Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 20, 2024, 23:18:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232283 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 Drukuj
Autor Wątek: Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym  (Przeczytany 44370 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #180 dnia: Sierpnia 29, 2022, 12:46:05 pm »

Ks. bp. Edward Janiak napisał później w liście do biskupów z dnia 13.06.2020 r. o okolicznościach powstania fundacji:
Cytuj
Jestem 24 lata biskupem i nigdy wbrew tajnemu głosowaniu, gdzie wynik był negatywny, nie zmieniono decyzji na pozytywny. Tym razem było inaczej. Wówczas wystąpiło dwóch biskupów z Opola i Lublina, z głosem, żeby odstąpić od decyzji w głosowaniu, gdyż ks. Prymas już podał do publicznej wiadomości, że KEP zatwierdził Fundację i podał jej skład zarządu, w którym była p. Titaniec W tym momencie gdybyśmy to ujawnili, to dokładnie padły te słowa: <ks. Prymas byłby skompromitowany>. Ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, zabrał wówczas głos i powiedział, że trzeba uniknąć takiej sytuacji i przystać na powstanie Fundacji św. Józefa.

Też pamiętam tą aferę, tu jednak jest uzasadnienie dlaczego sprawa została zaklajstrowana. Panna Titaniec (Marta Joanna nr pesel 740709xxxxx) reprezentuje "wypróbowane" żywioły około-kościołowe, te więzi, dialogujących z Żydami deoniarzy itp.

Wpisując do przeglądarki ekrs numer 0000822034 i zaznaczając fundacje oraz odpis "pełny" mamy wszystkie informacje o celach, zarządzie i organie nadzoru, gdzie figuruje także abp Polak.
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2022, 16:51:50 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #181 dnia: Sierpnia 29, 2022, 22:39:43 pm »

Przepraszam, ale niech pan przetłumaczy na ludzką mowę.

Postaram się.
A dziękuję.

Podczas obrad 384 zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski odbywającego się w dniach 8-9 października 2019 r., powołano (oficjalnie) Fundacje św. Józefa Konferencji Episkopatu Polski. Marta Titaniec (feministka, która następnie została "prezeską" owej fundacji) i ks. Tadeusz Michalik to pierwsi członkowie rady i zarządu fundacji.
Ks. bp. Edward Janiak napisał później w liście do biskupów z dnia 13.06.2020 r. o okolicznościach powstania fundacji:
Cytuj
Jestem 24 lata biskupem i nigdy wbrew tajnemu głosowaniu, gdzie wynik był negatywny, nie zmieniono decyzji na pozytywny. Tym razem było inaczej. Wówczas wystąpiło dwóch biskupów z Opola i Lublina, z głosem, żeby odstąpić od decyzji w głosowaniu, gdyż ks. Prymas już podał do publicznej wiadomości, że KEP zatwierdził Fundację i podał jej skład zarządu, w którym była p. Titaniec. W tym momencie gdybyśmy to ujawnili, to dokładnie padły te słowa: <ks. Prymas byłby skompromitowany>. Ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, zabrał wówczas głos i powiedział, że trzeba uniknąć takiej sytuacji i przystać na powstanie Fundacji św. Józefa.
No dobrze, ale to są ruchawki biskupów którzy już są skompromitowani bezpieką, pedofilią i herezją. Kim trzeba być by się przejmować że na panią prezes powołano kobietę o nazwisku filmu Camerona?

