Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 21, 2024, 18:17:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232285 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 Drukuj
Autor Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski  (Przeczytany 65395 razy)
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #195 dnia: Stycznia 29, 2016, 22:31:20 pm »

Tak sobie myślę, że nie byłoby tego całego "zamieszania" wokół Intronizacji, gdyby nie posoborowy kryzys Kościoła. Błędy intronizacyjne to jedynie pokłosie odejścia od tradycyjnego nauczania w kwestii społecznego panowania Chrystusa oraz kultu Najświętszego Serca. Cóż, jak to się mówi - "socjalizm bohatersko pokonuje problemy..."
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #196 dnia: Stycznia 30, 2016, 16:57:45 pm »

Pan "secesio" w temacie Intronizacji otrzymał tu na forum i w tym wątku bardzo dużo odpowiedzi,  zacząć tylko od 10 strony tego wątku, które najwyraźniej mu nie pasują, bo gdzie indziej potrafił napisać w komentarzu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9062.msg201734.html#msg201734

Kiedyś pytał:

"...Z tego Serca wypływa świeto Chrystusa Króla, Ofiara Mszy św. .... "
P.Anno.
Niegodny, jako miotany szatańsko-kiersztyńskimi sztuczkami ignorant(bliźni P.Wiewiórowi, aczkolwiek mam nadzieje, że jeszcze nie głupol), prosi o wskazanie w tekscie encykliki P XI z wiadomego roku stosownego fragmentu. Pytam szczerze bo całej dokładnie nie studiowałem w oryginale. No chyba, że to tylko Pani interpretatio poetica... Cor sacratissimum, miserere nobis!

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg200245.html#msg200245Odnośnie powyzszego odpowiedź była tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg201563.html#msg201563Dziś patrzę co piszą na PCh i jest niesamowita dyskusja w temacie intronizacji, wiele komentarzy zostało usuniętych  i ... i pan "secesio" w komentarzach do komentarza:  :)

"Teresa
Intronizatorzy promują jakąś karykaturę Tradycji, to nie jest postawa katolicka, lecz niemal sekciarska, ruch skupiony na samym sobie, z ludźmi, którzy myślą, że są jedynymi dobrymi i sprawiedliwymi na ziemi, że przywrócą królestwo Chrystusa na ziemi jak ongiś Żydzi chcieli. Oby im się Kolumbia nie powtórzyła! I jak w dzisiejszych tak bardzo pomieszanych czasach, odrzuca się jeszcze to NSPJ, a chce Osoby, to iście szatański pomysł!!! bo on wie czym jest to Serce dla ludzi, to Serce zostało przebite dla ludzi, stąd wypływa Ofiara Mszy świetej i pod pozorem dobra będzie wszystko robił!!! Biskupi za długo czekali i pozwalali żeby kakol rósł, który zagłuszył pszenice, a teraz jakoś chcą z tego wyjść."


... zadaje tekie pytanie:
Panie "scecesio" , odpowiedź otrzymał pan tu,  powyżej podany link!


Wskazana lektura też tu: ( i encyklika  „Quas primas”  wspomniana)

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7361.msg203799.html#msg203799


« Ostatnia zmiana: Października 03, 2016, 22:40:46 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #197 dnia: Stycznia 30, 2016, 17:14:07 pm »

Bp Czaja : W objawieniach Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, na które powołują się zwolennicy intronizacji, jest kilka miejsc mówiących o tym, że Polska musi w sposób uroczysty ogłosić Pana Jezusa swym Królem przez intronizację. Jednak w objawieniach tych nigdzie nie ma wprost określenia, czy nazwania Chrystusa Królem Polski i już z tej racji niezrozumiałe jest postulowanie tego typu intronizacji.

Bp Czaja zaciemnia tylko sprawę, powołując się na Celakówną  pisząc o intronizacji a nie mówi że chodziło Jej o intronizację NSJ.Takie wybiórcze, wyrwane z kontekstu zdania z dzienniczków Celakówny ma zdaje się dogodzić wszystkim grupom intronizacyjnym i uciszyć te grupy. Ale ks Małkowski niedawno wspominał / jest gdzieś na YT /,że nie uda się biskupom oszukać intronizatorów.


