Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 06:37:22 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 Drukuj
Autor Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski  (Przeczytany 63168 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #210 dnia: Kwietnia 24, 2016, 22:49:56 pm »

vivat KEP!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Vandersky
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #211 dnia: Kwietnia 25, 2016, 14:16:47 pm »

Zmuszony w sumieniu przez pojawiające się liczne i sprzeczne opinie dotyczące tzw. Intronizacji zbadałem całą sprawę w kontekście Pisma Świętego i zamykając swój udział w tej dyskusji podaję moje końcowe wnioski.

Najpierw fragmenty PŚ:

Mt 27:11 "Jezusa zaś postawiono przed namiestnikiem. Namiestnik zadał Mu pytanie: Czy ty jesteś Królem żydowskim? Jezus odpowiedział: Tak, Ja nim jestem."

A teraz grecki oryginał dotyczący ostatnich słów przetłumaczonych przez Biblię Tysiąclecia wydanie 5: Tak, Ja nim jestem.
Σὺ λέγεις co prawidłowo tłumaczy się "Tyś powiedział" a nie "Tak, Ja nim jestem".
Nie ma tu mowy o potwierdzeniu przez Jezusa całego dwuczłonowego tytułu, że jest królem narodowości. Jest tylko potwierdzenie Piłatowi: oto twoja opinia o mnie.

następny fragment:

Łk 23:3 "Piłat zapytał Go: «Czy Ty jesteś Królem żydowskim?» Jezus odpowiedział mu: «Tak, Ja Nim jestem»."

i znowu grecki oryginał dotyczący ostatnich słów przetłumaczonych przez Biblię Tysiąclecia wydanie 5: Tak, Ja nim jestem.
Σὺ λέγεις prawidłowo tłumaczy się "Tyś powiedział" - dokładnie ta sama historia. To samo u Marka 15:2.

następny fragment:

J 18:33-34 "Wtedy powtórnie wszedł Piłat do pretorium, a przywoławszy Jezusa rzekł do Niego: «Czy Ty jesteś Królem Żydowskim?» Jezus odpowiedział: «Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?»

Tu jeszcze wyraźniej widać, że Jezus, gdy słyszy, że jego Królestwo przypisane jest do narodowości, wydaje świadectwo, że ta opinia wychodzi od Piłata lub od innych, którzy mu ją wydali, pochodzi więc od człowieka. Jest to tylko opinia ludzka. Gdyby było inaczej, Jezus wprost przyznałby rację temu zdaniu. Nie ma też całkowitego zaprzeczenia ze strony Jezusa, gdyż w pytaniu Piłata zawiera się część prawdy: że jest On Królem.

i ostatni werset ze św. Jana

J 18:37 "Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?» Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem."

I nawet tutaj w oryginale greckim Jezus mówi: Σὺ λέγεις ὅτι βασιλεύς εἰμι ἐγὼ, co dosłownie się tłumaczy: Tyś powiedział, że Ja jestem Królem. Znowu potwierdzenie, że wypowiedziany tytuł pochodzi z ust ludzkich. Nawet gdyby jednak przyjąć tłumaczenie BT to Jezus potwierdza wprost TYLKO stwierdzenie, że jest KRÓLEM. Koniec kropka.

W innym zaś wersecie Pisma określenie "król narodu" jest szyderstwem wobec Jezusa:

Mt 27:42 "Innych wybawiał, siebie nie może wybawić. Jest królem Izraela: niechże teraz zejdzie z krzyża, a uwierzymy w niego"

Szydzący powołują się na jego tytuł władcy ziemskiego nad narodem.

Tak więc każda intronizacja Jezusa Chrystusa konkretnie na Króla Polski będzie wbrew woli Chrystusa, który nigdy nie uznał i nie potwierdził takiego tytułu. Jedynym godnym tytułem dla Niego jest tytuł Króla całego stworzenia. Wszelkie inne wtrącenia i uściślenia są ujmą dla Jego godności i zawężają ją do partykularyzmów narodowych. Inną zaś rzeczą jest uznanie panowania królewskiego Jezusa. Jest to powiedzenie Chrystusowi: "Tak, uznajemy przez wiarę, że ty choć niewidzialnie, jesteś naszym Panem i Królem, bo wg Twoich słów Królestwo Twoje nie jest z tego świata. Ale to, choć zbiorowo, musi być dokonane, poprzez osobisty akt wiary każdego z osobna, a nie przez jakikolwiek akt polityczny.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2016, 14:18:49 pm wysłana przez Vandersky » Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #212 dnia: Kwietnia 27, 2016, 13:43:03 pm »


... to tylko opinia ludzka. Gdyby było inaczej, Jezus wprost przyznałby rację temu zdaniu. .

... Wszelkie inne wtrącenia i uściślenia są ujmą dla Jego godności i zawężają ją do partykularyzmów narodowych.

...a nie przez jakikolwiek akt polityczny.

