Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:36:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Od ilu lat jesteście tradsami?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 Drukuj
Autor Wątek: Od ilu lat jesteście tradsami?  (Przeczytany 32450 razy)
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #150 dnia: Kwietnia 10, 2015, 18:18:36 pm »

Bogosłowie, to taka pokutująca wśród tradsów opinia teologiczna, że każdy chrzest dziecka - nawet dokonywany poza widzialnymi granicami Kościoła katolickiego - automatycznie, ex opere operato, włącza właśnie do tegoż katolickiego Kościoła. Od którego młody człek następnie odpada do schizmy/herezji, dochodząc do wieku "używania rozumu" i przyjmując mniemania niekatolickie.

acha  :o

Widzę tylko pewien problem. Tradycja Was-tradsów ma dokładnie 45 lat, no prawie. Rocznica bedzie 1 listopada.

Moja Tradycja ma dokladnie 1982 lata, liczac od Dnia Pięcdziesiatnicy, czyli Zeslania sw. Ducha i zalozenia Jednej Swietej Powszechnej i Apostolskiej Cerkwi Prawoslawnej.

Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #151 dnia: Kwietnia 10, 2015, 18:20:37 pm »


[/quote]

Cytuj
następnie odpada do schizmy/herezji, dochodząc do wieku "używania rozumu" i przyjmując mniemania niekatolickie.

No właśnie Pan Bogosłow odpadł od Kościoła zapewne w momencie gdy biskup Rzymu całował Koran. I trwa Bogosław w tej herezji uporczywie - nie przekonują go ani "dzieła nowej ewangelizacji" ani "świadectwa" rimskowo papy całującego stopy transwestyty i dłonie księdza pederasty.
[/quote]

Oj tam, mam cos "smaczniejszego" :)
Rymski papa caluje w reke rabina;)

http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=16549

Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #152 dnia: Kwietnia 14, 2015, 03:17:23 am »

Tradycja Was-tradsów ma dokładnie 45 lat, no prawie. Rocznica bedzie 1 listopada.

Pierdolety.



Moja Tradycja ma dokladnie 1982 lata,

Re-pierdolety.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #153 dnia: Kwietnia 14, 2015, 17:12:21 pm »

Bogosłowie, to taka pokutująca wśród tradsów opinia teologiczna,....

acha  :o

Widzę tylko pewien problem. Tradycja Was-tradsów ma dokładnie 45 lat, no prawie. Rocznica bedzie 1 listopada.

Moja Tradycja ma dokladnie 1982 lata, liczac od Dnia Pięcdziesiatnicy, czyli Zeslania sw. Ducha i zalozenia Jednej Swietej Powszechnej i Apostolskiej Cerkwi Prawoslawnej.

Nasz brat troszeczkę się podniecił tą długością różnych tradycyj, że tak jednoznacznie stwierdza Pięćdziesiątnicę jako datę założenia Kościoła Chrystusowego. Na ...pewno pantecostaliany w tym dniu tak mówić mogą. Inni mogą zacząć np.w dzień Zwiastowania(prolajferzy), a inni skończyć ok.77 lat po tamtym cudownym wydarzeniu,.w dniu Zburzenia Świątyni w 70 roku. Wtedy Pan Jezus udowodnił przewrotnemu plemienku, że nie zasługuje na wybraństwo z urodzenia,zaś wyznawcy Chrystusa stali sie nowym Izraelem-Kościołem i Ciałem Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. Tak, czy tak Kościół załorzył Chrystus, nie samo Zesłanie Ducha Św.,ale Wy zdaje sie uważacie że Jezus był tylko pośrednkiem Ducha Św, że On został zesłany od Ojca poprzez Syna, a nie jak u nas od Ojca I Syna.  No chyba że Bartłomiej/Cyryl cóś tam zmienił ostatnio.
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #154 dnia: Kwietnia 14, 2015, 21:21:53 pm »

Bogosłowie, to taka pokutująca wśród tradsów opinia teologiczna,....

acha  :o

Widzę tylko pewien problem. Tradycja Was-tradsów ma dokładnie 45 lat, no prawie. Rocznica bedzie 1 listopada.

Moja Tradycja ma dokladnie 1982 lata, liczac od Dnia Pięcdziesiatnicy, czyli Zeslania sw. Ducha i zalozenia Jednej Swietej Powszechnej i Apostolskiej Cerkwi Prawoslawnej.

No chyba że Bartłomiej/Cyryl cóś tam zmienił ostatnio.
Bez zgody putinowszczyzny to może zmienić ... spodnie co najwyżej.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #155 dnia: Kwietnia 17, 2015, 00:11:56 am »

zachecam do zakupu slownika ortograficznego jezyka polskiego
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #156 dnia: Kwietnia 17, 2015, 08:09:36 am »

zachecam do zakupu slownika ortograficznego jezyka polskiego
Skoro polecamy sobie nawzajem różne książki, proponuję Panu zapoznanie się z katechizmem katolickim, żeby nie trwał Pan nadal w schizmie.
Ten jest bardzo dobry: http://www.tedeum.pl/tytul/12,Katechizm-katolicki
Chociaż dla Pana może lepszy byłby ten: http://www.tedeum.pl/tytul/34,Apologetyczny-katechizm-katolicki
Zapisane
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #157 dnia: Kwietnia 17, 2015, 20:23:13 pm »

bardzo dziekuje za lekture.