Panie Robercie, wracam jeszcze do Pana wypowiedzi, do której juz się powyżej odniosłam, ale ... "intronizatorzy" (wiadomo, że o pewne grupy chodzi) coś im się nie podoba, bo w komentarzach swojego łódzkiego radia, m.in. jest tak:... a ten link to link do petycji, jaką roznoszą w całej sieci, żeby to podpisywać:

Na jesieni tego roku nie będzie żadnej INTRONIZACJI
(...)
http://www.piens.pl/na-jesieni-tego-roku-nie-bedzie-zadnej-intronizacji/

Podpisz petycję”Czekamy na INTRONIZACJĘ” i taki banerek:Tak patrzę na ten banerek i na ten obraz Chrystusa, to spytam,  skąd ten obraz jest?,  z jakich i czyich "wizji"? Powinno to być wyjaśnione. Ja wiem jedno, że każdy obraz, żeby był dopuszczony do publicznego kultu, musi mieć pozwolenie - samego proboszcza to za mało. Musi być oficjalne pozwolenie arcybiskupie. Arcybiskup często zasięga opinii komisji i wydaje pozwolenie na publiczną cześć czy  na zawieszenie danego obrazu.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2016, 22:30:19 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #198 dnia: Lutego 03, 2016, 11:29:44 am »

(...)

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,2300,usadzic-jezusa-na-tronie.html

...co, że w INNYM temacie? No sorki, ale jak NIEKTÓRZY powołują sie na jedyny oficjalny autorytet, wskazany magistralnie do zajmowania sie"intronizacją", to i w tym wątku powinni być w łączności z De(m)onem:-)
Można nie wspierać ich "dzieła" i sprawdzić temat na PCh24.

powyższa wypowiedź stąd:   http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9116.msg203317.html#msg203317Nie interesują mnie wyrywane przez pana zdania z kontekstu, ani inne majaczenia, ale ten inny temat, a odnośnie podanego linku, to z niego to pierwsze zdanie: "Biskupi nie mają zamiaru ustanawiać Jezusa Królem Polski. To tak jakby mieli Stworzyciela ustanowić Bogiem." - i słusznie! Amen! 

Jakby pan zadał sobie trochę trudu i zechciał poznać treści aktów intronizacyjnych NSPJ, jakie były wcześniej, to by pan wiedział jak i co było mówione i nigdy by już nie mówił o intronizacji Chrystusa Króla Polski. Choćby ten zamieszczony tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg187178.html#msg187178

Odnośnie dalszej części pana wypowiedzi, tych NIEKTÓRYCH (nie wiem którzy to są wg. pana),  którzy się powołują na jakiś dokument (też nie wiem jaki dokument bo nie podaje pan),  to sprawdzić wiedzę można też na innych stronach. I jak widzę ci NIEKTÓRZY czy też inni  NIEKTÓRZY do prawdy doszli, skoro w swoim komentarzu napisali tak:
O tu:  http://www.bibula.com/?p=85499


Odnośnie tego pierwszego artykułu zamieszczonego na bibule, to w jego treści jest wspomniany poseł Artur Górski.  Dodam do tego, poseł Górski nie odrobił zaległego zadania domowego i teraz to powtarza, na fb jest, a sekciarze maja z tego radość, że tak powinno być. Można tu sobie sparafrazować tę maksymę; zły car i dobrzy bojarzy!http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/2b69e4058e0ca29c

Wielu broni i robi wywody chcąc usprawiedliwić działanie podjęte bodajże w 2006 r. zgłaszając projekt do Parlamentu pod głosowanie, żeby ogłosić Chrystusa Króla na Króla Polski! To był pomysł śp.ks. Kiersztyna i ludzi z nim związanych, większych i mniejszych "politykierów" i się sekciarstwo chlubi tym na swojej stronie i roznoszone jest na wiele innych i myślą że zakrzyczą tych co głoszą zdrową naukę. Pod krzyżem na Golgocie też była mniejszość, a krzykacze poszli z większością.http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/3d07f1108dcf77a0

Pisze na stronie:

INICJATYWA POSELSKA  W SPRAWIE NADANIA JEZUSOWI CHRYSTUSOWI
TYTUŁU: JEZUS KRÓL POLSKI


Powinno pisać; INICJATYWA KS. KIERSZTYNA ...

http://intronizacja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=150%3Ainicjatywa-poselska&catid=35&Itemid=77

... a nie posła Górskiego, poseł Górski jak i inni byli do tego tylko wykorzystani. Nie mieli wiedzy wiedzy w tym temacie i nadal bardzo wielu nie ma. O wszystkim tu było i jest napisane.  Niewyobrażalne jest poddawanie decyzji o takim akcie pod głosowanie w parlamencie!!!
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2016, 22:49:43 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #199 dnia: Lutego 03, 2016, 18:55:57 pm »

