Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:40:28 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Od ilu lat jesteście tradsami?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] Drukuj
Autor Wątek: Od ilu lat jesteście tradsami?  (Przeczytany 32465 razy)
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #165 dnia: Kwietnia 18, 2015, 18:21:25 pm »

Z kolei coraz rzadsze, nieporadne, raczej chamskie i zlosliwe proby nawracania mnie na wiare lefebrystów, są całkowicie bezskuteczne. Starzy forumowicze to wiedza i ja tez to wiem.



Że co? Na jaką wiarę???  Nieee. . . to już jest chamskie, złosliwe i nieporadne. Ktoś tu chyba jest gościem, a ktoś gospodarzem.   (Od kuda wy jewo wzjali? Bogosława ja nie pomniu. Gospodi pomiłuj.)

Otkuda? Ot wierbliuda.  ;)
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #166 dnia: Kwietnia 18, 2015, 19:58:05 pm »


Pewien samoistny pokój jaki wytworzyl sie  między mną a starymi forumowiczami i adminami, spowodował, że już od dawna nie obrzucamy sie inwektywami z kategorii "schizm, herezji".


Ja tylko nazywam rzeczy po imieniu, to tylko Bergoglio i kilku porzedników w imię fałszywego ekumenizmu okrzyknęło schizmę "Kościołem siostrzanym". Próby nawrócenia są aktem miłości bliźniego!

Odnośnie wieku-radzę nie wyciągać błędnych i pochopnych wniosków, gdyż moje pierwsze sakramenty były przedsoborowe, więc jestem "tradsem" od urodzenia.  ;D

Pan Bóg ustalil to tak, że kobiety nauczac w Kościele nie mogą i nie będą. Niech beda posluszne swojemu mezowi i pilnuja swego miejsca w kuchni.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #167 dnia: Kwietnia 18, 2015, 20:06:09 pm »

Z kolei coraz rzadsze, nieporadne, raczej chamskie i zlosliwe proby nawracania mnie na wiare lefebrystów,
I co pan sobie myślisz? Przylazłeś pan tu żeby ubliżać jak pospolity moderuch i chcesz pan być lubiany?

"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy". Mt. 10, 34-35
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #168 dnia: Kwietnia 19, 2015, 04:32:31 am »

Z kolei coraz rzadsze, nieporadne, raczej chamskie i zlosliwe proby nawracania mnie na wiare lefebrystów,
I co pan sobie myślisz? Przylazłeś pan tu żeby ubliżać jak pospolity moderuch i chcesz pan być lubiany?

"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy". Mt. 10, 34-35

O, nie wiedziałam, że Pan ma tu tylu członków rodziny na forum  :o
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #169 dnia: Kwietnia 19, 2015, 17:14:25 pm »

Pan Bóg ustalil to tak, że kobiety nauczac w Kościele nie mogą i nie będą. Niech beda posluszne swojemu mezowi i pilnuja swego miejsca w kuchni.
No to jednak Szwab i Moskal dwaj koledzy od rozbiorów i niewiedzy.

Z kolei coraz rzadsze, nieporadne, raczej chamskie i zlosliwe proby nawracania mnie na wiare lefebrystów,
I co pan sobie myślisz? Przylazłeś pan tu żeby ubliżać jak pospolity moderuch i chcesz pan być lubiany?

"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy". Mt. 10, 34-35

O, nie wiedziałam, że Pan ma tu tylu członków rodziny na forum  :o
Nie, raczej za Przewodniczącego Trójcy Świętej się uważa (u Ruskich widomo, jak jest więcej niz jeden, to ktoś musi zarządzać) .
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2015, 17:20:58 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #170 dnia: Kwietnia 19, 2015, 20:05:01 pm »

Widzę ten sam problem co w innym wątku. Ale zacznę od drugiej strony - niepotrzebne ostre reagowanie na działalność mającą jednak charakter "zaczepkowy "(przepraszam, ale ciągle stoję na stanowisku, że to coś zbliżonego do trollingu). A niestety wypowiedzi "przeciw" prawosławiu też nie zawsze są rzetelne. I nie jest prawdą, że mamy tutaj "złych" młodszych forumowiczów i "dobrych" starszych (np. P. JWK jest na forum od dawien dawna), ani że P. Bogosłowa atakują tylko tchórzliwi "postindultowcy", bo odpowiadają również zwolennicy FSSPX, a nawet ci popierający bp Williamsona (P. CiociaA). Zresztą, ostatnie wypowiedzi P. Bogosłowa mierzyły w "lefebrystów" (zarzut niepisania do ED wydaje się w ich przypadku bezzasadny).
Jest natomiast prawdą, że niektóre wypowiedzi są złośliwe, może nawet "chamskie" (niestety nierzadko nierzetelne), a jednak działalność P. Bogosłowa tutaj ma charakter prowokacyjny do takich postaw (nawet jeśli nie ma takiej intencji, w co niestety wątpię). Tym bardziej więc proszę o "niedokarmianie" poprzez impulsywne odpowiedzi, takie jak te poprzedzające. Lepiej chwilę ochłonąć i "wykazać błąd" na spokojnie.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #171 dnia: Kwietnia 19, 2015, 22:02:52 pm »

Aqeb na moderatora!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #172 dnia: Kwietnia 20, 2015, 03:03:28 am »

a nawet ci popierający bp Williamsona (P. CiociaA).
 Lepiej chwilę ochłonąć i "wykazać błąd" na spokojnie.

Złota zasada, którą powinno rządzić się nie tylko forum tradycyjnych katolików, ale każdy z nas w tzw. codziennym życiu!
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Strony: 1 ... 10 11 [12] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Od ilu lat jesteście tradsami? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!