Cytuj
Całość listu można znaleźć gdzieś na internecie.
Widzi pan sam że już list ten już wsadzili sobie gdzieś.Cytuj
Oficjalnym celem fundacji jest:
  1. prowadzenie działalności na rzecz ochrony dzieci i młodzieży oraz osób z niepełnosprawnością przed wykorzystywaniem seksualnym;
   2. prowadzenie i organizowanie działań na rzecz uwrażliwiania społeczeństwa i reagowania na przypadki krzywdzenia dzieci i młodzieży oraz osób z niepełnosprawnością;
   3. prowadzenie, wspieranie i promowanie działań na rzecz kształtowania zasad prewencji wykorzystywania seksualnego dzieci, młodzieży, osób z niepełnosprawnością;
   4. udzielanie wszechstronnej pomocy i wsparcia osobom, które zostały skrzywdzone wykorzystaniem seksualnym jako osoby małoletnie, w stanie niepełnosprawności lub bezradności, przez osoby duchowne lub inne osoby działające w ramach Kościoła Katolickiego, w instytucjach Kościoła Katolickiego lub w ramach aktywności wychowawczej, edukacyjnej oraz duszpasterskiej Kościoła Katolickiego
   5. wspieranie – w miarę możliwości – osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym jako osoby małoletnie, w stanie niepełnosprawności lub bezradności przez osoby niezwiązane instytucjonalnie z Kościołem Katolickim.
Zaszczytne cele.

Cytuj
Trzeba zaznaczyć, iż fundacja nie zajmuje się wypłatą odszkodowań pieniężnych dla pokrzywdzonych. Za to od fundacji można uzyskać różne granty np. na prawnika (do 10 000 zł). Po więcej informacji odsyłam na oficjalną stronę fundacji: https://fsj.org.pl/

No i bardzo słusznie. Wreszcie ciało które ma sens.

Cytuj
Jest fundacja, jest zarząd, jest rada, jest "prezeska", są grany, a więc musi być jakiś budżet...
No jak sobie pan wyobraża działalność bez budżetu? Tylko ludzie pozbawieni zupełnie wyobraźni oczekują stałych działań za darmo. Darmochą polski kościół leży.

Cytuj
Według jednej z uchwał KEP (ze wspomnianego zgromadzenia plenarnego) na fundusz założycielski przeznaczona została kwota 2 500 000 zł.
Przez kogo?


Cytuj
Ponadto w wywiadzie opublikowanym przez Katolicką Agencje Informacyjną dnia 1.06.2020 r., Marta Titaniec powiedziała, iż "biskupi diecezjalni zobowiązali się, że wpłaty na działalność Fundacji będą dokonywać każdego roku", a "partycypacja finansowa diecezji jest proporcjonalna do liczby należących do nich duchownych: 150 zł od księdza, 2 tys. od biskupa".
Bardzo dobrze! Nareszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i postanowił wykorzystać mechanizmy grupowe PRZECIW pedofilom a nie na ich rzecz. Niesamowite, ile dobrego na temat tej fundacji dowiaduję się od pana, który jak wnioskuję zamierzał ją tym tekstem storpedować.

Cytuj
Zastanawia mnie to na jakich zasadach odbywa się przymusowe odbieranie tych kwot księżom,
Zapewne na tych samych dokładnie zasadach na jakich odbywa się przymusowe odbieranie wszystkich kościelnych podatków w kościele katolickim w Polsce.

Cytuj
warto zapytać znajomych kapłanów świeckich/zakonnych i oczywiście biskupów.
Pytaj pan.

Cytuj
Na stronie fundacji jest napisane, że dochody pochodzą ze środków przekazanych przez diecezje lub inne kościelne osoby prawne, są też wymienione inne źródła finansowania, które tutaj pomijam.
Proszę nie pomijać! Źródła finansowania to najważniejsze dane podmiotowe. O jakie inne kościelne osoby prawne chodzi?

Cytuj
W marcu 2019 r. (kilka miesięcy przed powołaniem Fundacji św. Józefa) powstała inicjatywa "Zranieni w Kościele", której rzecznikiem jest Zbigniew Nossowski, "dzieło" to współtworzyła też Marta Titaniec. Fundacja św. Józefa (już po utworzeniu) przeznaczyła  pieniądze na "Zranionych w Kościele" (różowe plakaty wiszące w kościelnych gablotach).
No i widzi pan. Obrotna dziewczyna. Dzięki swojej pracy mogła zostać wybrana do nowej fundacji już jako ekspertka. Co pan zrobił dla ochrony katolików przed księżmi pedofilami, co pan zdziałał przeciw Strażnikom Pedofilii?

