Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:58:01 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Czy Bóg wybaczy?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Drukuj
Autor Wątek: Czy Bóg wybaczy?  (Przeczytany 9291 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #30 dnia: Maja 27, 2014, 17:22:47 pm »

A więc jednak pogrzeb poprzedzi msza
vnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,pogrzeb-jaruzelskiego-z-msza-swieta-kancelaria-prezydenta-deklaruje-pomoc,124269.html
Zapisane
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #31 dnia: Maja 27, 2014, 18:31:39 pm »

A więc jednak pogrzeb poprzedzi msza

Czepiasz się Pan.
Każdy organizator pogrzebu (czytaj rodzina) w pakiecie chciałby uwzględnić punkt programu pt. msza. Wszak jakoś tak od razu podnioślej się robi.
Poza tym - co? Żeby tak tylko skremować i po temacie?
Swoją drogą ciekaw jestem jakie bzdety padną podczas zapewne podniosłej homilii z ust wielebnego.
Zapisane
Marco
adept
*
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #32 dnia: Maja 27, 2014, 18:48:21 pm »

Jeśli to prawda, że W. Jaruzelski przyjął sakramenty święte przed śmiercią to bardzo dobra wiadomość - wyrwano duszę diabłu, którą ten pewnie uważał już za swoją. Pozwolę sobie tylko przypomnieć słowa naszego Zbawiciela Pana Jezusa w przypowieści o Synu Marnotrawnym  "A trzeba się weselić i cieszyć z tego, że ten brat twój był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się" Łk 15-32. Wielkie i niepojęte jest Miłosierdzie Boże.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #33 dnia: Maja 27, 2014, 19:14:19 pm »

Wcale się nie czepiam, podałem po prostu informacje.
Zapisane
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #34 dnia: Maja 27, 2014, 20:14:21 pm »

Jeśli to prawda, że W. Jaruzelski przyjął sakramenty święte przed śmiercią to bardzo dobra wiadomość - wyrwano duszę diabłu, którą ten pewnie uważał już za swoją. Pozwolę sobie tylko przypomnieć słowa naszego Zbawiciela Pana Jezusa w przypowieści o Synu Marnotrawnym  "A trzeba się weselić i cieszyć z tego, że ten brat twój był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się" Łk 15-32. Wielkie i niepojęte jest Miłosierdzie Boże.

No a po spowiedzi jak przystało na nowoczesnego katolika zapewne poprosił o kremację :P
Szanowny Panie pozostawiając osądowi Boga życie tego komunisty nie wnikam w wewnętrzne pobudki, które spowodowały spowiedź.
Daleko bardziej jestem jednak wstrzemięźliwy niż Pan w bombastycznym ogłaszaniu jakiegoś nawrócenia na łożu śmierci, popartego cytowaniem słów Zbawiciela.
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #35 dnia: Maja 27, 2014, 20:33:19 pm »

Daleko bardziej jestem jednak wstrzemięźliwy niż Pan w bombastycznym ogłaszaniu jakiegoś nawrócenia na łożu śmierci, popartego cytowaniem słów Zbawiciela.

Przepraszam. Wtrącę się. Te nagłe nawrócenia na łożu śmierci też mnie trochę niepokoją. Jak mówi prosty lud ; "Jak strach u dupy, to do pokuty."
Spokojnie. Nie dajmy się zwariować. A jeszcze rok temu, kiedy jako tako zipał, to nie dał się nawrócić i o sakramenty święte poprosić? 

Zapisane
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #36 dnia: Maja 27, 2014, 20:47:32 pm »


Pytanie podstawowe brzmi właśnie - czy poprosił, czy też mu się za przeproszeniem jakiś wielebny sam nie narzucił...
Pozostawmy te sprawy Panu Bogu.
Jednak gdy chodzi o mszę to mamy jak już zdążyli nas "pobożni wielebni z Wawy" przyzwyczaić - podobny kabaret.
Życie sobie, ale msza z pogrzebem musi być. Tak było w przypadku nieświętej pamięci Beksińskiego, tak będzie i u Jaruzela.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2014, 20:49:26 pm wysłana przez Simeonus » Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #37 dnia: Maja 27, 2014, 21:06:51 pm »

Życie sobie, ale msza z pogrzebem musi być.

No właśnie! A bez mszy nie może być? To mnie zawsze zastanawia. Dewaloryzacja mszy. Ślub też ze mszą.

Kilka lat temu zmarł mój sąsiad. Oficer (od 7 boleści) LWP. Cimny ateista aż do ogłupienia. Naśmiewał się z Kościoła i z tych "czornych co chcum nami rzundzić". 
I co? Oczywiście pogrzeb katolicki ze mszą.      Rodzina załatwiła. Bo jakże to? Tak bez ksindza?
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #38 dnia: Maja 27, 2014, 22:22:26 pm »

Daleko bardziej jestem jednak wstrzemięźliwy niż Pan w bombastycznym ogłaszaniu jakiegoś nawrócenia na łożu śmierci, popartego cytowaniem słów Zbawiciela.

Przepraszam. Wtrącę się. Te nagłe nawrócenia na łożu śmierci też mnie trochę niepokoją. Jak mówi prosty lud ; "Jak strach u dupy, to do pokuty."
Spokojnie. Nie dajmy się zwariować. A jeszcze rok temu, kiedy jako tako zipał, to nie dał się nawrócić i o sakramenty święte poprosić?