"Jest to tylko opinia ludzka"
Dosłowniejsze uzupełnienie "opinii": nie boi sie brat "wtrącania i uściślania", że nasz Król i Zbawiciel "wprost przyznałby rację temu..." czy innemu. Wg.mojej heretyckiej wiedzy stawianie Boga w takiej sytuacji ma niewiele wspólnego z prawdziwym adorowaniem Jego królewskiej GODNOŚCI, o którą jak można przeczytać pan również pragnie zabiegać.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2016, 18:32:51 pm wysłana przez secessio » Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
zdzichu
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #213 dnia: Kwietnia 27, 2016, 14:41:47 pm »

Całe szczęście, że nikt w historii nie pomyślał, że lepiej zna się na Piśmie Świętym niż tłumacze, bibliści oraz Kościół, tyle herezji by powstało!
.
.
.
A nie, czekaj...
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #214 dnia: Kwietnia 27, 2016, 18:28:08 pm »

... lepiej zna się na Piśmie Świętym niż tłumacze, bibliści oraz Kościół...

A których członków KRK ma brat na myśli, takich?

"Słowo wstępne do Opinii teologicznej uzasadniającej prawdę i kult Chrystusa Króla Polski
(Abp St. Wielgus)

Z radością przyjąłem do wiadomości decyzję Ruchu Obrony Rzeczypospolitej SAMORZĄDNA POLSKA o wydaniu drukiem Opinii teologicznej uzasadniającej prawdę i kult Chrystusa Króla Polski autorstwa Księdza Profesora Czesława Bartnika, jednego z najwybitniejszych współczesnych teologów i myślicieli i jedynego żyjącego specjalisty w zakresie teologii Narodu..."

http://www.blogmedia24.pl/node/66198

Czy ze wszystkim sie zgadzam? Niekoniecznie. Czy podziwiam cały dorobek i karierę tych profesorów posoborowych? Także nie. Ale tak sie składa, że jak w wielu kwestiach tak i w tej jakoś bliżej mi do emerytowanych dysydentów, niż niemiłościwie nam niepanujących nad powierzoną trzodą oficyalnych KEPskich struktur.
(Za źródło wybrałem myśle neutralny-katolicko-portal. by Waść elektronicznego śladu u "heretyków" i heterodoxów niepozostawiając całość Depozytu ustrzec mógł)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2016, 18:46:30 pm wysłana przez secessio » Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
zdzichu
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #215 dnia: Kwietnia 27, 2016, 18:45:53 pm »

... lepiej zna się na Piśmie Świętym niż tłumacze, bibliści oraz Kościół...

A których członków KRK ma brat na myśli, takich:

http://www.blogmedia24.pl/node/66198

Tak sie składa, że jak w wielu kwestiach tak i w tej jakoś bliżej mi do emerytowanych dysydentów, niż niemiłościwie nam niepanujących nad powierzoną trzodą oficyalnych KEPskich struktur.
(Za źródło wybrałem myśle neutralny-katolicko-portal. by Waść elektronicznego śladu u "heretyków" i heterodoxów niepozostawiając całość Depozytu ustrzec mógł)
Mój błąd, nie użyłem cytatu. Mój komentarz był odnośnie wypowiedzi Vandersky'ego.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #216 dnia: Maja 13, 2016, 09:44:43 am »


Telewizja Republika - RYCERZE CHRYSTUSA

https://www.youtube.com/watch?v=BJW3z23jxMs
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #217 dnia: Listopada 20, 2016, 15:37:06 pm »

Czy po Mszach w KRR też był dokonywany akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana? Np. w Krakowie? Pozostałe miejsca?
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #218 dnia: Listopada 20, 2016, 16:12:10 pm »

Czy po Mszach w KRR też był dokonywany akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana? Np. w Krakowie? Pozostałe miejsca?
Tak, trzy tygodnie temu (Wrocław)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #219 dnia: Listopada 20, 2016, 16:46:14 pm »

Czy po Mszach w KRR też był dokonywany akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana? Np. w Krakowie? Pozostałe miejsca?
Tak, trzy tygodnie temu (Wrocław)

Msza tradycyjna wg. starego rytu i nie było tak jak nakazał Pius XI encykliką Quas Primas z 11 grudnia 1925 r. aby we wszystkich kościołach tego dnia po głównym nabożeństwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówić litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu?
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #220 dnia: Listopada 20, 2016, 19:03:28 pm »

Czy po Mszach w KRR też był dokonywany akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana? Np. w Krakowie? Pozostałe miejsca?
W Gdańsku u Św. Barbary dziś.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #221 dnia: Listopada 20, 2016, 19:21:09 pm »

Czy po Mszach w KRR też był dokonywany akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana? Np. w Krakowie? Pozostałe miejsca?


W Częstochowie wczoraj na Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #222 dnia: Listopada 20, 2016, 20:59:01 pm »

W Opolu dzisiaj przed Mszą, podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu.
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #223 dnia: Listopada 20, 2016, 21:23:32 pm »

Czy po Mszach w KRR też był dokonywany akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana? Np. w Krakowie? Pozostałe miejsca?

W Bydgoszczy dzisiaj był.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #224 dnia: Listopada 25, 2016, 00:53:56 am »

U św. Piotra we Warszawie też.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!