Cytuj
Na razie na tym poprzestanę.
Proszę nie przestawać i podać nam więcej informacji. Prosimy!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #182 dnia: Sierpnia 29, 2022, 22:44:38 pm »

Panna Titaniec (Marta Joanna nr pesel 74070902904) reprezentuje "wypróbowane" żywioły około-kościołowe, te więzi, dialogujących z Żydami deoniarzy itp.


Jak się pojawi tradycjonalista łowca pedofilów i tradycjonalista ochraniający ofiary to będzie z czego wybierać.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 146

« Odpowiedz #183 dnia: Sierpnia 30, 2022, 14:13:44 pm »

Cytuj
Też pamiętam tą aferę, tu jednak jest uzasadnienie dlaczego sprawa została zaklajstrowana. Panna Titaniec (Marta Joanna nr pesel 74070902904) reprezentuje "wypróbowane" żywioły około-kościołowe, te więzi, dialogujących z Żydami deoniarzy itp.

Wpisując do przeglądarki ekrs numer 0000822034 i zaznaczając fundacje oraz odpis "pełny" mamy wszystkie informacje o celach, zarządzie i organie nadzoru, gdzie figuruje także abp Polak.
Dziękuję za ciekawe informacje, dodam coś jeszcze:
Cytuj
Od 2000 roku Marta Titaniec jest sekretarzem generalnym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. W chwili powołania do zarządu Fundacji Świętego Józefa, była już prezesem Fundacji E'ster, prezesem Fundacji Most Solidarności, wiceprezesem Fundacji św. Wojciecha w Gnieźnie, członkinią Rady Programowej Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego, członkinią zarządu warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej oraz zespołu Laboratorium "Więzi". Do tego wszystkiego dodać należy jeszcze przewodniczenie Komitetom Organizacyjnym X i XI Zjazdu Gnieźnieńskiego, odpowiednio w 2016 i 2018 roku.
Źródło: "Non Possumus. Imperatyw" z czerwca 2022 r.

« Ostatnia zmiana: Września 01, 2022, 19:47:00 pm wysłana przez Urban » Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #184 dnia: Września 19, 2022, 15:13:54 pm »

https://www.npr.org/2022/09/17/1123508069/religion-christianity-muslim-atheist-agnostic-church-lds-pew
Tymczasem za Atlantykiem gdzie swoje królestwo ma "Wielki Szatan" następuje proces upadku chrześcijaństwa czyli głównie neoprotestantyzmu. Jak wiemy skandale obyczajowe nie były aż do tej pory jakoś szczególnie mocno utożsamiane z tymi wspólnotami co moim zdaniem jest kolejną już przesłanką obalająca popularną u nas teorię że zgorszenie "pedofilią i tematami pobocznymi" przyczynia się w jakiejś istotnej mierze do odpływu wiernych z Kościoła Katolickiego. Ważny cytat który można odnieść również do sytuacji w Polsce:

Cytuj
Wraz ze spadkiem liczby chrześcijan w USA, badanie Pew wykazało również że odsetek osób które identyfikują się jako „niezwiązani religijnie” rośnie i może pewnego dnia stać się większością. „Tam właśnie zmierza większość ruchu” – powiedział Kramer. „Nie widzimy wielu ludzi porzucających chrześcijaństwo na rzecz religii niechrześcijańskiej”. Co ważne Kramer powiedział że „niestowarzyszony religijnie” nie jest synonimem ateisty ponieważ termin ten obejmuje również tych którzy identyfikują się jako „agnostycy”, „uduchowieni” lub „nieskonkretyzowani”. W czterech scenariuszach modelowanych przez Pew przewidywano, że do 2070 r. Amerykanie niezwiązani religijnie zbliżą się lub prześcigną chrześcijan. W tym samym czasie oczekuje się podwojenia odsetka wyznawców innych religii.