Ja natomiast polecam ksiazke:

http://cerkiew.info/pl/biblioteka/bibliografia/22,0

ks. archimandryta Warsonofiusz Doroszkiewicz

Dzieje Wschodnich Rzymian
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #158 dnia: Kwietnia 17, 2015, 21:17:56 pm »

bardzo dziekuje za lekture.

Ja natomiast polecam ksiazke:

http://cerkiew.info/pl/biblioteka/bibliografia/22,0

ks. archimandryta Warsonofiusz Doroszkiewicz

Dzieje Wschodnich Rzymian


Czy Pan ma tu do spełnienia jakąś misję nawracania katolików na schizmę ? Możemy za Pana ofiarować modlitwę do męczennika za wiarę Andrzeja Boboli oraz zaproponować założenie jakiegoś prawosławnego/tradycyjnego forum . ;D
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #159 dnia: Kwietnia 18, 2015, 00:47:56 am »

nie mam zadnej misji. nikogo nie nawracam, od samego mojego pobytu tutaj. admini to potwierdza.

Z kolei coraz rzadsze, nieporadne, raczej chamskie i zlosliwe proby nawracania mnie na wiare lefebrystów, są całkowicie bezskuteczne. Starzy forumowicze to wiedza i ja tez to wiem.

 Juz dawno ustalilismy, że przyjecie frankońsko-masońskich herezji i poddanie sie papiezowi Bergolio, któremu nota bene, wy sami wypowiedzieliscie Moi Drodzy Nowicjusze posluszeństwo, a ja jemu nigdy nie podlegalem kanonicznie, wywołuje u mnie uśmiech:)

Przede wszystkim, nie mogę wyrzec sie Chrystusa. To oczywiste.

Pewien samoistny pokój jaki wytworzyl sie  między mną a starymi forumowiczami i adminami, spowodował, że już od dawna nie obrzucamy sie inwektywami z kategorii "schizm, herezji". Raczej wymieniamy sie pewnymi spostrzezeniami, zachowujac swoje pozycje i światopogląd.  Od czasu do czasu wymieniamy sie równeiż tytułami lektur. Wspolczesny katechizm KRK znam calkiem niezle. Przedwojenny maly katechizm rowniez wpadl mi w rece, co nie przeszkadza mi trwać w mojej wierze. "tradsowi"  ktory przeczyta ksiazki polecane przeze mnie, rowniez nic zlego sie nie stanie.

Fajnie by bylo gdyby nowi nowicjusze status quo mnie jako b. starego nowicjusza tutaj, uszanowali. Rozumiem ze neofici dzialaja impulsywnie, ale spuscie troche pary, bo nie warto sie tak nadymac. XB!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2015, 00:55:27 am wysłana przez Bogosłow » Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #160 dnia: Kwietnia 18, 2015, 01:20:24 am »


Pewien samoistny pokój jaki wytworzyl sie  między mną a starymi forumowiczami i adminami, spowodował, że już od dawna nie obrzucamy sie inwektywami z kategorii "schizm, herezji".


Ja tylko nazywam rzeczy po imieniu, to tylko Bergoglio i kilku porzedników w imię fałszywego ekumenizmu okrzyknęło schizmę "Kościołem siostrzanym". Próby nawrócenia są aktem miłości bliźniego!

Odnośnie wieku-radzę nie wyciągać błędnych i pochopnych wniosków, gdyż moje pierwsze sakramenty były przedsoborowe, więc jestem "tradsem" od urodzenia.  ;D
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #161 dnia: Kwietnia 18, 2015, 06:13:27 am »

"tradsowi"  ktory przeczyta ksiazki polecane przeze mnie, rowniez nic zlego sie nie stanie.

Potwierdzam. Czytałem i żyję. :)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #162 dnia: Kwietnia 18, 2015, 11:54:16 am »

Z kolei coraz rzadsze, nieporadne, raczej chamskie i zlosliwe proby nawracania mnie na wiare lefebrystów,
I co pan sobie myślisz? Przylazłeś pan tu żeby ubliżać jak pospolity moderuch i chcesz pan być lubiany?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #163 dnia: Kwietnia 18, 2015, 12:40:09 pm »

Jakie to polskie: stojąc mocno na gruncie modernistyczno-bergoliańskim odmawiamy prawa do zbawienia "Grekom". I ile wkladamy w to "odwagi". A zeby tak za Benedykta list do ED napisac ...to odwagi brakowało  :)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #164 dnia: Kwietnia 18, 2015, 17:09:20 pm »

Z kolei coraz rzadsze, nieporadne, raczej chamskie i zlosliwe proby nawracania mnie na wiare lefebrystów, są całkowicie bezskuteczne. Starzy forumowicze to wiedza i ja tez to wiem.



Że co? Na jaką wiarę???  Nieee. . . to już jest chamskie, złosliwe i nieporadne. Ktoś tu chyba jest gościem, a ktoś gospodarzem.   (Od kuda wy jewo wzjali? Bogosława ja nie pomniu. Gospodi pomiłuj.)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2015, 17:19:27 pm wysłana przez Fideliss » Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Od ilu lat jesteście tradsami? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!