Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 15, 2024, 17:26:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232267 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Maryja- współodkupicielka i wszechpośredniczka łask
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Maryja- współodkupicielka i wszechpośredniczka łask  (Przeczytany 2083 razy)
katoL90
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 46


In hoc signo vinces!

« dnia: Marca 23, 2014, 02:15:08 am »

Laudetur Iesus Christus

W dobie ekumenizmu i wszelkich herezji, które zaczęły wpływać do Oblubienicy Chrystusowej, już na długo przed Vaticano II, potrzebny jest wstrząs, który wskażę drogę do prawdy, księżom, biskupom i zakonnikom przeżartych modernizmem. Ogromny wpływ na Kościół miało ogłoszenie dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, przez bł. Piusa IX. Kto wie, może dogmat o wniebowzięciu NMP przez Piusa XII zablokował detronizację Maryi na soborze. Były takie plany, ale dzięki interwencji Pawła VI (jeszcze przed podmianką), który być może będąc pod wpływem ogłoszenia wniebowzięcia za prawdę objawioną, zapobiegł temu. Dzisiaj trzeba się modlić za papieża Franciszka, aby korzystając ze swej nieomylności w sprawach wiary i moralności, jako namiestnik Chrystusa ogłosił dogmat o współodkupicielstwie i wszechpośrednictwie Maryi. Ta prawda jest obecna w tradycji już od dawna, oto tajemnice różańca św Brygidy, zatwierdzone przez Sykstusa IV w 1474 czyli prawie na 400 lat przed ogłoszeniem dogmatu o Niepokalanym Poczęciu:
 Tajemnice radosne: 1. Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny, 2. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie, 3. Nawiedzenie św. Elżbiety, 4. Narodzenie Pana Jezusa, 5. Ofiarowanie Pana Jezusa w Świątyni, 6. Znalezienie Pana Jezusa w Świątyni. Tajemnice bolesne: 1. Agonia Pana Jezusa w Ogrójcu, 2. Biczowanie Pana Jezusa, 3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa, 4. Dźwiganie krzyża przez Pana Jezusa, 5. Ukrzyżowanie Pana Jezusa, 6. Zdjęcie ciała Pana Jezusa z krzyża. Tajemnice chwalebne: 1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa, 2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa, 3. Zesłanie Ducha Świętego, 4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, 5. Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny na Królową Nieba i Ziemi, 6. Królowa, Ozdoba Karmelu, Pośredniczka wszystkich łask.
Ta prawda jest potwierdzona w zapiskach mistyczek m. in. bł. Katarzyny Emerich oraz sługi Bożej Marii z Agredy. A także w dziełach świętych (Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP). http://www.pch24.pl/maryja-wspolodkupicielka,19544,i.html Tutaj też o tym artykuł. Jest nawet kościół pod takim wezwaniem, pewnie nie jeden http://pl.wikipedia.org/wiki/Parafia_Matki_Bo%C5%BCej_Wszechpo%C5%9Bredniczki_%C5%81ask_i_%C5%9Bw._Antoniego_z_Padwy_w_Wodzis%C5%82awiu_%C5%9Al%C4%85skim
Macie jeszcze jakieś materiały o tym, myśli świętych? Módlcie się za papieża Franciszka, by ogłosił ten dogmat i zawrócił Kościół z ciemnej ścieżki. Można by też pozbierać podpisy i wysłać do Rzymu ( już kilka milionów w tej sprawie tam wysłano). Co wy o tym myślicie?
Zapisane
A z Jego ust wychodzi ostry miecz,
by nim uderzyć narody:
On paść je będzie rózgą żelazną
i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga.
Ap 19, 15
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3991


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1 dnia: Marca 23, 2014, 02:33:05 am »

Tyle razy Ci mówiłem - nie Vaticano tylko Vaticanum Secundum. A jak chcesz odmieniać to wyryj się deklinacyj.

A co do tajemnic różańcowych - ciekaw jestem jak się teraz Wojtyła tłumaczy Brygidzie z tego co narozrabiał...

A za wiki (heh!):


Różaniec św. Brygidy

Koronka św. Brygidy, Koronka Błogosławionej Maryi Dziewicy, Różaniec brygidek, Koronka brygidiańska, Różaniec karmelitów, Koronka karmelitańska, Różaniec minimitów, Koronka minimitów, wywodzi się od św. Brygidy Szwedzkiej. Z Różańcem tym związana jest historia o tym jak św. Brygida, podczas pobytu w Rzymie dotknęła koronką złożoną z 6 dekad chorego na jednej z ulic Rzymu, a ten natychmiast wyzdrowiał.
W Różańcu św. Brygidy na zakończenie każdej dekady odmawia się Wierzę zamiast Chwała Ojcu. Różaniec ten składa się z 6 dekad o łącznej liczbie 63 Zdrowaś na pamiątkę 63 lat jakie, według św. Brygidy miała przeżyć Matka Boża na tym świecie, 7 Ojcze nasz na cześć 7 Radości i Boleści Najświętszej Maryi Panny i 6 Wierzę. Rozpoczyna się znakiem krzyża., po czym następuje od razu zapowiedź 1 tajemnicy i odmówienie 1 Ojcze nasz, 10 Zdrowaś i 1 Wierzę. Następują kolejne tajemnice i dekady tego Różańca. Po 6 dekadzie na zakończenie odmawia się 1 Ojcze nasz i 3 Zdrowaś. Pierwotnie Różaniec św. Brygidy składał się z 6 tajemnic:
 1. Narodziny Najświętszej Maryi Panny, 2. Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny w Świątyni, 3. Ślub Najświętszej Maryi Panny z Józefem i Zwiastowanie, 4. Narodziny Jezusa i ucieczka do Egiptu, 5. Młody Jezus nauczający w Świątyni i ukrzyżowanie, 6. Zmartwychwstanie Pana Jezusa i Jego ukazanie się Matce Bożej.

Zmodyfikowany w XV wieku i XVI wieku Różaniec św. Brygidy, składa się już z 18 tajemnic, podzielonych na 3 części: Tajemnice radosne: 1. Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny, 2. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie, 3. Nawiedzenie św. Elżbiety, 4. Narodzenie Pana Jezusa, 5. Ofiarowanie Pana Jezusa w Świątyni, 6. Znalezienie Pana Jezusa w Świątyni.
Tajemnice bolesne: 1. Agonia Pana Jezusa w Ogrójcu, 2. Biczowanie Pana Jezusa, 3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa, 4. Dźwiganie krzyża przez Pana Jezusa, 5. Ukrzyżowanie Pana Jezusa, 6. Zdjęcie ciała Pana Jezusa z krzyża.
 Tajemnice chwalebne: 1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa, 2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa, 3. Zesłanie Ducha Świętego, 4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, 5. Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny na Królową Nieba i Ziemi, 6. Królowa, Ozdoba Karmelu, Pośredniczka wszystkich łask.
Karmelici bosi przyjęli ten różaniec i odmawiali codziennie, aż do początku XX wieku. Franciszek z Paoli wymienia ten różaniec jako Koronkę Błogosławionej Maryi Dziewicy w Regule dla Braci Najmniejszych, zatwierdzonej przez Sykstusa IV w 1474, która zaleca jej odmawianie na uwielbienie Matki Bożej. Różaniec św. Brygidy został obdarzony odpustami przez: Leona X, Klemensa XI, Benedykta XIV, Leona XIII.
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2014, 02:36:04 am wysłana przez Kefasz » Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Maryja- współodkupicielka i wszechpośredniczka łask « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!