Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:48:24 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: List otwarty przeciwko beatyfikacji Jana XXIII
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: List otwarty przeciwko beatyfikacji Jana XXIII  (Przeczytany 11725 razy)
Tomasz
Gość
« dnia: Lutego 10, 2009, 10:55:15 am »

List otwarty przeciwko beatyfikacji Jana XXIII - http://www.novusordowatch.org/resources/John-XXIII-Beatified.pdf
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 10, 2009, 11:29:46 am »

Ale Jan XXIII już został beatyfikowany w 2000 roku...

BTW na wikipedii stoi takie coś:

Cytuj
Luterański odnowiciel Kościoła

Jan XXIII jest wspominany w roku liturgicznym części kościołów luterańskich jako jeden z odnowicieli Kościoła (do grupy tej należą m.in. także Marcin Luter i Jan Kalwin). Dzień 3 czerwca jest w luterańskim kalendarzu liturgicznym obchodzony jako Wspomnienie Jana XXIII, biskupa Rzymu. Wspomnienia nie obchodzą natomiast np. kościoły staroluterańskie.
Ciekawe (a nawet ciekawe1)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 10, 2009, 13:46:19 pm »

To może chodzi o kanonizację?
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 10, 2009, 14:25:38 pm »

Nie, zdecydowanie chodzi jednak o beatyfikację - jest tam to wyraźnie stwierdzone ('beatification'), poza tym jest tam odniesienie od planowanej beatyfikacji Jana XXIII z Piusem IX, co jak wiadomo miało miejsce, a przecież nie wiadomo czy, kiedy, ani ewentualnie z kim (lub sam) Jan XXIII byłby kanonizowany:
Cytuj
Hence to be willing to beatify Pope John XXIII together with Pius IX is a clear example of modernist
action, for it is a willing to bless the Pope of the conciliar revision along with the Pope who defined the
dogmas of the Immaculate Conception of Mary and of the Pontifical Infallibility, and who, with the
? Syllabus? and the encyclical ? Quanta Cura? , laid bare the pathogenic germs of the modern and
contemporary social maladies directed to killing the Faith.
This is why, Your Excellency, I intend to manifest to the Holy See my will and my plea that Pope John
XXIII do not receive the honor of a ? beatification? for any legitimated reason.

uzupełnienie: Jest to więc już dokument archiwalny.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2009, 14:28:08 pm wysłana przez Richelieu » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 10, 2009, 14:27:04 pm »

uuuu, Kopernik umarł

niedobrze :/
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 10, 2009, 14:30:54 pm »

No coś Pan ?!  Naprawdę umarł ?  TEN Kopernik ?!  A ja tego nie wiedziałem ... Dawno ?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 10, 2009, 14:33:03 pm »

No coś Pan ?!  Naprawdę umarł ?  TEN Kopernik ?!  A ja tego nie wiedziałem ... Dawno ?
prawie PIŃCSET już bydzie :P
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 10, 2009, 14:50:49 pm »

E, nie pińćset. Kopernik był na tysiuncu.  ::)   
A w ogóle, to nie umarł, tylko umarła. Bo Kopernik była kobietą!
;)


PS. Te buźki z początku mi się nie podobały, ale zaczynam je chyba lubić...
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2009, 14:56:41 pm wysłana przez JRWF » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 10, 2009, 15:00:39 pm »

To może chodzi o kanonizację?
Dokument jest z 1999 - 2000 rok - ostatnie źródło na które się powołuje to 1999
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Rafał Maślanka
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 10, 2009, 19:11:11 pm »

Z ciekawości wygooglałem kalendarz luterański: http://www.calendar.sk/church_nameday-pllut.php

Nie przyglądałem mu się dokładnie, ale z ciekawszych postaci występują tam: św. Tomasz z Akwinu (mimo zdecydowanie odmiennej od luterskiej nauki), Mikołaj Kopernik, św. Maksymilian Maria Kolbe (jego wypowiedzi luteranie chyba też nie przestudiowali).
Zapisane
OPen
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 10, 2009, 19:16:52 pm »

Cytuj
Nie przyglądałem mu się dokładnie, ale z ciekawszych postaci występują tam: św. Tomasz z Akwinu (mimo zdecydowanie odmiennej od luterskiej nauki), Mikołaj Kopernik, św. Maksymilian Maria Kolbe (jego wypowiedzi luteranie chyba też nie przestudiowali).

Tomasz OP?  no nie. on jest przecież tylko nasz. podłe lutry niszczą jego czystość doktrynalną. na stos!  ;-)
Zapisane
Rafał Maślanka
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 10, 2009, 19:26:37 pm »

Św. Dominik OP też tam jest.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 10, 2009, 19:29:40 pm »

Zacznę bokotemata - ale takie sprawa mi się nausneła. Jak jest z uznawaniem prawosławnych świętych przez katolików? Np. taki Jarosław Mądry - który przez prawosławnych jest uznawany za świetego (tego zresztą można by zreszta uznać - bo zmarł przed podziałem), albo czczony przez Wspólnotę Błogosławieństw XIX wieczny Sergiusz z Sarowa?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 10, 2009, 20:23:35 pm »

podłe lutry niszczą jego czystość doktrynalną. na stos!  ;-)

Wraca normalnosc!! )
Zapisane
Lucila dS
uczestnik
***
Wiadomości: 178


Spera in Deo!

« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 10, 2009, 20:45:34 pm »

:)))))))))))))))))))))
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: List otwarty przeciwko beatyfikacji Jana XXIII « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!