"Postępowy demokratycznie front zdrowej wykładni jedynej prawdziwie powszechnej i zawsze obowiązującej nauki kolejny raz zadaje sprawiedliwy dziejowo kłam manipulacjom skłóconych karłów tronizacyjnych osieroconych nieprzypadkową śmiercią zdrajcy i szkodnika organizacyii zasłużonej podczas przedterminowego wykonania ostatniego etapu planu pięć-dziesięc-iolatki..."

http://www.pch24.pl/modernisci-jak-ognia-boja-sie-intronizacji--tym-razem-uderza-tygodnik-powszechny-,40979,i.html
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #200 dnia: Lutego 03, 2016, 19:51:07 pm »

"Postępowy demokratycznie front zdrowej wykładni jedynej prawdziwie powszechnej i zawsze obowiązującej nauki kolejny raz zadaje sprawiedliwy dziejowo kłam manipulacjom skłóconych karłów tronizacyjnych osieroconych nieprzypadkową śmiercią zdrajcy i szkodnika organizacyii zasłużonej podczas przedterminowego wykonania ostatniego etapu planu pięć-dziesięc-iolatki..."

http://www.pch24.pl/modernisci-jak-ognia-boja-sie-intronizacji--tym-razem-uderza-tygodnik-powszechny-,40979,i.html
dalej za TP
Na łamach „TP” Artur Sporniak nazywa zapowiedź intronizacji „jednym z najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń religijnych w Polsce w Roku Miłosierdzia”. Publicysta zdecydował się nawet na przytoczenie słów opublikowanych na łamach „TP” jeż ponad pięć lat temu: „Na naszych oczach powstaje schizmatycki ruch parareligijny o licznych cechach sekty, z celami wykraczającymi poza aspiracje religijne. Czyżby powtórka z Lefebvre’a – tym razem po polsku?”.


  Dobre sobie  porównanie  abp Lefebvre  w łączności z rodzimymi wizjonerami  natankowo - szczyglickimi ;D Podłość ludzka nie zna granic jak niegdyś mówiła Bożena Dykiel.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #201 dnia: Lutego 03, 2016, 21:47:37 pm »


dalej za TP
Na łamach „TP” Artur Sporniak nazywa zapowiedź intronizacji „jednym z najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń religijnych w Polsce w Roku Miłosierdzia”. Publicysta zdecydował się nawet na przytoczenie słów opublikowanych na łamach „TP” jeż ponad pięć lat temu: „Na naszych oczach powstaje schizmatycki ruch parareligijny o licznych cechach sekty, z celami wykraczającymi poza aspiracje religijne. Czyżby powtórka z Lefebvre’a – tym razem po polsku?”.


  Dobre sobie  porównanie  abp Lefebvre  w łączności z rodzimymi wizjonerami  natankowo - szczyglickimi. Podłość ludzka nie zna granic jak niegdyś mówiła Bożena Dykiel.


Sporniak pisał to pięć lat temu, że "na naszych oczach powstaje schizmatycki ruch parareligijny o licznych cechach sekty"  i przecież prawdę napisał!  kłamstwa nie napisał, nie jest to sekciarskie?   A to że porównał to całe towarzystwo "intronizatorów" do abp Lefebvre, to on sam nie doinformowany i sami sekciarze do tego doprowadzili,  tzw. "tradycjonaliści", moderniści, niedoinformowani i nie wiem kto tam jeszcze jak ich  zwać.   Kryzys w Kościele NIKOGO!!! nie upoważnia do wypaczania zdrowej nauki Kościoła.

Poczytali książkę  abp Lefebvre pt. "oni Go zdetronizowali" , u ks. Kiersztyna wypaczone  przesłanie sł. B. Rozalii Celakówny, zrobili mix-masz i z tej mieszanki im wyszło, że jak Go zdetronizowano, to trzeba wg. Rozali Go intronizować i ogłosić na Króla Polski, co jest kłamstwem, bo Rozalia tak nie pisała. Jak najbardziej królowanie Chrystusa Króla było jedną z najważniejszych spraw abp Lefebvre, jego przeciwstawianie się kryzysowi w Kościele. Tylko w "oni Go zdetronizowali" abp Lefebvre nigdzie nie wspominał o ogłaszaniu Chrystusa na Króla jakiegokolwiek kraju i nie mieszał tu i nie wypaczał tematu Intronizacji. Abp. Lefebvre doskonale znał naukę wcześniejszych papieży i wiedział jak i co czynić, żeby to Królestwo Chrystusa przywrócić, że nabożeństwo i poświęcenie się Najśw. Sercu, zwane też intronizacją i aprobowane przez wielu papieży, jest najdoskonalszym przygotowaniem i sposobem na potwierdzenie królowania Chrystusa Króla w rodzinie, państwie i świecie.


Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #202 dnia: Lutego 03, 2016, 22:09:51 pm »

W tym Krótkim tekście red. Sporniaka, zatytułowanym „Kontrowersyjna intronizacja”, to ciekawe rzeczy tam pisze  :o o czym nie wspomniał autor tekstu na PCh, a mianowicie:

"(...)
Ruch intronizacyjny ma swoje korzenie w spontanicznych staraniach o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego przedwojennej krakowskiej mistyczki Rozalii Celakówny (1901–1944), której Pan Jezus miał w wizjach zlecić misję intronizowania Go na Króla Polski. Z jej pism wynika, że akt intronizacji dokonany przez naród na czele z rządem i Episkopatem stanowi jedyny ratunek przed wojenną zagładą Polski. W szerzenie idei intronizacji zaangażowali się kontrowersyjni księża: suspendowany ks. Piotr Natanek i wydalony z zakonu jezuitów, nieżyjący już ks. Tadeusz Kiersztyn. (...)"

https://www.tygodnikpowszechny.pl/kontrowersyjna-intronizacja-32217

I co? nauka ks. Kiersztyna wiecznie żywa! z wierutnymi kłamstwami, przeinaczeniami, swoimi dopowiedzeniami. I tak każdy powtarza nie poznając prawdy z jej pism. Powtórzę się jeszcze raz, kąkol przerósł pszeniczkę!

Biedna ta Rozalia! Proponuję posłuchać rekolekcji podanych tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg188911.html#msg188911


Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #203 dnia: Marca 04, 2016, 11:33:21 am »

Kilka wpisów wcześniej w tym wątku, odpowiadając użytkownikowi "katol90"  o tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg203279.html#msg203279

... postawiłam też pytanie: "Jak z tego wyjdą biskupi? - sama jestem ciekawa, ..."

Jak czytamy w Naszym Dzienniku z 27 lutego 2016 r. ogólnopolski akt przyjęcia królowania Chrystusa i poddania się Jego Boskiej władzy będzie miał miejsce w krakowskich Łagiewnikach 19 listopada 2016 roku, w przeddzień uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata


Uznajemy królowanie Chrystusa!

Już w najbliższy piątek rozpoczynamy przygotowanie do ogólnopolskiego aktu przyjęcia królowania Chrystusa i poddania się Jego Boskiej władzy. Bądźmy apostołami tej duchowej mobilizacji w swoich parafiach, rodzinach, środowiskach pracy. Zachęcamy, aby od 4 marca do 4 listopada br. podjąć nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca i post w intencji Ojczyzny.
(...)
http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/153053,uznajemy-krolowanie-chrystusa.htmlPrzeczytałam artykuł i się zastanowiłam, jak się ma zacytowana w artykule wypowiedź abp Dzięgi o ta:

"W czasie nowenny pierwszych piątków miesiąca polecać będziemy Bogu naszą Ojczyznę. – Dla ludzi wiary jest oczywiste, że jak rodzice muszą modlitwą otaczać swoje dzieci, a dzieci modlić się za swoich rodziców, tak my wszyscy musimy trwać w systematycznej modlitwie za Polskę – zwracał uwagę w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. abp Andrzej Dzięga. – To przecież nasza Rodzina, to nasz Dom, to nasza Matka, a my wszyscy jesteśmy synami i córkami naszej Ojczyzny. Jak można zapomnieć o modlitwie za Polskę? – pytał metropolita szczecińsko-kamieński. Uznanie królowania Chrystusa ma bardzo ważny wymiar społeczny. To droga do odrodzenia duchowego Polski. Musimy pamiętać o przestrodze Pana Jezusa, którą skierował za pośrednictwem Sługi Bożej Rozalii Celakówny: „Już dalej nie mogę znieść tej obrazy i zniewag, jakie mi zadają grzechy nieczyste. Jeżeli Polska nie odrodzi się duchowo, nie porzuci swych grzechów, to zginie, bo czyni mi straszną zniewagę”.

