Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:12:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: witam Użytkowników Forum
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: witam Użytkowników Forum  (Przeczytany 11298 razy)
+katolik
Gość
« dnia: Maja 31, 2009, 10:27:14 am »

Witam wszystkich serdecznie i jako wstęp pozwolę sobie wkleić fragment wiadomości z innego forum katolickiego, które pozwoli, mam nadzieję, przybliżyć moją obecną sytuację duchową. Tekst jest lekko zmodyfikowany, dostosowany do obecnej sytuacji.

Cytuj
Mam 31 lat, przez ostatnich 7 lat byłem radykalnym protestantem - radykalnym, to znaczy zaciekle atakującym Kościół Katolicki, zamkniętym na wszelkie inne grupy niż moja własna itp. Przez pierwsze 3-4 lata nic, poza nauką jednego z ugrupowań protestanckich do mnie nie docierało. Ale z upływem czasu to się zaczęło zmieniać. Odczuwałem poważne braki, niedostatki w literaturze protestanckiej dotyczącej modlitwy, miałem przesyt pewnymi, nieustannie przerabianymi tematami biblijnymi, jak "pochwycenie" wierzących, "wielka nierządnica" itp.

Sięgnąłem więc po dzieła Świętych Karmelu - do dnia dzisiejszego przeczytałem praktycznie wszystkie główne pozycje. Wiele do myślenia dał mi też Thomas Merton. Zacząłem patrzeć szerzej na chrześcijaństwo i na losy mojej grupki, powstałem w XIX wieku. Zacząłem dostrzegać braki i ułomności protestantyzmu. To wszystko trwało kilka lat. Wreszcie kupiłem sobie Katechizm Kościoła Katolickiego, Breviarium Fidei i Biblię Tysiąclecia. Zgodziłem się praktycznie z każdym słowem nauki Kościoła.

Obecnie jestem w trudnej sytuacji: zdiagnozowano u mnie bardzo poważną chorobę (40% szans na wyzdrowienie, 60% - na śmierć), grozi mi utrata pracy (bez mojej winy - po prostu likwidacja biura) a także wystąpiłem przez Księdza Proboszcza do Kurii, aby zdjęto ze mnie ekskomunikę, która z mocy prawa jest karą za herezję, w której tkwiłem. Uczęszczam na Mszę, ale oczywiście jako ekskomunikowany nie przystępuję do Komunii (nie chciałem zatajać swojej przeszłości i o wszystkim powiedziałem proboszczowi - postanowiłem załatwić wszystko zgodnie z prawem kanonicznym i sumieniem), eks-bracia oczywiście też mnie wyłączyli (to może i dobrze, bo już nie identyfikowałem się z ich ruchem) a na dodatek czekam w kolejce na leczenie, które może pomóc, ale nie musi.

Mam zapatrywania konserwatywne, jednakże nie przekreślam dokonań II Soboru Watykańskiego. Jednocześnie dostrzegam ogromne ryzyko protestantyzowania się i popadania w sekciarstwo niektórych ugrupowań wewnątrzkościelnych. Jedno z nich przyczyniło się po części do tego, że poszedłem do protestantów, gdyż (nie)porządki tam panujące skutecznie mnie zniechęciły do zgłębiania bogactwa katolickiej wiary.

Liczę na Waszą wyrozumiałość i wsparcie tak duchowe, jak i merytoryczne  :)
Zapisane
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #1 dnia: Maja 31, 2009, 10:41:07 am »

Witam Pana serdecznie  :)
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Maja 31, 2009, 11:33:46 am »

Witam również. Zachęcam do aktywności na forum. Poznamy się bliżej.
Co pan rozumie przez wsparcie merytoryczne?
Zapisane
+katolik
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Maja 31, 2009, 11:56:49 am »

Przez wsparcie merytoryczne rozumiem np. pomoc w dotarciu do oficjalnych dokumentów Kościoła dotyczących jakiegoś nurtującego mnie zagadnienia. Nie posiadam dostatecznej orientacji w tych kwestiach, dlatego właśnie wspomniałem o merytorycznej pomocy  :)
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #4 dnia: Maja 31, 2009, 12:08:50 pm »

