech sobie respektują prawo i umieją ponieść odpowiedzialność za nieprzestrzeganie debilnego zapisu.
Zapisane
Taki sobie o...
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 12, 2014, 08:39:42 am »

ja też bojkotuję KUL-asów, jest to szkodliwy element
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 12, 2014, 13:49:52 pm »

Szkoda gadać  >:(
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 12, 2014, 13:59:01 pm »

Ksiądz profesor wydaje oświadczenie:
http://info.wiara.pl/doc/2045366.Oswiadczenie-ks-Andrzeja-Szostka
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 12, 2014, 14:52:06 pm »

ja też bojkotuję KUL-asów, jest to szkodliwy element

Jest nas więcej...;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 12, 2014, 18:35:59 pm »

ja też bojkotuję KUL-asów, jest to szkodliwy element

określenie ma inne pochodzenie, ale bardzo pasuje: KUL-wa
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 25, 2014, 13:18:55 pm »

Kard. Müller o wypowiedzi ks. Szostka: "Etyk?"

(...)

Zapytany o niedawną wypowiedź ks. prof. Szostka, w której etyk z KUL stwierdził, iż lekarz odmawiający aborcji powinien wskazać lekarza, który może to zrobić, kardynał odpowiada: „Etyk? Takie myślenie trzeba zasadniczo odrzucić. Nikt nie może być nakłaniany, również przez autorytety tego typu, do współudziału w aborcji. Nikt nie może być zobowiązywany do wskazywania możliwego sprawcy działania, które jest moralnie niecne. Nie jest obowiązkiem umożliwianie komuś takiego czynu i to nie może być akceptowane”. Prefekt Kongregacji Doktryny Wiary zastrzega, że nie zna dosłownej wypowiedzi ks. Szostka, ale dodaje, iż „jeśli jest to tak interpretowane, to musi być zasadniczo odrzucone”.

(...)

http://gosc.pl/doc/2064020.Kard-M-ller-o-wypowiedzi-ks-Szostka-Etyk
Zapisane
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 26, 2014, 10:26:07 am »

Wśród wielu nowoczesnych twierdzeń o problemach etycznych, wypowiadanych przez "katolików" niewiele jest wypowiedzi tak skandalicznych jak ta.

Może by zadać księdzu profesorowi pytanie, czy lekarz SS (było-nie-było też lekarz), praktykujący ściśle według prawa III Rzeszy dla lekarzy SS, też czyni słusznie skoro podporządkowuje się prawu hitlerowskiemu w zakresie medycyny? Pewnie odpowie: "hitlerowcy to co innego"

Ale może twierdzenie:

"Jeśli ktoś uważa, że wskazanie innego lekarza kłóci się z jego sumieniem, to nie powinien pracować jako lekarz, zwłaszcza ginekolog. Lekarz musi znać prawo i je respektować."

odwrócić i powiedzieć:

Jeśli ktoś uważa, że wskazanie innego lekarza ("abortera"), choć kłóci się z jego sumieniem, jest dopuszczalne a nawet konieczne bo jest zgodne z prawem - to nie powinien pracować jako lekarz, zwłaszcza ginekolog.

P.S.

Tym razem - duże brawa dla mojego ulubionego heterortodoksyjnego abp. Müllera.

Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 26, 2014, 18:03:59 pm »

http://gosc.pl/doc/2065537.Ks-prof-Szostek-koryguje-swoja-opinie

 Ks. prof. Andrzej Szostek MIC pod wpływem wypowiedzi kard. Gerharda Müllera, prefekta Kongregacji Doktryny Wiary, koryguje swój pogląd, że lekarz odmawiający aborcji ze względu na klauzulę sumienia, ma obowiązek respektować polskie prawo nakazujące mu poinformowanie, gdzie można tego dokonać.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Lekarz musi znać prawo i je respektować - podkreśla ks. prof. Andrzej Szostek" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!