« Ostatnia zmiana: Września 19, 2022, 15:22:08 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #185 dnia: Września 19, 2022, 17:34:04 pm »

No nie wiem, zeszłoroczny dokument F1 pt. "Paedophiliae Custodes" bardzo zgorszył wielu moich przyjaciół na całym świecie.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 146

« Odpowiedz #186 dnia: Maja 14, 2023, 09:28:49 am »

Cytuj
Ksiądz Mario Rui Pedras, znany lizboński duchowny, zapowiedział, że zaskarży portugalską Niezależną Komisji do Badań nad Wykorzystaniem Seksualnym Dzieci w Kościele Katolickim (Comissao Independente para o Estudo dos Abusos Sexuais de Criancas na Igereja Catolica) za pomówienie. Jego nazwisko pojawiło się bowiem na liście domniemanych sprawców wykorzystania seksualnego nieletnich, przygotowanej przez to gremium.

W liście, skierowanym do wiernych, ks. Mario Rui Pedras, proboszcz lizbońskiej parafii Sao Nicolau i Santa Maria Magdalena, napisał że stał się celem "oszczerstw" oraz "ohydnego i potwornego zniesławienia". Zwrócił uwagę, że oskarżenie oparto na "anonimowym donosie", w którym ktoś wspomina, że kiedy uczęszczał do 8 klasy szkoły na przedmieściach Lizbony, był "ofiarą naużyć" popełnionych rzekomo w latach 90. ubiegłego wieku. Wskazał, że anonimowa skarga "nie ujawnia tożsamości osoby, która ją złożyła", a nawet nie wskazuje miejsca, w którym miało dojść do rzekomych nadużyć. Pomimo tego duchowny został przez władze kościelne diecezji lizbońskiej zawieszony w pełnionych funkcjach posługi duszpasterskiej (...) Według niektórych komentatorów, donos przeciwko kapłanowi służy do rozgrywek politycznych między rządzącymi Portugalią socjalistami, a rosnącą w siłę w sondażach konserwatywną partią Chega. Podkreślają, że zawieszony ksiądz jest opiekunem duchowym Andre Ventury - przywódcy tego prawicowego ugrupowania, podczas gdy w sześcioosobowej tzw. niezależnej komisji Strechta zasiadają osoby powiązane z Partią Socjalistyczną premiera Antonio Costy. Portugalscy dziennikarze zwracają również uwagę, że 69-letni ks. Mario Rui Pedras, sprawował Msze św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (msza trydencka), co zbudzało niezadowolenie w niektórych kręgach kościelnych.

Źródło: "Non Possumus. Imperatyw" z kwietnia br. (pogrubienie moje)

Śpijmy dalej...
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2023, 09:30:31 am wysłana przez Urban » Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #187 dnia: Czerwca 30, 2023, 20:48:54 pm »

Kolejny solidny dowód na tendencyjność i ewidentną złą wolę liberalnych mediów z taką ochotą "pochylających się z troską" nad rzekomą bądź rzeczywistą pedofilią w szeregach duchowieństwa katolickiego:
Cytuj
W piątek w Internecie został opublikowany film dziennikarza Mariusza Zielke, w którym ujawnia szokujące informacje o tuszowaniu pedofilii w Polsce. Opisuje w nim sprawę znanego muzyka Krzysztofa S.
Cytuj
Z relacji Zielke wynika, że próbował sprawą zainteresować media, w tym ogólnopolskie dzienniki i portale internetowe. Te, według dziennikarza, nie podjęły w wystarczający sposób tematu. – Krzysztof S., o którym mówimy, czyli ten sprawca, który dokonał tych przestępstw, który skrzywdził co najmniej 40 osób, a podejrzewam, że dużo więcej, który działał w przestrzeni co najmniej 50 lat, ten człowiek nie poniósł odpowiedzialności (…) Ta historia jest ogromnie wstrząsająca – stwierdził w reportażu autor.