Mnie za każdym razem komentarze katolików tego typu w takich sytuacjach osłupiają.  :o Nie mogę wyjść z podziwu, przecież to obraża Boże Miłosierdzie, Bożą miłość do ludzi ochrzczonych. Tyle się mówi dzisiaj o Bożym Miłosierdziu, a gdy ludzie je widzą na własne oczy, to powstaje wielki bunt. Zalecam niektórym odmawianie modlitwy za konających do św. Kamila. To może wyhamuje niezdrowe zapędy sądownicze.
 
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #39 dnia: Maja 27, 2014, 22:33:50 pm »


Mnie za każdym razem komentarze katolików tego typu w takich sytuacjach osłupiają.

"Katolików tego typu" - mówi Pan.
No... to ja jestem katolikiem tego typu, który na bardzo poważnie wyznaje w Credo, że (Sędzia Sprawiedliwy) . . . ."judicabit vivos et mortuos". 
Wpierw sprawiedliwość, a potem miłosierdzie Boże o które mogę tylko pokornie żebrać.
Justice must be done.
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #40 dnia: Maja 27, 2014, 22:36:59 pm »


Mnie za każdym razem komentarze katolików tego typu w takich sytuacjach osłupiają.

"Katolików tego typu" - mówi Pan.
No... to ja jestem katolikiem tego typu, który na bardzo poważnie wyznaje w Credo, że (Sędzia Sprawiedliwy) . . . ."judicabit vivos et mortuos". 
Wpierw sprawiedliwość, a potem miłosierdzie Boże o które mogę tylko pokornie żebrać.
Justice must be done.

Chodzi o "komentarze tego typu" - proszę się nie czepiać, bo szkoda czasu.  Co do reszty, chodzi o to, że nie jest potępiony, jest zbawiony, nie wybawiony i o to jest bunt przecież. Przecież wiadomo, ze karę w czyśćcu odpokutuje, więc o czym Pan mówi? Wie Pan o czym Pan mówi? - o swojej sprawiedliwości, pańska sprawiedliwość sie nie stała tu i teraz, a przecież tak nie może być! prawda? Współczuję.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2014, 22:42:49 pm wysłana przez Wewiór » Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #41 dnia: Maja 27, 2014, 22:44:49 pm »

@ Wewiór.

Napisał pan wyraźnie "komentarze katolików tego typu."
Szkoda czasu? Mnie nie szkoda. Ja jestem na nudnej emeryturze.  :)

 "że nie jest potępiony, jest zbawiony, nie wybawiony"

Ciekawe, ciekawe...
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2014, 22:51:28 pm wysłana przez Fideliss » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #42 dnia: Maja 27, 2014, 23:00:47 pm »

Tak mi się wydaje, że ktoś powinien wypowiedzieć się oficjalnie w tej sprawie - skoro grzesznik był osobą publiczną, to i nawrócenie powinno być w jakiejś mierze publiczne? Na razie natomiast mamy tylko jakieś fakty prasowe typu "jak dowiedziała się KAI", "wiemy więcej, ale nie powiemy", itd.

Oczywiście, zawsze należy się cieszyć z nawrócenia syna marnotrawnego, nawet w godzinę śmierci, ale czy aby ono faktycznie miało miejsce?

Pamiętacie Państwo aferę z pogrzebem Ericha Priebke? A przecież Priebke publicznie pokajał się przed rodzinami ofiar, potem oficjalnie poprosił o możliwość uczestnictwa we Mszy gdy był w areszcie domowym, i regularnie się spowiadał i przyjmował Komunię aż do śmierci. To wszystko nie wystarczyło, aby  władze kościelne zezwoliły na pogrzeb klatolicki.

Natomiast w przypadku generała "jak dowiedziała się KAI" wystarczy - na to wygląda.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2014, 23:02:22 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #43 dnia: Maja 27, 2014, 23:43:14 pm »

Ponieważ dziś jest przedostatni dzień okresu paschalnego, wstawię ten oto fragment kazania naszego Ojca sw. Jana Chryzostoma. to kazanie jest czytane w noc Paschy, we wszystko prawosławnych świątyniach.

Jeśli ktoś jest uczciwy i pobożny, niech znajdzie radość w tej dobrej i pełnej światła uroczystości. Jeśli ktoś jest roztropny, niech wejdzie, ciesząc się, do radości Pana swego. Jeśli ktoś dźwigał udręki postu, niechże otrzyma dziś słuszną zapłatę. Jeśli niósł trudy pierwszej godziny, niech sprawiedliwą otrzyma należność. Jeśli ktoś przyszedł po trzeciej godzinie, niechże świętuje z wdzięcznością. Jeśli ktoś dopiero po szóstej godzinie się dołączył, niechże nie ma żadnej wątpliwości, ponieważ niczego nie traci. Jeśli ktoś spóźnił się nawet do dziewiątej godziny, niech przychodzi bez wahania. Jeśli ktoś zdążył dopiero na jedenastą, niech wcale nie boi się zwłoki. Albowiem gościnny jest Gospodarz domu: przyjmuje ostatniego jak pierwszego; zaspakaja i tego, kto od jedenastej godziny pracował podobnie jak tego, kto od pierwszej. I nad ostatnim się lituje i pierwszego wynagradza; i jednemu daje i drugiego wspomaga; i uczynki przyjmuje i z chęci się cieszy; i wysiłki szanuje i zamiary pochwala.

A więc przyjdźcie z radością do swego Pana: i pierwsi i drudzy przyjmijcie zapłatę. Bogaci i ubodzy, wszyscy razem się cieszcie. Starający się i lekkomyślni, uczcijcie ten dzień. Ci, co pościli i ci, co nie pościli, weselcie się dziś.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #44 dnia: Maja 28, 2014, 08:56:37 am »

A w którym momencie liturgji jest czytane kazania Złotoustego?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Czy Bóg wybaczy? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!