Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 22:26:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kardynał Dziwisz: Dusia przesadza
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Kardynał Dziwisz: Dusia przesadza  (Przeczytany 30526 razy)
marekkoc
Gość
« dnia: Czerwca 02, 2009, 12:33:18 pm »

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article390997/Kardynal_Dziwisz_Dusia_przesadza.html

W raamch postępów procesu robi się dziwniej...

A ja czekam aż ktoś wreszcie się zainteresuje uczczeniem pewnych wydarzeń pod Turbaczem (jest tablica) i odpowie na pytanie: czy opdrawianie mszy prozdem do ludzi w latach 50-tych było zgodne z prawem kościelnym???
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 02, 2009, 12:45:15 pm »

To już wygląda na "zamiatanie pod dywan". Można mieć zastrzeżenia do Turbacza, czy do Asyżu ale doszukiwanie się TAKICH podtekstów ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 02, 2009, 12:51:41 pm »

Trwają rozmowy z FSSPX, reflekcsje Bendykta XVI nad SVII... cóż jakoś trzeba "wybrnąć"z tego jakże kłopotliwego "Santo Subito"...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 02, 2009, 12:54:34 pm »

To już wygląda na "zamiatanie pod dywan". Można mieć zastrzeżenia do Turbacza, czy do Asyżu ale doszukiwanie się TAKICH podtekstów ...

ale kto zamiata? Jeśli chodzi o mnie to tylko z zaciekawieniem obserwuję "Wiosnę" w różnych jej przejawach. To nie ja wyciągam, wnioski, ja tylko cytuję autorytet...
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 02, 2009, 12:56:44 pm »

Trwają rozmowy z FSSPX, reflekcsje Bendykta XVI nad SVII... cóż jakoś trzeba "wybrnąć"z tego jakże kłopotliwego "Santo Subito"...
pamiętajmy jednak, że to Benedykt XVI był współtwórcą SVII...
Te refleksje... jakże szkoda, że nie wcześniej!
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 02, 2009, 12:58:48 pm »

Trwają rozmowy z FSSPX, reflekcsje Bendykta XVI nad SVII... cóż jakoś trzeba "wybrnąć"z tego jakże kłopotliwego "Santo Subito"...
pamiętajmy jednak, że to Benedykt XVI był współtwórcą SVII...
Te refleksje... jakże szkoda, że nie wcześniej!

Owszem, nie wiadomo do czego ostatecznie one Papieża przywiodą, ale zawsze jest czas, póki życia...nadzieja na słuszne wnioski.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 02, 2009, 13:00:14 pm »

Trwają rozmowy z FSSPX, reflekcsje Bendykta XVI nad SVII... cóż jakoś trzeba "wybrnąć"z tego jakże kłopotliwego "Santo Subito"...
pamiętajmy jednak, że to Benedykt XVI był współtwórcą SVII...
Te refleksje... jakże szkoda, że nie wcześniej!

Abp. Lefebvre też był współtwórcą SVII... i nic z tego nie wynika.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 02, 2009, 13:00:21 pm »

ale kto zamiata? Jeśli chodzi o mnie to tylko z zaciekawieniem obserwuję "Wiosnę" w różnych jej przejawach. To nie ja wyciągam, wnioski, ja tylko cytuję autorytet...
No chyba autorytet właśnie. Co miał popalić, nie popalił a teraz znowu śpieszy mu się do godności "relikwii II klasy" ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 02, 2009, 13:01:06 pm »

ale kto zamiata? Jeśli chodzi o mnie to tylko z zaciekawieniem obserwuję "Wiosnę" w różnych jej przejawach. To nie ja wyciągam, wnioski, ja tylko cytuję autorytet...
No chyba autorytet właśnie. Co miał popalić, nie popalił a teraz znowu śpieszy mu się do godności "relikwii II klasy" ...
:D
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 02, 2009, 13:01:42 pm »

Nikt nie chce wycofać się z "santo subito", a już na pewno nie Dziennik. Oni właśnie takiego świętego potrzebują, jakiego wizerunek próbują stworzyć - ikony papieża wyzwolonego, obalającego tabu itp.

Nie chodiz o "Dziennik" tylko o Papieża i Stolicę Apostolską, jak się "wdepnęło" w kłopotliwą kanonizację a zaczyna się właśnie robić "refleksje nad hermeneutyką ciągłości" itp "cuda" to niestety każdy pretekst wydawa się dobry, by móc się " po angielsku" z tej osobliwie kłopotliwej sytuacji móc wycofać.:)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2009, 13:03:22 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 02, 2009, 13:05:15 pm »

Nikt nie chce wycofać się z "santo subito", a już na pewno nie Dziennik. Oni właśnie takiego świętego potrzebują, jakiego wizerunek próbują stworzyć - ikony papieża wyzwolonego, obalającego tabu itp.

Nie chodiz o "Ddziennik" tylko o Papieża i Stolicę Apostolską, jak się "wdepnęło" w kłopotliwą kanonizację a zaczyna się właśnie robić "refleksje nad hermeneutyką ciągłości" itp "cuda" to niestety każdy pretekst wydawa się dobry, by móc się " po angielsku" z tej osobliwie kłopotliwej sytuacji móc wycofać.:)
Moja smutna prognoza: Mądry Papież Benedykt XVI niestety jest w podeszłym wieku. Parę lat potrwa przeciąganie sprawy. A potem, powiedzmy Paweł VII triumfalnie ogłosi "urbi et orbi"...
Zapisane
Solozzo
bywalec
**
Wiadomości: 91


« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 02, 2009, 13:06:42 pm »

wyczytałem gdzieś że kard. Dziwisz zaprzeczył w procesie jakoby fakt całowania Koranu  uwieczniony na tej fotce miał miejsce.  ;D możliwe że to tylko było wąchanie lub polizanie ;D
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 02, 2009, 13:07:35 pm »

Z czego w ogóle tu sensację robić?
Przecież w ramach procesu beatyfikacyjnego zbadany powinien być cały dostępny materiał źródłowy. Fakt, że wypłynęło teraz całkiem sporo nowego, nieznanego komisji wcześniej materiału w naturalny sposób zmusza jej członków do analizy nowych źródeł.
I GDZIE TU SENSACJA?
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 02, 2009, 13:07:54 pm »

wyczytałem gdzieś że kard. Dziwisz zaprzeczył w procesie jakoby fakt całowania Koranu  uwieczniony na tej fotce miał miejsce.  ;D możliwe że to tylko było wąchanie lub polizanie ;D
a pamięta Pan gdzie????!!!!
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 02, 2009, 13:10:00 pm »

I GDZIE TU SENSACJA?

Sensacja tu, że już nie ma instytucji "adcocatus diiaboli"...to raczej nie tyle sensacja co spora "konsternacja"... zresztą nie ma jej dzięki osobie będącej "podmiotem" tego procesu.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: [1] 2 3 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kardynał Dziwisz: Dusia przesadza « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!