Dziennikarz zwrócił uwagę na to, że wcześniej powstawały filmy dokumentalne ujawniające przypadki pedofilii w Kościele. Natomiast problem wykorzystywania seksualnego dzieci w innych środowiskach był często pomijany przez dziennikarzy.

W swoim reportażu Mariusz Zielke poruszył też kwestię adwokata, reprezentującego w sądach ofiary pedofilii, a także zarzucającego Kościołowi jej tuszowanie. Prawnik ten jest znany m.in. z filmów braci Sekielskich, dotyczących przypadków pedofilii w Kościele. Jak informowały media, prokuratura postawiła adwokatowi poważne zarzuty m.in. dotyczące płatnej protekcji, nadużycia funkcji, ujawnienia tajemnicy służbowej, powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz utrudniania postępowania karnego i skierowała do sądu akt oskarżenia.

Jedna z bohaterek reportażu Zielke opowiada, że skrzywdził ją sprawca będący majętnym przedsiębiorcą. Kobieta mówi, że bała się, że jeżeli nie nagłośni tej sprawy, to zostanie ona „zamieciona pod dywan”, dlatego wpadła na pomysł, że odezwie się do braci Sekielskich. Ci jednak stwierdzili, że nie zajmują tą tematyką, ale polecili jej adwokata, z którego pracy nie była jednak zadowolona.
https://pch24.pl/po-reportazu-bagno-wraca-sprawa-muzyka-pedofila-media-ktore-tropily-naduzycia-w-kosciele-nie-zainteresowane-sprawa/
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2023, 20:58:20 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #188 dnia: Czerwca 30, 2023, 21:33:32 pm »

Nie, nie jest.

Według statystyk największą grupą zawodową wśród skazanych za pedofilię są murarze. Jednak nie istnieje wszechświatowy związek murarski ewakuujący zbrodniarzy na placówki w innych krajach.

Może i są źli ludzie wykorzystujący pozycję zawodową nauczyciela by zdobyć zaufanie rodziców i dostęp do dzieci czyli dokładnie tak samo jak rzymskokatoliccy kapłani. Jednak nie udowodniono ani nawet nie istnieją poszlaki aby Związek Nauczycielstwa Polskiego pomagałem tuszowaniu śladów tej niewymownie bezbożności. Nigdy też podejrzanych nie przenosił do szkół w innym województwie.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #189 dnia: Czerwca 30, 2023, 21:56:00 pm »

Nie, nie jest.
Czy musisz pan na siłę pić do dosłownie każdego mojego posta? Ostatni wpis dotyczy problemu ewidentnej tendencyjności i podwójnych standardów liberalnych dziennikarzy co siłą rzeczy ujemnie rzutuje na ich wiarygodność w tej kwestii.

Według statystyk największą grupą zawodową wśród skazanych za pedofilię są murarze. Jednak nie istnieje wszechświatowy związek murarski ewakuujący zbrodniarzy na placówki w innych krajach.

Może i są źli ludzie wykorzystujący pozycję zawodową nauczyciela by zdobyć zaufanie rodziców i dostęp do dzieci czyli dokładnie tak samo jak rzymskokatoliccy kapłani. Jednak nie udowodniono ani nawet nie istnieją poszlaki aby Związek Nauczycielstwa Polskiego pomagałem tuszowaniu śladów tej niewymownie bezbożności. Nigdy też podejrzanych nie przenosił do szkół w innym województwie.
No i co w związku z tym? Dla pana wiadomości pedofile tudzież inni przestępcy seksualni zdarzali/zdarzają się również w szeregu innych grup społecznych i niekiedy dochodziło do tuszowania ich zbrodni.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2023, 22:43:01 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #190 dnia: Czerwca 30, 2023, 23:08:43 pm »

Wie pan co? Jest nas teraz kilku zaledwie "garstka prawdziwych Polaków" którzy mamy jeszcze korzystać z forum internetowego i tutaj forsować swoje wizje.
Naście lat temu wszystko toczyło się wokół liturgji.  Po Pædophiliæ Custodes ta część życia kościelnego została pogrzebana. Więc pozostaje tylko dyskutowanie o "kościele nowego adwentu". (To pojęcie też jest z przeszłości. Usłyszałem go gdzieś w 2008 roku po raz pierwszy.)
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #191 dnia: Lipca 01, 2023, 11:04:14 am »

... nie istnieje wszechświatowy związek murarski ...

