Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 20, 2024, 05:33:29 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232279 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: "Teatr Obrzydliwości" - 20 lutego o godz. 19:00 Poznań
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: "Teatr Obrzydliwości" - 20 lutego o godz. 19:00 Poznań  (Przeczytany 918 razy)
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« dnia: Lutego 18, 2014, 01:11:32 am »

Poznański Klub Polonia Christiana zaprasza na spotkanie pod tytułem: "Teatr Obrzydliwości" .

Spotkanie odbędzie się 20 lutego o godzinie 19:00 w Muzeum Archidiecezjalnym przy ul. Lubrańskiego 1. 
Zaproszonymi gośćmi są:
Tomasz A. Żak – reżyser, twórca niezależnego Teatru „Nie Teraz”oraz 
Stanisław Markowski – fotograf, artysta 

Spotkanie poświęcone będzie sztuce, teatrowi oraz innym formom współczesnej kultury, która finansowana za publiczne pieniądze zamiast tworzyć piękno zatruwa umysły promując brzydotę i bluźnierstwo. Porozmawiamy także o tym jak przebiega proces psucia polskiej kultury i o zdrowej reakcji publiczności, która zaczyna protestować w krakowskim Starym Teatrze.

Jako komentarz do spotkania pragnę przytoczyć w tym miejscu słowa redaktora naczelnego Polonia Christiana, pana Sławomira Skiby:(...) w sferze tak zwanej kultury wysokiej wcale nie jest lepiej. Można nawet odnieść wrażenie, że skala wszelkiej maści plugastwa, obsceny czy bluźnierstwa w obrębie wydarzeń aspirujących do miana artystycznych jest tym większa, im bardziej „ambitni” są twórcy pragnący uchodzić za elitę kulturalną naszego społeczeństwa. A że zostało ono pozbawione prawdziwych elit, które na przekór zmiennym modom i trendom mogłyby zachowywać wysoki poziom i kształtować prawdziwą wrażliwość na piękno, naród nasz pada często ofiarą różnej maści „artystów” z piekła rodem.(...) Dzisiejszy świat artystów, do snobistycznej ekscentryczności dokłada niejako w pakiecie plugastwo duszy zepsutej przez grzech. Ludzie ci, finansowani z ministerialnej – czyli naszej – kasy, produkują „dzieła” będące projekcją ich chorych umysłów i rozbuchanych do czerwoności żądz, tryskające jadem nienawiści do Boga i wszystkiego, co im przypomina o ich duchowej kondycji. Dlatego przyklaskiwać im może wyłącznie dusza o podobnych preferencjach lub trawiony kompleksem niższości inteligent z awansu społecznego. (...) 

Zachęcam do promowania spotkania w obrębie Państwa środowisk a także za pośrednictwem strony wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1380410282228586/

współorganizatorzy:

Krucjata Młodych

oraz

www.prawawielkopolska.pl
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: "Teatr Obrzydliwości" - 20 lutego o godz. 19:00 Poznań « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!