... do tego na co zezwolił i o czym tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9210.msg204494.html#msg204494

Jeden abp postawił się jako osąd najwyższy prawdziwości orędzi i ich niebiańskiego pochodzenia?


Zapisane
katoL90
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 46


In hoc signo vinces!

« Odpowiedz #204 dnia: Marca 20, 2016, 04:38:27 am »

A gdyby nagle w przyszłości Polacy chcieliby naprawdę, aby Chrystus był Królem Polski:

Wielka nowenna na lata 2017-2025, która ma przygotować Polskę do uroczystej intronizacji Jezusa Chrystusa na króla Polski
Zadania episkopatu:
- Wielkie ogólno-narodowe rekolekcje w oparciu o Tradycję, magisterium Kościoła, encyklikę Quas Primas i Pascendi Domini Gregis!
- peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i innych świętych obrazów
- Odlanie figury Chrystusa Króla Polski i jego peregrynacja
- Budowa Sanktuarium Chrystusa Króla Polski w stylu gotyckim, większym od Lichenia. Lokalizacja Świebodzin(posąg Chrystusa Króla już jest)
Zadania rządu i parlamentu:
-uchwalenie nowej konstytucji, Zaczynających się od słów: W imię Boga w Trójcy Świętej jedynego i Najświętszej Maryi Panny Królowej korony polskiej. Podkreślenie, że panującą religią jest katolicyzm
- wystąpienie z Unii Europejskiej
- ustawowe wprowadzenie zakazu zabijania dzieci nienarodzonych
- likwidacja ślubów cywilnych, powrót do stanu prawnego z przed wojny
- zakaz lichwy, pornografii i  sprzedaży środów antykoncepcyjnych
- zakaz publicznej działalności sekt parachrześcijańskich i pogańskich
Zadania mediów i przemysłu rozrywkowego:
- produkcja filmów i seriali przybliżających sylwetkę Pana Jezusa,  Maryi, apostołów  i świętych
- filmiki rekolecyjne w internecie dla ludzi w każdym wieku i każdego stanu
- rzetelne relacjonowanie stanu zmian w kraju, wołanie o nawrócenie do grzeszników
- walka z seksualizacją w telewizji i kinie
Wszystko zakończone aktem intronizacyjnym podpisanym przez biskupów Polskich, prezydenta, Marszałka Sejmu, Marszałka Senatu i premiera w święto Chrystusa Króla- ostatnia niedziela października 2025, na 1000-lecie królestwa Polskiego Polska obiera Króla królów na swego władcę.

Piotr Ochalski Niedziela Palmowa AD 2016


Zapisane
A z Jego ust wychodzi ostry miecz,
by nim uderzyć narody:
On paść je będzie rózgą żelazną
i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga.
Ap 19, 15
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #205 dnia: Marca 20, 2016, 08:31:00 am »

- likwidacja ślubów cywilnych, powrót do stanu prawnego z przed wojny

Te 2 postulaty są sprzeczne, bo zgodnie ze stanem prawnym sprzed wojny (poza byłym zaborem rosyjskim) istniały śluby cywilne.
Ponadto: powrót do stanu sprzed wojny oznaczałby przywrócenie osobnego ustawodawstwa (jeśli chodzi o prawo małżeńskie) dla każdego z dawnych zaborów (Prusy; Galicja z Księstwem Cieszyńskim, Węgry - Spisz i Orawa; Królestwo Kongresowe, Rosja). A jakie prawo miałoby obowiązywać na Ziemiach Odzyskanych i dlaczego?
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #206 dnia: Marca 21, 2016, 00:26:46 am »

Cytuj
- Budowa Sanktuarium Chrystusa Króla Polski w stylu gotyckim, większym od Lichenia. Lokalizacja Świebodzin(posąg Chrystusa Króla już jest)

Dlaczego gotyckim?
Odlana figura będzie, sądząc po obrazkach, w stylu manierystyczno-barokowym. A dlaczego nie będzie w stylu gotyckim?
Czy to takie ważne aby Sanktuarium było większe od Lichenia?
Z mojej strony mam postulat by Sanktuarium będące większym od Lichenia było też wyższym od Pałacu Kultury.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #207 dnia: Marca 21, 2016, 09:48:00 am »

A gdyby nagle w przyszłości Polacy chcieliby naprawdę, aby Chrystus był Królem Polski:

Wielka nowenna na lata 2017-2025, która ma przygotować Polskę do uroczystej intronizacji Jezusa Chrystusa na króla Polski
(...)