A "Wielki Smród Francji" to co?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #192 dnia: Października 26, 2023, 20:56:52 pm »

Cytuj
The alleged abuser Marko Rupnik, expelled from the Jesuit order, has been incardinated in the Slovenian diocese of Koper. The diocese confirmed this to katholisch.de. Several sources close to the Jesuit order had reported this on Wednesday morning. After his expulsion from the Jesuit order, Rupnik was initially without an incardination association, a condition not provided for by canon law. With the incardination, Rupnik is now assigned to the clergy of the diocese of Koper, the diocesan bishop is responsible for supervision and maintenance. In principle, Rupnik can thus exercise all priestly services again.
https://english.katholisch.de/artikel/48062-ex-jesuit-rupnik-is-welcomed-in-slovenian-diocese-of-koper
Były jezuita Rupnik został "zesłany" do rodzinnej Słowenii, tak w praktyce wygląda posoborowa "rewolucja miłości i czułości".  ::)
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #193 dnia: Października 27, 2023, 13:25:33 pm »

Były jezuita Rupnik został "zesłany" do rodzinnej Słowenii
Formalna inkardynacja nie równa się zmianie miejsca pobytu.
Chyba nic nie wskazuje na to, żeby miał się przenosić do tej diecezji.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #194 dnia: Października 30, 2023, 21:52:27 pm »

Formalna inkardynacja nie równa się zmianie miejsca pobytu.Chyba nic nie wskazuje na to, żeby miał się przenosić do tej diecezji.
Fakt, "zesłanie" ma wymiar czysto symbliczny, BTW co sądzą państwo o sprawie o. Polikarpa N(owaka)? To jakaś nagonka medialna na podstawie nieudowodnionych zarzutów czy rzeczywiście coś może być na rzeczy? Na pierwszy rzut oka nie wzbudza zaufania tymi peanami na cześć Medjugorie:

Cytuj
Zakonnik z Polski został oskarżony o popełnienie 14 przestępstw. Polikarp N. miał działać na szkodę czterech małoletnich.
Franciszkanin został oskarżony o popełnienie 14 przestępstw na szkodę czterech małoletnich. Większości zarzutów dotyczy czynów, w chwili których małoletni nie mieli ukończonych 15 lat – donosi Onet.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku przekazała portalowi, że z zarzuconych podejrzanemu czynów najsurowiej zagrożone jest przestępstwo doprowadzenia podstępem do obcowania płciowego, za które grozi kara pozbawienia wolności od lat 3 do 15. – Takich czynów podejrzanemu zarzucono osiem — powiedziała Grażyna Wawryniuk.

O sprawie ojca Polikarpa Onet pisał już we wrześniu 2022 r. Polski zakonnik został zawieszony w funkcji pracownika Sekretariatu Stanu przy Stolicy Apostolskiej, gdzie pracował przez ponad 20 lat. To jeden z najważniejszych gabinetów Kurii Rzymskiej najściślej współdziałający z papieżem w sprawowaniu jego posługi. N. pełnił tam rolę tak zwanego łacinnika, czyli był zatrudniony w Sekcji Łacińskiej Sekretariatu.
https://www.wprost.pl/swiat/11460349/polski-zakonnik-polikarp-n-oskarzony-to-byly-wspolpracownik-papieza-franciszka.html
 https://www.youtube.com/watch?v=zmESTRj2iRU
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2023, 22:22:08 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!