W pana poście ani razu nie pojawiło się imię Pana Jezusa. A chyba najważniejsze w powrocie do Kościoła katolickiego jest to, że na nowo zaprzyjaźnił się Pan z Panem Jezusem. Bo tylko On jest Drogą, Prawdą i Życiem.
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #5 dnia: Maja 31, 2009, 12:32:45 pm »

+
zapewniam o modlitwie w Pana intencji
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #6 dnia: Maja 31, 2009, 12:35:08 pm »

Witam Pana serdecznie. Niech Niepolana Matka ma Pana w swojej opiece +
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
+katolik
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Maja 31, 2009, 13:13:22 pm »

Oczywiście, że poznałem i poznaję Pana Jezusa w Jego prawdziwym Kościele.

Jemu chwała, że pomimo mojego grzęźnięcia w herezji, On nie wyrzekł się mnie, ale dawał mi tę łaskę czczenia Go. Racja - poznaję Go teraz na nowo - przez Kościół, przez Świętych, a mam nadzieję, że wkrótce i przez Sakramenty. Poznaję Go codziennie przez modlitwę różańcową.

Natomiast pisałbym nieprawdę i starał się przypochlebić Uczestnikom forum, a może wręcz ubliżyłbym Bogu, gdybym napisał, że w protestantyzmie znałem całkiem innego, fałszywego Jezusa, a teraz znam innego. Jest inaczej - teraz zaczynam poznawać Pana Jezusa pełniej - także przez osobę Jego Matki, Bogarodzicy Dziewicy Maryi.

Dziękuję za wszystkie modlitwy, szczególnie o zdjęcie ekskomuniki, co otworzy mi drogę do komunii z Panem Jezusem w Jego Kościele  :)
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2009, 13:24:01 pm wysłana przez +katolik » Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #8 dnia: Maja 31, 2009, 14:16:39 pm »

Witam serdecznie, a mam nadzieję, że rychło będę miał przyjemność powitać Pana w pełnej jedności Kościoła  :D

Cieszę się z Pańskiego przybycia na forum i zapewniam o modlitwie w intencji potrzebnych łask Bożych!

Edi
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #9 dnia: Maja 31, 2009, 17:05:58 pm »

Ja również.

Witam serdecznie, a mam nadzieję, że rychło będę miał przyjemność powitać Pana w pełnej jedności Kościoła  :D

Cieszę się z Pańskiego przybycia na forum i zapewniam o modlitwie w intencji potrzebnych łask Bożych!

[...]

+ + +
Zapisane
eire00
uczestnik
***
Wiadomości: 119

« Odpowiedz #10 dnia: Maja 31, 2009, 18:52:35 pm »

+
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #11 dnia: Maja 31, 2009, 19:17:18 pm »

+

witam Pana serdecznie i życzę Bożej opieki w kazdym aspekcie życia
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 326


« Odpowiedz #12 dnia: Maja 31, 2009, 19:26:05 pm »

+
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #13 dnia: Maja 31, 2009, 19:36:49 pm »

+

Ja również witam na Forum, proszę czytać, włączać się w dyskusje i nie przejmować nieporozumieniami i być może atakami.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
+katolik
Gość
« Odpowiedz #14 dnia: Maja 31, 2009, 19:56:51 pm »

Czytam i włączam się, na ile czas pozwala  :) Serdeczne podziękowanie za modlitwy - zdaję sobie sprawę, że tu się toczy walka duchowa. Dzisiaj musiałem powstrzymać się od odebrania kilku niechcianych telefonów od byłych protestanckich znajomych, ale wprowadziło to ogromny niepokój. Wiele kosztowało mnie też wywalenie na makulaturę sześciu wielkich reklamówek z protestancką literaturą. Za to różaniec przynosi mi coraz więcej duchowego owocu  :)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: witam Użytkowników Forum « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!