Zaległe zadanie domowe dalej nie odrobione  ::)  Z książeczki:
Święto Chrystusa Króla . Szkic historyczno - liturgiczny.
Kraków 1926 r.


9. http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/f223773687058993

... i co tu pisze? - ano to żeby wysławiać, wielbić na całym świecie królewską Osobę Jezusa Chrystusa, żyjącego w Eucharystii i władającego społeczeństwem przez swoja miłość nieskończoną, czyli przez Swe Najświętsze Serce!


więcej pisze tu:
http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,47/o-intronizacji-pyta-pan-papiez-odpowiada-pan-krajski,14222.html#69356


Piotr Ochalski Niedziela Palmowa AD 2016


A to kto? co za autorytet w temacie?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #208 dnia: Marca 25, 2016, 15:40:55 pm »

Ciekawy artykuł zalinkowany tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7361.msg204758.html#msg204758
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #209 dnia: Kwietnia 24, 2016, 11:18:34 am »

Komunikat z 372. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

[...] 9. Konferencja Episkopatu Polski podczas obrad zatwierdziła treść „Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”. Zostanie on uroczyście odczytany w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w sobotę przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Może być też wykorzystany duszpastersko w diecezjach i parafiach. Biskupi dziękują przedstawicielom poszczególnych ruchów intronizacyjnych za aktywny udział w pracach związanych z przygotowaniem tekstu. [...]

Oto jego treść:

Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!

- W naszych sercach - Króluj nam Chryste!

- W naszych rodzinach - Króluj nam Chryste!

- W naszych parafiach - Króluj nam Chryste!

- W naszych szkołach i uczelniach - Króluj nam Chryste!

- W środkach społecznej komunikacji - Króluj nam Chryste!

- W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku - Króluj nam Chryste!

- W naszych miastach i wioskach - Króluj nam Chryste!

- W całym Narodzie i Państwie Polskim - Króluj nam Chryste!

Błogosławimy Cię i dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste:

- Za niezgłębioną Miłość Twojego Najświętszego Serca - Chryste nasz Królu, dziękujemy!

- Za łaskę chrztu świętego i przymierze z naszym Narodem zawarte przed wiekami - Chryste nasz Królu, dziękujemy!

- Za macierzyńską i królewską obecność Maryi w naszych dziejach - Chryste nasz Królu, dziękujemy!

- Za Twoje wielkie Miłosierdzie okazywane nam stale - Chryste nasz Królu, dziękujemy!

- Za Twą wierność mimo naszych zdrad i słabości - Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy, a zwłaszcza za odwracanie się od wiary świętej, za brak miłości względem Ciebie i bliźnich. Przepraszamy Cię za narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia. Wyrzekamy się złego ducha i wszystkich jego spraw.

Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa: - Przyrzekamy bronić Twej świętej czci, głosić Twą królewską chwałę - Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

- Przyrzekamy pełnić Twoją wolę i strzec prawości naszych sumień - Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

- Przyrzekamy troszczyć się o świętość naszych rodzin i chrześcijańskie wychowanie dzieci - Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

- Przyrzekamy budować Twoje królestwo i bronić go w naszym narodzie - Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

- Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw - Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Jedyny Władco państw, narodów i całego stworzenia, Królu królów i Panie panujących! Zawierzamy Ci Państwo Polskie i rządzących Polską. Spraw, aby wszystkie podmioty władzy sprawowały rządy sprawiedliwie i stanowiły prawa zgodne z Prawami Twoimi.

Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem.

W imię miłości bratniej zawierzamy Tobie wszystkie narody świata, a zwłaszcza te, które stały się sprawcami naszego polskiego krzyża. Spraw, by rozpoznały w Tobie swego prawowitego Pana i Króla i wykorzystały czas dany im przez Ojca na dobrowolne poddanie się Twojemu panowaniu.

Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczynić serca nasze na wzór Najświętszego Serca Twego.

Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowiązań płynących z tego narodowego aktu, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia.

W Niepokalanym Sercu Maryi składamy nasze postanowienia i zobowiązania. Matczynej opiece Królowej Polski i wstawiennictwu świętych Patronów naszej Ojczyzny wszyscy się powierzamy.

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie - na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

* * *

Oto Polska w 1050. rocznicę swego Chrztu
uroczyście uznała królowanie Jezusa Chrystusa.

 

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.
______________________________________________
I nie ma nic o Królu Polski!

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2016, 11:54:30 am wysłana przez ececylia » Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!